PDA

צפייה בגרסה מלאה : >>> מבצע לגולשי ג'יפולוג - זיכוי 400 ש"ח על רתכת ישנה בקניית רתכת חדשה! <<<

zika
10-07-07, 22:50
שלוום רב,
מספר משתתפים בקהילה הסבו את תשומת ליבי כי ישנו חוסר בידע ורצון לדעת יותר בנושאים אלו .
אי לכך, הנני מעמיד את עצמי לרשותכם ואשמח לענות לכל שאלה מקצעוית שתיהיה בעניין ריתוך אביזרים ומוצרים משלימים.

לעת עתה אני אשמח לתת קצת מידע על רתכות לעבודות שטח/ביתיות.
כפי הידוע לכם, על מנת לרתך באלקטרודה יש צורך ברתכת אשר מוציאה זרם ישר.
ישנו מגוון רחב של אלקטרודה המתאימות לשימושים שונים. וכל אלקטרודה מגיעה במספר קטרים
( לרוב 1.6-5 מ"מ)
ככל שקוטר האלקטרודה גדול יותר יש צורך ביותר זרם על מנת להגיע לריתוך מוצלח.
רתכות אלקטרוניות קטנות נעות בין 130-270 אמפר.
כאשר האלקטרודה בממוצעת הינה 3.25 מ"מ יש צורך לרתך באזור ה 150-180 אמפר.
השוק רווי ומוצף ברתכות מסוגים שונים, תוצרת המזרח הרחוק (סין) ותוצרת אירופאית איכותית.
כולן מתהדרות בזרמים גבוהים ונתונים שנראים מרשימים על הנייר.
אך נתון חשוב ביותר הינו הנצילות של הרתכת.
הנצילות קובעת למעשה כמה זמן ניתן יהיה לרתך ברציפות באותו הזרם.
נצילות של 100% ב 180 אמפר למשל תאפר ריתוך ללא הפסקה ב 180 אמפר ( זהו נתון פנטסטי למי שמרתך הרבה)

רובן של הרתכות הקטנות והזולות הנמכרות ברשתות ה DIY כלל אינו מגיע לזרמים אלו ובוודאי שלא לנצילויות שכאלו.
אך שכאשר בוחרים רתכת אלקטרונית יש לשים לב לנתון הנצילות.
אלמנט נוסף שיתכן וחשוב לחלק מן הרתכים הוא ריתוך אלקטרודה בעלת תקן 6010.
אלקטרודה זו המיועדת לריתוך צנרת זקוקה למתח הצתה גבוה אשר רובן של הרתכות לא מאפשרות.
כך שבמידה וברצונך לרכוש רתכת לשימושים אלו הקפד לשאול האם היא מתאימה לריתוך אלקטרודה בתקן זה. (6010)

אנו בזיקה עומדים לרשותכם בכל שאלה וניתן עזרה וסיוע מקצועי לכל דורש.

מצורף שובר מבצע לחברי האתר

בברכה,
קבוצת זיקה בע"מ

גיא
11-07-07, 01:18
יפה מאוד, תבורך היזמה.

שאלה קטנה לי, האם אלקטרודות ( במקרה של זיקה ) שיושבות לי במחסן כבר כמעט שנה ללא שימוש, מאבדות מיכולתן? או שזה משהו שמחזיק לנצח ?

ואם לא, אז האם יש משהו שאפשר לעשות על מנת לשמר אותן טוב יותר לזמן ארוך יותר ?

תודה.

איציק - 4X6ZH
11-07-07, 01:39
[/QUOTE]

מה שהוא לא ברור לי ?
אני משתמש כבר למעלה מ 40 שנה ברתכת שהיא זרם חילופין
מה הקשר בין זרם העבודה של הרתכת לסוג הרכב ?
ברכב פרטי זרם חילופין
ברכב שטח זרם ישר
מה שאתה אומר שאני צריך לעבור לזרם ישר ?
פרסומת זה דבר טוב
אבל בכל זאת
איציק

zika
11-07-07, 04:20
טעות שלי,
אכן ניתן לרתכת ב DC ו ב AC.
התכוונתי לכך שהרתכות האלקטרוניות רובן ככולן הינן DC.
בברכה,
רועי

מה שהוא לא ברור לי ?
אני משתמש כבר למעלה מ 40 שנה ברתכת שהיא זרם חילופין
מה הקשר בין זרם העבודה של הרתכת לסוג הרכב ?
ברכב פרטי זרם חילופין
ברכב שטח זרם ישר
מה שאתה אומר שאני צריך לעבור לזרם ישר ?
פרסומת זה דבר טוב
אבל בכל זאת
איציק[/QUOTE]

zika
11-07-07, 04:22
אין בעיה עקרונית לעשות שימוש באלקטרודות בנות שנה כל עוד הן נשמרו במצב טוב ולא נכנסה להן לחות שאינה רצויה.
ישנן אלקטרודות ספציפיות אשר זקוקות לייבוש מקדים בכל מקרה, ולכך מיועדים תנורים לייבוש מקדים.
(ניתן להשיג תנורים ל 5-60 קילו)

יפה מאוד, תבורך היזמה.

שאלה קטנה לי, האם אלקטרודות ( במקרה של זיקה ) שיושבות לי במחסן כבר כמעט שנה ללא שימוש, מאבדות מיכולתן? או שזה משהו שמחזיק לנצח ?

ואם לא, אז האם יש משהו שאפשר לעשות על מנת לשמר אותן טוב יותר לזמן ארוך יותר ?

תודה.

איציק - 4X6ZH
11-07-07, 08:59
בוקר טוב רועי

מזל כמעט וזרקתי רתכת בת 40 שנה
אז אולי אפשר לקבל הסבר מתי טוב להשתמש ברתכת DC ( אלקטרונית )
מתי להשתמש ברתכת AC ( אנלוגית ;-) )
איציק

נמרוד
11-07-07, 12:42
גיא, אני מרתך עם אלקטרודות ששוכבות במחסן טחוב שלוש שנים... בוא נגיד שלא הייתי מרתך איתם צינורות לחץ בכור בדימונה, אבל בשביל גדר, שער לגינה, גגון לג'יפ, אין בעייה. אבל המבצע הוא מה שמעניין פה - אם מישהו מוכן לתת 400 שקל בשביל רתכת AC ישנה שעלתה לי 400 שקל לפני 7 שנים, הי, למה לא?

