PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמי ראנצ'ו מחו"ל - עזרה

Anonymous
31-01-04, 05:56
שלום רב,

יש לי חבר שחוזר מארה"ב, ואני רוצה לבקש ממנו שיביא לי בולמים חדשים לג'יפ.
יש לי בג'יפ מערכת עם קומפרסור לכיוון הבולמים מתוך הרכב (5 מצבים) - איזה דגם של ראנצ'ו יתאים לזה? (נדמה לי שעל הבולמים הישנים רשום " S9000", האם הדגם החדש של ראנצ'ו, ה- RS9000X, יתאים לזה, למרות שיש לו כביכול 9 מצבים? ראיתי באתר הרשמי שלהם שיש דגם שנקרא RS5000 - אולי הוא יתאים יותר?)

מישהו יודע מה המחיר של בולמים כאלו בארץ, ומה אמור להיות המחיר בארה"ב?
מה המשקל העצמי של כל בולם? (ניתן לסחוב במזוודה?)

ובכלל, איך יודעים איזה בולם ספציפי לפי המידות, מתאים לאיזה רכב?

תודה רבה.

Bulldog
31-01-04, 12:58
ה RS9000X לא נראה לי שיתאים למערכת ניפוח שלך, אתה זקוק לRS9000 שזה הדור הקודם.
הRS5000 הוא בולם קבוע ולא מתכונן.
קיים סיכוי שדגם X יתאים למערכת הניפוח שלך, אבל בצורה חלקית, כלומר, או שהלחץ שנותן הקומפרסור לא יתאים ללחצי האויר אותם אמור לקבל הבולם ובכל מקרה התצוגה של ה5 מצבים שיש לך לא תתאים ל9 המצבים של הולם (למרות שבזמנו דובר על כך שאלה מצבי ביניים בלבד בין המצבים של הבולם הישן יותר, לדוגמה, מצב 1 יהיה זהה למצב 1 ומצב 9 יהיה זהה למצב 5)

בנוסף, על כל בולם מוטבע מספר, זהו הדגם של הבולם, הקידומת 90 מצייננת את סוג הבולם, והמספרים אחריה מציינים את הדגם.
אם עד עכשיו הבולמים התאימו לך מבחינת פתיחה וסגירה מול מהלך מתלה, אז כל שעלייך לעשות הוא לראות איזה דגם יש לך (הייתי ממליץ לך לבדוק את כל 4 הבולמים ע"מ להיות בטוח היות וייתכן מצב שהזוג הקידמי והזוג האחורי שונים)
עומר

אדי
31-01-04, 20:47
מחירים: בארה"ב סביב ה-70$ לבולם, בארץ מישהו כתבה בפורום שביקשו ממנו 600 ש"ח לבולם. כדאי לבדוק את אפשרות השימוש במערכת הכיוון הפנימית עם רנצ'ו או אחד הדילרים, יכול להיות שיש אפשרות להתאים/להשתמש במערכת.

אפשר לסחוב במזוודה.

אדי

נמרוד
01-02-04, 10:11
בטבלה הזאת יש מידות של דגמי בולמים, כולל ראנצ'ו סדרה RS9000 שזה מה שאתה צריך. כמו שנבח הכלב, אם אתה מרוצה מהבולמים שלך כרגע, לך על אותו הדגם - אם אתה רוצה בולם מעט ארוך או קצר יותר, תוכל למצוא את הדגם המתאים בטבלה.
http://www.jeepolog.com/ext_images/shocks.xls

wildcat
02-02-04, 00:02
:( היא לא נפתחת!!

אולי תבדוק שוב את הקישור?

:lol:

תודה.

wildcat
02-02-04, 02:52
טוב, הצלחתי לפתוח, טבלה ע-נ-ק-י-ת באקסל.

:oops: אבל, איך אני מחפשת מה שמתאים לג'יפ שלי? רק לפי האורך?

נמרוד
02-02-04, 11:45
אם כרגע יש לך בולמי ראנצ'ו 9000, ואת רוצה בולמים זהים אך חדשים, חפשי את מספר הדגם שמוטבע על גוף הבולם, כמה ס"מ מעל הכפתור. צריך להיות רשום משהו כמו RS9118 או כל מספר אחר. לפי הטבלה תוכלי לדעת גם מה המידות המדויקות, אבל זה לא משנה - זה מה שאת צריכה להזמין.

אם אין כרגע בולמי ראנצ'ו 9000, מה יש?

Bulldog
02-02-04, 13:44
נמרוד, כפי הנראה יש רק את הדגם החדש בעל ה9 מצבים, אבל כמו שדנו בעבר, המצבים החדשים הם עוד מצבי ביניים.

wildcat
02-02-04, 23:23
הצלחתי לברר מה המספרים של הדגם לקדמיים ולאחוריים (מספרים שונים), וכנראה שההחלטה שקיבלתי תהיה להחליף את ארבעת הבולמים לדגם החדש (9 מצבים) אבל להשאיר את מערכת ה"ניפוח" של החמישה מצבים. שיקול כלכלי בעיקרו. מקווה שיעבוד.

אשמח לשמוע אם למישהו יש השגות בעניין.....

:D

Bulldog
02-02-04, 23:26
שוב, אם הלחץ הדרוש ל"ניפוח" הדגמים החדשים לא השתנה אז לא אמורה להיות בעייה, מצב 5 בערכת ניפוח יהיה בעצם מצב 9 בבולם.
אם שינו את לחץ הניפוח לא תוכלי לנצל באופן מכסימלי את הבולמים האלה.

אדי
02-02-04, 23:27
אם אני לא טועה באחד הגליונות החדשים של פור-ווילר התפרסמה כתבה על הראנצ'ו 9000X והייתה התיחסות לאפשרות הכיוון מהרכב. אם למישהו יש את העיתון אני חושב שזה יכול לעזור ... רק בסוף השבוע אני אוכל לבדוק את זה.

אדי

חנן א.
03-02-04, 00:37
למיטב זכרוני הם כתבו שהמערכת הישנה תואמת לבולמים החדשים: מצב 1 בישן זה 1 בחדש ו5 בישן זה 9 בחדש.

wildcat
03-02-04, 15:17
ולכל השאר, שוב תודה.
מקווה שהסידור הזה יעבוד בסוף.

-->