PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפס עצה לגבי CJ8 קצר

mdubrovitsky
11-07-07, 21:06
אני חדש בתחום וזקוק לעצה לגבי JEEP שראיתי ביד שנייה:

lizard
11-07-07, 21:54
הבעיה עם הV8 וכל שאר ה"שיפורים" שרשומים שם זה 1. האם זה ברשיון בכלל, 2. מי עשה את העבודה וכמה היא מקצועית.
בארץ למיטב ידיעתי לא היו CJ עם מנוע V8 מהמפעל (אם בכלל היו כאלה בעולם) לכן כל הכנסה של V8 דורשת התאמות ושינויים ברכב. מאחר וזה לא משהו טריוויאלי ולא FACTORY אז יכול להיות שמי שעשה את העבודה עשה עבודה טובה או גרועה. צריך מומחה שיבדוק את העבודה.
בניגוד לרכב סטנדרטי יותר (שזה מה שאני חושב שכדאי לך לקנות) שהו כל החלקים הם בדר"כ BOLT ON או דורשים התאמות קלות, להכניס V8 לסיקס דורש כל מיני שינויים כגון תושבות מנוע חדשות, גיר אחר או התאמה של ההאוזינג לגיר הסטנדרטי וכדומה.
אתה צריך לקחת את הרכב לבדיקה ע"י מישהו שעשה או עושה דברים דומים, שיכול לבדוק גם את איכות הריתוכים ואת המערכת בצורה פרטנית וכוללת (כי אולי המנוע מצויין אבל החיבור שלו לגיר בעייתי)
אחרי זה יש לך לבצע את הבדיקות הרגילות יותר לרכב ולמרכיביו.
הבדיקה הראשונה היא ללכת לבנאדם ולראות בדיוק מה כתוב ברשיון ומה יש בשטח. מתי יש טסט וכדומה.

mdubrovitsky
11-07-07, 23:18
תודה על התגובה,

אתה מכיר מוסך שאפשר לפנות אלין לבדיקה? הרכב נמצא בנתניה.

lizard
11-07-07, 23:42
לא מכיר מוסך שנמצא באיזור נתניה.
צור קשר בפרטי, אולי אוכל לעזור לך בנושא הבדיקה אבל אני לא מומחה בתחום בכלל והבדיקה שאעשה תהיה כללית רק כדי לראות אם שווה לבקש ממישהו מקצועי יותר לבוא.

חוץ מזה אני רוצה לראות את הרכב ואת הרשיונות ובכלל טוב לבוא 2 אנשים לבדיקה.

Bulldog
12-07-07, 00:35
הכי פשוט, שאל אותו אם הוא מוכן לבוא לבדיקה באזור המרכז.

אם הוא מתחמק מלבוא לבדיקה או סתם להסתובב עם האוטו בתל אביב או כל עיר אחרת שורצת שוטרים אחל לו בהצלחה ותמשיך לחפש.

lizard
12-07-07, 00:46
עומר דיברתי עם הבחור בפרטי. מדובר בכלל על סוכנות רכב.
לא לגעת ברכב!!!! בטח אם מדובר על כאלו שיפורים ובטח ובטח עם מדובר על דילר.

ההמלצה שלי היא למישהו מתחיל. עומר למשל יכול לקחת רכב כזה ולעשות ממנו משהו מדהים. אבל זה לא רכב למתחילים.

יכולים להיות 1001 דרכים שבהם המוכרים ירמו אותך. נתחיל בזה שהרשיונות מזוייפים ונגמור בזה שהמנוע סתם מונח באוטו (ואולי נוסע אבל לא מותאם כמו שצריך).
יכול להיות שהטסט מזוייף, יכול להיות שכשתגיע לטסט הבוחן יוריד לך את האוטו מהכביש. למתחיל לא כדאי להתעסק עם כזה רכב לדעתי. אנילא בטוח שלי כדאי להתעסק עם כזה רכב שמיועד לכביש. לתחרויות זה משהו אחר.

בוזי
12-07-07, 12:40
זה לא רכב למתחילים.

זה המשפט החשוב פה.

six 4 life
12-07-07, 15:07
אני חדש בתחום וזקוק לעצה לגבי JEEP שראיתי ביד שנייה:

אל תיגע פן תיפגע. ג'יפ מקומבן מהתחת, עבר בשנה וחצי האחרונות בידי כמה סוחרים.

"זה לא ג'יפ למתחילים"

זה המשפט החשוב פה.

אין כזה דבר ג'יפ למתחילים וג'יפ למתקדמים, בטח שלא בסיקסים.

ג'יפ נעול עם הדרס ומנוע V8 זה ג'יפ למתקדמים? על פי איזה מילון/ לקסיקון/ תקנון?

ג'יפ כזה במצב טוב כללי, מול ג'יפ רגיל, הוא לא ג'יפ למתקדמים והשני ג'יפ למתחילים- הוא פשוט ג'יפ יותר טוב נקודה.

מתחיל, או מתקדם, לא יודע מה הקשר...

