PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצה למצלמה דיגיטלית

GodsFather
04-07-07, 17:54
כל ג'יפאי/ת אוהב לצלם ולהצטלם, תודו בזה...

על איזו מצלמה הייתם ממליצים?

התכונות החשובות -

זום אופטי גבוה - 10 ומעלה
מהירות צמצם גבוהה
יכולות צילום רציף וצילום בתנאי ראות מוגבלת
אופצית וידאו
איכות צילום - 5 מגה פיקסל ומעלה לפני עיבוד
תגובת מעבד טובה - מהירות תגובה מרגע ההדלקה ועד התחלת הצילום.
ועוד כהנה וכהנה פונקציות.

טווח מחירים - עד 2500 ש"ח.

http://zap.co.il/model.asp?model_id=360435

http://zap.co.il/model.asp?model_id=410361

הנה 2 דוגמאות עם ביקורות חיוביות מאד, כולל ביקורת באתרים בחו"ל.

אז קדימה - להמליץ!

Viper
04-07-07, 18:26
אמיר,
ע"פ התכונות שאתה דורש... אם תוסיף עוד 1K ש"ח לתקציב שלך, תוכל לקנות מצלמת SLR אמיתית כדוגמת Canon EOS 350D.
אמנם אין וידאו במצלמות האלה, אבל 3 תמונות בשניה, צילום רציף, יכולות תכנות של המצלמה בסוגיות של פתיחת צמצם, מהירות תריס ועוד כהנה וכהנה.
לי יש כזו. פשוט מצלמה בת ז**ה. חבל על הזמן לבזבז במחוזות אחרים.
וקח בחשבון שבמצלמת SLR אין מגבלה לזום האופטי שלך. (תלוי עדשה- והן מתחלפות בהתאם לכיס).
תרצה עוד ביקורות על עוד מצלמות? כנס ללינק הבא:
http://www.steves-digicams.com/
ובחר באופציית Our Reviews.
תהנה ותעדכן...

GodsFather
04-07-07, 18:33
חשבתי על זה , אבל פער המחירים הוא גבוה מידי, תראה את הדוגמאות שנתתי.

חוצמזה , מחירי עדשות גבוהים גם כן.

תודה בכל זאת.

yoni 110
04-07-07, 19:18
אמיר,
ע"פ התכונות שאתה דורש... אם תוסיף עוד 1K ש"ח לתקציב שלך, תוכל לקנות מצלמת SLR אמיתית כדוגמת Canon EOS 350D.
אמנם אין וידאו במצלמות האלה, אבל 3 תמונות בשניה, צילום רציף, יכולות תכנות של המצלמה בסוגיות של פתיחת צמצם, מהירות תריס ועוד כהנה וכהנה.
לי יש כזו. פשוט מצלמה בת ז**ה. חבל על הזמן לבזבז במחוזות אחרים.
וקח בחשבון שבמצלמת SLR אין מגבלה לזום האופטי שלך. (תלוי עדשה- והן מתחלפות בהתאם לכיס).
תרצה עוד ביקורות על עוד מצלמות? כנס ללינק הבא:
http://www.steves-digicams.com/
ובחר באופציית Our Reviews.
תהנה ותעדכן...

זה נכון בתאוריה, על זה תוסיף עדשות טובות ופלאש ועברת את ה10K בקלות
רק עדשה טובה (CANON 70-200 F4) עברה לבדה את התקציב (3200 ש"ח בערך)

Viper
04-07-07, 20:33
זה נכון בתאוריה, על זה תוסיף עדשות טובות ופלאש ועברת את ה10K בקלות
רק עדשה טובה (CANON 70-200 F4) עברה לבדה את התקציב (3200 ש"ח בערך)

נכון, וגם לא נכון...
א. מי אמר שחייבים פלאש חיצוני? לצילום החובבני- הפלאש המובנה הוא מצוין.
ב. עדשות? מי אמר שחייבים עדשה מהיום הראשון? המצלמה בד"כ נמכרת במחיר שציינתי כקיט שמגיע עם עדשה. אפשר גם להחליף את העדשה הסטנדרטית (18-55) במשהו קצת יותר רציני בהפרש זעום.

וגם אם רוצים ממש לשדרג את העדשה- לא חייבים של קנון. לי יש עדשה נוספת של טמרון (28-300) עם מקרו שעלתה לי לפני שנה 5500 באט (בערך 600 ש"ח) בתאילנד. עדשה מצוינת שנותנת עבודה ותוצאות מדהימות.
ואם כבר מוציאים סכום כ"כ נכבד על מצלמה- כדאי שזו תהיה מצלמה For Life.
מישהו כבר כתב כאן פעם: "אין לך כסף לקנות את הזול..."
הרי בסופו של דבר תרצה לשדרג את המצלמה- ואז חשבון מהיר מביא אותנו להוצאה כללית של יותר מ-5K ש"ח (המצלמה שהצעת + מצלמה רצינית יותר בעתיד).
המלצתי- לך על SLR מההתחלה- לא תתאכזב ולא תצטער. אין מה להשוות לשאר המצלמות ה"פושטיות". (וסתם לצורך השוואה- תראה תמונה שצולמה בלילה חשוך לחלוטין עם SLR אל מול מצלמה "פושטית" ותבין את ההבדל).
אבל בסוף, אמיר- זה הכיס שלך. תחליט מה הכי טוב בשבילך.

or65
04-07-07, 20:40
קנון S2 מצלמה מעולה !
תוכל לראות עוד פירוט שלה באתר כמו ZAP זום אופטי 12 .

