PDA

צפייה בגרסה מלאה : איטום מחסן מאיסכורית

kd2
10-07-07, 14:41
אני בונה מחסן עם כיסוי איסכורית.
אחרי שסיימתי וצבעתי ( בעזרתם הרבה של הגיפולוגים ) את השלד , הרכבתי את האיסכורית ועכשיו הגעתי לשלב הפיניש.
כלומר לאטום את כל החורים והרווחים בין האיסכורית לבטון וכו...

מתי שמים סיליקון?
מתי קצף פוליאוריטן?
האם קצף יכול לבודד מים או שרק סיליקון?
האם צריך גם לעבור עם סיליקון על הברגים בגג?

שאלתי מספר אנשים וקיבלתי תשובות שונות...

jonesy
10-07-07, 18:08
יעזור אם תסביר מה בדיוק אתה צריך לאטום.
האיסכורית מעל הבטון? או שיש לך קיר בטון שניצב לאיסכורית וגבוה ממנה? מה הרווח בין האיסכורית לבטון?
אם תוכל להעלות שרטוט - יהיה הכי קל לעזור.

באופן עקרוני, פוליאוריטן מוקצף משמש לבידוד (חום/קור/רעש) ולא לאיטום, למרות שבמצבים מסויימים הוא יכול למנוע כניסת מים, תלוי במיקום / ביישום.

אם אתה צריך לאטום בין בטון לאיסכורית, אני ממליץ להשתמש בחומר שנקרא SIKA FLEX, ולא בסיליקון. ה-SIKA נצמד לחומרים צמנטיים טוב יותר מסיליקון. ההבדל במחיר, בהנחה שאתה לא צריך כמות אדירה, לא גדול.

לגבי הברגים, אם השתמשת בברגי איסכורית אם אטם, ולא פיספסת..., אין צורך לאטום בסיליקון, אבל זה לא יכול להזיק.

אם תרצה עזרה נוספת תשאל.
אתה יכול גם בטלפון - 054-2222313

בהצלחה !

מוטי.

tomer s
11-07-07, 11:56
הכי מתאים וטוב סיקפלקס PRO-2,

(אתה יודע איפה יש ;-) )

kd2
11-07-07, 20:20
אני צריך לאטום בין בטון לשלד ברזל/איסכורית , בעיקר בגובה הרצפה וקיר אחד שלי הוא בטון עד חצי הגובה ומעליו איסכורית אבל הוא כבר אטום( עם סיליקון( מחזיק בסדר , לא חושב שתהיה בעיה ).
חשוב לי בעיקר רצפה לאטום מסביב למחסן.
לי אמרו שהקצף יכול לשמש גם כאטימה נגד מים גם בגובה הרצפה , מנסיון של מספר מבנים.
אבל אני מעדיף לקבל את העצות שלי במקום מקצועי - פה בפורום.
רשמתי לפני את שם החומר , כנראה שנלך לבקר את תומר.

אלף תודות.
ים.

עודד זנטון
12-07-07, 20:41
לך על קצף.
תרטיב את שטח העבודה ליפני ההדבקה, הקצף נדבק טוב יותר על משטח רטוב.

kd2
12-07-07, 23:43
יאטום טוב בין הבטון לאיסכורית בגובה הרצפה?
תודה על הטיפ!

עודד זנטון
15-07-07, 16:09
יאטום עשר!

kobiarava
15-07-07, 18:35
KD

שים לב! קצף ביישום לא נכון, לא רק שלא יאטום אלא גם "שותה" מים. סיקה-פלקס יהיה הפתרון האידיאלי, כמו שציינו לפניי, וכן פרופילי זווית מפח לאיטום מוחלט של חיבור בין קיר בטון לאיסכורית. אין פתרון יותר טוב מזה, גם לשנים רבות ללא צורך בתחזוקה נוספת

קובי

kd2
15-07-07, 23:16
קובי , אני מסכים לחלוטין שסיקה פלקס הוא החומר שצריך להשתמש בו לאיטום.
וכך אני אעשה בכל הפתחים שיש לאטום רווח קטן , נגיד עד 1 ס"מ.( לא באיסכורית עצמה אלה בבטון לא ישר )כי מעל זה זה בזבוז ענקי של חומר , אפילו שיש נקודה או 2 כאלו.
אשמח אם תסביר לי מהו בדיוק שימוש לא נכון בקצף , חבל שאני אעשה שטויות.
אני הבנתי שבגלל בחיבור בין הגג עצמו לאיסכורית העומדת זה רק קצף.
לגבי זויות , אל דאגה היום הגיעו לי זויות L 10 ס"מ לאטום את כל החיבורים עם הבטון.
זה יופי של פתרון , מאוד אסטטי ומסתיר את ברגי האיסכורית בפינות בצורה מעולה (למעט הבודדים שמחזיקים את הזוית ).

