PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוזה או לא? - נושאים ממוקדים

סדיוק
07-07-07, 03:42
שלום רב חברים

כבר תקופה ארוכה שאני עושה תחקירים לגבי קניית רכב שטח ראשון וכניסה לברנג'ה...
אני מבין שהנושא מאוד חרוש לגבי השוואה בין 3 האופציות הנפוצות של סמוראי ויטרה או פרוזה וקראתי כבר את כל הדברים שעלו בחיפוש אך למרות כל הביקורות הלא מפרגנות שקראתי על הפרוזה הרכב הזה עדיין משך אותי בגלל היתרונות הברורים שלו שהם מבחינתי מחיר - מרווח פנים (אני בן אדם גדול וגבוה ופיזית אני פשוט לא נכנס בסמוראי) ונוחות נסיעה יום יומית.
אני מבין שרוב גדול מהאנשים פה הם חסידים גדולים של סמוראי ובאמת יש לי את כל הכבוד לרכב אבל כמו שאמרתי האוטו מאוד צפוף לי פיזית וזה לא הרכב האולטימטיבי לנסיעות יום יומיות על כביש מהיר.

באופן כללי אני מחפש רכב שיוכל ליסוע נסיעה של במצטבר שעה ביום 4-5 ימים בשבוע וטיול בשטח (לא משהו קיצוני) פעם בשבוע שבועיים...

התקציב שלי הוא באיזור ה25 אלף, במחיר הזה אפשר כיום למצוא ויטרה שנת 89 90 במצבים לא הכי מזהירים ואני מצאתי פרוזה שנת 93 יד שלישית עם 160 אלף ק"מ, הייתי אצל הבחור היום ובדקתי את האוטו בגבול שאני יודע לבדוק, הדברים הבסיסיים נראים לא רע המנוע נראה תקין ושקט אבל הייתה בעיה אחת שהפריעה לי - האוטו מעשן עשן אפור כחלחל בלחיצה על הדוושה - מה זה יכול להיות והאם זה קריטי או ניתן לטיפול?

חבר'ה עצות טיפים כלליים יתקבלו בברכה לגבי ההחלטה ללכת על פרוזה בעד ונגד ולגבי מקרה העישון הספציפי...

אני מודה לכם מראש

Bulldog
07-07-07, 05:32
אני אתן לך נגד אחד לפרוזה, אין לו שוק שיפורים.

אתה יכול לנסות להאריך את המאיות האחוריות בעבודת קאסטום וזהו בערך לפי מיטב הבנתי.
לא בטוח אבל אני חושב שגם נעילות אין לו.

עומר

idanw
07-07-07, 09:22
עשן אפור כחלחל = מנוע אוכל שמן, וצריך אובראול!

גיא
07-07-07, 09:40
מעבר לזה שאין שום שיפורים וזה רע אבל אפשר לחיות עם זה כשעבירות לא מעניינת אותך.

זה אוטו ישן, מיושן ומת. קשה למצוא חלפים ויהיה יותר קשה למצוא חלפים בעתיד.

חוצמיזה, להתחיל את היחסים עם האוטו באוברול .... לא נישמע לי להיט.
חפש לך ויטארה. לא סתם לויטרה ולסמוראי מצאת הרבה דעות חיוביות ולפרוזה לא. העם מצביע ברגלים

אגב, הפרוזה אוכלת הרבה דלק ושעה נסיעה כל יום יקרע אותך למדי במחירי הדלק.

חבל להמציא את הגלגל מחדש וחבל / יקר גם לנסות ....

לדעתי

סדיוק
07-07-07, 12:23
איך המרווח פנים של הויטרה? יש מספיק מקום לנהג?
והאם שווה באמת לקנות אחת שנת 89 90... יש פה אולי מישהו שמוכר?

אגב הפרוזה המעשנת התחילה להעלות יותר מדי ספקות וחשדות אז ירדתי ממנה בינתיים...

Viper
08-07-07, 00:16
לגיסי יש ויטרה 96 מלפני שבועיים...
המרחב הפנימי סבבה לגמרי- לדעתי קצת יותר מרווח מהפרוזה שיש לחבר שלי. אבל זה לא ע"פ מדידה אלא ע"פ העין.
בכל אופן- הויטרה מרווחת יותר ונוחה יותר מסמוראי- זה בטוח.

סדיוק
08-07-07, 03:43
השאלה אם באמת משתלם לקנות ויטרה משנים כאלה...