אור

yoni 110
04-07-07, 22:09
נכון, וגם לא נכון...
א. מי אמר שחייבים פלאש חיצוני? לצילום החובבני- הפלאש המובנה הוא מצוין.

ב. עדשות? מי אמר שחייבים עדשה מהיום הראשון? המצלמה בד"כ נמכרת במחיר שציינתי כקיט שמגיע עם עדשה. אפשר גם להחליף את העדשה הסטנדרטית (18-55) במשהו קצת יותר רציני בהפרש זעום.

וגם אם רוצים ממש לשדרג את העדשה- לא חייבים של קנון. לי יש עדשה נוספת של טמרון (28-300) עם מקרו שעלתה לי לפני שנה 5500 באט (בערך 600 ש"ח) בתאילנד. עדשה מצוינת שנותנת עבודה ותוצאות מדהימות.
ואם כבר מוציאים סכום כ"כ נכבד על מצלמה- כדאי שזו תהיה מצלמה For Life.
מישהו כבר כתב כאן פעם: "אין לך כסף לקנות את הזול..."
הרי בסופו של דבר תרצה לשדרג את המצלמה- ואז חשבון מהיר מביא אותנו להוצאה כללית של יותר מ-5K ש"ח (המצלמה שהצעת + מצלמה רצינית יותר בעתיד).
המלצתי- לך על SLR מההתחלה- לא תתאכזב ולא תצטער. אין מה להשוות לשאר המצלמות ה"פושטיות". (וסתם לצורך השוואה- תראה תמונה שצולמה בלילה חשוך לחלוטין עם SLR אל מול מצלמה "פושטית" ותבין את ההבדל).
אבל בסוף, אמיר- זה הכיס שלך. תחליט מה הכי טוב בשבילך.

א. ממש לא נכון, הפלאש המקורי שווה לתחת
ב. נכון שלא חיבים להשתולל עם עדשות אבל העדשת קיט לא שווה הרבה יותר ממשקולת ניירות. היא רחבה מאוד (נכון, אפשר להסתדר איתה אבל אם זו המטרה בקניה עדיף כבר קומפקטית טובה)

עדשה עם טווח 28-300 זו עדשה כולבויניקית שלא מצטינת בכלום, ולפי המחיר מקומה על הנירות ליד העדשת קיט (יש לה אפילו יתרון- היא כבדה יותר)

אין יותר מצלמות לכל החיים, עם האוכל בא התאבון. אני לא חושב שתישאר הרבה זמן עם ה350, עובדה שאצלי אחרי שנה היא התחלפה ל30D

עוד חיסרון של ה350 הוא הבודי הקטן שלה, לא יושבת טוב ביד. הפתרון הוא הוספת גריפ בעלות מזערית של אלפיה (+/-)

כנראה הרבה זמן לא יצא לך לשחק עם המצלמות ה"פושטיות" אם אתה חושב שיש הבדל בצילומי לילה בין השנים (כמובן עם עדשה באותו ערך צמצם)

Viper
04-07-07, 22:23
יוני ידידי,
דווקא יש לי מספיק ניסיון בצילום.
וה-350 אצלי כבר שנתיים וחצי... ומצלמת כל יום.
מה שאתה כותב כאן אינו נכון בעליל.
לפי מה שאתה אומר- הפלאש במצלמה של 2500 ש"ח טוב יותר ממה שבא עם הקנון?!?
כדאי לך לעשות קצת שיעורי בית, לקרוא קצת Reviews מאתרים רציניים ואז להגיב.
וכמובן, שאלת השאלות- מה הקשר למחיר שאתה משיג מוצר מחו"ל למקומו??? נעילת דיפ' שתשיג בחו"ל ב-250$ ובארץ אותה הנעילה עולה מעל 2000 ש"ח מעיד על המוצר מחו"ל.
הגודל של ה-350 קטן?!? והמצלמות שאמיר מציע גדולות ונוחות יותר?
בקיצור- קשקוש אחד גדול.
בלי להעליב כמובן.

OFF-RoaD
04-07-07, 23:19
אני לא אנסה לשכנע אותך לקנות מצלמת SLR. לצרכיו של הגיפאי הממוצע מצלמת P&S דמויית SLR מספיקה לחלוטין לדעתי.

ואם אנחנו הולכים על מצלמת P&S דמויית SLR יש כמה מובילות עיקריות (עם הדרישות שנתת):

FUJI S6500
FUJI S9600
CANON S3

באופן אישיי אני בוחר ב6500. את ההסבר המפורט אני אוכל לתת מחר, לא אחרי 12 שעות עבודה.
אתה מוזמן לחפש עוד בנושא כאן (http://hwzone.co.il/community/index.php?board=51.0), יש המון מידע בעברית (תקשיב בעיקר לעצותיו של Boren).

yoni 110
04-07-07, 23:59
יוני ידידי,
וכמובן, שאלת השאלות- מה הקשר למחיר שאתה משיג מוצר מחו"ל למקומו??? נעילת דיפ' שתשיג בחו"ל ב-250$ ובארץ אותה הנעילה עולה מעל 2000 ש"ח מעיד על המוצר מחו"ל.