רועי, אתה יכול לתת המלצה (מפרט ומחיר) לרתכת אלקטרונית בסיסית, פשוטה, טובה לעבודות כלליות (פלדה בעובי 2-4 מ"מ) עבור החובב?

gooli77
11-07-07, 13:39
המבצע הוא מה שמעניין פה - אם מישהו מוכן לתת 400 שקל בשביל רתכת AC ישנה שעלתה לי 400 שקל לפני 7 שנים, הי, למה לא?

נמרוד, לאט לאט, פספסת את מילת המחץ שקיימת כמעט בכל עסקת TRADE IN.
"עד 400 ש"ח",
רועי, מה אתה אומר? מה משמעות המילה "עד"?
גולי

גיא
11-07-07, 14:20
שמע נימרוד ...

אני עומד להתחיל פרוייקט ענק של מתקן לאופניים לטנדר ... אני רוצה ללכת על הטוב ביותר :-)

איציק - 4X6ZH
11-07-07, 14:28
נמרוד במידה והרתכת שלך היא כזאת טיפשה שיש לה שנאי ו 2 כבלים . שמור עליה טוב
כי החדשות הם מהמשפחה המוצצת .
כן אלקטרודות סופגות לחות והשלקה שלהם מתפוררת בזמן הריתוך מה שגורם לאלקטרודה להדבק .
איציק

zika
11-07-07, 14:56
לבקשתכם אלו 2 דוגמאות לרתכות אשר משתתפות במבצע:
1) רתכת מדגם ZIKA I-1600
זרם מקסימלי: 150 אמפר
נצילות: 100% ב 100 אמפר (ריתוך ללא הפסקה ב 100 אמפר)
נתיך דרוש: 16 אמפר ( ניתן לרתך בבית ממוצע ללא החשש לקפיצת הנתיך)
משקל: 4.3 ק"ג בלבד !
סט כבלים: 16 מ"מ כולל ידית ריתוך וידית הארקה
הרתכת מיוצרת באיטליה על פי מפרט ובדיקות מחמירות של חברת זיקה בעלת ניסיון של מעל 50
שנה בתחום הריתוך בישראל.
אחריות: 12 חודשים

לרתכת מנגנון ANTI STICK למניעת הידבקות
לרתכת מנגנון להצתה קלה
לרתכת מנגנון ליצירת חדירה גבוהה

הרתכת קומפקטית ומתאימה לנשיאה קלה ומגיעה בתוך מזוודה קשיחה הכוללת את סט הכבלים הידיות ומסיכת יד.

היות והיו ספקות לגבי הזיכוי וגובהו אני מדגיש:
כל גולש באתר זה אשר יציין זאת יקבל זיכוי מלא של 400 ש"ח על כל רתכת מכל סוג ובכל מצב.

ולכן מחירה של הרתכת הנ"ל לאחר הזיכוי הוא: 1,350 ש"ח בלבד !

ניצר ליצור קשר גם בטלפון: 052-6112295
בברכה,
רועי
קבוצת זיקה בע"מ

zika
11-07-07, 15:09
2) רתכת מדגם ZIKA I-180EX

אינוורטר מקצועי חד פאזי המיועד לעבוד גם עם גנרטור בעל ביצועים אמינים ומדויקים לעבודה רציפה של כל סוגי האלקטרודות לריתוך, כולל אלקטרודות E-6010 ו E7018 עד קוטר 4 מ"מ.
ייחודו של האינוורטר הנ"ל הוא בכך שהוא מאפשר יותר גמישות בעבודת הריתוך עם האלקטרודה במקומות בהם הריתוך נעשה במקומות צרים.
בעל תצוגה ברורה וכיוון דיגיטאלי של הזרם היוצא.
לאינוורטר מתג הפעלה ייחודי המאפשר לבחור בין שלושה מצבי ריתוך:
1) מצב ריתוך כללי
2) מצב ריתוך באלקטרודה צלולוזה
3) מצב ריתוך במוטות ארגון
מתג ייחודי זה מאפשר לאינוורטר לכוון עצמו אוטומטית למיקסום פעילותו בעת עבודת הריתוך עפ האלקטרודה ובכך ליצור עבודת ריתוך קלה איכותית ומהנה.
* אופציה לחיבור שלט רחוק המאפשר שליטה על וויסות הזרם מרחוק.

זרם מקסימלי: 180 אמפר
נצילות: 100% ב 180 אמפר (ריתוך ללא הפסקה ב 180 אמפר, לא זו לא טעות....)
נתיך דרוש: 26 אמפר
משקל: 8.5 ק"ג בלבד !
סט כבלים: 25 מ"מ איכותי בצבע כתום עם בידוד כפול + ידית ריתוך והארקה איכותיים.
הרתכת מיוצרת באיטליה על פי מפרט ובדיקות מחמירות של חברת זיקה בעלת ניסיון של מעל 50
שנה בתחום הריתוך בישראל.
אחריות: 12 חודשים

לרתכת מנגנון ANTI STICK למניעת הידבקות - מנגנון המגביר באופן אוטומטי את יציאת המתח
מן הרתכת עם תחילת העבודה על מנת למנוע מהאלקטרודה להידבק למשטח העבודה.
לרתכת מנגנון להצתה קלה
לרתכת מנגנון ליצירת חדירה גבוהה - תוספת זרם מיוחדת בעת הריתוך ליצירת חדירה גבוהה.
לרתכת מנגנון STAND BY - הפסקת פעולת האיוורור בעת סיום הריתוך וכניסה למצב שקט.

