PDA

צפייה בגרסה מלאה : מספר שאלות לפני רכישת דיפנדר (94-97)....

לואי
30-01-04, 14:46
שלום ! אני מתעתד לרכוש דיפנדר בין השנים 94 ל 97 . זהו הג'יפ הראשון שלי והידע שלי בנושא הדיפנדר נמוך למדיי . אשמח לקבל פרטים לגבי :
1. אילו דגמים שונים קיימים בשנים אלו ( הכוונה למנועים , גיר וכו' ולא לאורך הרכב) .
2. אילו בעיות נפוצות לדגמים אלה ( ואם אפשר עלות תיקונים התחשב בעובדה שתיקונים ברמה בינונית ומטה יבוצעו על ידי ) .
3. אילו דברים , שבד"כ לא יודעים , צריך לקחת בחשבון בקניית דיפנדר .
4. למה לשים לב במיוחד בבדיקה לפני קנייה .
תודה מראש .

ארז
30-01-04, 20:53
אהלן עד 94 בדיפנדר יש מנוע הנקרא TDI200 מנוע פשוט מאוד ורועש מאוד,המנוע מוציא 107 כ"ס
גם הגיר שונה מזה שמגיע בשנים אחריו (אפשר לזהות לי הרוורס שנכנס על ידי משיכה שמאלה ולמעלה)
רוב רכבי הTDI200 היו שייכים לקיבוצים או חברות טיולים ומצבם רע מאוד+קילומטרז' גבוה מאוד
אחרי שנת 94 והלך המנוע הוחלף לTDI300 המפיק 111 כ"ס המנוע פחות רועש מקודמו
בבדיקה ובכלל צריך לשים לב לכמה דברים:
א חופשים,מחלה ידועה בלנדרובר,חופשים בסרן ,דיפרנציל ,במיה והם מוגזמים יש לתקן
ב נזילה בטרנספר-לפעמיים היא מגיעה מהציר המרכזי,אם זה כך יש צורך בשיפוץ(זה די נדיר אבל בכל זאת לשים לב)
ג מצב הדלתות -במידה והם לא נסגרות טוב ,לפרק את הרפוד ולראות שהדלת לא קרועה בחיבור עם החלון
בכללי לרכב יש המון בעיות מטופשות ואין לו יותר מידי בעיות מפחידות,רכב שטופל טוב צריך לשרת אותך בנאמנות
עלויות הטיפול ברכב במידה ואתה זה שמטפל בו הם נמוכות מאוד,יש להשיג חלקים מקוריים במחירים הנמוכים בהרבה ממחיר היבואן.
יש חלקים מפרוקים(חוץ מטרנספר-אבל זה מאוד נדיר שהוא הולך)
מנוע מפרוק עולה +- כמו כל מנוע דיזל מהשנים האלו
מוסכי הרשת(היבואן)+מוסך גזר(שגיא אידלסון)מאוד יקרים,חלקם מאוד מומלצים במידה ונתקלת במשהו שגדול עליך וחלקם הרבה,הרבה פחות מומלצים
אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן להתקשר אלי 067424210,ארז

Anonymous
31-01-04, 09:02
ארז, דבר ראשון תודה .
חוצמזה , לאחר שוטטות באתר אני מתחיל להבין שיש ויכוח מימים ימימה לגבי האמינות דיפנדר מול כל השאר בערך . עד כמה העניין צריך להדאיג או יותר נכון עד כמה נכונה חרושת השמועות לגבי אמינותו של הדיפנדר . עוד - מה הן העלויות המשוערות לתחזוקת הכלי ( ביטוחים , טסט שנתי וכו' ) .
שוב תודה .

ארז
31-01-04, 22:05
לגבי עלויות אני ממש לא זוכר.
לגבי אמינות,הכלי בסך הכל אמין,אין תקלות קריטיות,אך הוא דורש התעסקות איתו,כל מיני שטויות שיש כאלו שזה מטריף אותם,אין תקלות שיתקעו אותך אבל הפנסיים האחורים למשל נוטים להנמס....(ברצינות)בקיצור הבעיות הצפויות איתו הם כאלו+נזילות שגם איתם אתה תלמד לחיות...

Bulldog
31-01-04, 22:08
ארז, לנדרובר לא נוזל.
כמו שמישהו אומר, "הוא מסמן טריטוריה"

asafk
01-02-04, 00:30
קודם כל- כמה שאפשר- חפש רכב 96 ומעלה. יש לא מעט שינויים קטנים, אבל חשובים (חיזוקים בשלדה, בלמים קצת אחרים, קיר אש שנרקב קצת יותר לאט וכו').
בעיה אחת שארז לא הזכיר- חלודה!
אני יודע. הרכב מאלומיניום. זה לא מפריע למסגרות של הדלתות (שעשויות מפח) להחליד. זה גם לא מפריע לקיר האש (במיוחד מתחת לחלון הקדמי וסביב החיבור העליון של הדלת הקדמית) להחליד. סה"כ, אחרי 96 המצב יותר טוב, אבל אם יש חלודות רציניות- זה יכול להיות בלאגן לתקן.

אסף.

אסף.

ron_gal
03-02-04, 17:16
ארז,

לא כל ה TDI200 כאלה גרועים !!!

אסף,

אין הבדלים בבלמים. הסרנים והקליפרים זהים לשנים מתקדמות.

ובסה"כ רכב למשוגעים לדבר !!

רון.

ארז
03-02-04, 19:37
רון כשאתה אומר שיש TDI200 במצב טוב,אתה בטח לא מתכוון לשלך,לא במצב שקנית את הרכב,נכון?(אני מקווה כי הבטן שלי לא תעמוד בעוד התקפת צחוק כזו..)

-->