הגודל של ה-350 קטן?!? והמצלמות שאמיר מציע גדולות ונוחות יותר?
בקיצור- קשקוש אחד גדול.
בלי להעליב כמובן.

מה הקשר? שבציוד צילום ואופטיקה המחיר בחו"ל בהשוואה ליבוא אפור הוא כמעט זהה (הפרש של גג 20%). נניח תביא מחו"ל- מה עם אחריות? תוותר עליה?

כן, הבודי 350 קטן לכל הדעות, שים עליו עדשה גדולה ונראה מי יסבול וירעד יותר- זה עם הP&S או זה עם הDSLR. אני לא נכנס לפאן האישי של איך היא יושבת לך ביד, אצלי היא לא ישבה טוב (אפילו זוועה) בלי גריפ.

אל תבין לא נכון, אני בעד DSLR אבל זה תלוי בתקציב שהקצבת לעצמך ובתקציב של השואל DSLR זה לא הפתרון.

אל תדאג אני לא נעלב

asafk
05-07-07, 00:04
קנה DSLR "בסיסית" כמו הD70 שלי - אבל משומשת. ייכנס לך בתקציב ואתה תהנה הרבה יותר.

אסף.

kimron
05-07-07, 00:41
אני מחזק את דבריו של אסף...

פה תמצא דברים מענינים:

http://www.jugend.co.il/invision/index.php?showforum=4

ליאור.

Viper
05-07-07, 08:52
בסיכומו של דבר, אמיר, מצלמת DSLR עדיפה בהרבה על מצלמות דיגיטליות סטנדרטיות (גם אם הן דמויות SLR, הרי הן דמויות רק במראה החיצוני שלהן...).
עכשיו תראה בהתאם לתקציב. אני חושב שהרעיון שאסף נתן לך הוא מצוין.
ללכת על הפתרון הזול יותר- לא יניב לך תוצאות והנאה כמו מצלמת SLR.
תבדוק אותנו.
אגב, אמיר, אתה מוזמן אליי לצלם ב-350 ולראות את ההבדל בינה לבין מצלמה "רגילה" אחרת שאינה DSLR.
ואגב, יוני, לגבי אחריות- קיים מושג של Worldwide Guarantee... וזה בדיוק מה שיש לי על העדשה הגדולה. מה גם שבד"כ בעדשות- אין יותר מידי תקלות וקלקולים שתצטרך להפעיל אחריות. אם כבר, אז במצלמה סביר יותר שתהיה הבעיה.

GodsFather
06-07-07, 14:17
טוב, שוכנעתי על ידכם - DSLR IT IS , אני אחסוך עוד קצת , אגרד עוד כמה גרושים וארכוש.

לגבי ההמלצה למשומשת - זה קצת מעלה בי חשש לגבי מה שעבר על המצלמה ואם שופכים סכום כזה רציני על מצלמה, חבל לי שיתברר שהיא לא תקינה ואין לי עם מי לדבר...

אלא אם יש מקום שנותן אחריות למשומשות ואז אני בראש שקט יותר.

Viper
06-07-07, 14:31
אמיר, קיימת עוד אופציה- חלק מהאנשים לא אוהבים אותה בכלל וחלק ממש לא מפחדים ממנה.
היא נקראת: מצלמה "מחודשת".
אחרי שערכתי סקר במה בדיוק מדובר- הבנתי שכלל אין חשש- אבל זה לשיקולך.
היצרנים משווקים כמות מסוימת של מצלמות ליבואנים שונים.
חלק מהמצלמות לא נמכרות ע"י היבואנים והן חוזרות ליצרן באריזה המקורית (לא נעשה כל שימוש במצלמה).
היצרן פותח מחדש את האריזה ומוודא שהכל תקין (המצלמה, ציוד נלווה כגון חוטים,סוללות, מטען ועוד) אורז מחדש והיא יוצאת לשיווק מחדש כמצלמה מחודשת. מה שנקרא באנגלית Refurbished.
המחיר בד"כ זול יותר בכמעט 1K ש"ח :!: . (למצלמות DSLR).
אני אמנם קניתי חדשה לחלוטין, אבל נראה לי שאין בעיה עם המחודשות.
אגב, קיבלת החלטה נבונה. לא תצטער. 8-)

נ.ב.
מצלמות DSLR כדוגמת הקנון EOS350D ודומיה- הן מצלמות ברמה "מקצועית" לצלם החובב. כך שלצרכים שלך- הן יותר מתהינה מתאימות ולא תרוץ כ"כ מהר להחליף למשהו אחר. (ואני אומר את זה בתור בחור שחולה על טכנולוגיה ותמיד חייב לקנות את המילה האחרונה; ועם זאת לא רץ להחליף את ה-350 שלי ולפחות לא בכמה שנים הקרובות).

GodsFather
06-07-07, 14:37
מכיר את נושא המחודשות ואבדוק זאת גם כן, תודה על טיפ/ים.