בכלל יש לי הרבה רשמים ומסקנות מבניית המחסן הזה.
אם מישהו מתחיל כזה דבר אני אשמח לעזור , אני עשיתי כמה שטויות ששילמתי עליהן סתם בגלל חוסר ניסיון.

kd2
01-08-07, 12:22
עידכונים...

אטמתי בגג בקצף וסיליקון ואת החיבורים למטה השארתי משום שהם לא דחופים עד לחורף ( חיבור מעולה בין האיסכורית לבטון )
רצה השם והשכנים התלהבו מהמחסן וביקשו פרטים והתחילו לבנות אצלהם.
הזמנתי את הבחור שבונה אצלהם למשקה קל בתמורה לכמה טיפים פה ושם.
שאלתי אותו לגבי האטימה בחלק התחתון והוא ענה שבכלל עדיף לי לסגור עם בטון ( רק חול ומלט , ללא חצץ ) מהצד הפנימי של המחסן כך זה גם יראה טוב מבחוץ וגם יאטום מעולה את כל התחתית ( החומר לא ממש צמיגי כמו בטון לבניין ולכן יאטום עד הרצפה ).
גם קצף יעשה את אותה העבודה אבל אני כבר מרחיב את הפטיו הקדמי ( אקרשטיין) וכבר מתעסק עם בטון.

מבחינתי לא ממש משנה מה זה יהיה.
מה דעתכם?
נשארים עם הקצף?
אין לי כוונה להשתמש בסיקהפלקס אלה אם כן זה ממש הכרחי , קניתי כבר את הקצףוהאיסכורית זקוקה רק לאיטום ממש קל שכן החיבור עם הבטון ממש טוב להפתעתי).

jonesy
01-08-07, 19:17
איטום ע"י "בטון" (נקרא גם 'רולקה') הוא איטום טוב מאד בהנחה שאתה מכין את החומר כמו שצריך.

בנוסף לחול ומלט אתה צריך להוסיף נוזל בי. ג'י. בונד למניעת היווצרות סדקים. חומר נוסף שיעשה רק טוב לעניין הוא 'גראוט' - צמנט שאינו משנה נפח (מלט משנה את נפחו לאחר הייבוש). הגראוט יקר, אם תוכל לקנות בכמות קטנה (קילו?) כדאי.

יש בחור בפורום בשם שחר, מכונה שחר 9, והוא אחד האנשים עם הכי הרבה ידע בתחום. נסה לשלוח לו ה"פ, הוא יכול לעזור לך.

מוטי.

kanr
23-07-08, 08:18
שלום אם כבר מדברים על מחסני אסכורית
אשמח אם תוכלו ליעץ לי גם
אני בניתי מחסן מאסכורית ובודדתי אותו עם הנייר כסף ששמים מתחת לרעפים ומעל זה הדבקתי קל קר והטמפרטורה בחדר הגיע ל-41 מעלות רציתי לקבל רעיונות איך אני יכול להוריד את הטמפרטורה לפחות ל35 מעלות
והאמת שאני כבר שמתי רשת צל מעל המחסן וזה הוריד 3 מעלות אבל עדיין חם אשמח לתגובות

kd2
23-07-08, 12:41
אם כבר העלת את הדיון , בסוף השתמשתי בסיקה לחיבור איסכורית/בטון , עושה רושם שהוא חומר יותר איכותי מהסיליקון הפשוט.

kanr מה שעשית די דומה לאסכורית מבודדת , לא היה שווה כבר לקנות אותה מוכנה אני בטוח שהטמפ' הייתה נמוכה בהרבה.
איך הבדל בין 41 ל35 מעלות הוא משמעותי?
גם ב35 אי אפשר להיות במבנה יותר מידי זמן.
אם יש הצדקה אז תצטרך למזג את המבנה , או לפחות לאוורר אותו.

Viper
23-07-08, 21:39
פתחי אוורור בגג...
כמו שיש במבני תעשיה רבים (ובד"כ ישנים). זה נראה כמו "כתר" שהאויר החם שזורם דרך הפתחים של הוונטה (והרוח שבחוץ, אם יש) מסובבים אותה וגורמים לשאיבת האויר החם החוצה.

kanr
20-06-10, 15:25
הוספתי וונטה והיא לא מזיזה לחום :confused::confused:
ולא קניתי מבודד מלכתחילה מישום שזה היה מחסן קיים עם אסכורית רגילה בלבד :rolleyes:

ח.שמואל
07-07-10, 21:16
פתאום נתקלתי בשרשור הישן הזה...
שמע נא, תרכיב וונטה חשמלית לפחות 6 אינטש (למחסן של כ 12 מ"ר).

-->