ואם כבר סמוראי, עד כמה זה אפשרי ומסובך להגדיל את המרחק של הכסא נהג כדי שיהיה מקום יותר סביר? צריך בטח להזיז את המסילות ועניינים כאלה לא? מישהו התנסה?

נמרוד
08-07-07, 08:30
כל רכב שאתה קונה בסכום נמוך הוא ישן ועייף וסוג של הימור. אין מה לעשות, אבל מצד שני אתה רוצה וצריך ג'יפ וצריך להתחיל מאיפשהו כמו כולנו...

אני 1.80+ והסתדרתי יופי בסמוראי. אם אתה משמעותית גבוה יותר וזה באמת, אבל באמת פוסל את הסמוראים, אז ויטארה קצת יותר מרווחת. הפרוזה לא רכב רע, בכלל לא, אבל מה לעשות בשוק בארץ הוא נדיר ויש לזה את כל ההשלכות שקראת עליהם. אם אתה נופל על פרוזה באמת יפה ומושקעת אז אולי כדאי, אבל עדיין יש הרבה יותר ויטארות ויותר קל למצוא ויטארה טובה בסכום נתון מאשר פרוזה.

מוני אורבך
08-07-07, 10:27
בעברי הרחוק היה לי פרוזה.
כרכב למתחילים (וגם מתקדמים) הוא יופי של רכב. הוא גדול משמעותית מהויטרה ולכן גם יותר נוח. יש מספר דגמים מאוד מאובזרים. הוא בנוי הרבה יותר חזק מהויטרה. הוא גם יותר עביר מויטרה סטנדרטית. בנוסף הוא די אמין.
עד כאן היתרונות. החסרונות: אין שיפורים נקודה. לא נעילות לא מתלים כלום. חוץ מהמנוע (זהה לאפלאוז) לא תמצא הרבה מכלולים במגרש הפירוקים. זה אומר שכול כשל סופני בגיר טרנספר או סרנים ואתה בבעיה. המנוע קצת חלש לרכב. מה שאומר שהרכב לא כול כך סוחב לעומת הויטרה. זה גם אומר צריכת דלק (כ 1:9 למיטב זכרוני).

סיכום - זה שאין חלקים לרכב לא נוראי כול כך. סך הכול רכב אמין ואים היה שמור, בשימוש סביר לא תצתרך להחליף מכלולים. החסרון הגדול הוא שאין שוק שיפורים, מה שאומר שאי אפשר לגדול עם הרכב. ברגע שאתה רוצה יותר עבירות (נעילות) כאן אתה נתקע.
בוויטרה יש שוק שיפורים אדיר, שפע מכלולים חילופים ולכן על אף שעל הניר פרוזה עדיפה, הויטרה היא העדיפה.

גיא
08-07-07, 12:30
וכשמוני אומר צריכת דלק של 1:9 זה אומר לשאר בני האנוש משהו כמו 1:6 ....

:mrgreen:

סדיוק
08-07-07, 13:46
תודה רבה על התגובות אנשים... ת'אמת שכבר החלטתי לרדת מהרעיון של פרוזה ושוב פיתיתם אותי קצת חזרה :P
הענין הוא שבהתחלה חיפשתי רק סמוראים עד שפשוט באתי לבדוק אחד... ואז הבנתי שאני יושב שם כמו בקופסת שימורים (1.90 כמעט) ואני נאבק על הפעולה בסיסית של להעביר הילוך בגלל חוסר מקום...

אז באמת השאלה אם יש איזשהן פתרונות לזה ועד כמה זה יקר\מסובך להרחיק את המושב של הנהג כי באמת חוץ מזה אני חושב שאני מסוגל להתמודד עם החסרונות של הסמוראי ומי אם לא אתם תעידו שזאת הקנייה הכי טובה...