אולי באמת שווה להמשיך פה את השרשור ולשאול איזו מצלמת DSLR הייתם ממליצים לצלם חובב ? רק בוא נשמור כאן על כלל אחד - בלי מריבות, גם אם יש חילוקי דעות.

Viper
06-07-07, 14:50
זו כבר באמת שאלה של טעם אישי, ניסיון והכי חשוב תקציב. (אחרת יתחילו להמליץ לך על קנון 1D וכד').
וזה באמת מתכון שתלך כאן מלחמת גוג ומגוג... :)
חוצמזה- מריבות/חילוקי דעות בפורומים זה כל הכיף לא? אחרת אם כולם היו מסכימים- היה כאן נורא משעמם. ;-)

ממה שאני מכיר העדשות של ניקון מצוינות. הן טובות יותר משל קנון.
בעוד המצלמה עצמה של קנון בד"כ טובה יותר מניקון.
אבל זו רק דעתי.
הכי חשוב לקנות מצלמה שאתה "מתחבר" אליה. הן מנוחות התפעול, הפונקציות הרלוונטיות עבורך, המחיר וכן, כמובן, המראה שלה לא פחות חשוב (אבל ממש לא פקטור לפסילה או רכישה של מצלמה).

אני ממליץ לך לבצע סקר שוק אמיתי, תזיז ת'רגליים לחנויות צילום/מכרים שלך ותתחיל לצלם ולהשוות לפני שאתה קונה משהו.

כבר הזמנתי אותך אליי להתנסות ב-350.
ההזמנה- עדיין בתוקף.

נמרוד
08-07-07, 09:54
אמיר היתרון הגדול והחד משמעי של הDSLR עבור צלם חובב היא המהירות. אם אתה מתכוון לצלם בתחרויות וארועים - הבדל המהירות מורגש ביותר בין כל DSLR לבין הלא-DSLR גם הטובות ביותר.

קניתי מצלמה לאחרונה לפני שלוש שנים. ההתלבטות היתה אותה התלבטות, ואז עניין המחירים היטה את הכף לטובת מצלמה דמוית SLR מהרמה היותר גבוהה (מינולטה A2). לא שאין יתרונות - צילום דרך מסך שאפשר לסובב ולהפוך מקל מאד על צילום ילדים או למשל פרויקטים על ג'יפים, אפשר לדחוף את המצלמה מתחת לג'יפ ולתוף תא המנוע בקלות רבה יותר - למעשה יש לי גם מצלמת "גריז" ניקון 3 מגה פיקסל ישנה מצויינת לתיעוד עבודות והכנת כתבות טכניות . בכל מקרה המצלמה הבאה שלי בוודאי תהיה DSLR, גם כי התקדמתי קצת בדרישות ובעיקר כי המחירים כבר די התיישרו.

לגבי המלצות - אתה נכנס לקן צרעות יותר גרוע בהרבה מויכוחי ג'יפ/לנדרובר - מלחמת 100 השנים בין אוהדי קנון וניקון...

gooli77
08-07-07, 10:17
אמיר, קיימת עוד אופציה- חלק מהאנשים לא אוהבים אותה בכלל וחלק ממש לא מפחדים ממנה.
היא נקראת: מצלמה "מחודשת".
אחרי שערכתי סקר במה בדיוק מדובר- הבנתי שכלל אין חשש- אבל זה לשיקולך.
היצרנים משווקים כמות מסוימת של מצלמות ליבואנים שונים.
חלק מהמצלמות לא נמכרות ע"י היבואנים והן חוזרות ליצרן באריזה המקורית (לא נעשה כל שימוש במצלמה).
היצרן פותח מחדש את האריזה ומוודא שהכל תקין (המצלמה, ציוד נלווה כגון חוטים,סוללות, מטען ועוד) אורז מחדש והיא יוצאת לשיווק מחדש כמצלמה מחודשת. מה שנקרא באנגלית Refurbished.
המחיר בד"כ זול יותר בכמעט 1K ש"ח :!: . (למצלמות DSLR).
אני אמנם קניתי חדשה לחלוטין, אבל נראה לי שאין בעיה עם המחודשות.
אגב, קיבלת החלטה נבונה. לא תצטער. 8-)

לא מדויק, המושג REFURBISHED זיהו מושג כולל למוצר שעבר "מסלול" שונה ממוצר סוג א' סטנדרטי,
אם אדם קונה מוצר פותח את הקופסא ומתחרט, יש לו את האפשרות להחזיר את המוצר (לא בארץ :evil: ), היצרן מוודא תקינות, אורז מחדש ומוכר בזול, כנ"ל לגבי מוצר חדש עם תקלה קטנה ופשוטה ואותו סיפור עבור עודפים ומוצרי תצוגה.
שים לב, מוצר מחודש ע"י היצרן אמור להיות באותה רמת תקינות ואמינות של מוצר במחיר מלא אך יש גופים רבים שעושים את מלאכת החידוש עצמאית ואז התוצאה יכולה להיות שונה.
בהצלחה בבחירה ובקנייה
גולי

GodsFather
08-07-07, 10:35
תודה על ההתייחסות חברים, אני מתאר לעצמי שיש לא מעט חילוקי דעות בנוגע לבחירת המצלמה , אני מכיר את זה בעצמי מהתחרויות כשאני נפגש עם צלמים והם מתחילים להשוות "כלים"

אבל אני משוכנע שיש רמה בסיסית למתחילים ,כמו שאסף המליץ על D70 , וה350 של VIPER ששמעתי עליה מעוד אנשים...

