PDA

צפייה בגרסה מלאה : אחוות הסמוראים- באחה ישראל חרמון אילת [זקוק לח"ח לצורך המירוץ]

יונתןמצפה
09-07-07, 08:43
שלום לכל מכובדי הפורום!
נכון לעכשיו (אם לא יהיהו הפתעות) אנחנו מתכוונים להשתתף בראלי פוינטר חרמון אילת הקרוב (27.7).

מדובר בי ביחד עם נווטת מקצועית המתגוררת בחו"ל ונמצאת עכשיו בארץ.
כרגע, אני מחפש אפשרויות להסיג חלקי חילוף ואביזרים רלוונטיים שעשויים לשפר את סיכויינו לסיים את הראלי.
החלקים הם:
מוט שפור
תפוחים קדמיים
גלגל ספייר נוסף 215 (עדיפות לשטח מלא הנקוק)
ג'ריקנן 10 * 2 (לבנזין)

בטח יש עוד (עדיין לא הספקתי לחשוב על זה יותר מדי... כל הצעה תתקבל בברכה!)

סמוראי 96 עלים סגור.

הכוונה היא להגיע עם רכב סטנדרטי ולנסות לסיים וכמובן בתוצאה...

כמובן שעבור כל חלק שיהיה בשימוש יהיה פיצוי.

כמו שידוע, מדובר בהכנות עם עלויות גבוהות מאד (לא כולל נזקים לא עלינו) וכל עזרה בתחום הנ"ל תיזכה להערכה מכל הלב.

לצערי, אני יוצא למילואים באותו שבוע ועל כן, לא יהיה לי זמן לאסוף את הציוד/ הכנות בשבוע המדובר. כל הצעה לעזרה שתגיע עד סוף השבוע שלפני תעזור מאד.

המון תודה לכולם,
בשאיפה לא לאכזב,
יונתן

:)
נ.ב.- קיימת אופציה קלושה שהרכב יהיה טרופר בסופו של דבר, אם זה יהיה המצב- ראו הודעה זו כלא אקטואלית.

asafk
09-07-07, 21:50
מדובר בי ביחד עם נווטת מקצועית .

ענבל???

אסף.

יונתןמצפה
10-07-07, 18:03
חיובי..
(אבל זה לא סופי...)

jonesy
10-07-07, 18:33
אם דלקן מתכת 20 ליטר יעזור, אתה יכול לקבל.

נמרוד
10-07-07, 20:58
דלק בג'ריקנים אסור במרוץ, אולי לא בקטגורית הרייד שאתה רשום אליה, אבל לדעתי אתה לא צריך אותו. אתה עושה את הנסיעה מצפית לאילת, ויש קטע מנהלתי שלדעתי יאפשר תדלוק רגיל בתחנת הדלק בצומת הערבה.

קח שני גלגלים ספייר ואולי אפילו שלושה, תקשור היטב אבל באמת כל דבר שנמצא ברכב, והכי חשוב - תנסה כמה שיותר לחשוב "טיול" ולא "מרוץ". זה קשה, זה כמעט בלתי אפשרי דווקא לקראת הסוף כשתרגיש שאתה יכול לעשות "תוצאה" - אפילו שאתה בעצם לא מתחרה ממש... דווקא הנסיעה המהירה על ציר המערכת בסוף היא המסוכנת ביותר.

יונתןמצפה
10-07-07, 21:17
דלק בג'ריקנים אסור במרוץ, אולי לא בקטגורית הרייד שאתה רשום אליה, אבל לדעתי אתה לא צריך אותו. אתה עושה את הנסיעה מצפית לאילת, ויש קטע מנהלתי שלדעתי יאפשר תדלוק רגיל בתחנת הדלק בצומת הערבה.

