PDA

צפייה בגרסה מלאה : ספורטג' - ראש מנוע

boaziko
12-07-07, 17:07
אני מתעניין בקניית ספורטג' 99 אשר הוחלף בה ראש מנוע (ראש מנוע חדש) לפני שנה, בשל התחממות. בהנחה שההחלפה נעשתה בצורה מקצועית ע"י מוסך אמין - האם יש איזו שהיא בעיה בעובדה שהמנוע נפתח והראש הוחלף, או שאני יכול להתייחס לנושא כאל יתרון?

בוזי
12-07-07, 19:27
יתרון זה בטח לא.
אם העבודה בוצעה במיקצועיות (למשל לא העלו את יחס הדחיסה עקב הורדת חומר מהראש),
וטיפלו גם בגורם להתחממות, בדוק את הרכב כמו כל רכב אחר.

בהצלחה.

נמרוד
14-07-07, 11:55
על פי חנן (מורי ורבי בתחום האנליטיקה של קניית רכב משומש) זה בהחלט חסרון חמור, שאפילו פוסל את הרכב לקנייה. למה? בגלל ההנחה שלך - "החלפה נעשתה בצורה מקצועית על ידי מוסך אמין". אין דרך להוכיח את ההנחה הזאת, והיא גם לא הנחה סבירה... ההנחה ההפוכה סבירה הרבה יותר לצערנו...

בוזי ממשיל את אותו הקו - אם ואם ואם... שורה של שאלות שאתה לא יכול לבדוק לפני הקנייה - ולכן חבל לשאול אותם.

עדיף בהחלט לרכוש ספורטאז' עם היסטורית טיפולים חד משמעית, שמראה שהרכב לא התחמם אבל שכן החליפו את כל צינורות המים בצורה יזומה, ולא בעקבות התחממות, מתישהו באמצע החיים.

יוני5
14-07-07, 12:01
אני עם בוזי בעניין זה.

בכלי רכב כמו שלנו, דהיינו רחוקים מלהיות חדשים (99 כבר 8 שנים על הכביש), שעבדו קשה וכיו"ב, יהיה זה אוטופי מדי לצפות למצוא כלי רכב שלא עשו בהם תיקונים.
ככל שעובר הזמן, הופכת הדרישה לכלי רכב במצבם המקורי, ללא קילקולים, ליותר יותר תלושה מהמציאות.
אני לא מוכן לקבל אוברול ברכב בן 3 שנים, ומאידך אני לא מוכן לקבל רכב מקורי לחלוטין, טיפולים בלבד ברכב בן 20 שנה.

ראש מנוע זו לא עבודה מסובכת ונדירה. תלוי קילומטראג' וכיו"ב, אם הכל נראה תקין, בדוק את הרכב הזה כמו כל רכב אחר.
אם יש לך השגות או חששות מנזקים עקיפים, בלאי מואץ וכיו"ב, עבור לרכב אחר.

יוני5

איציק - 4X6ZH
14-07-07, 12:55
החלפת ראש מנוע לא פוסלת את הרכב .
החלפת ראש מנוע לא משפרת את מצב הרכב .
החלפת ראש מנוע היא מקור אינפורמציה על עברו של הרכב . ( עבר שלילי )

במידה ויש רישום מדויק של הסטורית הרכב לפני החלפת הראש . למה הראש הוחלף . מי החליף את הראש . ורק אחרי שאתה מברר עם המוסך את כל הפרטים הקטנים יש על מה לדבר .
רכב חדיש שכל החלקים הם מאלומיניום וחלק מהמשטחים אין בכלל סתמים ( הכל מודבק )
ויש הרבה חלקים שלא ניתן להחליף ואסור ללטש . ( אבל בארץ משפצים :wink: )
רכב כזה הוא רכב ממשפחת המוצצים .
אז נכון המחיר לא פעם מאפשר לקחת סיכון .
ואני שואל מה יהיה במקרה שיתברר שהרכב לא תקין ?
יש להשיג ראש אחר ?
כמה עולה להחליף ראש ?
זה בכלל מעשי להכנס פעם נוספת לתיקון מורכב כזה ?
יש לך זמן להתעסק עם זה
יש לך תקציב להוצאות כאלה
לפעמים רכב כזה הוא בהחלט פתרון נקודתי לצורך מיוחד
אבל כהמלצה שאין בעיות ? אני הייתי לוקח זאת כאפשרות אחרונה .
זכור בדרך כלל בעל הרכב שמתקן את הרכב כל מה שהוא רוצה זה להביא את הרכב למצב נסיעה שניתן יהיה למכור אותו ( לצמצם נזקים ) .
בודדים מתקנים מתוך כוונה להמשיך להחזיק את הרכב .
איציק

asafa
14-07-07, 13:26
לפי שירשור שקראתי בצהוב, שיפוץ ראש מנוע הינו דבר די שכיח בספורטאג'
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=12&item=777835

-->