PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת פילטר דלק בסמוראי 95 מוזרק

ליאור ג
05-07-07, 10:11
שלום לכולם
אני רוצה להלחליף פילטר דלק בסמוראי (שנת 95 )
בספר של היינס רשום כי צריך לנתק את הריילי של משאבת הדלק אבל אין שם תמונה של איפה זה נמצא - מישהו יכול לתת הסבר מפורט ותיאור של איך זה נראה ? (אין לי מושג איך זה אמור להראות) ואם יש תמונה זה יעזור מאוד.
מצאתי פה בפורום שרשור בנושא (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=19786&highlight=%F4%E9%EC%E8%F8+%E3%EC%F7) שם חבר האתר בשם חן צברי רשם :

" אם מדובר במערכת הזרקה, רצוי לשחרר לחץ במערכת הדלק לפני.
המנוע צריך להיות קר. יש לנתק את ממסר משאבת הדלק, להניע את הרכב ולהמתין עד שיכבה (מאחר ומשאבת הדלק אינה אמורה לעבוד). לאחר מכן לתת סטרטר פעמיים או שלוש למשך 2-3 שניות.
אם יש לך קודן או אמבולייזר המחובר למשאבת הדלק, אפשר פשוט לא לנטרל אותו במקום לנתק את הממסר (נותן את אותו האפקט).
לאחר החלפת הפילטר, לא להניע ישר, אלא להמתין מס' שניות על ON, בכדי לתת למשאבת הדלק לבנות לחץ מחדש במערכת.
לא לשכוח לבדוק נזילות.

בהצלחה,

חן "

לא הבנתי איך עושים את זה בלי לנתק את הממסר של המשאבה? יש לי קודן ברכב אבל כשאני לא מנתק אותו הרכב בכלל לא מניע - זה לא שהוא מניע ונכבה אז אני מניח שזה לא יעזור לשחרור הלחץ?
ושאלה נוספת- בהנחה שאצליח לשחרר את הלחץ (בעזרתכם כמובן) אחרי פירוק הפילטר אמור לצאת דלק מהצינור? כמה דלק אמור לצאת? (איזה גודל מיכל צריך להכין לאיסוף הדלק?)
תודה רבה
ליאור

yossivarman
05-07-07, 11:54
עושים אותו דבר כמו פה
אל תעשן ליד - הייתי מוסיף גם - לא לדבר בסלולרי
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=19786&highlight=%F4%E9%EC%E8%F8+%E3%EC%F7

חן צברי
05-07-07, 20:09
יוסי - הבאת את הקישור לאותו השרשור.
בסוף פרקת לחץ מהמערכת או לא?

לליאור,
אצלי הקודן מחובר למשאבת הדלק ולא לסטרטר. לכן כשאני מניע ללא הקשת הקוד, יש סטרטר והמנוע עובד למס' שניות ואז נכבה מאחר ואין לו זרימה של דלק.
אם אצלך הקודן מחובר לסטרטר, אז לא תוכל להשתמש בשיטה זו, אלא ע"י ניתוק ממסר משאבת הדלק.

ממסר הוא ריבוע קטן (בד"כ שחור ומפלסטיק) שיש לו מס' רגליים מברזל.
תמונה של ממסר 4 רגליים תוכל לראות כאן (http://www.jeepolog.com/158.html) (תמונה לפני אחרונה).

לפי הספר של צ'ילטון שאצלי, בסמוראי מוזרק חד-נקודתי, הממסר נמצא מחובר ל- EMC מאחורי הדשבורד בצד ימין קרוב לדלת. ל- EMC מחוברים שני ממסרים. הימני הוא הממסר המרכזי והשמאלי הוא של משאבת הדלק.

שכחתי לציין שיש להסיר ולהחזיר את מכסה טנק הדלק לפני התהליך.
דלק ישפך בכל מקרה ויש להתארגן לכך בהתאם, אבל כמה שפחות יותר טוב.
לפי דעתי כדאי ללכת על פילטר מקורי.

חן

ליאור ג
07-07-07, 09:13
אוקיי - הבנתי שחייבים לנתק את הממסר של משאבת הדלק
עכשיו יעזור לי הסבר על איך מגיעים אליו?
מה זה EMC ? והאם אני צריך לפרק את הדשבורד בשביל להגיע אליו או שזה נמצא מתחת לתא כפפות?
תודה
ליאור

Viper
07-07-07, 09:42
לא מכיר את נוהל החלפת פילטר דלק בסמוראי מוזרק.
אגב, לא מופיע ב-FSM ובהיינס. (בכל אופן לא מצאתי...)
מהחלפות פילטר דלק שאני מבצע ברכב הפרטי שלי, אני לא מנתק כלום חוץ מהפילטר עצמו.
כמובן שאם נבנה לחץ במיכל הדלק אז כדאי לשחרר אותו ורק אז לפרק את הפילטר.
לאחר ההרכבה של פילטר חדש- אכן יש לתת למשאבת הדלק לבנות לחץ לפני ההנעה (אבל מנסיוני ברכב הפרטי שלי זה קורה כמעט לפני כל התנעה ולא רק החלפה של פילטר- אז תמיד שווה לחכות רגע). אי אפשר לפספס את הרעש של המשאבה ברגע שפותחים סוויץ'... (בתנאי שהרדיו כבוי והחברה/אישה לא צועקת לך באוזן) ;-)

תקנו אותי אם אני טועה וההליך בסמוראי מוזרק שונה לחלוטין מההליך בפונטיאק מוזרקת.

חן צברי
07-07-07, 11:14
סליחה טעות,
צ"ל ECM שזה Engine Control Module, ולא EMC.
יש מקומת בהם הוא נקרא PCM שזה Powertrain Control Module.
הכוונה היא למחשב הרכב.
לפי הספר הוא נמצא מאחורי תא הכפפות (קופא קטנה מפלסטיק).
נסה ותעדכן (תמונה גם תהיה רצויה).

בד"כ כלל הספר מפנה אותך לפרק אחר לביצוע שחרור לחץ במערכת הדלק אם מדובר במנוע מוזרק.
לפי מה שאני מבין, לא מדובר רק על שחרור לחץ במיכל הדלק, אלא בצנרת מהמיכל למנוע.

חן

WildLove
07-07-07, 18:08
לא יצא לי להתעסק עם רכבים מוזרקים, אבל אצלי בסמוראי זה הולך ככה: פותחים שתי באנדים שסוגרים על הפילטר, מוציאים את הצינור, שופכים לאבא ממש קצת בנזין על הרצפה, ושמים פילטר חדש..לא נשפך שם אולי 50 cc (בהגזמה)
אם ברכב מוזרק הלחץ הוא כזה גבוהה, נראה לי שהרבה יותר פשוט לנתק את הצינור באזור המשאבת הזרקה ולנקז את הדלק שהיה בלחץ לתוך בקבוק במקום להתעסק עם חשמל - זה רק פילטר דלק :)
זו דעתי בלבד

-->