, תקשור היטב אבל באמת כל דבר שנמצא ברכב, והכי חשוב - תנסה כמה שיותר לחשוב "טיול" ולא "מרוץ". זה קשה, זה כמעט בלתי אפשרי דווקא לקראת הסוף כשתרגיש שאתה יכול לעשות "תוצאה" - אפילו שאתה בעצם לא מתחרה ממש... דווקא הנסיעה המהירה על ציר המערכת בסוף היא המסוכנת ביותר.

תודה על הטיפים!
ברגע שההשתתפות תיהיה סופית (אמור להיסגר היום...) אברר את סוגיית הדלק מול המארגנים.

קח שני גלגלים ספייר ואולי אפילו שלושה

אני עדיין מחפש גלגלים ספייר (לא בא לי לקנות רק לראלי, גם ככה ההוצאות יהיו גדולות :-( , ואין לי צורך/ מקום להם בטיולים רגילים)- קדימה, אני בטוח שהמון חברה כאן יכולים לעזור לי בזה... ;-) על התחשבנויות בפרטי (לא מחפש נדבות- מה שמגיע ישולם).
מזכיר- מחפש עזרה גם בחלקים/פריטים נוספים.

אכן אני אנסה להתייחס לזה כ"טיול" . אבל יש לי הרגשה שהרכב לא ממש ירגיש ככה (למרות שהוא קצת מורגל...) ;-)

בי בינתיים
יונתן

הדיפנדר פיליפ
11-07-07, 01:03
יונתן אחי, בהצלחה אם אתה חושב שאני יכול לתרום לך במשהו אתה מוזמן לבקש...
סט בוקסות, רצועות:) ועוד...

יונתןמצפה
12-07-07, 15:16
שלום שוב!
חברה, סופה"ש הקרוב הוא קריטי מאד מבחינת היכולת שלי להגיע לאסוף ציוד...
הדבר החשוב ביותר כרגע הוא גלגל/ים ספייר נוסף... (מזכיר-215/75/15)
אשמח מאד אם מי מכם שיש לו נכונות לעזור יעדכן אותי בהקדם!
שוב תודות לכולם, יונתן
0528-754773.

(אני מגיע היום למפגש נווטים- אם מישהו מתכנן להגיע.)

יונתןמצפה
15-07-07, 23:20
עדכונים:
נכון לעכשיו, הנווטת שלי לצערי ירדה מהעסק :cry:
מה שאומר שכרגע אני ללא נווט...
אם אני לא מוצא נווט ביום- יומיים הקרובים אני אאלץ לוותר על הרעיון. בעסה!
כל מי שהתכוון לעזור יכול להיות כרגע ב- stand by .
תודה בכל אופן על הכוונות הטובות ;-)
אם מישהו רציני ובעל נסיון מעוניין לצאת איתי בתור נווט הוא/היא מוזמן ליצור קשר.
אם יהיו התפתחויות אני אעדכן.
שבוע טוב לכולם,
יונתן

itay
15-07-07, 23:31
היי

איזו רמת ניווט אתה צריך?

איתי

יונתןמצפה
16-07-07, 02:22
back in buisness!!!
נמצא נווט, בן לאוטרבך, נווט מוכר שהביא זכיות בעבר.
כרגע חוזר על הבקשות-
מי שיכול לעזור מוזמן ליצור איתי קשר. במיוחד בנושא גלגלים/ציגים ספייר. (ראו הודעות אחרונות)
לילה טוב
יונתן- 0528-754773

יונתןמצפה
29-07-07, 03:29
טוב, כנראה שהאדרנלין עדיין לא התפזר כולו אחרת אין לי הסבר למה אני כותב בשעה כזאת...
אז לגבי איך היה:

תן עדכון מלא ברגע שתחזור לעשתונותיך

איזה מקום לקחת

איך הייתה הרכיבה

קיצר - פרט נמק והסבר.