היות והיו ספקות לגבי הזיכוי וגובהו אני מדגיש:
כל גולש באתר זה אשר יציין זאת יקבל זיכוי מלא של 400 ש"ח על כל רתכת מכל סוג ובכל מצב.

ולכן מחירה של הרתכת הנ"ל לאחר הזיכוי הוא: 3,100 ש"ח בלבד !

ניצר ליצור קשר גם בטלפון: 052-6112295
בברכה,
רועי
קבוצת זיקה בע"מ

zika
11-07-07, 15:48
לפני שנים רבות הידע הקיים לייצור רתכות היה מועט ביות ייצור רתכות DC היה נחשב כטכנולוגיה מתקדמת ורובן של הרתכות היה AC.<O:p

בתקופה זו היו אלקטרודות שהותאמו במיוחד לעבודה בזרם חילופין AC
עם השנים הטכנולוגיה השיגה את המציאות וכיום רובן של הרתכות המודרניות הינו ואלו האחרונות שולטות בשוק. (פרט לכמה רתכות זולות במיוחד שלמעשה הינן טרנספורמטור בלבד)

איש מקצוע רציני כבר לא עובד כמעט ברתכת AC ורתכות DC שולטות בפלח שוק זה

המשמעות בריתוך היא שהאלקטרודה בעבודה עם רתכת DC מתנהגת שונה לחלוטי,ן
הריתוך קל לשליטה ונוח יותר במדריך הטכני של חברת זיקה המקיף את כל סוגי האלקטרודות מצוין באיזה זרם יש לעבוד בכל אלקטרודה
לדוגמא באלקטרודה מסוג ZNI-182 (ניקל) המתאימה לעבודות ריתוך נתכי כרום ניקל ומתאימה לריתוך פלדות לא זהות יש צורך לרתך בזרם ישר.
<O:pלעומת זאת באלקטרודות אחרות דוגמת Z11 יש אפשרות לעבוד בזרם חילופין או זרם ישר.
<O:pישנן אלקטרודות שיצאו בפורמטים שונים.
<O:pאלקטרודה מסוגZ4 היא אחת כזו. כאשרZ4 מתאימה לעבודה עם זרםDC וz4ac הותאמה לעבודה בזרם AC.<O:p

בוקר טוב רועי

מזל כמעט וזרקתי רתכת בת 40 שנה
אז אולי אפשר לקבל הסבר מתי טוב להשתמש ברתכת DC ( אלקטרונית )
מתי להשתמש ברתכת AC ( אנלוגית ;-) )
איציק

איציק - 4X6ZH
11-07-07, 16:21
אתה יודע מה
מזל שאני לא יודע מספיק כי עכשיו אני ממשיך לרתך בשנאי AC ברזלים
וברתכת CO פחים
וברתכת ארגון אלומיניום
זה היה טוב לפני 100 שנה כשבנו את גשר הזהב ומגדל אייפל ( אז השתמשו בניטים )
זה כנראה ימשיך להיות טוב גם לכלוב של ארנבות .
אני רק חושב מה לכתוב לבחור בשרשור אחר ששואל מה לעשות שהרתכת מפסיקה לעבוד סתם כך :cry:
איציק

נמרוד
11-07-07, 16:42
נמרוד במידה והרתכת שלך היא כזאת טיפשה שיש לה שנאי ו 2 כבלים . שמור עליה טוב
כי החדשות הם מהמשפחה המוצצת .

זאתי אולי לא מוצצת אבל אני לא יכול לעשות איתה עבודה רצינית, שתי אלקטרודות 3.5 מ"מ היא שופכת לאגר לעשר דקות... יופי שתיתי משהו קר. עוד שתי אלקטרודות - עוד 10 דקות. חתכתי עוד משהו. עוד שתי אלקטרודות... חלאס נגמר היום. אז אני משתמש בה לעבודות מזדמנות, זה כן, אבל אי אפשר לבנות איתה דברים ממש.

zika
11-07-07, 16:42
אין פסול בעבודה עם רתכת AC.
אבל תנסה לעבוד ב DC... ואולי תרגיש אחרת לגמרי.
כפי שאתה יודע הריתוך הוא סוג של אומנות ויד איכותית ומיומנת קובעת רבות לתוצאות הריתוך.
אני מעריך שניסיון רב כשלך בריתוך AC מביאה לתוצאות מצוינות גם ברתכת AC אבל תמיד כדאי לשקול ולנסות להתקדם לא ?
ואתה יודע מה ? בשבילך יש לי משהו מיוחד גם כן....
מה אתה אומר על רתכת אלקטרונית שמרתכת גם אלקטרודה עד קוטר 5 מ"מ וגם CO2 ? וגם נותנת 270 אמפר...
וכל זה במכונה קומפקטית עם גלגלים ומקום ייעודי לבלון גז.
ריתוך של חוטים בקוטר של 0.8 עד 1.2 מ"מ
וכל זאת במשקל של 47 ק"ג בלבד...
במיוחד בשבילך :)

שרק נמשיך לרתך בכיף ונזכה לשיתוף פעולה מקצועי ואיכותי מכל גולשי האתר !

(לגבי הבחור עם הרתכת שמפסיקה לעבוד... אני מעריך שכן מדובר בבעית חימום יתר של הרתכת אבל אם ייתן יותר פרטים כמו:
סוג ודגם הרתכת, אילו אלקטרודות הוא מרתך, איזה קטרים, אחרי כמה אלקטרודות היא מפסיקה לעבוד, איזה נתיך יש לו בנקודת החיבור לחשמל סוג הריתוך וכו'...
אולי ככה נוכל לייעץ ולעזור במציאת הבעיה.

