PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה דחוף - איך להוציא את בית דיפרנציאל מהקייס ?

skhaikin
12-07-07, 08:40
שלום,
אני באמצע התקנה של נעילה בסרן קדמי דנה 30. הוצאתי ציריות, פתחתי את מכסה דיפרנציאל, הוצאתי את הברגים של "גשרים" (אין לי מושג איך חלק הזה נקרא באמת) שמחזיקים את בית הדיפרנציאל. עכשיו מתחיל החלק הקשה - להוציא את בית דיפרנציאל. ידעתי שזה יכול להיות קשה, אבל לא עד כדי כך... מה שעשיתי עד עכשיו זה הכנסתי איזמל עם קצה שטוח לתוך בית הדיפרנציאל, כמה שהספיידר גירס מאפשרים, השענתי את המכסה על מכסה הדיפרנציאל והפעלתי אלימות עם פטיש. לא זז רוורס - המיסבים של בית הדיפרנציאל לא זזים מהמקום. ניסיתי גם להפעיל כח דרך הברגים שמחברים את הקורונה לבית הדיפ' - גם לא עזר. אני תקוע - יש הצעות איך אפשר להוציא את בית הדיפרנציאל? אני פוחד להשתולל מדי, אני מבין שהשיניים של הקורונה שבירים מאד.

תודה,
-סרגיי

עירא
12-07-07, 09:22
אתה יכול לקחת רצועה ולהעביר קצה אחד שלה מאחורי הקייס ובעזרתה למשוך את הקייס החוצה.

skhaikin
12-07-07, 09:50
זהו, חשבתי על הרעיון הזה - אפילו חשבתי לקשור את הרצועה לאוטו אחר ולמשוך בזהירות. אני פוחד אבל שזה כ"כ חזק שכל הג'יפ יעוף לי קדימה (הוא עומד על Jack-stands מתחת לסרן קדמי והיי-ליפט באמצע של פגוש קדמי לאבטחה נוספת). לא נראה מסוכן מדי לשחק במשחק עם המשיכה ?

מוני אורבך
12-07-07, 09:56
קח חבל וקשור לקיס. בצד השני קשור לפטיש 2 קילו. הנף את הפטיש בכוון הופכי לקיס (כדי להוציא אותו החוצה) כך שהחבל ימתח במשיכה. זה סוג של פטיש החלקה. הקיס אמור לצאת. אם לא יצא כנראה יש שם הרבה חלודה. במקרים קיצוניים תצתרך spreder.

יוני5
12-07-07, 09:57
סרגי,

השיניים של הקורונה לא עשויות מפלסטיק והן לא כל כך שבירות. בכל מקרה, אתה לא מכה עליהן.
אם הצריות בחוץ והוצאת את שתי הקאפות של המייסבים, אז הדיפרנציאל צריך לצאת. לא בקלות, אבל לצאת.

ידית של פטיש (לא פטיש 300 גרם מעץ) היא פתרון טוב שאני השתמשתי בו.

בהצלחה,
יוני5

skhaikin
12-07-07, 10:10
תודה רבה על ההמלצות, אנסה מחר (12 בלילה כבר אצלי) ואדווח על תוצאה... מקווה שיהיה בסדר. אגב, זה משנה אם טרנספר משולב ב 4X4 או לא ?

-סרגיי

נמרוד
12-07-07, 10:52
לא, כלום לא משנה עכשיו. אם אין ציריות ואין קאפות, רק הלחץ הצידי על המיסבים מחזיק את הקייס. אבל הלחץ הזה הוא בהגדרה גדול. בעקרון צריך מכשיר יעודי שנקרא "מפשק" או spreader בדיוק כמו אצל גינקולוג, יש הסברים ותמונות בספר הטיפולים בעברית. אז זו הדרך הנכונה, אני גם עד היום לא נתקלתי בהתנגדות עיקשת מדי. מה שעירא ומוני הציעו זו השיטה, רצועה או שרשרת קלה מסביב לקייס ומשיכה במכות. ממש אין צורך לגרור עם רכב אחר, הכוח שנדרש שם הוא לא גדול מאד, פשוט קשה לך להפעיל אותו בגלל המיקום של הדברים. אתה תראה בעצמך שזה יוצא לא רע. כשתצטרך להכניס - אותם עקרונות, זה הרי נכנס בלחץ, אז צריך מכות פטיש וכולי אבל הכל במידה ובצורה סימטרית.

אברמלה
13-07-07, 06:25
בוקר טוב.. קח 2לומים. שים אחד מלמעלה שיתפוס את ביית הסטליטים ואת השני מלמטה.ותפעיל לחץ שווה.. .. .. . .אתה יכול. גם לתת כמה מכות עם הפטיש על הלום התחתון... הקייס יקפוץ החוצה. . נ.ב על תישכח להחליף מחזיריי שמן.

tzagi
13-07-07, 06:40
בעקרון צריך מכשיר יעודי שנקרא "מפשק" או spreader בדיוק כמו אצל גינקולוג

אתה יודע קצת מדי על הנושא....זה מטריד.

skhaikin
13-07-07, 10:26
אוקי, סוף טוב הכל טוב. הרעיון של חבל ופטיש החלקה לא עבד (קרעתי את האמא של רצועה שהשתמשתי בה...), מה שעבד זה שיטה של מפתח שטופס את אחד האומים של הקורונה, נשען על הקייס ואז לום מתחת לבית הדיפרנציאל - המון אלימות וקללות בכל שלושת השפות שאני מכיר. אבל ה-מ-ו-ן אלימות. השאר הלך חלק יחסית, חוץ מעובדה מצחיקה שגיליתי בסוף שאין לי בוקסה מתאימה לפתוח את פקק למילוי שמן, אז אני צריך לרוץ לקנות מחר, לא נורא (יש לי מחסה דיפרנציאל מיוחד של ROCKCRUSHER).

לא החלפתי מחזירי שמן - הם היו במצב מצוין. מה שכן נותר לי לשאול - לגבי הציריות. כשאני מוציא אותן, הן נגררות בתוך צינורות הסרן (אי אפשר להוציא אותן ישר לגמרי, במיוחד לא את הציריה הארוכה). אז הן יוצאות ג'יפה בקצוות. אוקי, ניקיתי. אבל כשאני מכניס אותן חזרה, הם נגררות שוב ובטח נכנסות למקום מלוכלכות. יש שיטה למנוע את זה, או שלא לדאוג מזה ?

בכל מקרה - תודה לחברי JEEPOLOG - לפני 3 שנים כשהצטרפתי לא ידעתי דבר וחצי דבר במכונאות, היום סוף סוף הצלחתי לעשות משהו פחות או יותר רציני (בשבילי לפחות). בלעדיכם לא הייתי מתקרב לזה ! תודה !!

-סרגיי

חנן-ג'יפולוג
13-07-07, 16:33
בFOUR WHEELER באחת הכתבות הם הראו שהם משתמשים בשייבה שמחוזקת בשני אומים על קצה של מוט הברגה ארוך על מנת לגרוף החוצה את הלכלוך מהצינורות של דנה 30 , בדיוק בשביל לפתור את הבעייה שהצגת, אבל אני עוד לא ראיתי אף אחד בישראל שדואג לסיפור הזה יותר מדי. מכניסים ומקווים לטוב. מה שכן, אני מקפיד להחליף שמן תקופה קצרה מאוד לאחר העבודה, מכיוון שברור לי שצורת העבודה הביתית הזו היא לא בית מרקחת.

-->