אני ארוץ לי בין אנשים , אם מישהו רוצה לשפוך פה את ליבו על מצלמה כלשהי, אשמח לקרוא חוו"ד.

אעדכן בין דגם לדגם כדי שגם אם מישהו יתקל בשרשור הזה בעתיד , יהיה לו בסיס טוב להתחלה.

yossivarman
08-07-07, 10:38
ההיתי ממליץ לטייל בפורום www.d-spot.co.il
גם אתר טוב
וגם יש מציאות טובות של יד שנייה
בדיעבד - הייתי גם הולך על זה

yoni 110
08-07-07, 14:02
אם החלטת להשקיע ולרכוש DSLR לדעתי להשקיע באופטיקה ופחות בבודי, בודי ניתן לשדרג בקלות בעתיד.
עוד דבר, תחליט באיזה מחנה אתה (קנון או ניקון) תוך ראיה לעתיד, אחרי שתצבור מלאי עדשות ואביזרים יהייה קשה יותר כלכלית לעבור למתחרה.
אני אישית עם קנון ולא מתחרט

יוני

GodsFather
08-07-07, 19:22
אז למדתי משהו מדבריך - אי אפשר להעביר עדשות מחברה לחברה...

ולגבי הבודי, מה כוונתך ? המצלמה עצמה ? זה משהו פריק או שאני נסחף? הרי המצלמה עצמה עולה מ3 אלפיות ומעלה, נכון שמחירי עדשות לא זולים אבל עדיין מדובר בסכום...

Viper
08-07-07, 20:37
אמיר, הבנת נכון.
אבל בוא נעשה רגע סדר קל בנושא.
במצלמות דיגטליות רגילות, העדשה מגיעה כאשר היא "מקובעת" למצלמה. זאת אומרת שאין לך כל אפשרות להחליף עדשה. גם במצלמות דמויות SLR אין אפשרות להחלפת העדשה, ולכן הן נקראות: "דמויות"...
מצלמת DSLR מורכבת בגדול מ-3 חלקים עיקריים:
א. הבודי/גוף/מצלמה (איך שתרצה לקרוא לזה).
ב. העדשה.
ג. חלקים אופציונאליים שאינם חובה, כגון: פלאש חיצוני, מארז סוללות נוסף מובנה על הגוף (גריפ), מחשף גמיש וכד'.

וכאן היתרון הגדול! במצלמת DSLR אינך "תקוע" עם אותו זום שמגיע מהחברה כמו במצלמות האחרות. כאן אתה ממש גמיש ובוחר באופטיקה (עדשות) ע"פ הצרכים שלך. החלפת העדשות מתבצעת בשניות בודדות, ואתה יכול להחליף אפילו בשטח (רק תזהר שלא ייכנס אבק לרכיבים של המצלמה והעדשה).
לכל עדשה, כמובן, מאפיינים משלה, כגון אורך מוקד, מפתח צמצם וכד'. מכאן אתה יכול להסיק שלכל עדשה ייעוד משלה. ישנן גם עדשות "גמישות" שמתאימות למספר ייעודים, אבל לא נרחיב כאן. (הרי אין כסף חינם, ואם בנית עדשה שתהיה טובה במספר תחומים, אז אתה יכול להבין לבד שהיא לא תצטיין בכל התחומים).
אז כפי שציינתי- את העדשות אתה רוכש ע"פ הייעוד שאתה צריך (צילומי נוף, תקריב, מאקרו וכד').
ואכן, מה שיוני אמר לך הוא נכון- אין עדשות קנון מתאימות לניקון ולהיפך. (אבל תמיד יש חברות כגון סיגמא, טמרון ועוד שמייצרות עדשות למספר יצרני מצלמות). כך שאם רכשת סט עדשות לניקון- אין לך טעם לעבור בהמשך לקנון אלא אם יש לך כסף עודף לקניית סט עדשות מתאים נוסף.

בקיצור- עשה את החשבון שלך.