הזינוק היה מלא בהרגשת אי וודאות והרבה מחשבות על "מה כל ה"גדולים" חושבים עלינו והאם אנחנו עומדים לעשות מעצמינו צחוק..."
לאחר ה"בום" הראשון (כ-5 דקות לאחר הזינוק)העפתי מבט תוך כדי נסיעה לראות שלא עף לי איזה גלגל, מה שכן עף הם המשקפי השמש שלי... לא מוציאים ראש בזמן נסיעה :?
רוורס קטן, "נזיפה" חיננית מהנווט, נורה אדומה להמשך- והיידה, ממשיכים.
על ההתחלה, בקטעי הכביש של ציר הנפט, עקפו אותנו שני טראקנים. ברגע שהתחיל השטח ממש, הגלגל התהפך. לקראת סוף הסטייג', היו קטעי כביש ארוכים עם עליות תלולות (חציית נחל מייצר), היינו מאד נחותים ומתוסכלים...
בסוף הסטייג', החלטה קטנה בניווט הובילה לעקיפה אלגנטית של טרופר מה ששוב נתן הרבה מוטיבציה.
סוף הסטייג', תדלוק בצמח :-x , העלייה בכביש לרמת סירין :-x והתחלת הקטע השני.
הכל הלך יחסית חלק, שבילים מהירים, ניווט מוצלח ואני לוחץ. פתאום- מעבר בקר. ברקס עד הסוף. אני מספיק לראות שהמעבר הרוס כליל וכל הצינורות מונחים אי שם מתחת למעבר. עוזב ברקס ברגע האחרון אבל... בום!!! הרכב עף באוויר, אנחנו מביטים בשמיים ושוב- בום! כל החלק הקדמי נוחת על הקרקע בעוצמה מפחידה. אני פולט קללה. עוצר, בודק, יש מיים ירוקים מתחת לרכב. פותח מכסה מנוע- פקק מיכל עיבוי נפתח והמיים פשוט קפצו החוצה. ממלאים, סוגרים, וממשיכים. טיפה יותר לאט!
ההמשך עד צומת מג"ב הולך חלק, אנחנו עוקפים אופנוע ומבסוטים עד הגג.
עולים על כביש 6, בדרך עוקף אותנו הפראדו שלקח מקום 2 ב- B. זה ממחיש לנו שוב את הנחיתות בכביש. (אני מזכיר- ב RAID, הזמן בקטעי קישור נחשב בזמן הכללי!!!). אנחנו ממשיכים לצומת מסמייה לתדלק כמה שיותר קרוב לזינוק- שוב מאבדים זמן, ומזנקים לקטע השלישי. אה- הייתה עצירת פיפי קטנה :wink: .
בקטע השלישי היה המון נסיעה במקביל לכביש 6 . גז עד הפך אבל ללא ספק זה לא המון. ממשיכים לקטעים המעניינים יותר לכיוון יער להב. פוגשים כמה רכבים מקטגוריות אחרות ורואים שניווט טוב ונהיגה זהירה אך נחושה יכולים להשתוות לפרק זמן קצר גם לרכבים גדולים ומפחידים.
הכל ממשיך חלק, הרכב לא מוותר והכל נראה מעולה. חוצים את איזור יתיר וערד ומתחילים לגלוש את ציר הגז. עוד לפני הירידה, אני החלטתי שאת ציר הגז אני עושה רגוע! הדרך מחורבנת, ואני לא רוצה לסיים כאן בגלל טעות. מגיעים למטה ושוב- ממשיכים ללחוץ. הניווט פשוט, השבילים מוכרים- היידה.
בעלייה הראשונה של הר קומות אנחנו רואים את אחד הבאגים קשור לרצועה- זה הסוף שלו,אבל אנחנו רוצים להמשיך, ראשון LOW, לאט ובזהירות, ושוב-ממשיכים. העלייה השנייה אפילו יותר בעייתית. אמנם יש מעקף אבל אנחנו נשארים על הסימון. כאן אני מחליט לשנות אווירה ואומר לבן (הנווט)- יאללה, טיול עבירות. עולים לאט הסמוראי לא מאכזב. למעלה, עוצרים לעזור לאופנוען עם בעיות התחממות, ממלאים לו מיים ושנינו ממשיכים. האבנים שהוא מעיף עושים לי פצע בשמשה. :-x - מה לעשות. מגיעים לראש מעלה עזגד.
בצומת נאות הכיכר אנחנו נאלצים שוב לעזוב את המסלול ו"מבזבזים" כ- 20 דקות על מנת לתדלק בצומת הערבה. (בהמשך התברר שכנראה כאן עקף אותנו הטראקן שזכה מקום ראשון).
ממשיכים על ציר המערכת. השבילים מהירים מאד ובחלק מדרכי העפר הסמוראי מגיע למהירויות מפתיעות של 110 קמ"ש. חום גיהינום ואני מתפלל שהמנוע לא יתחמם. לא רואים שום מתחרים למעט שני טרקטורונים.
כשעה מהסיום, פנצ'ר! מחליפים זריז, סופרים כמה רכבים שעוקפים אותנו :| . משם ועד הסוף המרחק כבר קצר.
עוצרים שעון בסיום! 12 שעות וחמישים ושש דקות של נהיגה איטנסיבית ורצופה, והמון סיפוק!!!