סדיוק
08-07-07, 14:05
אגב... לגבי בדיקה לפני קנייה אם מדובר למשל בסמוראי או ויטרה.. מכוני בדיקה זה באמת רלוונטי לשנים האלה? קראתי גם את המדריך לבדיקה סמוראי לפני קנייה אבל עדיין אני לא כזה מקצוען כדי שאני אסמוך רק על עצמי... :P

שמעתי שהג'יפאים אנשים חביבים שאוהבים לעזור ולצרף אנשים חדשים לתחום אז מה הסיכוי שיהיה פה איזה בחור נחמד מאיזור רחובות - נס ציונה - ראשון שיוכל לשמש כיועץ שלי לענייני שטח כשאני בא לבדוק רכב? הוא יזכה בהרבה כבוד וטובות הנאה מסוגים שונים...
או כסף כמובן

גיא
08-07-07, 14:11
אני לא יודע איך אתה מבין מה שאתה מבין מהדברים שכתובים, כי אני קורא פה שאתה צריך לקנות ויטרה ... אבל שיהיה ... :-)

בסמוראי, אפשר להוריד את המושב האחורי ולעשות ממנו מין סוג של טנדר קטן ( אלא אם תקנה סמוראי ארוך ואז תוכל לעשות ממנו טנדרון פחות קטן ) ואז כמובן תוכל לבנות מתאם ולשים את מושב הנהג איפה שאתה רוצה אבל שים לב שיותר מידי גבוה זה לא טוב ואנשים יותר מידי גבוהים זה לא נוח כי אתה תצטרך כל הזמן להתכופף בשביל להסתכל החוצה על רמזורים או עליות וכו', אני לא גבוה בכלל, 175 והמושב של סיויק שהיה אצלי בסמוראי, שהיה עם מתאמים, יצר מצב שאני ישבתי גבוה מידי ....

שים לב שבטסט אתה חייב שיהיה נוכח המושב המקורי או משהו דומה אבל חייבים מושב מאחורה !

~~~~~~~~~~

אני לא יודע איפה כתוב שסמוראי זאת הקניה הכי טובה ? והיה לי כזה 3 וחצי שנים. פתוח ... זה נכון שזה נחמד וסקסי וכו' אבל זה חתיכת חרא של אוטו. ג'יפון נהדר אבל חרא של אוטו. זה נכון שיש שיפורים בלי סוף אבל אל תשכח שלא תמיד אנחנו באמצע העליה של ה נ.ג. אלא לפעמים גם נוסעים על הכביש.

~~~~~~~~~~

אף פעם לא הייתי בויטרה ורק פעם אחת מזמן בפרוזה, אבל איכות החיים ברכבים האלו היא במאות אחוזים מעל ומעבר לסמוראי. סמוראי זה סוג של נ.נ לגמדים....
אם אתה בן 18 ולא איכפת לך כלום ... יופי. בכל מקרה אחר, לא בטוח שסמוראי זה בשבילך.