Juv
08-07-07, 21:46
לפי השאלות שלך אין לך נסיון בצילום. יותר מזה- לא נכנסת לחנות צילום והחזקת משהו בידיים. אין שום בעיה להכנס לעולם ה-DSLR אבל תוכל להחליט באופן עצמאי אם זה מתאים לך רק אחרי שתראה על מה מדובר.
תיכנס לחנות גדולה שמחזיקה את הדגמים ברמת הכניסה במלאי או שתבקש מחבר שיש לו D70 או D350 (או כל דגם ברמה מקבילה), תחזיק אותם ביד, תראה מה זה להחליף עדשות, איך שולטים במצלמה ואז יהיה לך הרבה יותר ברור מה אתה מחפש.
אחרי שתהיה לך קצת תחושה בידיים תוכל להחליט אם אתה רוצה P&S או באמת לעבור ל-DSLR.
תחזור אלינו אחרי ההתנסות המעשית ונמשיך לייעץ.
בגדול, ב-P&S הדרישה לזום גדול היא מיותרת לחלוטין. תרד מזה ותוכל להגיע לדגמים הרבה יותר מוצלחים ומודרניים. ב-DSLR השמיים הם הגבול, בעיקר בתחום העדשות. אני משוחד כלפי ניקון אבל כמעט כולם מסכימים שעדשות הקיט (אלה שבד"כ תקנה בקניה הראשונית עם המצלמה ושנכנסות בתקציב שציינת) שמגיעות עם הקנון מתאימות בעיקר כמעצור לדלת. אם, כמו אצל 80% ממי שקונה את מצלמות DSLR ברמת הכניסה, לא תרכוש עדשות אחרות בשנתיים הקרובות, זה לדעתי שיקול מכריע לטובת הניקון למיניהן.

yoni 110
08-07-07, 23:54
צודק, העדשת קיט של הניקון טובה יותר והקיט של הקנון לא שווה יותר ממעצור לדלת אבל עדין אפשר להשתמש בה.
לא חייבים לרכוש בודי עם עדשת קיט, אפשר לרכוש בודי ובמקביל לרכוש עדשה ממוצעת לתחום הרחב.

עוד דבר שלא נאמר כ"כ ברור, העדשות של חברות צד ג' (טמרון וכו') אכן מתאימות לניקון/ קנון אבל לא יוכלו לשמש בשתי המצלמות בו זמנית (יש יעודי לקנון ויש יעודי לניקון)

GodsFather
08-07-07, 23:56
שוב תודה, אני נהנה לקרוא את העצות פה.

יצא לי להחזיק ולצלם עם DSLR אבל לא היה לי מושג מה מי ולמה, פשוט עשה לי את זה עד ששמעתי את המחיר , זה היה לפני שנה וקצת.

אני אתחיל לרחרח בחנויות ובין חברים ואחזור עם רשמים, שוב תודה ושוב אם יש למישהו עוד הערות והארות - אני מאזין :-)

erezjack
09-07-07, 00:30
אני דווקא לא הייתי מתחיל את הקריירה עם מצלמת רפלקס דיגיטלית אלא עם מצלמת כוונת "רגילה". אני מצלם עשרות שנים וחלפו דרך ידי הרבה מצלמות וביניהן כחמש דיגיטליות. אני שייך למחנה ניקון אבל דווקא מתאכזב מהדיגיטליות שלהם, כולן התקלקלו אצלי, כולל הD100 הנוכחית. (לעומת זאת יש לי שתי מצלמות סרט שלהם שעובדות מעל 20 שנה ללא רבב). עד לאחרונה לא עלה כלל על דעתי להשתמש במצלמת p&s אבל מאחר שה100 מקולקלת (הלך התריס, 1200 ש"ח לתקן, במעבדת התיקונים הסבירו לי שהתריס עובד הרבה יותר מאשרבמצלמת סרט כי אנו מצלמים הרבה הרבה יותר ומקסימום מוחקים. זו סיבה טובה לדעתי לקנות רק חדש ), התחלתי להשתמש בקנון שקניתי לביתי, והפלא ופלא, היא עובדת מצויין ומהירות ה"התאוששות" בין תמונה לתמונה סבירה בהחלט, התוצאות מעולות לשימושים ביתיים והלא רובנו לא טורחים להדפיס כלל. זו כמובן פדיחה עבורי להסתובב עם הקופסה הקטנה בלי הדאווין והעדשות וכמובן, אין צליל מתוק יותר ממצלמת רפלקס בפעולה ולמי שרגיל לצלם דרך העינית קשה מאד לעבור לצילום מהמסך, אבל לצלם מתחיל עדיף להתנסות במצלמה פשוטה וזולה ולהמשיך הלאה לאחר שרכש ניסיון וגיבש דיעה על צרכיו. ודרך אגב, הדגמים המובילים של המצלמות הללו כוללים את מרב הפונקציות כמו מדידת אור, מיקוד, ומצבי צילום שיש במצלמות הרפלקס. בעיית המבזק היא אכן בעיה אבל ישנן מצלמות p&s עם אפשרות לחיבור מבזק חיצוני ואפשר גם להעלות את הרגישות ולצלם ללא פלש בתאורה נמוכה. מצלמת רפלקס משתמשת במראה מוטה ב45 מעלות ובפריזמה מחומשת (הבליטה בראש המצלמה)כדי להעביר את התמונה הנקלטת בעדשה לעינית, מסיבה זו אי אפשר לראות את התמונה המצולמת במסך אלא רק לאחר שצולמה. אחד החסרונות הגדולים של הרפלקס הדיגיטליות הוא הצטברות אבק על החיישן הנמצא מאחרי המראה. כל החלפת עדשה חושפת את חיישן הצילום לאבק וצריך לקחת הת המצלמה לניקוי מדי פעם, דבר שהפך למקובל אצל צלמים מקצועיים.
עוד נקודה שלמדתי על בשרי בדרך הקשה: אחריות על מצלמות דיגיטליות מתקיימת רק בארץ הקניה לכן עדיף לקנות בארץ, בפרט שהמחירים די קרובים לניו יורק.
אתר מקצועי למידע והשוואות http://www.dpreview.com/

ארז

GodsFather
09-07-07, 00:41
ארז שלום ותודה על העצות.
אני מכיר את האתר ,אכן אתר מעולה ואני נעזר בו רבות להשוואת מצלמות.