בברכה,
רועי
קבוצת זיקה בע"מ

אתה יודע מה
מזל שאני לא יודע מספיק כי עכשיו אני ממשיך לרתך בשנאי AC ברזלים
וברתכת CO פחים
וברתכת ארגון אלומיניום
זה היה טוב לפני 100 שנה כשבנו את גשר הזהב ומגדל אייפל ( אז השתמשו בניטים )
זה כנראה ימשיך להיות טוב גם לכלוב של ארנבות .
אני רק חושב מה לכתוב לבחור בשרשור אחר ששואל מה לעשות שהרתכת מפסיקה לעבוד סתם כך :cry:
איציק

jonesy
11-07-07, 20:32
איש מקצוע רציני כבר לא עובד כמעט ברתכת AC ורתכות DC שולטות בפלח שוק זה

רועי, הכל היה טוב ויפה עד שהתחלת לדבר שטויות...

אני רוצה לראות את ה INVERTER שהצעת כאן (180A), עובד עם אלקטרודה Z-6010 בעובי 4 מ"מ בנצילות של 100%, עם כבל באורך 100 מ'.

אני רוצה לציין, שאני עובד רק עם אלקטרודות של זיקה, ואני חושב שהצעות המחיר שנתת כאן הן לא רעות, אבל אל תזלזל באינטיליגנציה שלנו... :mrgreen:

zika
11-07-07, 20:36
בוא לא נרד לרמה כזו... ונשאר ברמה מקצועית וחברית.

מן הסתם צריכת זרם ונצילות משתנים בהתאם לאורך הכבל ושטח החתך שלו.

אבל... נתון הנצילות הוא נתון רשמי שמפורסם עבור כל רתכת.. באורכי כבל ממוצעים סטנדרטים.

נכון שאין איש מקצוע דומה בהכרח לחברו וכל אחד והשימושים שלו .

ואני בהחלט מוכן לבדוק על הבוקר את אורך הכבל שהנתון של 180 אמפר ב 100% נצילות תואם לו .

אבל אני מוכן לעשות עוד משהו.... לבוא להדגמה עם רתכת זו ולתת לך לקבוע...

מניסיון אישי וניסיונם של לקוחות רבים זוהי רתכת מדהימה בתוצאות שלה ( 180EX).

ואני משוכנע שהיא תפתיע אותך !

(זקוק ליותר מזה ? יש לנו גם רתכת של 270 אמפר.. )

בכבוד והערכה,

רועי

קבוצת זיקה בע"מ

רועי, הכל היה טוב ויפה עד שהתחלת לדבר שטויות...

אני רוצה לראות את ה INVERTER שהצעת כאן (180A), עובד עם אלקטרודה Z-6010 בעובי 4 מ"מ בנצילות של 100%, עם כבל באורך 100 מ'.

אני רוצה לציין, שאני עובד רק עם אלקטרודות של זיקה, ואני חושב שהצעות המחיר שנתת כאן הן לא רעות, אבל אל תזלזל באינטיליגנציה שלנו... :mrgreen:

jonesy
11-07-07, 20:47
רועי, קודם כל לא היתה כל כוונה לפגוע / להעליב.

אני מכיר את הרתכות שאתם משווקים, הן רתכות מצויינות, וכמו שכתבתי, גם הצעת המחיר לא רעה.

אני התרעמתי על הקביעה החד משמעית שאנשי מקצוע לא משתמשים ברתכות AC.

אצלי בעסק יש 6 רתכות DC, אבל עדיין, עבודות הריתוך ה"כבדות", במיוחד אלה שמבוצעות בגובה רב, נעשות עם מיישר זרם טיפש...
(לדוגמא בפרוייקט שאני מבצע כעת יש רתך שרץ על אגד באורך 42 מ' בגובה 15 מ'. הדבר האחרון שהוא צריך זה לסחוב איתו 9 ק"ג מיותרים. הייתרון של המיישר (AC) שהוא יכול להיות במקום אחד, עם כבל של 100 מ', וכל מה שהרתך סוחב, זה ידית....)

בידידות,
מוטי.

zika
11-07-07, 20:52
בכיף, אני כאן בשביל לעזור וכמובן גם לקבל פידבקים חיוביים ופחות חיוביים....:o
בכל מקרה, כפי שציינתי אין פסול ברתכת AC וכמו שציינת ישנן עבודות שכנראה... אין ברירה אלא לעשות בהן שימוש עקב תנאי השטח.
מיישר זרם טיפש בהחלט נותן מענה לעבודה כפי שציינת.
ובכל זאת אני אבדוק באיזה אורכי כבל הרתכת נותנת את הביצועים המקסימליים על מנת לתת תשובה מקצועית ומדויקת.
ועדיין ... אני אשמח לקפוץ להדגמה :)
בברכה,
רועי

רועי, קודם כל לא היתה כל כוונה לפגוע / להעליב.

אני מכיר את הרתכות שאתם משווקים, הן רתכות מצויינות, וכמו שכתבתי, גם הצעת המחיר לא רעה.

אני התרעמתי על הקביעה החד משמעית שאנשי מקצוע לא משתמשים ברתכות AC.

אצלי בעסק יש 6 רתכות DC, אבל עדיין, עבודות הריתוך ה"כבדות", במיוחד אלה שמבוצעות בגובה רב, נעשות עם מיישר זרם טיפש...
(לדוגמא בפרוייקט שאני מבצע כעת יש רתך שרץ על אגד באורך 42 מ' בגובה 15 מ'. הדבר האחרון שהוא צריך זה לסחוב איתו 9 ק"ג מיותרים. הייתרון של המיישר (AC) שהוא יכול להיות במקום אחד, עם כבל של 100 מ', וכל מה שהרתך סוחב, זה ידית....)

