PDA

צפייה בגרסה מלאה : קרבורטור סובארו - שאלה !

blaster
14-07-07, 14:51
למי שמבין קצת בסובארו :
נאמר לי שעל מנת לזהות סוג הקרבורטור ( 1600 או 1800 ) יש להסתכל על הדגם או על הדיזות
נאמר לי שדגם hitachi DCX , דיזות דלק 114, 170 זהו קרבורטור של 1800
שאלתי היא איפה נמצא הדגם על הקרבורטור ? אני לא מעוניין לפתוח אותו כדי להגיע לדיזות ( אני לא מתעצל פשוט מישהו מציע למכירה )
בנוסף הייתי רוצה לדעת על איזה דגם של סבוארו יושב הקרבורטור הנ"ל והאם הוא מכני ( עם משקולת)
או עובד על וואקום.
והשאלה האחרונה - האם בתושבות הוא מתאים למנוע של DL 1600 , והאם יחול שינוי בביצועי המנוע להחלפת קרבורטור מהסוג שציינתי .

קראתי כאן , ודסקסתי על האפשרות של פתיחת מצערת שנייה ע"י סלונואיד בקרבורטור שקיים אצלי ואינני מעוניין לבצע את השינוי המדובר , אני מעוניין להחליף את כל הקרבורטור כנראה לדגם של 1800

תודה למגיבים !

צביקה קרבורטור
14-07-07, 18:25
למי שמבין קצת בסובארו :
נאמר לי שעל מנת לזהות סוג הקרבורטור ( 1600 או 1800 ) יש להסתכל על הדגם או על הדיזות
נאמר לי שדגם hitachi DCX , דיזות דלק 114, 170 זהו קרבורטור של 1800
שאלתי היא איפה נמצא הדגם על הקרבורטור ? אני לא מעוניין לפתוח אותו כדי להגיע לדיזות ( אני לא מתעצל פשוט מישהו מציע למכירה )
בנוסף הייתי רוצה לדעת על איזה דגם של סבוארו יושב הקרבורטור הנ"ל והאם הוא מכני ( עם משקולת)
או עובד על וואקום.
והשאלה האחרונה - האם בתושבות הוא מתאים למנוע של DL 1600 , והאם יחול שינוי בביצועי המנוע להחלפת קרבורטור מהסוג שציינתי .

קראתי כאן , ודסקסתי על האפשרות של פתיחת מצערת שנייה ע"י סלונואיד בקרבורטור שקיים אצלי ואינני מעוניין לבצע את השינוי המדובר , אני מעוניין להחליף את כל הקרבורטור כנראה לדגם של 1800

תודה למגיבים !
שלום רב!
סוג הדגם אכן מודפס על הקרבורטור בצבע שחור הקשה לקריאה בוודאי עם הקרבורטור מלוכלך מבחוץ, ההדפסה נמצאת על הגוף האמצעי של הקרבורטור, בחלקו הקדמי מתחת לזרוע משאבת התאוצה.
דגם זה והדגם המורכב בסובארו 1600 מתאימים לסמוראי, יש שיפור ביצועים ובתצרוכת הדלק.
, והיה לי הכבוד לבצע שיפוץ באחד שכזה ברכבו של חבר הפורום הזה.
הקרבורטור ב1600 וב1800 זהה במראו החיצוני, והציר השני נפתח על ידי וואקום. ממידע שקבלתי
מבעל הסמוראי, יש שיפור בתאוצה ובתצרוכת הדלק
הצוק בסובארו הוא חשמלי, לכן חובה לחבר לו קונקטור שיזין אותו במתח חשמלי, על מנת שהצוק יפתח.
מדוע בכלל אתה רוצה להסב אותו לקרבורטור סובארו, מדוע לא לשפץ את הקיים?
בברכה
צביקה

blaster
14-07-07, 18:37
שלום רב!
סוג הדגם אכן מודפס על הקרבורטור בצבע שחור הקשה לקריאה בוודאי עם הקרבורטור מלוכלך מבחוץ, ההדפסה נמצאת על הגוף האמצעי של הקרבורטור, בחלקו הקדמי מתחת לזרוע משאבת התאוצה.
דגם זה והדגם המורכב בסובארו 1600 מתאימים לסמוראי, יש שיפור ביצועים ובתצרוכת הדלק.
, והיה לי הכבוד לבצע שיפוץ באחד שכזה ברכבו של חבר הפורום הזה.
הקרבורטור ב1600 וב1800 זהה במראו החיצוני, והציר השני נפתח על ידי וואקום. ממידע שקבלתי
מבעל הסמוראי, יש שיפור בתאוצה ובתצרוכת הדלק
הצוק בסובארו הוא חשמלי, לכן חובה לחבר לו קונקטור שיזין אותו במתח חשמלי, על מנת שהצוק יפתח.
מדוע בכלל אתה רוצה להסב אותו לקרבורטור סובארו, מדוע לא לשפץ את הקיים?
בברכה
צביקה

אני יפרט טוב יותר :
יש לי מנוע סובארו 1600 שיושב על באגי ( אני לא מדבר על סמוראי ) וחשבתי לשפר אותו טיפה ע"י החלפת הקרבורטור של נפח 1800 .
תקן אותי אם אני טועה :
בדגמים הישנים של מנועי הסובארו המצערת השנייה נפתחת ע"י מנגנון מכני קבוע בחצי גז והילך ואילו במנועים החדשים יותר ע"י וואקום ? יש בידי 2 קרבורטורים של 1600 אחד ישן ואחד חדש ושמתי לב שבישן הוא נפתח גם אם המנוע דומם ומושכים את כבל הגז .
הגעתי למסקנה שהקרבורטור שנפתח מכנית יותר יעיל מהסיבה שאינו מצריך טורים גבוהים כדי לפתוח מצערת שניה ואין השהייה כתוצעה מוואקום שהקרבורטור ממתין לו לקבל פקודה של פתיחה .
חשבתי לעצמי שאם קיים קרבורטור 1800 ישן מכני , הוא יוכל לספק פתיחת מצערת שנייה מהר יותר + טיפה יותר כוח במנוע בגלל כמות הדלק הגדולה יותר

תודה

צביקה קרבורטור
14-07-07, 23:09
עד כמה שזכור לי לא קיים קרבורטור לסובארו 1800, בעל שליטה מכנית הדרגתית על שני הצירים.
משנת 85 הקרבורטור של 1600 ו1800 זהים בצורתם החיצונית, ובתושבת התחתונה שלהםוהשליטה על הציר המשני היא בעזרת בוסטר ועל ידי וואקום בלבד, מה ששונה זה קוטר הצוואר הוונטורי, וגודל נחירי הדלק(הדיזות).
לדעתי לא תרגיש שיפור משמעותי במעבר לקרבורטור סובארו מ1600ל1800.
להבא ציין בתחילת השאלה שמדובר בבאגי ולא בגיפ סמוראי.
בברכה
צביקה

-->