לגבי P&S , יש לי עכשיו ניקון 4 מגה בת שנתיים שעושה עבודה נהדרת (כמעט) כולל צילום מהיר וכל הדברים האלה. קטנה,קומפקטית, גוף מתכת ולא פלסטיק ואני מצלם מהעינית ולא בהכרח מהמסך (האמת שאני לא מעריץ גדול של המסך, למעט היתרון של ה"לראות אחרי").

אני נורא אוהב לצלם ויצא לי לא פעם להתאכזב מדברים קטנים במצלמה שלי שפשוט לא יכולה לעשות וחשבתי לשדרג לאחת יותר טובה ועם זום איכותי ולכן חשבתי על דמוי, כי המחיר סביר ויש נתונים וחוו"דים לא רעים.
לאחר שקראתי כאן כמה עצות וכמובן שההתחבטות כבר הייתה בתוכי (ובמיוחד אחרי שטיילתי עם חברים בעלי מצלמות מקצועיות וראיתי את איכות התמונות) רק הייתי צריך את הPUSH האחרון, אני מסכים שP&S הן לא רעות אבל אני צריך לעבור הלאה, מקסימום ניתן לחברה P&S טובה (תקרא את המונח הזה מהר כמה פעמים..זה די מצחיק) כמו שרציתי ואני אקח לי את המקצועית.

erezjack
09-07-07, 01:39
חבר שלי, צלם קולנוע מקצועי, קנה עכשיו את ה D-80 של ניקון והוא מלא תשבחות עליה. צירף לגוף עדשה של טמרון tamron , נדמה לי 28-105 צמצם f2.8 לאורך כל הזום (שזה עדשה שמכניסה הרבה אור) עלה כ 5,000 ש"ח פרוש לשנה, מאחת מחנויות האינטרנט שיש להם גם חנות בשר ודם. אני יכול לברר לך היכן. בבחירת עדשה תיקח בחשבון שבגלל שחיישן הצילום (ccd) קטן מפריים של סרט צילום רגיל, מתקבל אורך מוקד אמיתי גדול מהערך הנומינלי של העדשה, ז"א אם העדשה עם אורך מוקד של 50 מ"מ, שזו עדשה "רגילה" (זוית צילום הדומה לזוית הראיה של העין), במצלמה דיגיטלית מתקבל אפקט טלה והיא נותנת תמונה כמו של עדשת 70 מ"מ בערך. לכן אם אתה רגיל לצלם נניח ב35 מ"מ ,שזה נחשב רחב זוית קל תקנה 28 מ"מ וכן הלאה. אל תקנה עדשה עם טווח זום מאד גדול כמו 35-300 מ"מ, שמהווה פשרה מבחינת אופטיקה וכמות אור, אלא חלק את הטווח לשתי עדשות, זום רחב זוית וזום טלה בינוני- ארוך.
בכל מקרה, מה שלא תקנה, אני ממליץ לקנות מצלמה של חברה שמתמחה במצלמות סטילס ולא מחברות שבאות מתחום הוידאו כמו פנסוניק או סוני. הלוגיקה של ההפעלה, סידור הכפתורים, הבקרות וגודלם מתוכננים טוב יותר ע"י החברות הקלאסיות.

כמובן, לקנון מצלמות מצוינות אבל אין כמו ה feel והרעש של מצלמת ניקון, אולי רק לייקה או הסלבלד...

ארז

GodsFather
09-07-07, 02:12
פוצצת אותי עכשיו במונחים, אבל אני אבדוק מה הם אומרים כדי להבין את ההגיון שמאחורי העצות.

אני לא מבין בכלל בעדשות , אבל אני חושב שקודם אני צריך להבין במצלמות...

