PDA

צפייה בגרסה מלאה : יבוא לנדקרוזר 73/75

מידבר
11-07-07, 10:40
שלום לכולם.
בודק האפשרות לייבא מירדן לנדקרוזר 73 או 75 מודל סביבות ה90.
זכור לי במעומעם שלמכס ,מעבר למחירונים, יש מס' קטגוריות לסיווג מצב הרכב החל ממצב גרוע מאוד ועד למעולה. כמובן שזהו מרכיב משמעותי בקביעת סכום המכס.
יוצא שעקרונית לפחות, עדיף לייבא רכב במצב לא טוב ואח'כ לשפרו (אולי לאחר הרישום בארץ להחזירו למקצה שיפורים בירדן שם העלויות נמוכות באופן משמעותי וכאשר אתה שב ונכנס לארץ אף אחד לא בודק האם החלפת חלק כזה או אחר).
עולות מס' שאלות:
1.איפה ניתן למצוא המחירונים של המכס ?
2.מהן בדיוק קטגוריות הסיווג.
3.מה חייב להיות תקין ברכב זה.
4.מה עדיף ,דיזל או בנזין בדגם זה.
אשמח למקס' מידע.
תודה מראש.

idanw
11-07-07, 11:38
עד כמה שידוע לי... מותר לייבא רכב חדש בלבד (עד גיל שנתיים) או אספנות (מעל גיל 30
פרטים על כך תמצא באתר המכס...
בהצלחה!

יוני5
11-07-07, 11:42
6 קטגוריות הסיווג מתייחסות לרכב אספנות, לא למה שאתה מחפש.

תבדוק שאפשר בכלל לייבא את הרכב הזה, לדעתי לא.
אם אתה כל כך רוצה אותו, ואני לא מחסידיו עקב נדירותו בארץ, אז הפתרון ההגיוני הוא דווקא לקנות אחד מאלה שישנם בארץ.

בהצלחה,
יוני5

מידבר
11-07-07, 14:17
חשבתי דווקא על הרכב הזה משום שבעל מנוע חזק, קשוח (לא פלסטיקי כמו הלנדקרוזרים הנפוצים אצלנו) וכמובן-אמינות של טויטה.
רכב נוסף שבא בחשבון הינו הגרנד צרוקי. נפוץ בירדן, קיים בארץ, בעל אפשרויות שיפור.
מה הקאץ' ? אני יכול לקנות ללא מכס בירדן. גרנד שנת 03 יעלה כאן בסביבות 10-12 אלף דולר. יש להוסיף על זה 127% מכס (לפי האתר שלהם) ואתה מסיים עם כ 100000 ש'ח עבור רכב ששווה בארץ, לפחות לפי המחירון של יצחק לוי :166K עבור ה2700 לימיטד ו188 עבור הלרדו מהשנתון הנ'ל.

מידבר
11-07-07, 14:20
עידן.
לפי אתר המכס ניתן לייבא רכב מהשנתון הנוכחי או עד 4 השנתונים שקדמו לו. היינו ב07 יכול לייבא רכב משנתון 03 אך לא ישן יותר.

טל חסיד
11-07-07, 15:19
חבל לך אל הזמן רכב הכי ישן שמותר לייבא הוא שנתיים אחורה בלבד, ויש עוד בעיה גם תקן אירופי צריך בשבילו מה שנידמה לי אין לו (ללנד קורזר 73 \ 75).
מותר לייבא רכב אספנות 30 שנה אחורה, אבל חובה ליבדוק לפני הכל אם אותו דגם יקבל אישור יבוא ממשרד התחבורה, יש קרטריונים ברורים לכך.

טל

idanw
13-07-07, 19:59
לתושב ישראל מותר לייבא רכב עד גיל שנתיים...
לתושב חוזר בלבד מותר לייבא רכב עד גייל 4 שנים..