בוזי
12-07-07, 15:20
אני אסביר את עצמי:
ג'יפ סטנדרטי, תקין, הוא ג'יפ ללא מחלות. יכולות להיות תקלות, מכלולים בלויים, שיכשלו מעת מעת.
אבל בגדול - כל עוד הרכב תקין - הוא ייסע ללא תקלות.

רכב משופר בקיצוניות, ובדגש על מנוע V8, הוא רכב מועד לתקלות. הסיבה העיקרית היא נושא הקרור, נקודה כאובה בסיקס עם מנוע V8. גם המומנט הגדול יכול לערער את האמינות, המעורערת בלאו הכי, של סיקס ישן.
מי ששוחה בביצה של הג'יפים מזה שנים, יכול, אולי, לחיות עם ג'יפ כזה.

מתחיל צריך ג'יפ סטנדרטי, תקין, שאפשר לתקן אותו לפי הספר.
לפי איזה ספר תתקן את הג'יפ נשוא השרשור הזה?

שתי טיפות הדלק שלי (כבר יותר משני סנט).

six 4 life
12-07-07, 16:29
אני אסביר את עצמי:
ג'יפ סטנדרטי, תקין, הוא ג'יפ ללא מחלות. יכולות להיות תקלות, מכלולים בלויים, שיכשלו מעת מעת.
אבל בגדול - כל עוד הרכב תקין - הוא ייסע ללא תקלות.

ועל אותו משקל, למה שרכב משופר כך או אחרת- כל עוד הוא תקין, לא יסע ללא תקלות?

רכב משופר בקיצוניות, ובדגש על מנוע V8, הוא רכב מועד לתקלות. הסיבה העיקרית היא נושא הקרור, נקודה כאובה בסיקס עם מנוע V8. גם המומנט הגדול יכול לערער את האמינות, המעורערת בלאו הכי, של סיקס ישן.

נושא הקירור בעיה כאובה בסיקס עם מנוע V8?
תרשה לי לשאול אותך- היה לך CJ עם מנוע V8? היה לך חבר עם CJ עם מנוע V8?
או שאתה כמו הרוב- נצמד לסטיגמות וזורק לאויר מה ששמעת/ קראת?

תרשה לי לאמר לך זאת- כל הסטיגמות האלו נובעות מקנאה, מפחד, משיכנוע עצמי מפגר על למה לא כדאי, וכו' וכו'.

יש הרבה (יותר מכמה עשרות) ג'יפים בארץ עם מנועים כאלה והרבה יותר משוגעים (משופרים ביותר) שאינם סובלים מ"בעיית ההתחממות" שכולם אוהבים לדבר עליה, כי היא טופלה מראש בעת התיכנון.

לכל בעיה, יש פיתרון בתיכנון ובניה נכונה מראש. להכליל ולאמר את שאמרת- ובמיוחד (אני מנחש) לא מנסיון עם רכב כזה, זה סתם לזרוק מילים לאויר ללא גיבוי עליהן. אם יש לך גיבוי כלשהו, התנצלותי הכנה, ואשמח לשמוע עליו.

שאלה קטנה באותו נושא- למה רכב משופר עם מנוע V8, הוא רכב מועד לתקלות לדעתך? כי יש לו 8 צילינדרים במקום 6? או מה פספסתי?

מתחיל צריך ג'יפ סטנדרטי, תקין, שאפשר לתקן אותו לפי הספר.

כתבת דבר אחד נכון- "מתחיל" וגם "מתקדם" שקונה CJ או כל רכב שהוא, צריך רכב תקין. נקודה.

לפי איזה ספר תתקן את הג'יפ נשוא השרשור הזה?

לפי הספר טיפולים הרגיל, אחד לאחד. מגיעים לבעיות/ טיפולי מנוע? בודקים איזה דגם מנוע יושב בג'יפ, ומוציאים עליו ספרות מהאינטרנט/ פורום/ מזמינים ספר רכב עם מנוע כזה
(מנוע ונדורה? אין בעיה. תביא ספר רכב ונדורה. הזרקת TBI? תוציא מדריך מהאינטרנט, בעיה?)

קצת הגדלת ראש, והכל פתיר ולא כזו צרה צרורה כמו שאנשים מנסים לצייר את זה.
בשורה התחתונה זה מסתכם בזה שהכל תלוי במה אתה רוצה, רכב סטנדרטי שנוסע כמו רכב סטנדרטי, או רכב שגם אפשר להינות איתו.

ושוב אני חוזר להודעה המקורית- בכלי הספציפי הזה, לא לגעת.

Bulldog
12-07-07, 17:29
ארז, שתה קפה, תירגע.