בידידות,
מוטי.

kd2
11-07-07, 21:12
אחלה מבצע, זה נהדר שיש לזיקה נציג פה.
הזמנתי מחברה שעובדת עם זיקה אלקטרודות מסוג Z611 ומעבר לכך שלא היה במלאי אמרו לי גם שיש בעיה אמיתית להשיג.
אתה יכול לעזור לי למצוא ספק שניתן לרכוש זאת ממנו ( וכמובן במשלוח כי אם אני מגיע למרכז אני כבר אלך לחנות למוצרי ריתוך )?
הייתי משתדרג ואילו רק בשביל האופציה לרתך 6010 , אלקטרודה הרבה יותר שימושית ,הריתוך אולי פחות "יפה" חיצונית אבל זה בקטנה.
ולכן אני מחפש להתנסות באלקטרודה כזאת , כי כמו מוטי ואיציק אני אוהב את הAC הפשוטה שלי שלא עושה בעיות ולא דורשת שום תיקון או אחזקה.

jonesy
11-07-07, 21:22
KD
אם אתה רוצה ריתוך יפה (אפילו יפהפה) אתה יכול לרתך עם זיקה 18 (E-7024).
האלקטרודה מיועדת בעיקר לריתוך מיכלים, והמראה החיצוני של הריתוך מדהים...
(לא מתאים לפחים דקים...)

kd2
11-07-07, 21:29
לא רוצה ריתוך יפה ,6013 בסדר גמור - רוצה לרתך לכל הכיוונים עם אפשרות להפסיק באמצע בחלק מהמצבים וכל שאר היתרונות של 6010.
בעיקרון אני לא רוצה לקנות רתכת אלקטרונית , כי הקפיצה הבאה שלי מרתכת AC היא למיג לא חושב שרתכת אלקטרונית מצדיקה את המחיר שלה ( כי בסופו של יום זה אותו הסיפור GIVE OR TAKE , לפחות מבחינתי ).
וזה לא שלא ניסיתי , אני משאיל הרבה מחבר את הפרוניוס שלו ( בזמנו עלתה כמעט 4 אלף שקל ).
אבל תודה רבה על הטיפ!

or65
11-07-07, 23:58
KD
אם אתה רוצה ריתוך יפה (אפילו יפהפה) אתה יכול לרתך עם זיקה 18 (E-7024).
האלקטרודה מיועדת בעיקר לריתוך מיכלים, והמראה החיצוני של הריתוך מדהים...
(לא מתאים לפחים דקים...)

אגב פחים דקים , אז מה הפיתרון באמת לפחים דקים ? ( בכל זאת יש כאן מישהו מזיקה אני מאמין שהוא יעזור :D )
אני עובד עם רתכת AC 160A אם זה משנה

אור

zika
12-07-07, 01:33
לגבי זיקה 611
כפי שבטח ידוע לכם האלקטרודה מיועדת לריתוך צנרת וריתוך כללי ומתאימה לריתוכים שעוברים צילומי רנטגו.
611 הינה אלקטרודה שהותאמה לשימוש בזרם חילופין ועומדת בתקן E-6011
מצורף דף טכני מתוך המדריך הטכני של זיקה.
זיקה 611 מגיעה בקטרים של 2.5 ו 3.25 מ"מ והזרם הדרוש הוא בין 60 ל 125 אמפר (כתלוי בקוטר)
אם תשאיר לי פרטים בהודעה פרטית אשמח ליצור קשר ולסייע בהפניה לספק מורשה שמחזיק במלאי.
(במידה ואתה מאזור הצפון אתה כמובן מוזמן לקפוץ אלינו ואף לקבל סיור... :) )

מאחר והוזכר לך שימוש באלקטרודה מתקן E7018 אציין שאכן ייתכן ומתאימה לך אלקטרודה Z4 שעומדת בתקן זה ומיועדת לריתוך מיכלי לחץ, מיכלי דלק, אוניות, קונסטרוקציות וצנרת.
האלקטרודה מיועדת בעיקר לעבודות שבהן לא ניתן לעשות שיחרור מאמצים לאחר הריתוך.
את Z4 ניתן להשיג בקטרים שנעים בין 2.5 ל 6 מ"מ הזרם הדרוש הוא בין 75 ל 330 אמפר (ושוב.. כתלוי בקוטר)
מצורף דף טכני לאלקטרודה זו.

לגבי ריתוך פחים דקים, התגובה המיידית היא להמליץ לרתך ב CO2 אבל אם תיתן יותר פרטים לגבי סוג הפח (נירוסטה... ברזל...? ) עובי קצת יותר מדוייק וכמובן תנאי השטח והעבודה הסופית של הפחים בכלל... אפשר יהיה להתכנס לפיתרון כולל ומדויק.
אני כמובן כאן כדי לעזור בזה !

לכולכם אני יכול להמליץ בחום על אלקטרודה מסוג Z-2100 מסדרת אלקטרודות לאחזקה שמיועדת לריתוך פלדות פחמן לצרכים כלליים על פלדה מלוכלכת מגולוונת צבועה או רטובה.
על סדרת אלקטרודות זו נרחיב בדיון נפרד.

לסיכום:
אני חייב לכם תשובה לגבי ריתוך פחי דקים אבל אשמח לקבל עוד פרטים כדי להמליץ על הפתרון המדויק.
לגבי אופציות רכישה של Z611.. כפי שאמרתי - אם תיצור קשר תקבל מענה מהיר אמין ומקצועי.

* צפו להפתעות נוספות שאנו מתכננים לכם !
בברכה,
רועי
קבוצת זיקה

kd2
12-07-07, 19:57
לפחים דקים מומלץ בקטלוג של זיקה - Z26 למיטב זכרוני , אבל מצד שני אי אפשר להשיג נגיד בעובי של 1.6 כמו 6013 אחרות.
אבל הבעיה בפחים דקים היא שאם מדובר על 1 מ"מ נגיד אין אופציה לעשות את זה לא ב"פיקים" מתמשכים( של כמה מ"מ בפעם אחת ) , ועם השלאקה זה בלתי אפשרי לעשות את זה כראוי.
אבל עם אלקטרודות עם ציפוי צלולזה לריתוך בכל המצבים אפשר לעשות את זה בכיוון למעלה כי השלאקה יורדת למטה והכמות שלה היא הרבה יותר נמוכה.
לי זה עובד אבל זה סיוט להדליק כל אחת מהאלקטרודות האלו כשהשטח קר וגם האלקטרודה.