ציטוט מאתר המכס:
3.יבוא רכב מנועי/אופנוע - נהלים ותנאים
א.יבוא רכב/אופנוע - ע"י תושב ישראל

ניתן לייבא, ע"י יחיד,לשימוש עצמי,רכב מנועי לנוסעים או רכב דו-שימושי לנוסעים ולמשא (סטיישן/ואגון) עד 2,200 ק"ג, או רכב מסחרי מעל 2,200 ק"ג,אך לא יותר מ-4,500 ק"ג או אופנוע - אם מתקיימים התנאים הבאים:

הרכב/האופנוע הוא מתוצר ודגם, שאושרו ליבוא ע"י משרד התחבורה; או הופק רשיון-יבוא ע"י משרד התחבורה לפני יבוא הרכב/האופנוע (לבירורים - יש לפנות למח' התקינה במשרד התחבורה,בטלפון מס':03-5657151).
הערה: ביבוא רכב מסחרי ורכב שטח - חובה על היבואן להציג רשיון-יבוא שהופק ע"י משרד התחבורה.
הרכב/האופנוע, חדש או משומש, אם מיום רישומו לתנועה בדרכים ועד ליום שחרורו מהמכס חלפו לא יותר מ- 24 חודשים, והוא משנת הייצור:
- הקלנדרית הנוכחית, או
- הבאה אחריה, או
- משנת ייצור אחת הקודמת לשנת הייצור הקלנדרית הנוכחית.
ב. יבוא רכב/אופנוע ע"י תושב-חוזר (לרבות סטודנט-חוזר)

תושב-חוזר שנעדר מישראל שנתיים או יותר, וסטודנט-חוזר שנעדר 18 חודש (להלן - הנכנס), רשאים לייבא רכב, בכפוף לתנאים הבאים:

הרכב הוא מתוצר ודגם, שאושרו ע"י משרד התחבורה (לבירורים - יש לפנות למח' התקינה במשרד התחבורה, בטלפון מס': 03-5657151).
הרכב הוא משנת הייצור השוטפת או מאחת מ-4 שנות הייצור שלפניה.
הרכב יובא לישראל לא יאוחר מתום 3 חודשים מיום כניסתו של הנכנס לישראל.
הרכב מיועד לשימושו העצמי בישראל של הנכנס לתקופה של שנה אחת, לפחות.
הנכנס בן 17 שנים לפחות, ביום כניסתו.
הנכנס יציג בפני גובה-המכס רשיון נהיגה שהיה בר-תוקף בחו"ל ערב כניסתו לישראל. סוג הרשיון צ"ל תואם לסוג הרכב המיובא

amimiller
19-07-07, 21:32
במוסך ימיני בקרית אריה בפ"ת תוכל למצוא רכבים כאלה משופצים

amimiller
20-07-07, 17:01
חוזר בי ובגדול הבוקר הייתי במוסך, הכלים הם של מג"ב המחיר על רכב משופץ הוא 100k
הוא מוציא אותם ב30kלמה לשלם לו מחיר כזה מופקע לדעתי לתת לו להתייבש.רצתי לקנות גנטים המחיר שהוא דרש 650 ש"ח שחדש עולה 1000ש"ח.בעל המוסך מרגיש על הסוס
חושב להסתלבט עלינו פשוט לא להגיע לשם.

עודד זנטון
02-08-07, 11:06
אתה יודע למה כלב מלקק לעצמו??
כי הוא י כ ו ל !

הרכבים האלה נמכרים במחירים שערוריתיים עקב הביקוש והשם המטורפים (אם כי מוצדקים) שיצאו להם
מעבר לכך הפרידה מהם (לעניות דעתי) אפשרית רק לאחר קבלת שוחד או שחיתות מוסרים (במונחים ג'יפאיים)
כך שאין מה לעשות וכל מי שרוצה לשבת ולמרר בבכי על החלטותיה האדיוטיות והמרושעות של הרשות הכוחנית והבירוקרטית הקרויה מדינת ישראל האהובה, מוזמן להצטרף אלי בכל רגע נתון..

