PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה - חניית רכב ליד בסיס צאלים

Gilad
07-07-07, 13:13
היי

אני יוצא למילואים השבוע ונוסע עם האוטו לבסיס צאלים.
שתי שאלות בנושא:
האם יש מקום בטוח יחסית להשאיר את הרכב כך שאוכל גם לחזור אתו הביתה?
איזה חלק אפשר לנתק בקלות יחסית ויעשה חיים קשים לגנבים (דיפנדר TDI )?

תודה

גלעד

אליהו הסמוראי
07-07-07, 13:31
בצד השני של הכביש (הצפוני) בדיוק מול הכניסה לצאלים יש עוד שני בסיסים קטנים, האחד הוא הסדנא המרחבית (אל תכניס את האוטו לטיפול שם...) והשני הוא בסיס שלישות (היותר מזרחי) ששם יש חניה גדולה יחסית שבה ניתן להחנות ממש צמוד לש.ג..

עמרי2
07-07-07, 14:10
הכי טוב-אם אתה יכול להשאיר את הרכב באחד הקיבוצים באזור ולבקש ממישהו לבוא לאסוף אותך!
אני לא הייתי משאיר בשום מקום אחר.

אם אתה צריך עזרה בלמצוא סידור כזה. שלח ה"פ. אני אנסה לעזור.

עמרי

סדיוק
07-07-07, 17:42
לפי מה שאני זוכר, בכניסה הראשית לבסיס יש חניה ענקית מגודרת שבד"כ נעולה במהלך השבוע ויש שם גם שמירה פה ושם... נראה לי דיי בטוח

six 4 life
07-07-07, 17:50
בדרום שום דבר לא בטוח
ומי שמשאיר רכבו במגרש כזה או אחר, מגודר עם שמירה או לא, שלא יפתח אחרי כמה ימים שירשור "נגנב", ויחסוך מהפורום את מה שהיה צפוי מראש.

סע באוטובוס בלי להתעצל.

eliv1
07-07-07, 22:29
אני עשיתי את הטעות הזאת פעם אחת, וזו תהיה הפעם האחרונה.

אחרי שחניתי בחוץ, בחניה הנעולה וחשבתי שהסיפור גמור, (אני מילואימניק יחסית טרי, דגם 2000)
דיברתי עם כמה חברים שהסבירו לי כמה אני משוגע, ואחרי שפרקתי חצי אוטו, ולא ישנתי לילה שלם, הצלחה בסופו של דבר להגניב את הג'יפ לבסיס.

בקיצור, עזוב אותך שטויות.

כל רכב שחונים בחניה מחוץ לבסיס היא סיכון, בייחוד ג'יפים.
אפילו חנייה ליד הש.ג.

היום או שאני לוקח את הסיכון עם רכב מבוטח, או שאני מסדר מראש הכנסה של הרכב.

ארז צודק, זה יהיה צפוי מראש.

עירא
07-07-07, 23:11
זוכר את הסידרה תיקים באפילה?
בתחילת התוכנית היה משפט מאוד נכון, Trust no one
בחנייה בתוך בסיס צבאי (קטן יחסית) מרחק של בערך 50-100 מ' מהש.ג. מישהו שואל אותי בבוקר,
"תגיד תגיד, של מי האוטו שעומד על בלוקים?"
וזו התוצאה.
(לדעתי ולדעת עוד אי אילו מילואימניקים, את ה"מידע המודיעיני" העבירו הסדירניקים שנכחו במקום...)

נמרוד
08-07-07, 08:35
אם אין לך אפשרות להכניס את הרכב לתוך באלי"ש (וגם אז צריך לדעת איפה להעמיד אותו) אל תבוא עם רכב שיקר לך, בוא עם הפריבט של האשה, ואם אין - להשאיר אותו בבית. הכי קל ונכון זה למצוא מישהו מהפלוגה מהאזור שלך ולהצטרף אליו, במילא אין לך מה לעשות עם הרכב שם.