אמיר- לגבי השאלות שלך-

מה הנזקים לרכב ובאיזו צורת נהיגה נקטת - עדינות או ללא רחמים?
אני מאמין ששילוב של שני מאפייני הנהיגה שציינת הם הדרך הנכונה. איפה שאפר והרכב יכול לשרוד- לא מרחמים, איפה שלא בטוח- עדינים. לרוב- הטעויות הם אלו שגורמות לנזקים. וטעויות קורות כשמגזימים.
הנזקים? - הרכב חזר בנסיעה כל הדרך מאילת לצפון הרחוק (איזור טבעון) ללא שום בעיות. מחר אני אתחיל לבדוק מה צריך לתקן. כמה דברים בטוח- פרונט, איזון גלגלים וכו'. בגדול- אין נזקים נראים לעיין.

איך היה הניווט?
היה תענוג. בן הוא נווט מעולה והיה כיף אמיתי לעבוד איתו. בערב לפני, בזמן תכנון הציר, אני שמתי לב שהספר דרך עלול ליהיות בעייתי בקטעים שצריך לראות פרטים. המלצתי לבן להעביר את המסלול למפות 1:50,000 וכך היה. כמעט כל הניווט התבצע עם מפה רגילה ו- GPS. מחשב לא היה.

האם יצא לך להשתמש באביזרים שליקטת מחברי הפורום, למעט הפנצ'ר אותו ציינת?
לצערי, חברי הפורום לא נענו לבקשה שלי לציוד. :sad: . הדבר היחיד שקיבלתי היה צמיג נוסף מקלמן מהצהוב. (המון תודה!) הספייר שהשתמשתי לפנצ'ר היה שלי. למזלי לא הייתי צריך שום דבר.

המון תודה לתומר (TOMER S) על העזרה והתמיכה!

היתה חווייה מהסרטים (נראה לי שהחיידק נכנס).
שבוע טוב לכולם,
יונתן!

GodsFather
29-07-07, 13:39
נשמע נהדר ומעורר קנאה (במובן החיובי). מה לגבי מיקום סופי ?

וכמובן ,היום אתה גם צריך לפרט רשימת תיקונים.

יונתןמצפה
29-07-07, 14:12
אמיר- אתה לא עוקב...
מקום 2, קטגוריית רייד. (ככל הנראה, בפער של דקות ספורות)
הרשימה תגיע בהמשך, אני לוקח את הזמן כרגע.
יונתן

הדיפנדר פיליפ
29-07-07, 15:37
יונתן, המון מזל טוב!!! מקום 2 לפעם ראשונה... כבוד למגזר!!!

ובכלל שקטעי הקישור על הכביש נחשבים זה נראה לי לא ממש רציני!!!

בכל מקרה מקווה לראות אותך במהרה באיזה טיול

-->