רועי , אני מחכה לתשובה מהספק על סוף השבוע הזה ( מחר ) אם אין אני אצור קשר איתך.

zika
12-07-07, 20:28
Z26 אכן מיועדת בין השאר לריתוך פחים דקים אבל אני עדיין מחכה לפירוט מדוייק של סוג הפח והשימושים וכו'...
ואם ציינת את Z26 ניתן להשיג בקוטר של 2 מ"מ (אומנם לא 1.6 אבל עדיין קוטר קטן.. )

לשרותכם תמיד,
רועי
קבוצת זיקה בע"מ

גיא
12-07-07, 21:12
מה השימוש ה"רישמי" של e6013 ? (זה פשוט מה שיש לי במחסן)

(רתכת טיפשה של 180 משהו - הרתכת הישנה של נקסוס)

ורציתי לציין שזה מאוד יפה שנציג רציני שבקיא בחומר מעיז להכנס פה לגוב האריות ויפה שעוד לא טרפתם אותו :-)

אני מאוד מרוצה מהשירשור הזה באופן אישי.

zika
12-07-07, 21:42
גוב אריות... או לא גוב אריות אנחנו בזיקה יודעים להעריך ידע מקצועי וברור לנו שכאן ישנו כזה.
אנו נעזר בכם ואתם תעזרו בנו וזו המטרה של כולם לא?
ולשאלתך....
אני מצרף דף המסביר כיצד לקרוא את התקן , מה המשמעות של המספרים והאותיות ב E6013.
הבנה של המספרים יכולה לתת מידע רב על האלקטרודה.
בכל מקרה, E6013 הוא התקן לאלקטרודות ברזליות בעלות ציפוי רוטילי אורגני ומיועדת לריתוך בכל המצבים ( זוכר את ה 1 מה 6013...? זו המשמעות שלו .. כל המצבים)
לשם חידוד הנתונים:
חוזק המתיחה והקריעה נמדד ב KSI - כך ש 60KSI מייצג 60,000 פאונד לאינצ' מרובע
הכוונה לכוח שנדרש לשבירת נקודת הריתוך.

אני מצרף דף טכני של אלקטרודה Z11 הנפוצה לריתוכי ברזל שחור סטנדרטי.
ובנוסף דף עזר המסביר כיצד יש לקרוא (ולהבין :) ) את הדף הטכני של זיקה.

לגבי הסחורה שיושבת במחסן כבר תקופה... הייתה התייחסות קודמת לעניין וחשוב להבהיר,
אלקטרודה שספגה לחות נפגעת ! הדבר בא לידי ביטוי בהתנהגות בעת הריתוך (נדבקת וכו'.. )
וכמובן גם לאחר הריתוך ! מבחינה מכנית והתנהגות חומר הרתך.

ולגבי הרתכת שלך... לא הגיע הזמן לשדרג את עצמך ?:D

כאן לכל שאלה...
רועי
קבוצת זיקה בע"מ

מה השימוש ה"רישמי" של e6013 ? (זה פשוט מה שיש לי במחסן)

(רתכת טיפשה של 180 משהו - הרתכת הישנה של נקסוס)

ורציתי לציין שזה מאוד יפה שנציג רציני שבקיא בחומר מעיז להכנס פה לגוב האריות ויפה שעוד לא טרפתם אותו :-)

אני מאוד מרוצה מהשירשור הזה באופן אישי.

גיא
12-07-07, 23:27
הבנתי
תודה

לגבי הרתכת ... שמע, זאת גם גדולה עלי. אצלי ריתוך זה בקושי תחביבון. וזאת עושה את המלאכה מעל ומעבר.

למשל העבודה האחרונה היתה לתקן את הרגליות של הטרמפולינה של הילדים של גיסתי ....
לקנות בשביל דברים כאלו רתכת co זה טיפונת overkill .... לא ? :-)

zika
12-07-07, 23:40
אבל רתכת אלקטרודות קטנה של 4.3 קילו... שעובדת על נתיך "ביתי" של 16 אמפר זה תפור לעבודות האלו ... לא ? :)
אני צוחק... כל אחד והשימושים והצרכים שלו ואנחנו בזיקה מנסים להתאים בדיוק את הפתרון הנכון לצורך הנכון.

הבנתי
תודה

לגבי הרתכת ... שמע, זאת גם גדולה עלי. אצלי ריתוך זה בקושי תחביבון. וזאת עושה את המלאכה מעל ומעבר.

למשל העבודה האחרונה היתה לתקן את הרגליות של הטרמפולינה של הילדים של גיסתי ....
לקנות בשביל דברים כאלו רתכת co זה טיפונת overkill .... לא ? :-)

or65
14-07-07, 00:03
Z26 אכן מיועדת בין השאר לריתוך פחים דקים אבל אני עדיין מחכה לפירוט מדוייק של סוג הפח והשימושים וכו'...
ואם ציינת את Z26 ניתן להשיג בקוטר של 2 מ"מ (אומנם לא 1.6 אבל עדיין קוטר קטן.. )

לשרותכם תמיד,
רועי
קבוצת זיקה בע"מ

פח 2 ממ ,הבעיה באמת היא כמו ש KD2 אמר זה ריתוך של פיקים מתמשכים בשביל לא ליצור חורים וכאלה , ואם אלקטרודה והשלאקה בלתי אפשרי .
על איזה אלקטרודה אתה ממליץ והאם באמת יש אלקטרודה שמוציאה פחות שלאקה ?

אור

zika
14-07-07, 00:15
בגדול אנחנו ממליצים לריתוך פח דק לעבוד עם חוט CO2.
ואם לא אז בוודאי שרצוי אלקטרודה בעלת קוטר נמוך וזרם נמוך ( בדיוק מהסיבה שהזכרת.. לא לעשות חורים)
ביום ראשון אני אשאל את מהנדס המפעל איזו אלקטרודה לטעמו הכי מומלצת בכל זאת למי שאין לו אפשרות לעבוד עם מכונת CO2.

וכמובן כמו שכבר אמרתי... אתה מוזמן לנסות את Z26 שמיועדת לפחים דקים.

