PDA

צפייה בגרסה מלאה : הנמכת פרונטאקס בויטרה

חוקר
11-07-07, 09:24
ויטרה ארוכה 95 אוטומטית
מוגבהת ע'י קפיצים ואוקולונים. אני רוצה להנמיך את הפרונטאקס למניעת בעיות בציריות ושאר מכלולים קשורים.

האם יש דרך יצירתית לעשות זאת מבלי לרכוש קיט הגבהה שכולל גם קפיצים ובולמים בהם אין לי צורך.

טל

אלון_ק
11-07-07, 16:01
כן, אתה יכול לבנות מחדש את התושבות של כל העסק. לא פשוט בכלל, אבל אפשרי.

חוקר
11-07-07, 18:53
אלון, איך אני מארגן מידות לתושבות?

אלון_ק
11-07-07, 19:00
להסביר לך את זה באינטרנט זה כמו להסביר לך איך לבנות מערכת מתלים באינטרנט - את העקרונות אפשר, אבל משם ועד הביצוע...

1. מדוד מיקום נוכחי, מדוד מיקום רצוי.
2. פרק טרנספר, מצא מה אפשר לבנות מחדש כדי להנמיך. תתבסס על הקיט של קלמיני או משהו כזה, אין מה להמציא את הגלגל כאן. זה החלק הבעייתי; כאן אתה תגלה שאם א' זז אז ב' יוצר בעיה, אם תפתור את ב' אז פתאום יש עוד הפתעה עם א' וכו' וכו'.
3. תבנה אבטיפוס, תרכיב פנימה, תראה שהכל בסדר. אחרי שאתה מגלה מה לא בסדר (ויהיו דברים לא בסדר) תבנה אבטיפוס שני. איתו תיסע כמה ימים, אם הכל עדיין בסדר שלח את המידות והשרטוטים של אב הטיפוס השני לייצור. קבל חזרה, תרכיב פנימה, סע לשלום.

בלי ליפט לא הייתי ממהר לעשות את זה. גם לא בלי סדנא צמודה, אפילו אם זה של חבר - אתה צריך יכולת עיבוד מתכת גבוהה ומדובר על מתכות עבות וגדולות, מהסוג שאם אין פלסמה לידך אז זה סרט להתחיל לעצב.

אלון_ק
11-07-07, 19:07
הסתכלתי קצת יותר טוב על הקיט של קלמיני, זה נראה כמו כולה 2 תושבות מתכת כדי לשנות את מיקום הטרנספר. בהנחה שההנמכה לא מפריעה לשום דבר אחר בדרך, זה לא אמור להיות מסובך מדי - תעתיק את התושבות הנוכחיות, תוסיף להן את הדרופ שאתה רוצה לתת לטרנספר, תוודא ששום זווית לא משתנה וזהו. עדיין כדאי ליפט וסדנא.

לגבי תיקון הבעיות שהספייסר גרם, שכח מזה. יהיה לך יותר זול להעיף את הספייסר ולשים משהו טוב במקום.

idanw
11-07-07, 21:28
אלון, טל רוצה בסך הכל להנמיך את הדיפרנציאל הקדמי בלבד, כדי לשפר את הזוית הקיצונית שנוצרה עם הארכת הקפיצים..

אלון_ק
11-07-07, 21:39
בסך הכל...

התושבות האלו יעמדו ברעידות בלתי פוסקות. איכות הייצור שלהם לא יכולה להיות ביתית, לא לאורך זמן.

חוץ מזה, אני לא מכיר ויטארה מספיק כדי לומר שהנמכה של הדיפ' לא מפריעה לשום דבר אחר. צינור בדרך, תושבת של משהו אחר וכו'. הדברים האלו הם מה שהופכים עבודה כזו מ"בסה"כ" לעבודה קשה.

וואלה, אם אין שם שום דבר שמפריע, התושבות זה רק כיפוץ אחד וארבע חורים אז החיים יפים. מה אם לא?

idanw
11-07-07, 22:07
אני אומר את זה כי הסתכלתי על הרכב של טל, ולא ראיתי שום בעיה. אולי יש משהוא שלא חשבתי עליו..
טל, תעשה טובה, תעלה תמונה של הדיפרנציאל ושל מה שלידו ומתחתיו..
בא נניח שאין שום דבר שמפריע... איזה עובי פלטה נצטרך? והאם יש סיכוי שניצור זוית בעיתית לדריבשאפט שיוצא לטרנספר?

אלון_ק
11-07-07, 22:58
הכי עבה שתוכל להכניס, תלוי כמה תנמיכו.

raanan
11-07-07, 23:45
לטל , ממליץ שתקשיב לבעל נסיון כאלון, לא כל מה שנראה במבט ראשוני "קליל", יהיה כך בביצוע !!

לעניינו, הסבר תמציתי על הקיט כפי שפרסמתי בעבר :

א. ע"מ לשמור על הציריות (שלא יקבלו זוית עם ההגבה) הם הורידו את הפרונטאקס
ע"י 3 תושבות (מחליפות את האורגנליות , 2 מקדימה ואחד מאחור).

ב. הנמכת הפרונטאקס לבד תיצור בעיה חדשה של לחץ בפרונטאקס וביקועו !!
הנ"ל ייגרם בגלל שרוחב הסרן קטן (בגלל זוית המשלושים שנהייתה חדה יותר מההגבה)
תדמיין צורת משולש, כאשר היתר=ציריות גודל קבוע , הבסיס (משולש) התקצר מההגבה ,
h גובה הפרונאקס שקטן.
בקיצור, ע"מ לפתור בעיה זו הם החליפו את המשולשים המקוריים במשולשים מסיביים וארוכים יותר.

ג. הארכת המשולשים יוצרת בעיה חדשה, ההארכה דוחפת את החלק התחתון שמחזיק את כל מכלול
הגלגל/בלם ועם התקנת בולמים (ארוכים מכל תוצרת) מקבלים זווית התכנסות של הגלגלים בצורת V הפוך.

ד. ע"מ לפתור בעיית זוית הגלגלים הם בנו את הבולמים שלהם כך,
שהקדח העליון (בחלק התחתון של תושבת הבולם) הוא בזוית גדולה יותר מהבולמים המקוריים,
למעשה בעזרת הבולם (התושבת שלו) הם מתקנים את הזוית של הגלגלים.

ה. הגבהת הסרן האחורי לא כללה שינוי מהותי למעט שכל הרכיבים הוחלפו במסיביים יותר
(מוטות רדיוס, V-BAR וכו ..).

בהצלחה בפרוייקט
רענן

-->