PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם אפשר לנצל GPS בסלולר בשטח?

PAUL
08-07-07, 17:16
לאחרונה נאלצתי לשדרג את המכשיר שלי.
אני מנוי בחברת פלאפון וקיבלתי מכשיר מסוגMOTOROLA K1.
במכשיר יש יישום ניווט שנקרא NAVIGATOR גרסה 2.92.

כל המפות שמורות אצל מפעיל בשם TELMAP והמכשיר מוריד אל עצמו את המפות הרלונטיות.

כאשר יורדים אל מחוץ לכביש המכשיר יודע לתת לך קורדינטות ומסוגל למקם אותך על המפה לעומת הכבישים הקרובים.

שאלתי, האם יש תוכנה לקניה/הורדה שתאפשר לי למקם את עצמי על מפת סימון שבילים וירטואלית?
אם מישהו מכיר משהו שהוא לא רוצה לדיין בפומבי אז אני אשמח לשמוע בה"פ...

סער
09-07-07, 00:46
לא מכיר את המכשיר או התוכנה הספציפיים אך אצלי גם מותקנת תוכנה של TELMAP. הדרך הפשוטה ביותר היא לקבל נ"צ של מיקומך, אצלי זה בפורמט GEO ויש חישוב פשוט מאד להמרה לUTM. לגבי רשת ישראל החדשה הרווחת במפות סימון השבילים - לא מצאתי מחשבון המרה נוח, אבל אני עדיין מסתדר מצויין עם UTM (למרות שעד היום לא ניווטתי בשטח עם הGPS של הפלאפון...) יש הרבה מפות ואתרי אינטרנט בארץ שנותנים נ"צ UTM בנוסף לרשת ישראל החדשה.

לא מכיר אפשרויות חיבור של הפלאפון למכשירים אחרים לטובת הנושא הזה.

tzurlis
09-08-07, 23:58
אפשר, עקרונית, בהמרה הנכונה למצוא מיקום מזה בשטח. בפועל אנחנו לא ממש מסתובבים עם מחשבוני המרה. נסיון למצוא מיקום ב- UTM על מפת סיור וטיול, אפשרי אבל לדעתי לא קל - המשבצות במפה האזרחית, ענקיות.

נסה להקטין את הזום, זה ייתן לך מיקום כללי ביחס ליישובים מסביב. לגבי מיקום מדוייק בשטח, אולי אם תצליח לחבר את הסלולרי ללפטופ. אני לא מכיר יישום כזה אבל בהחלט יכול להיות שזה קיים.

לאור התפתחויות שנתקלתי בהן, מאמין שיהיה לך פתרון שטח (בסיסי אבל עובד, כל זמן שיש קליטה ואפילו קצת בלי), לסלולרי בעתיד.

im_ri
24-08-08, 20:03
מהי השיטה להמיר את הנ.צ. שמתקבל במכשיר לרשת UTM?

tzurlis
26-08-08, 00:05
אני משתמש בתוכנה לנושא.

סער
26-08-08, 11:26
יש קובץ excell פשוט לביצוע המרות utm/geo/רשת ישראל. אם תרצה אשלח לך אותו. הבעיה היא שאני מניח שאתה לא מטייל עם מחשב אז צריך להכין את כל הנ"צ מראש בבית. כמו כן אין לרוב תכנות הניווט הסלולריות אפשרות להכניס destinations או waypoints כנ"צ אלא רק ככתובת ולכן אתה יכול רק לקבל מיקום נוכחי ולא כיוון וטווח לנ"צ, מה שהופך את זה ללא ישים לניווט. יש עכשיו תוכנות חדשות (במירס מבוססות על שילוב עם אתר מפה) שאמורות להיות מיועדות לניווט בשטח, היתה כאן כתבת סקירה של אחת מהן: http://www.jeepolog.com/527.html

-->