רכב כזה הוא לא רכב למישהו שזה הרכב שטח הראשון שלו,, למה כי בתור רכב שטח ראשון הרכב הזה מועד לפורענות, אתה לא יודע איזה חובבן עשה את העבודה וכמה נזקים כבר יש לאוטו.
ואנשים עם רכב שטח ראשון מגיעים מהר מאד למוסך ואם כזה רכב הדרך לחור ענק בתקציב היא מאד קצרה.
הלאה, V8 על סיקס תמיד יהיה גבולי מבחינת התחממות, למה, כי שטח הפנים של הרדיאטור יהיה תמיד קטן יותר מהמקורי שבא עם המנוע. נקודה...
לא חשוב רדיאטור 3,4,5,10 שורות. זה יהיה גבולי, או מאד יקר לטיפול.
ויש הבדל גדול מאד בין לטפל ברכב שהוא סטנדרטי לרכב שמישהו אחר שיפר ובנה.
איך אני יודע, אתה מוזמן לנסות להבין מה הולך בצמת חשמל שהייתה על הסיקס שלי והיא מאד פשוטה, רכב עם קרבורטור.
אם אתה לא מתאבד אחרי ה10 חוטים הראשונים לך תהיה חשמלאי רכב.

six 4 life
12-07-07, 18:04
עומר קפה אני לא שותה 8-) , וגם לא אמרתי שזה כן רכב למתחילים.
אממה- סטיגמות חסרות ביסוס שכאלה מעלות לי את הסעיף, כמו הסטיגמות על מנועים מוגדלים שמתחממים, מה שבפועל פשוט ולא קיים.

לקרר V8 בתא מנוע של סיקס לא תוכל עם רדיאטור ו-וונטה מקורית, אבל גם את זה אפשר לפתור, כמו שאתה יודע.

בוזי
12-07-07, 19:12
ארז ידידי,
לא בא לי להיכנס להתנצחויות ותחרויות של מי יותר גדול.
אני חושב שאני נהגתי ותיחזקתי סיקסים לפני שהמשקל שלך הספיק בשביל ללחוץ על הקלאץ'...
ואני לא מזלזל חלילה בנסיונך ובמה שלמדת בשנים האחרונות.
אל תכעס, אבל ראיתי הרבה סיקסים בחיי, מהם אי אלו עם מנועים שונים ומשונים, קראתי הרבה, בארץ ובחו"ל.
אני מסכים איתך שהכל אפשרי, עבורך ועבורי.
אדם, שרכב כמו הרכב המדובר הוא רכב השטח הראשון שלו, לא יידע אם זה מנוע ואנדורה או קורבט, לא יידע לחפש את החומר המתאים ואפילו לא ישאל את השאלות הנכונות.

נושא הקירור בסיקסים עם V8 הוא בעייתי, גם בחו"ל, (הג'יפ של עומר היה דוגמה טובה).
נושאים נוספים: אילו סרנים יש לג'יפ? איזה גיר יש לו? איזו מערכת הזרקה? איזה טרנספר?
מי יידע בכלל לאסוף את הסיפרייה הנדרשת ע"מ לטפל ברכב הזה? המתחיל? או המנוסה?
אתה עדיין חושב שאני זורק סטיגמות לאוויר?

לג'יפ סטנדרטי אין מחלות, מדגיש, מחלות. תקלות - פותרים לפי הספר הסטנדרטי.
לג'יפ משופר - עלולות להיות. וזה כבר עניין למנוסים יותר.

בעז.

lizard
12-07-07, 22:44
אני מודה ומתוודה ששכחתי את נושא הקירור (אולי בגלל שאני בזמן האחרון רואה הרבה ביג בלוק 7 ליטר שפשוט לא מתחמם בגלל רדיאטור נסקאר ווונטה שיכולה להרים מכונית סמארט-שימו לב שבסרטונים באיזה שלב יש לפעמים רעש של כאילו סירנה - זו הוונטה :-))

כשכתבתי שזה רכב לא למתחילים התכוונתי בעיקר לכך שזה רכב שמישהו שמתחיל בתחום (ולפעמים גם מישהו מנוסה) יהיה לו קשה להעריך את רמת ההתקנה של ה"שיפורים". אני בטוח שעומר יכול בקלות לדעת אם ההתקנה טובה או שזה סתם סוג של חרטה. כנ"ל לגבי ארז ובוזי.

אני מסכים עם ארז שאם הרכב בנוי כמו שצריך ואין בעיות כרוניות אז אין סיבה שהרכב לא יהיה אמין. אבל מאחר ואנחנו חיים בארץ הקומבינות, אי אפשר לעולם לדעת מה עשו ברכב.
תמיד יש סיכוי שהרכב שווה את הכסף ויותר. אבל יש יותר סיכוי בדר"כ שמדובר על משהו חובבני.

נמרוד
14-07-07, 12:33
ארז אתה צודק עקרונית, אבל מעשית משפט הסיום שלך ("הרכב הספציפי הזה הוא נבלה") מוכיח שבוזי צודק.

נניח שלא היתה לך היכרות מוקדמת עם הרכב שבתמונה. עדיין הסיכויים שלו להתגלות כנבלה יקרה לתחזוקה גדולים הרבה יותר מאשר לסיקס סטנדרטי. שים לב, אני מדבר על סיכויים, ברוב רובם של המקרים שאתה בא לקנות רכב אתה מהמר, מקרים נדירים ביותר אתה קונה רכב משופף ומתוחזק טיפ-טופ ממישהו שאתה מכיר, ואלו המקרים יוצאי דופן שבהם אולי כן כדאי גם לג'יפאי מתחיל לקנות כלי משופר מאד.

-->