PDA

צפייה בגרסה מלאה : איפה אפשר לקנות גו'ונים? (studs)

smax2
14-07-07, 14:54
אני בתהליך של הרכבה של מנוע של חיפושית ואני צריך גוג'ונים מסוימים. אני לא ממש יודע איפה אפשר לקנות, האם אפשר לקנות בכל ברגיה? איפה אפשר ליצר?, חשבתי לקפוץ אל חרט אבל אמרו לי שלא נהוג לחרוט אותם. מדובר ס"ה ב 4 גוג'ונים שמונעים ממני לסוע כרגע...

יש מקום באזור חדרה שיכול ליצר לי לפי מידות?

or65
14-07-07, 16:40
אהלן .
לפני כמה זמן פתחתי שירשור על ברגים , אומנם היה בטאוריה אבל עניין אותי לדעת איפו קונים ברגים חזקים במיוחד ,שאני מניח שעל זה אתה מדבר , בשלב מסויים עלה נושא החריטה וזאת היתה התשובה של נמרוד .

"זה ממש לא חריטה, התהליך שבו מיוצרים ברגים נקרא rolling והוא שונה במהות, זה תהליך של חישול ולא של חיתוך כמו חריטה. אני לא יודע מה אתה ראית... לא שאי אפשר לחרוט הברגות, גם אני תכננתי הרבה הברגות חרוטות לצרכים מסוימים (לא ברגים), אבל הברגת זכר חרוטה היא חלשה בהגדרה ולא משתמשים בה איפה שהמאמצים גדולים. "

משם אני הבנתי שממש לא מומלץ לחרוט בורג שאמור לעמוד בעומס גבוהה (במידה וכזה אתה צריך )
לגבי איפו להשיג ברגים , יש שרשור בברגיה נראה לי צריך להיות משהו בחדרה תעבור על זה ..
בהצלחה
אור

smax2
14-07-07, 17:46
בעברית קוראים לזה ערגול, הבעיה היא האם יש מקומות שמיצרים ואפשר לקנות מהם משהוא לפי מידה?

כי משאני צריך הוא לא סטנדרטי.

jonesy
14-07-07, 17:58
בעברית קוראים לזה ערגול

סתם לידע כללי, ערגול זה דבר אחר לגמרי...

לגבי הגוז'ון - יש לך דוגמא?

smax2
14-07-07, 18:08
לפחות אצלנו בתכן אמרו ערגול.

יש לי גוג'ון כזה בקטור של 10 ממ אבל אני צריך בקוטר 8,

sidewinder
14-07-07, 19:01
איזה גוז'ון בדיוק

אם זה מה שמחזיק את הראשים במנוע חיפושית ויש לך 10 מ"מ ורוצה 8 מ"מ אז אתה צריך CASE SAVERS
שמעבירים מ 10 ל8 מ"מ או שאתה רוצה להתאים ראשים לבלוק ישן

איזה בדיוק אולי אוכל לעזור עם זה

יוסי

smax2
14-07-07, 19:16
אני רוצה להחליף ראשים לבלוק ישן (שלי נתפס ואי אפשר לחרוט, ויותר נוח לי להחליף ראשים), הראשים הם DP אז אני צריך שהגוג'ונים שלמעלה באמצע יהיו יותר קצרים. בבלוק שיש לי הגוג'ונים הם 8 ממ (עם case savers( אז אני בעצם צריךל גוג'ונים כמו של מנועי 1600 DP.

רעיון אחר שעלה לי לראש- איפה אפשר לקנות טוטבים ל 10 ממ, ומהיא ההברגה החיצונית שלהם?

asafk
14-07-07, 22:10
הגוז'ונים של מנוע קירור אוויר עשויים בצורה שההתפשטות שלהם עם החום מאוד מדוייקת (כדי שלא תאבד לחץ מצד אחד, אבל גם לא ייכנעו הברגים או הראשים). שים לב לקוטר המשתנה של הלולב. אתה חייב ברגים מיוחדים- קונים אותם או בחנויות VW בארה"ב או אנגליה, או בחנויות חלפים לVW בארץ (יש כמה). אבל אל תקנה גוז'ונים "סתם" לפי מידת ההברגה- זה יהרוג לך את המנוע.

אסף.

smax2
14-07-07, 22:53
לי הם נראים סטנדרטיים למדיי, אין מקום שמיצר אותם בארץ?
אני נתקע כבר חודש בלי רכב כי יש לי אפשרות לעבוד רק בסופי שבוע, עד שסוף שוף יש לי חצי יום פנוי מחר אין איפה למצוא את החלק האחרון (בתקווה) שחסר...

באגי מפלצת
14-07-07, 23:54
נו אז מה הבעיה לך לחרט תחרוט את זה ל8 מ''מ

אני מאיזור חדרה ואני עובד הרבה עם חרט מחדרה בשם נאום הוא יושב באיזור תעשיה מאחורי הסנוקר שם .. תלך אליו אני בטוח שהוא יעזור לך

smax2
15-07-07, 00:07
איפה מאחורי הסנוקר?,
כי לפני שבוע הייתה לי בעיה אחרת והסתובבתי שם ומצאתי ליד אלינס שני חרטים (היו סגורים) ורק עוד בית מלאכה איפה שהסנוקר אבל ממש פנימה.

אני פשוט מפחד שישברו לי הגוג'ונים אם אני אעשה אותם בחריטה...

בחול סט עולה 39 דולר, אבל אני מחפש משהוא שיביא לי פתרון יותר מידי (כבר חודש בלי אוטו)...