סופ"ש מצוין !
בברכה,
רועי, שריתך היום כמה שעות..... :)

פח 2 ממ ,הבעיה באמת היא כמו ש KD2 אמר זה ריתוך של פיקים מתמשכים בשביל לא ליצור חורים וכאלה , ואם אלקטרודה והשלאקה בלתי אפשרי .
על איזה אלקטרודה אתה ממליץ והאם באמת יש אלקטרודה שמוציאה פחות שלאקה ?

אור

נמרוד
14-07-07, 13:11
אני מצטרף לשאלה החשובה של ריתוך אלקטרודה של חומר 2 מ"מ, זו לא בעייה תיאורטית היא אמיתית, פרופילים קטנים עשויים מ2 2.5 מ"מ ואני מרתך אותם עם אלקטרודה 2.5, וכמובן חודר אותם... אז נכון שאני מקבל מבנה מספיק טוב בשביל מה שאני צריך, אבל אם יש דרך נכונה לרתך פרופילים בעובי 2 מ"מ עם אלקטרודה ורתכת AC פשוטה, אשמח מאד ללמוד וליישם במיידי.

jonesy
14-07-07, 13:19
אני מצטרף לשאלה החשובה של ריתוך אלקטרודה של חומר 2 מ"מ, זו לא בעייה תיאורטית היא אמיתית, פרופילים קטנים עשויים מ2 2.5 מ"מ ואני מרתך אותם עם אלקטרודה 2.5, וכמובן חודר אותם... אז נכון שאני מקבל מבנה מספיק טוב בשביל מה שאני צריך, אבל אם יש דרך נכונה לרתך פרופילים בעובי 2 מ"מ עם אלקטרודה ורתכת AC פשוטה, אשמח מאד ללמוד וליישם במיידי.

נמרוד, 2 מ"מ זה לא חומר דק! אין שום בעיה לרתך 2 מ"מ עם אלקטרודה 6013 2.5 מ"מ, גם עם רתכת AC.
אם אתה רוצה לראות איך עושים את זה, אתה מוזמן לסיבוב אצלי בבית המלאכה.

מוטי.

נמרוד
14-07-07, 13:21
ג'ונסי, אני לא אגיע בקרוב לבית המלאה, אבל אשמח לקבל כאן כמה טיפים חשובים... סביר להניח שאני מפספס משהו עקרוני.

אבו שפם
14-07-07, 13:56

בוקר טוב נמרוד,
בגדול לא הבנתי את הבעיה... לרך פח 2-2.5 מ"מ.... ???
אני כמעט ולא משתמש אצלי באלקטרודות 2.5 מעדיף את ה 3 ומשהו ממ.
ומרתך כמעט הכל איתם, השימוש באלקטרודות הדקות גורם לחימום האלקטרודה אצלי ואני מבזבז הרבה אנרגיה בריתך... עברתי ל3 ומשהו ממ אלקטרודות ...ואין לי יותר בעיה...

פחים ממש דקים ...ישר עובר ל CO2 שלי

שבת שלום

zika
14-07-07, 18:44
נמרוד,
כשאתה עובד עם 2.5 מ"מ על כמה אמפר אתה מכוון את הרתכת ?
בעקרון אתה אמור לעבוד על זרם של בין 60 ל 100 אמפר.
אבל... אתה מוזמן לנסות לעבוד על זרם כמה שיותר נמוך ושעדיין יאפשר לך הצתה ועבודה נוחה.
אתמול עשיתי ניסוי דומה עם פרופיל מגולוון בעובי דומה לשלך.
מהניסיון שלי עבודה עם 50-60 אמפר נותנת קשת חשמלית מאוד מאוד מתונה ורגועה שמאפשרת שליטה מדויקת וללא חדירה לתוך הפרופיל ( כמובן כתלוי גם בתנועה ... )
מעבר לכך יש חשיבות גם לעומס העבודה, הכוונה לכמות הריתוכים שאתה מבצע על אותו פרופיל בזמן נתון. ריתוך מסיבי מחמם את הפרופיל וגורם לו להיות חדיר בעת הריתוך הבא.
בברכה,
רועי

בוקר טוב נמרוד,
בגדול לא הבנתי את הבעיה... לרך פח 2-2.5 מ"מ.... ???
אני כמעט ולא משתמש אצלי באלקטרודות 2.5 מעדיף את ה 3 ומשהו ממ.
ומרתך כמעט הכל איתם, השימוש באלקטרודות הדקות גורם לחימום האלקטרודה אצלי ואני מבזבז הרבה אנרגיה בריתך... עברתי ל3 ומשהו ממ אלקטרודות ...ואין לי יותר בעיה...

פחים ממש דקים ...ישר עובר ל CO2 שלי

שבת שלום

or65
14-07-07, 22:11
משהו בהגדרה שלי דפוק ועל זה סליחה מראש .
נמרוד אתה מדבר על פרופיל בעובי 2.5 ממ ?
רק עד לפני כמה זמן ריתכתי כאלה בכמויות גבוהות ביותר על 90 אמפר .
אי אפשר להמשיך את כל האורך של הריתוך ובגלל זה נגיד עם האורך של כל צלע הוא 5 סמ אז עושים 2.5 סמ +- הולכים לסוף וחוזרים למה שרותך כי עושים את הכל לרוב נוצר חור ( לפחות על אמפר כזה ) .