איציק - 4X6ZH
08-07-07, 08:56
מה הבעיה להפוך אותו לרכב מנהלה של הרס"פ ;)

איציק

יוני5
08-07-07, 09:18
מה הבעיה להפוך אותו לרכב מנהלה של הרס"פ ;)

איציק

ואז מה? לפלוגה שלך יהיה יותר קל לחתום / להזדכות / להביא חבר'ה מהש.ג עם הציוד / ...
יופ'! אז אסרו את זה. אין רכבים פרטיים בתוך באל'"ש.
כלומר יש, אבל רק אם אתה:
1. בעל אישור כניסה - מ"פ / סמ"פ..
2. בעל אישור כניסה קבוע - עובד בזק למשל
3. מכיר את הקומבינות, אבל למילואימניק טרי משנת 2000... :grin:

תגיד איציק, אתה חושב שרק בתחום שלך יש מפלצות מוצצות, רוע לב לשמו, טמטום עילאי וחיים קשים?
תאמין לי, צה"ל יכול ללמד את חברות הרכב התעללות מהי.

יוני5 (שהתמחה בקומבינות כניסה ונכנס בעזרת הקומבינות ולא בעזרת האישורים, רק בשביל הכיף)

נמרוד
08-07-07, 09:30
יוני5: כשיש לך אישור כניסה של מ"פ בכיס, קל מאד להכנס עם קומבינות :mrgreen: למעשה, את התרומה הגדולה ביותר לאבטחת בסיס צאלים תרמנו אנחנו המילואמיניקים בעלי הג'יפים, שנרדפנו במשך שנים ורק בזכותנו (ולא בזכות בדואים וגנבים אמיתיים) סגרו וגידרו ואטמו את כל הבסיס הענק הזה הרמטית.

דרור ברלי
08-07-07, 10:02
אל תעזו!!! להשאיר ג'יפים (כן, זה כולל לנדרוברים...) בשום חניה "מסודרת" מחוץ לבסיס צבאי כלשהו, עם דגש על בסיסי האימונים למערך המילואים בדרום (צאלים) במרכז (בית גוברין) או בצפון (אליקים).

רכבים נגנבים בחניוני הבסיסים הללו מתחת לאפו של הש"ג (בדרך כלל חייל שרמתו אפעס... לא חשוב) לעתים קרובות מאוד תוך כדי העלמת עין מצדו (והיו דברים מעולם).
כמי שהיה חונה לעתים מחוץ לבסיסים עם כל מיני אמצעי מיגון כמו מנעולי הגה ודוושות, פירוק חלקים מתוך מפלגים, פירוק גלגל הגה מ-CJ פתוח ועוד כל מיני טריקים שלא שוים כלום (כי אם הם באמת רוצים את הרכב שלך, הם יעמיסו אותו עם מנוף תוך שניות ויסתלקו איתו) עד שלמדתי את כל דרכי ההסתננות אל ומתוך הבסיסים והכנסתי את הג'יפ פנימה, (כן, זה כולל את המ"פ שלי שעשה טובה והכניס את הג'יפ, וכולל פעם אחת של "תרומת" הג'יפ לפלוגה בתור רכב מנהלות...) אני יכול להעיד שאם אין לך דרך להגניב את הרכב לתוך הבסיס, תגיע לאל"ת או לאימון באוטובוס ותישן בשקט. הנוחיות של להגיע ברכב לא שווה את הדאגות.

נמרוד
08-07-07, 10:14
ברצינות - גם אין סיבה לסוע באוטובוס. אתה מגיע לצאלים לאימון כלומר אתה חלק מפלוגה/גדוד. יש רשימת קשר, אם אין לך (היום שולחים באימייל לכל החיילים...) בקש מקצינת הקישור טלפונים של חיילים שגרים בסביבה שלך, שני טלפונים וסגרת לעצמך טרמפ בנוחות במזדת3 ליסינג עם מישהו.

ibinder
08-07-07, 10:35
צודקים, במידה ואין אפשרות להכניס את הרכב פנימה, הכי טוב להשאיר את הדיפנדר בבית וכמו שנמרוד הציע זה לתפוס טרמפ עם מישהו שנוסע מהאיזור שלך...