איפון
15-07-07, 01:36
חדרה.. חיפה, לא רחוק
בחיפה, בשדרות הציונות ישנה חנות שנקראת "או"ם פארטס". תנסה ב144 או דפי זהב. מייבא חלקי חילוף לחיפושיות, ומבין עניין. תנסה לברר טלפונית, נראה לי ששם תמצא.

דני

sidewinder
15-07-07, 09:25
תיצור איתי קשר בערב אולי יש לי את מה שאתה צריך

אבל תצטרך לבוא לקחת אם יש לי

0506775226

יוסי

smax2
15-07-07, 10:31
תודה לכולם על העזרה,
קניתי בסוף מוט הברגה וחתכתי למידה שאני צריך, מקווה שיחזיק...

kobiarava
15-07-07, 13:42
בטוח שיחזיק, חבל ששאלת בכלל.... מוט הברגה לסגירת ראש מנוע.....

ועכשיו ברצינות-פרק מיד! מוט הברגה לא יודע להתמודד עם הלחצים ושנוי הטמפרטורה בראש המנוע, זה מתכון ברור לגוזון גזור ונזק למנוע ועד ראש מנוע שיעוף מהמקום!!!!

תעשה מה שאתה חושב, יום טוב

קובי

איציק - 4X6ZH
15-07-07, 15:48
:-) :-) :-) :-)
ראש מנוע עם מוט הברגה
תושבות מנוע עם סיליקון
איציק

Alon
15-07-07, 16:05
תתקשר למנועי בית שמש.

הייתה תקופה שהם חיו משיפוץ מנועים של VW
אלון

RACEPAK
15-07-07, 18:52
אם אתה רוצה להשקיע אז.... www.arp-bolts.com

משה.

נמרוד
15-07-07, 22:16
:-) :-) :-) :-)
ראש מנוע עם מוט הברגה
תושבות מנוע עם סיליקון
איציק

עזוב איציק, הבן-אדם קיבל את כל ההסברים האפשריים, והחליט לדחוף מוט הברגה - זכותו, זכות בסיסית של כל חבר באתר להרוג את המנוע שלו, ומי אנחנו שנמנע זאת ממנו :smile:

באגי מפלצת
15-07-07, 23:02
אחי מאחורי הסנוקר בן אדם בשם נאום עם כרס נאה אחלה בן אדם ייתן לך תשובות להכל !!!

smax2
16-07-07, 00:55
מה הבעיה העיקרית בשימוש במוט הברגה?,
הרי יצור מוט הברגה זהה לזה של גוג'ון, לא כך?

הרכבתי מנוע ואחרי המון עבודה היום לא התניע, אני חושב שזה בגלל הצתה לא מכוונת, בנוסך הלך לי המצבר.

טוב, אחזור לעבודה בשבת...

asafk
16-07-07, 22:08
מה הבעיה העיקרית בשימוש במוט הברגה?,
הרי יצור מוט הברגה זהה לזה של גוג'ון, לא כך?
...

לא. תקרא את כל התגובות בדיון.

אסף.

צביקה קרבורטור
17-07-07, 00:15
הרכבתי מנוע ואחרי המון עבודה היום לא התניע, אני חושב שזה בגלל הצתה לא מכוונת, בנוסף, התרוקן/ הלך לי המצבר.

טוב, אחזור לעבודה בשבת...
ראשית עבודה בשבת אין בה ברכה.
סביר להניח שהחלפת בטעות את חוטי ההצתה, וזאת הסיבה שהרכב לא מתניע.
בברכה
צביקה

smax2
17-07-07, 01:05
עברתי על השרשור מספר פעמים ואני עדיין לא רואה את ההבדל המשמעותי בין גוג'ון למוט הברגה.
מקסימום ישבר, אלמד מזה, אתקן ואמשיך הלא.

נמרוד
17-07-07, 07:51
עברתי על השרשור מספר פעמים ואני עדיין לא רואה את ההבדל המשמעותי בין גוג'ון למוט הברגה.
מקסימום ישבר, אלמד מזה, אתקן ואמשיך הלא.

גוז'ון מקורי של מנוע VW מול מוט הברגה דבילי - השוואה:

נראים אותו דבר? לא
עשויים מאותו חומר? לא
עשויים באותה שיטת ייצור? לא
בעלי אותו חוזק כניעה? לא
אותו קושי? לא
בעלי אותה עמידות בפני התעייפות? לא
.
.
.
בלא-בלא-בלא? לא

אז מה כן משותף להם? הם ארוכים ודקים ואפשר לדחוף אותם לחור.

jonesy
17-07-07, 08:31
נמרוד - הבנאדם מתעקש לגמור לעצמו את המנוע. שיבושם לו.

עוד מעט יהיה שרשור "הלך לי המנוע ב VW כי לא הקשבתי, מה עושים? "

מוטי.

asafk
17-07-07, 19:12
אני אסביר בפירוט...
תסתכל טוב על הגוז'ון המקורי. הקוטר שלו לא אחיד, ויש לזה סיבה. הקוטר של הלולב (החלק בלי ההברגה) הוא מדוייק מאוד. במנוע בוקסר קירור אוויר החלק הזה לבדו דואג שהראש יישאר תמיד אטום- הוא מתפשט ומתכווץ בדיוק כמו הבלוק כאשר הוא מתחמם. אתה לא יודע (אף אחד לא יודע) כמה מוט הברגה אקראי יתפשט ויתכווץ עם החום. התוצאה עלולה להיות הכל, החל מראשים סדוקים ועד מנוע ש"סתם" מאבד פתאום קומפרסיה.

אסף.

-->