יוני5
02-08-07, 12:37
עודד, אתה מפריז ומתלהם סתם.

לגבי הכלב אתה צודק.

טויוטה מסדרת 70 נחשבים אגדתיים, ולא לחינם.
בארץ, כתוצאה מאימוץ תקני זיהום אויר אירופים (אם אני זוכר נכון מה שכתבו פעם), לא ניתן לייבא את הרכב הנ"ל.
האם כדאי לרכוש אותו או לא? החלטה אינדיבידואלית. אני לא הייתי רוכש אותו, ולו בגלל הסיבה שחלק גדול מהתקלות ידרשו ייבוא מיוחד של חלפים - תוצאה ישירה של מיעוט האקזמפלרים בארץ.

המדינה, ד"א, בנושא הזה בסדר גמור. מתאים לך תקנה, לא מתאים לך, אל תקנה.
רשות כוחנית ומרושעת... זה אולי נכון במקרים אחרים. המקרה הזה לא דוגמה לכך.
ובאופן כללי, ספורט ההתלהמות הכללית וגישת ה"תמיד דופקים אותי" קצת לא בריאה.

בברכה,
יוני5

דרור ברלי
02-08-07, 15:16
אגדות לך חפש אצל האחים גרים.
גם הרכב הנ"ל לפעמים עלול להתקלקל, ואז בשביל כל חלק צריך לעשות שמיניות באוויר ולקחת משכנתא.

יוני, גישת ההתלהמות אולי לא בריאה, אבל זה לא אומר שהמתלהמים לא צודקים.
במקרה של מדינת ישראל, כל ה"מחמאות" מגיעות למדינה המזוינת הזו בזכות. וזה באנדרסטייטמנט היסטרי.

ארז
02-08-07, 21:11
חוזר בי ובגדול הבוקר הייתי במוסך, הכלים הם של מג"ב המחיר על רכב משופץ הוא 100k
הוא מוציא אותם ב30kלמה לשלם לו מחיר כזה מופקע לדעתי לתת לו להתייבש.רצתי לקנות גנטים המחיר שהוא דרש 650 ש"ח שחדש עולה 1000ש"ח.בעל המוסך מרגיש על הסוס
חושב להסתלבט עלינו פשוט לא להגיע לשם.

אך הגעת למסקנה שהוא קונה ב30K?
אני קונה מידי פעם רכבים במרכזים השונים ,המחירים של ה73/75 גבוהים מאוד, הרבה,הרבה מעל למה שכתבת,הרבה יותר קרוב למחיר הסופי שאותו הוא מבקש.

את בעל המוסך אגב אני מכיר, בחור בשם יואב, בחור ישר מאוד ובהחלט מבין עניין בלנדקרוזרים, המחיר גבוהה כי השוק נותן לזה לקרות, אבל מכאן עד להפוך אותו לגנב/גזלן יש מרחק רב.

amimiller
23-08-07, 21:18
אך הגעת למסקנה שהוא קונה ב30K?
אני קונה מידי פעם רכבים במרכזים השונים ,המחירים של ה73/75 גבוהים מאוד, הרבה,הרבה מעל למה שכתבת,הרבה יותר קרוב למחיר הסופי שאותו הוא מבקש.

את בעל המוסך אגב אני מכיר, בחור בשם יואב, בחור ישר מאוד ובהחלט מבין עניין בלנדקרוזרים, המחיר גבוהה כי השוק נותן לזה לקרות, אבל מכאן עד להפוך אותו לגנב/גזלן יש מרחק רב.