אל תעזו!!! להשאיר ג'יפים (כן, זה כולל לנדרוברים...) בשום חניה "מסודרת" מחוץ לבסיס צבאי כלשהו

כמעט בשום חניה מסודרת :-)
נסה לגנוב רכב מהחניה החיצונית בקמ"ג...

עידן

יוני5
08-07-07, 11:54
יוני5: כשיש לך אישור כניסה של מ"פ בכיס, קל מאד להכנס עם קומבינות

שוב, למען ידידנו בעל התפישה האיטית: אני נכנס ללא אישור היותי מ"פ. את האישור הפלוגתי אני נותן לאנשים אחרים.

סגרו וגידרו ואטמו את כל הבסיס הענק הזה הרמטית.

כתבתי ומחקתי את הפרצה, כי אז זה עניין של זמן עד שיחסמו, אבל תאמין לי שיש.
רמז דק: תחשוב מה החולשות של שיטת הקרב הקרוייה "הגנה". תמשיך לכיוון של "פתרון יצירתי" של שבירת שגרה, ומכאן תוסיף את סוגיית המודיעין - והרי לך פתרון להכנסת רכב לבסיס צאלים.
יש לך 2 דקות למציאת הפתרון. (או שתחזיר את הדרגות).

האמת נמרוד, אתה גורם לי לדאגה. לכל הרוחות, אם אתה נכנע מראש לבסיס כל כך איזוטרי ונטול הגנה כמו באלי"ש, איך אפשר לסמוך עליך בנושא יעד מבוצר? כיבוש פיתה סורית? שלא לדבר על מכשול מורכב...

ואח"כ מתפלאים שמפסידים בלבנון.:-D

יוני5

נמרוד
08-07-07, 12:00
הרמז הוא כמובן "מודיעין" וכל מה שנדרש הוא בטחון עצמי מופרז שדגנרט כמוך יוני מצטיין בו.

אפשר גם למנף יופי את אישור הכניסה הבודד המונפק בצורה רשמית לכל פלוגה אם רוצים...

אני לא צריך, יש לי קומבינה קבועה בדרג הבכיר ביותר (מעל הדרג המדיני), דרך השער הראשי. אבל זו קומבינה אישית-שמית.

מוני אורבך
08-07-07, 12:08
הגענו לימים טובים...

אנשים מתפארים בקומבינה השגת כניסה לרכב ?!

בתקופתי אנשים התפארו על לא פחות מהשגת רכב ת"ש לכול תקופת המילואים.
ועוד מ"פ ירחם השם !!!

מה השלב הבא? התפארות שהשגתי קרמבו מהטבח????

נמרוד
08-07-07, 12:11
דע מוני שצאלים הוא אכן יעד איראני מבוצר ביחס ל"ישוב חומה ומגדל" העלוב שבו אתה משרת, בא"פ לכיש, שהכניסה אליו באמת מגוחכת... ובכל זאת בפעם האחרונה ראיתי את הדפנדר שלך חונה בחוץ???

מוני אורבך
08-07-07, 12:28
נמרוד - אני מתחיל לדאוג...
אתה באמת מתחיל להיות סנילי, ועוד בגילך הצעיר )-:

כבר כמה פעמים אמרתי לך שהדיפנדר שלי הוא בצבעי מגב מגעלים, ולא היפיוף הלבן שחנה בחוץ !!!
והוא חנה כמו גדול בפנים. אחרת לא היתי מביא אותו לחור הנ"ל

אזור החניה החיצוני שם הוא למעשה "מגרש רכב" לכול תושבי כרכומיה.
רק תבחר סוג וצבע הרכב ותיקח !

יוני5
08-07-07, 14:22
מוני,

תרקומיה ולא כרכומיה.
שנית, המגרש הוא לחבר'ה מאידנא, הם בעלי הבית. החברה מתרקומיה לוקחים את מה שנשאר.

וכל זה היה כמובן גזענות לשמה, כי למה שנחשוב בש.ג היהודי, שסגר קומבינה עם חבר מהשכונה? (גם הוא יהודי).

יוני5

-->