PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוויצ קשה

ilan m
04-07-07, 18:39
פתאום בפעם אחת הסוויצ שלי נתפס ומסתובב קשה,לא רק זאת אלא שהמפתח גם לא רוצה לצאת...אני לא רוצה באלימות ואז לשבור.האים למישהו יש מושג איך לבדוק ולתקן ללא נזק מיותר?

ערן המסוקס
04-07-07, 18:55
יש סיכוי סביר ששרשרת האירועים הבאים קרתה.

- המתג החשמלי של הסוויץ' (נמצא על עמוד ההגה למטה קרוב לקיר האש) סיים את חייו ונתפס/התפרק חלקית.

- השתמשת באלימות מסויימת כדי לסובב בכח את המפתח

- המנגנון המכאני, המורכב מגלגל שניים פלסטי ומסרק שיניים מתכתי ניזוקו והחליקו שלב אחד לפחות.

אני מנחש, שהמצב הנוכחי שלך הוא שההגה לא ננעל לך יותר.

אם אתה לא ממהר לפתור את הבעייה, עדיף שתפרק קודם כל את כל מנגנון ההגה. תוכל למצוא הדרכה לכך ע"י שימוש באופצית החיפוש באתר. לא מזמן אני ביצעתי פרוק ותיקון של המנגנון.

העבודה הזאת היא אחד הדברים הנוראיים יותר שיש בג'יפ הזה, לאדם שאינו מיומן בהחלפת הסוויץ'.

המחיר של החלקים, אם צריך להחליף הוא בערך כך.

מתג חשמלי = 100 ש"ח (אבל לדעתי שלא תחשוב אפילו לקנות מיאנוביץ'.. הסחורה שלהם בכל הנוגע למתג הזה שווה ל!%$ ומתפרקת כמעט מיידית.) הייתי מזמין מחו"ל סחורה איכותית יותר.

גלגלי שיניים = פלסטיק עולה 80 ש"ח אם אני לא טועה, מסרק שיניים עולה עוד 120 ש"ח אם איני טועה.

צילינדר = 100 ש"ח

אצלי העסק בסוף סודר ע"י לקיחת רכיבים מהמתג הישן יחד עם רכיבים מהמתג החדש הקלוקל שקניתי מיאנוביץ' (אחרי המתג השני שהתפרק לי, הבנתי את הרעיון), ובינתיים זה עובד יפה למשך תקופה.

עקב המתג הקלוקל הזה, זכיתי בעונג לפרק ולהרכיב את כל המנגנון של ההגה פעמים רבות מספור. זמני הפרוק וההרכבה ירדו מחצי יום לרבע שעה. אז בסה"כ אני חייב ליאנוביץ' תודה גדולה על המיומנות שרכשתי בזכותו.

ilan m
04-07-07, 22:28
טוב..אז הנה עדכון.

א. לא קוראים לו יאנוביץ אלא יקרנוביץ.
ב. הצלחתי בקצת אלימות להחזיר לנקודת האפס.
ג. המפתח הוצא באלימות עדינה אך אין בו שימוש יותר מכיוון שאני מסובב את "הכיפה" ללא מפתח.
ד. המנעול הגה כן עובד+החשמל אך ללא מפתח.

אז מה עכשיו להחליף? צילינדר בלבד?

six 4 life
04-07-07, 22:31

בלי להסיט את הדיון, הייתי שמח לדעת למה הגעת למסקנה הזו. תן דוגמה.

shmil
04-07-07, 23:32
טוב..אז הנה עדכון.

ב. הצלחתי בקצת אלימות להחזיר לנקודת האפס.
ג. המפתח הוצא באלימות עדינה אך אין בו שימוש יותר מכיוון שאני מסובב את "הכיפה" ללא מפתח.
ד. המנעול הגה כן עובד+החשמל אך ללא מפתח.

אז מה עכשיו להחליף? צילינדר בלבד?
מבלי להכנס לויכוח איתך, על שהשמצת אדם יקר, אבל ממש לא יקרן, והוצאת דיבתו רעה,
רק אומר לך דבר פשוט - דולר =10 שקלים. עובדה.
איציק הוא זהב. עובדה.

התשובה לשאלתך היא כן - להחליף צילינדר.

ilan m
06-07-07, 00:10
חבר'ה לא להיסחף איציק ומשה אנשים יקרים מאוד מאוד..יקרן זה לא מילה גסה פשוט בדקתי 2 פריטים והוא הייה יקר . דוגמא, שאלתי על צירים מנירוסטה לחלון קידמי אמרו לי 600 ש"ח בנצרת מצאתי ב400 ש"ח .

אז אני מתנצל אם מישהו נפגע וזו לא הייתה כוונתי .אם הייתי רוצה להעליב הייתי אומר "גנבבוביץ " ולא "יקרנוביץ."

-->