אור

kd2
14-07-07, 23:00
2 מילימטר זאת לא בעיה אני מרתך אותם על 70 אמפר עם 2.5(יותר בטוח להוריד לכיוון ה60).
2 וחצי מ"מ זה עולם אחר למרות שמדובר על חצי מ"מ הבדל ( יצא לי לרתך מלא על פרופילים כאלו , זה העובי שאני משתמש בו בכל העבודות האחרונות שלי - קרוב ל150 מטר רץ של ברזל).
אני לא סובל ריתוך קר ורגוע , המוטו שלי הוא שאם זאת לא מלחמה הריתוך לא חודר מספיק!
עם מגלוון זה שונה לגמרי צריך הרבה זרם כדי לפרוץ את הגילוון , בגלל זה מגלוון אני מרתך רק עם אלקטרונית וZ610 ועדיף לכיוון מעלה , כך אפשר לעצור מתי שרוצים ( הזרם כמעט תמיד יהיה חזק מידי לריתוך מתמשך על כל החיבור , במיוחד אם הוא גדול ).
אם יש לכם אלקטרונית תנסו את מה שכתבתי בהודעה הקודמת , זה עבד לי טוב על 1 מ"מ.
מראש אני אומר לכם שזה יהיה מאוד איטי ודביק כשהאלקטרודה קרה, זה עובד אבל זאת ממש לא הדרך הנכונה.
צריך להשלים עם העובדה שצריך מיג.
אני מקווה להשתדרג בקרוב.

or65
14-07-07, 23:35
אחחחח מיג מיג , אני פותח שרשור .

אור

עודד זנטון
15-07-07, 10:13
בוקר טוב רועי,
אני הבחור עם הרתכת שזייפה..
אני לא סגור על שם החברה, בכל מקרה, רשום על הרתכת:
ELTO - SUPER POWER 180
הרתכת מעולם לא התחממה, גם לא בעבודה ארוכה ואינטנסיבית.
הנתיך בלוח הינו נתיך 16 אמפ'.
הרתכת קיבלה חשמל, (אור במתג ומאוורר עובדים)
חיבורי הכבלים היו תקינים ומחוברים כמו שצריך.
אני משתמש ברתכת קרוב ל 4 שנים וזוהי התקלה הראשונה (שנעלמה, אגב, אחרי שעה בערך)
אופי העבודה הספציפית בזמן התקלה היה עבודה לא מאומצת ב100-120 אמפ' (הרתכת יודעת לתת גם 180 ללא היתרגשות..)
התקלה היתה שלא יצא (כך לפחות נראה) שום זרם מהמינוס.
לא במגע עם שולחן העבודה (שולחן ברזל) ואף לא במגע עם ידית הפלוס.

אשמח אם תאפיין את התקלה ותדע לתת הסבר ופתרון.

תודה
עודד

עודד זנטון
15-07-07, 10:14
נ.ב. הרתכת הינה בצבע תכלת (אם זה עוזר להבין איזו חברה..)

zika
15-07-07, 12:01
רתכת אלקטרונית לרוב מבוססת על כרטיס פיקוד ומספר רכיבים בודדים נוספים כגון דיודות הפוכות, שנאי, קבלים, ובמידה והרתכת מאיכות טובה היא מבוססת על רכיבי IGBT.
קשה לי לקבוע על פי התיאור בדיוק מה התקלה מבלי לראות לנסות ולתהות על הבעיה ולבצע בדיקות עומס על מנת לראות את ההתנהגות (תוך כדי חיבור לנגד עומס על מנת לדמות ריתוך).
אבל, אתה מתאר מצב בו מעגל הפיקוד קיבל מתח, המאוור והנורית דלקו כך שיש מתח במעגל ה 12 וולט.
ייתכן וכמו שכבר ציינו כאן שיש כשל בלוח הפיקוד שלא הוציא פקודה לרתכת לעבוד.
אפשרות נוספת היא כשל במנגנון ההגנה של הרתכת באמצעות הטרמוסטט.
רתכות שיש בהן הגנה מפני התחממות יש להן טרמוסטט שיושב על אחד מגופי הקרור ומחובר למעגל הפיקוד, טרמוסטט כזה במצב רגיל מעביר זרם וכשהוא מתחמם הוא נפתח וגורם לכך שלא יעבור זרם (הכוונה היא לזרם למעגל התחתון שנותן אפשרות לרתך ולכן מעגל הפיקוד ימשיך לתת מתח לנוריות ולמאוורר).
טרמוסטט כזה לרוב מכוון לכיוון ה 70 מעלות (תלוי בדיוק ברתכת ולא נתון מדויק כללי)
בכל מקרה, אם התקלה תקרה שוב (חס וחלילה.. ) תנסה לאפיין שוב את סביבת העבודה והשימוש ולראות האם בכל זאת יש מכנה משותף.
ואם יש לך את הכלים לבדוק האם יוצא זרם/ מתח זה גם מעולה.
זוכר שהמתח היוצא( לא דומה למתח הנכנס (220V) אלא נמוך ממנו בהרבה ! (מתח הצתה לאלקטרודה).

והכי חשוב !!! תיזהר עם חשמל ! ותדע... קבל מתח אוגר בתוכו מתח... וגם כשהרתכת לא מחוברת לחשמל מסוכל לגעת ולהתעסק ויש לפרוק את הקבלים לפני שאתה נוגע בהם במידה ובכל זאת החלטת להתעסק עם המערכת.
(כן כן ... רועי שכבר חווה פריקת קבלים עצמית :) )

בברכה,
רועי

נ.ב. הרתכת הינה בצבע תכלת (אם זה עוזר להבין איזו חברה..)

jonesy
15-07-07, 17:15
אני לא סגור על שם החברה, בכל מקרה, רשום על הרתכת:
ELTO - SUPER POWER 180

עודד

עודד - חברת ELTO הינה יצרנית איטלקית של ציוד ריתוך (וכן מטעני מצברים, מלחמי חשמל וגז ועוד).
החברה, כמו חברות רבות אחרות מייצרת שתי סדרות של מוצרים - חובבני ומקצועי.

איני מכיר את הדגם הספציפי, ולא זכור לי שבקטלוגים המקצועים של החברה מופיע הדגם הנ"ל.
בכל מקרה, ELTO נחשבת ליצרנית טובה.

מוטי.

עודד זנטון
08-08-07, 08:10
מקפיץ מחדש.

אתמול מתה הרתכת (כנראה באופן סופי)
הצעות?
אני ממש לחוץ בזמן (באמצע עבודה בשכר)

-->