בכל מקרה, אני מציע לך ללכת לשבת ולנהוג בויטרה לפני שאתה מחליט. קח בחשבון מה שנימרוד אמר לך, כל רכב ישן הוא ישן .... ואוטו פתוח עם מערכת מתלים נאצית מזדקן פחות טוב כניראה מרכב סגור ממוזג עם מתלים נורמאליים יחסית.
נעילות קדימה ואחורה יש גם לויטרה בדיוק כמו לסמוראי, כמו כן קיטים לתיבת העברה וסרנים אם תגיע לשם ...ההבדל הוא ביכולת ההגבהה של המתלים. ואני לא משוכנע שזה סיבה טובה. בויטרה אפשר צמיג יותר גדול, יש יותר מנוע וכו' ...

~~~~~~~~~~~~

בהצלחה.

ofervan
08-07-07, 17:50
צא מהקופסה - בלוח פוקוס האחרון הוצע למכירה טרופר בנזין מודל 93 ב-25 אלף שקל. אולי זה יתאים לך יותר? נסה לבדוק גם כיוונים אחרים מלבד פרוזה-ויטרה-סמוראי

סדיוק
08-07-07, 23:45
חבר'ה קניתי ויטרה היום :smile:

קבלו אותי למועדון! :mrgreen:

גיא
10-07-07, 08:48
תתחדש :)

שיהיה במזל.

סע בזהירות ! רכב שטח זאת לא מכונית מרוץ !
קח איתך תמיד לשטח רצועת גרירה עם שני שקלים טובים !!!! לכל צרה שלא תבוא ולפחות שני בקבוקי מים מינרליים שיהיו תמיד זרוקים באוטו.

כדאי שגם תהיה ערכת קפה...

סדיוק
10-07-07, 21:53
תודה רבה ועכשיו כמה שאלות לגבי הויטרה אם אפשר...

משהו שאני צריך לדעת ולעשות כשקניתי ג'יפ חדש? חוץ מהברור מאיליו מבחינתי שאני עושה טיפול... ואם כבר אז יש איפשהו הדרכה/הוראות איך עושים טיפול 10 אלף לויטרה?

הויטרה היא בלי מיגונים ובלי הגבהות.. עד כמה חשוב לעשות מיגונים אם אני בינתיים לא יוצא לאיזה שטח רציני אלא טיולים לייט?

וסתם תהיה שעלתה לי בראש אם אני מתכוון להחזיק אותה תקופה ארוכה.. כמה יעלה להחליף מנוע לויטרה ככה שאני אהיה עם ראש שקט ומנוע חדש אם אני ארצה מתישהו?

Viper
10-07-07, 22:19
סדיוק, כנס לפורום סוזוקי ותריץ חיפוש על טיפול יישור קו.
אתה תמצא שם לגבי החלפת מסננים, שמנים (מנוע, גיר, טרנספר, סרנים) ועוד.
למה להחליף מנוע כבר עכשיו? יש איזושהי בעיה עם המנוע הנוכחי?

סדיוק
10-07-07, 22:57
זה לא שיש בעיה רצינית פשוט הוא כבר לא חדש וחשבתי שאם האוטו ישאר אצלי תקופה לא קצרה בשלב מסויים אני חושב שאני אהיה מעונין להחליף מנוע בשביל השקט הנפשי שלי ובשביל הבטחון לעשות טיולים יותר ארוכים ומחייבים... מישהו פה התנסה בזה? או שאני אפנה את זה כבר לפורום סוזוקי...

גיא
10-07-07, 23:25
אתה שפוי ??

Viper
10-07-07, 23:31
גיא- הוצאת לי את המילים מהפה...

ערן המסוקס
10-07-07, 23:58
אין דבר כזה מנוע חדש מקורי ברכב כזה... לא שידוע לי.

חוץ מזה, מנוע זה לא דבר שהולך כך פתאום ביום בהיר אחד. זה דבר מאוד נדיר אם הוא קורה, וזה יכול לקרות גם למנוע חדש לחלוטין.

בקיצור, מנוע זה לא צמיג, שמחליפים כל תקופה.

נ.ב

יש עוד המון חלקים חוץ מהמנוע שיכולים להתקלקל וגם לתקוע אותך בשטח.

נמרוד
10-07-07, 23:59
סדיוק, בוא נגיד ששרשור הפרוזה הסתיים, תתחדש, תעבור לפורום סוזוקי, תקרא אותו, פשוט תעבור עוד ועוד דפים אחורה - כמעט כל מה שאתה לא יודע בכלל שאתה צריך לשאול כבר כתוב...

ולא, אף אחד לא מחליף מנוע יזום... תשכח מהמחשבה הזאת... והנה החיוך שמובטח לכל אחד בפורום המתחילים :-)

סדיוק
11-07-07, 00:34
אבל איכשהו קיבלתי את הרושם שהחלפת מנועים בג'יפים זה לא עסק כזה נדיר וזה משהו שעושים הרבה וגם קראתי בפורומים פה כמה מקרים כאלה..
ברור שיש עוד דברים שיכולים להתקלקל באוטו חוץ מהמנוע אין לי ספק
אני לא מבין אבל מה כל כך מעוות בזה שאני שוקל אופציה כזאת לעתיד לגבי אוטו שנת 90 עם מנוע שלא פרפקט... רק מחשב את צעדיי

נמרוד
11-07-07, 00:42
החלפת מנועים יזומה? למנוע תקין? בתור שיפור, מכניסים מנוע V8 לסיקס, מתקינים מנוע 1600 של ויטארה על סמוראי, שמים מנוע V6 של ספארי לבאגי מחיפושית... אבל אף אחד לא מחליף מנוע סתם. כשלמנוע יש כשל משבית אז מחפשים את הפתרון המשתלם ביותר, ויש כל מיני כשלים משביתים וכל מיני פתרונות. יש כלי רכב שאפשר למצוא להם מנועים משומשים בזול ואז אולי יותר משתלם להחליף מנוע מאשר לעשות למשל אוברול מלא, אבל כל מקרה לגופו.

כמו שמנסים לרמוז לך, ואני כתבתי במפורש - שכח מזה.

אבל - אם יש לך סיבה לחשוב שהמנוע לא תקין, כבר עכשיו, אל תקנה את הרכב!!! זאת הנקודה החשובה.

shaiofer1
07-09-07, 15:11
יש לי פה במקרה 3 מנועים חדשים זרוקים.
כנראה משהו לא צריך.
אתה מוזמן לבוא לקחת מתי שבא לך.

-->