עם כל הכבוד לדרוש 2/3 ממחיר חדש על חלקים שעשו למעלה מ-400k נראה לי לא הגון.לגבי המחירון של המכרז הוא נע בין 19k-50k. לבקש על רכב שחוט 100k נראה הזוי. לגבי המוסך משה הוא זה שמנהל את העסק ועם היכרות איתו נשמע אדם מאד לא סימפטי. המוסך נראה מאד לא נקי ומסודר אישית לא הייתי מוסר את רכבי לטיפולו.דרך אגב איך זה שלא היציפו את השוק בלנד קרוזרים 70 ו80 בשנות ה90.כנראה היבואן צריך ללכת להסתכלות.

יוני5
23-08-07, 22:32
עמי,

יש לך בעיה לא עם המוסך הספציפי אלא אם כלכלת שוק.
המוכר ידרוש (ויקבל) כל מחיר שהשוק מוכן לשלם (אלא אם המוצר נמצא בפיקוח - כמו שקית חלב - וזה כמובן לא המצב פה).

היילקסים נמכרו במכרזים של חברת חשמל במחירים קרובים מאוד למחיר המחירון. איפה 35% הפחתה? לא רלוונטי. זה מה שהשוק מוכן לשלם.

לא מכיר את המוסך ובעליו, אבל אם הוא מוכר בשקל מתחת למה שהוא יכול למכור, אז הוא פרייאר.

יוני5

סער
24-08-07, 02:16
למה לדבר באויר?....
אלו המחירים בהם נמכרו כמה "אקזמפלרים" כאלו במכרזים האחרונים. גם דיפנדר 90 להשוואה.
טויוטה טנדר 4*4 דיזל 1998 4164 61,188
רובר דיפנדר 90 ד קצר 1997 2500 דיזל 33,513
רובר דיפנדר 90 ד קצר 1997 2500 דיזל 34,100
טויוטה לנדקרוזר ד ארו 1998 4200 דיזל לא נמכר
רובר דיפנדר 90 ד קצר 1997 2500 דיזל 36,217
אין כמעט כאלו. בכל 3 המכרזים האחרונים (ממשלתי) זה מה שיש.
לא 30K אבל גם לא 100K...
לטעמי, 100K יכול להצדיק רכב כזה אחרי ישור קו למופת, ולא כזה שנמכר כמו שיצא מהמכרז + לוחיות רישוי כמו שלפעמים רואים במוסכים למיניהם.
לא מכיר את המוסך הזה אז הוא יכול להיות כזה או כזה...

סער.

sherifon
24-08-07, 09:52
רכב נוסף שבא בחשבון הינו הגרנד צרוקי. נפוץ בירדן, קיים בארץ, בעל אפשרויות שיפור.
מה הקאץ' ? אני יכול לקנות ללא מכס בירדן. גרנד שנת 03 יעלה כאן בסביבות 10-12 אלף דולר. יש להוסיף על זה 127% מכס (לפי האתר שלהם) ואתה מסיים עם כ 100000 ש'ח עבור רכב ששווה בארץ, לפחות לפי המחירון של יצחק לוי :166K עבור ה2700 לימיטד ו188 עבור הלרדו מהשנתון הנ'ל.

מה הקאץ?!
אני אגיד לך מה הקאץ:
קודם כל שכחת (למיטב זיכרוני) מע"מ 15.5 % , דבר שני אם זה היה כ"כ פשוט ומשתלם אז כל עם ישראל היה קונה רכבים מירדן - תסמוך על המוח היהודי , ודוגמה לכך היית יכול לראות ביד 2 - אבל מסתבר שהעניין לא כ"כ פשוט והנטיה של ענינים כאלו להסתבך היא גבוהה .
הדבר כמובן אפשרי ( גם לקנות חלקה בירח אפשר... ) אבל השאל האם לא כדאי לנסות אפשרויות אחרות?

דרור ברלי
24-08-07, 12:10
יבוא מכוניות משומשות מירדן? לא מסתדר לי שמדינת ישראל אוהבת את אזרחיה עד כדי כך שהיא תאפשר להם להינות מפירצה שכזו.

-->