erezjack
10-07-07, 22:21
זה לא כל כך מסובך.
אורך המוקד כשמו כן הוא - מרחק נקודת המיקוד מפני העדשה. ככל שהמספר גדול יותר זוית הראיה של העדשה צרה יותר והיא מקרבת את הנושא. כמו שכתבתי, עדשה באורך מוקד של 50 מ"מ על סרט צילום רגיל (35 מ"מ), יוצרת תמונה הקרובה למתקבל בעין, ומכאן שאורכי מוקד גדולים יותר יוצרים תמונה מוגדלת- העדשה מקרינה חלק קטן יותר מהנושא על שטח הסרט ומתאימה לנושאים מרוחקים (משקפת פועלת באותה צורה אלא שיכולת הקירוב מוגדרת בעזרת זוית הראיה ולא אורך המוקד ומדובר בזוית ראיה של 2-5 מעלות) וההפך, עדשה בעלת אורך מוקד קצר מ 50 מ"מ מכניסה שטח גדול יותר מהנושא לתמונה, בעלת זוית ראיה רחבה ומתאימה לצילום במקומות צפופים כמו בתוך הבית. המקרה הקיצוני הוא עדשת "עין הדג" שמגיעה לזוית ראיה מעל 180 מעלות, ז"א רואה אפילו מעט אחורה. המחיר מתבטא בעיוות הפרספקטיבה והתעקמות הקוים הישרים. בכלל, ככל שאורך המוקד גדול יותר קיים פחות עיוות בתמונה.
עדשת זום היא עדשה עם אורך מוקד משתנה וקיימים תחומים וטווחים שונים. העדשות הללו "איטיות" יותר מעדשה בעלת אורך מוקד קבוע, ז"א מכניסות פחות אור ודורשות מהירות חשיפה ארוכה יותר (מסיבה זו עדשות טלה חזקות של 300-400 מ"מ ומעלה של צלמי ספורט הן בעלות קוטר גדול כדי להכניס הרבה אור ולאפשר חשיפות קצרות שיעצרו את הנושא. לכן הן גדולות, כבדות ויקרות מאד). איכות התמונה גם היא פחותה אם כי כיום הן מתקרבות לאיכות עדשות קבועות מוקד, אבל ככל שטווח הזום גדול יותר האיכות והמהירות יורדות. לכן עדיף להחזיק שתי עדשות זום שבעזרתן אפשר לכסות את הטווחים המקובלים שבין 28 ל 300 מ"מ.

ארז

Viper
10-07-07, 22:51
אמיר, ארז נתן לך כאן ממש הרצאה טובה בנושא אופטיקה.
רק אל תשכח כמובן שברוב מצלמות ה-DSLR (ואני אומר רוב כי אני לא מכיר את כולן ולכן לא יכול לכתוב בכולן) יש מקדם הכפלה (פקטור) של 1.6~ ז"א עדשה של 50מ"מ מתפקדת למעשה כעדשת 80מ"מ במצלמת SLR לא דיגיטלית. ובעברית פשוטה- יותר זום. (ולא תמיד זה לטובה... במיוחד כשאתה רוצה לתפוס נוף והרבה...).
לכן החלוקה ל-2 עדשות היא הגיונית ביותר. (ואם יש כסף... אז לחלק לכמה תחומים בכמה עדשות זו כבר ליגה אחרת).
יאללה! מתי אומרים לך תתחדש?

GodsFather
12-07-07, 08:01
תודה על ההסבר, הפעלת לי את המוח על הבוקר :-)

אני ממשיך לקרוא בפורומים ומתייעץ עם בעלי מצלמות , המליצו לי על הD30 במקום הD70 בטענה שהיא יותר מתקדמת... אני ממשיך בחיפושים עד שתימצא הכלה המיוחלת.

המשך יום נפלא.

Saar
12-07-07, 08:28
אתה משווה בין חברות שונות ודורות שונים.
30D (קנון) ברת השוואה ל D80 (ניקון)
ה D70 כבר ישנה יחסית.

בדוק האם אתה באמת צריך את כל הפיצ'רים שהן מציעות,
יתכן שתגלה כי מצלמות "רמת הכניסה" ב DSLR מספיקות לך ותוכל לחסוך אלפי שקלים.
בד"כ איכות התמונה פנטסטית בכל המצלמות האלו, כתלות בצלם ובעדשות.

סער.

GodsFather
05-10-07, 15:37
עדכון מתבקש

אחרי מחקר לא קטן והפתעת יומולדת של החברה - NIKON D40X חדשה דנדשה נחתה על שולחני.

תודה לכולם על העזרה והעצות.

אמיר

http://www.dpreview.com/reviews/NikonD40X/

למי שתהה מה היא שווה ^^^^^

tzurlis
06-10-07, 19:33
אמיר, תתחדש, רכישה לא רעה בכלל.
אם עוד מישהו מחפש - יש לי פנסוניק עם עדשות של לייקה, במפרט יותר כבד מהנ"ל. בעיני היא כבדה מידי לטיולי תרמיל על הגב. אני רוצה דיגיטלית ששוקלת כלום לתרמיל במקומה, ו- SLR רצינית לבית כשיהיה תקציב. אז היא יוצאת למכירה...
http://www.north.co.il/products/83844

asafk
06-10-07, 21:41
תתחדש, אחלה בחירה. שים לב שהD40 לא עובדת עם עדשות שאין להן מנוע פוקוס פנימי (עדשות ישנות יותר), חשוב כשקונים עדשות..

אסף.

belair
08-10-07, 21:02
יש לי מצלמה SL ישנה שעובדת על סטילס סתם לידעה לעתיד אפשר לשים את העדשות שלה על DSL?

asafk
08-10-07, 21:29
תלוי במצלמה, תלוי בעדשות... (אין חוקים כלליים)

אסף.

belair
08-10-07, 21:47
אז איך אני יכול לדעת מה מתאים?
יש לי עדשות של מינולטה רשום MF

Pageup
08-10-07, 23:35
איזו עדשה בדיוק ? אם היא A MOUNT אז היא יכולה לעלות
על ה DSLR של Konicka Minolta, שכבר לא מיוצרות, או,
על סדרת האלפא של סוני.
אם העדשות MF ולא איכותיות במיוחד, שווה להתחיל מההתחלה.
(יש עדשות MF שמחירן לא יסולא בפז).

-->