PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת / המלצה על חומר לניקוי...

שחר-סופה
31-01-04, 11:06
מישהו כבר ביצע / התנסה בניקוי אינג'קטורים לסופה ב K 44 האם יעיל / חארטה ??
טוב ליהודים = אינג'קטורים ?
המלצה לחומר אחר, אם יש אולי לג'סטיס ברדרס ?
ידוע לי במקומות שעוסקים בניקוי הנ"ל, הם מחברים את החליל והאינג'קטורים
למתקן אשר מריץ פנימה חומר ניקוי מיוחד אשר מפרק את המשקעים ואז הניקוי
הוא יסודי / מקסימלי...
יש חומר שאוכל להשתמש בו ויתן תמורה זהה?
נ.ב : O.RING'S זוג יש לקנות ב - 19 ש"ח .
שחר.

coas
31-01-04, 14:20
K44 היעיל מכולם אבל עדיין נחות בהשוואה לניקוי מקצועי גם אך לא רק, משום שמועבר למערכת ההזרקה ממיכל הדלק. מן הסתם הממס עושה את פעולתו גם במיכל וכך מעביר עם הדלק את כל המשקעים מהמיכל אל המזרקים. אם המיכל שלך חדש/נוקה ביסודיות אין לך סיבה לדאגה, אם לא, אתה עלול לסיים במצב גרוע יותר משהתחלת.
בנקוי מקצועי חומר הניקוי מועבר ישירות למזרקים באמצעות משאבה.

שחר-סופה
31-01-04, 18:42
coas ,
כן, המיכל די נקי (הוחלף לפני כ 4 חודשים) לא עבר ניקוי יסודי....
ניעור טוב של שאריות הדלק והג'יפה ושפיכתם החוצה....
אני לא מאמין שמאז הספיק להזדהם ולצבור משקעים.
עוד דעות / המלצות...
שחר.

coas
01-02-04, 19:47
שחר, בניקוי יסודי התכוונתי לשטיפה של המיכל עם חומר ניקוי בדומה ל-K44 או שטיפה עם ממס כלשהו. המשקעים האמורים אמנם נמצאים בתחתית המיכל צפים בדלק אבל לא מעט נמצא על דפנות המיכל, בצנרת ובמשאבת הדלק. ממשקעים אלה לא נפטרת ע"יי ניעור המיכל וריקון.

שחר-סופה
01-02-04, 21:26
coas ,
דווקא המשקעים ה 'כבדים ' נמצאים בתחתית המיכל ואינם צפים...

שים לב כתבת : " המשקעים האמורים אמנם נמצאים בתחתית המיכל צפים בדלק אבל לא מעט נמצא על דפנות המיכל, בצנרת ובמשאבת הדלק. ממשקעים אלה לא נפטרת ע"יי ניעור המיכל וריקון."

גם אם הייתי משתמש בממס כלשהו הוא לא היה מנקה את הצנרת ומש' הדלק, לא ???

בכל מקרה , זהו תפקידו של ה K 44 ,או כל חומר מומולץ אחר לגביו שאלתי.
שחר.

kondason
01-02-04, 23:57
שחר שלום

לג'סטיס ברדרס יש חומר שמוסיפים בדלק, ייעודי למנועי בנזין עם הזרקת דלק, שמנקה את המזרקים ובנוסף ביכולתו לספוח מים ממיכל הדלק החומר של "ג'סטיס ברדרס" כן נועד לשימוש ברכבים עם חישן חמצן וממיר קטליטי (תבדוק מה קורה אצל המתחרים).

אבל אם אתה רוצה לנקות בצורה יסודית ומקצועית יותר יש טיפול שלם.
בעיקרון בשלב ראשון מומלץ להוריד את המזרקים ולטבול אותם בטינר למשך כ30 דקות.
כמו כן מומלץ לפרק את וסת הדלק ולנקות את הרשת הפנימית שלו עם טינר (אולי תזדקק שם לגומיות אטימה חדשות)

לאחר ההרכבה יש שני טיפולים שונים שניתן לבצע מטיפולי ג'סטיס ברדרס

אני ממליץ לך על הESC 700 שנועד לנקות את כל מערכות המנוע, שהוא מוצר הדגל של "ג'סטיס ברדרס".
בעיקרון הטיפול מורכב משלושה חומרים שמוחדרים בו זמנית למנוע.

 חומר אחד מוסיפים לשמן המנוע כאשר שמן המנוע כבר חם.
מה שמיוחד כאן הוא שהחומר הופך מיד לגז והאדים שלו מסלקים משקעים מטבעות הבוכנה ומהנשם.

 חומר נוסף מחדירים בעזרת מיכל טפטוף לסעפת היניקה. אותו חומר מנקה את הסעפת השסתומים תא השריפה, חישן החמצן ואת הממיר הקטליטי.
החומר נדיף וע"י משחק בספיקה מקפיאים באמצעותו את סעפת היניקה ואת השסתומים. כתוצאה מהעיוות "נשברים" המשקעים הקשיחים ורמת הניקיון שמוסגת גבוהה מאוד. בנוסף יש לחומר ראקציה כימית עם החומר שבשמן, האדים של החומר שהוסף לשמן, מגיעים לסעפת היניקה דרך הנשם וזרזים את פעולתו

 חומר נוסף מחדירים למיכל הדלק שתפקידו לספוח מים לנקות את המזרקים בחלקם הפנימי ולבטל מוקדי פיח קטנים במנוע אם עדין נשארו.

אם לא נשארים מוקדי פיח המנוע נשאר נקי יותר לפרק זמן גבוה יותר

בברכה

עידן

kondason
02-02-04, 00:00
עוד דבר ששכחתי

אין צורך להחליף שמן לאחר הטיפול

ומורגש שיפור בביצועי הרכב

coas
02-02-04, 12:23
שחר, אם לא הייתי ברור עד עכשיו אז הנה: לא מומלץ!
בכל מקרה הריי תעשה כרצונך, בהצלחה.

דרור ברלי
02-02-04, 17:53
קודם כל - עידן, איפה לעזאזל משיגים את החומרים של ג'סטיס ברדרס?

שנית - ניקוי מיכל דלק בסופה קל בהרבה ממה שחושבים. קודם כל מוציאים את משאבת הדלק שזה לא מסובך. אח"כ פירוק המיכל עצמו מהסופה - גם כן לא מסובך מדי ולא צריך לקחת יותר מ-10 דקות אם כל הברגים נפתחים בקלות. עדיף לבצע הכל כאשר יש כמה שפחות דלק במיכל, וכמובן לנקז את הדלק החוצה לג'ריקן.

המיכל עשוי פלסטיק, והפתח של המשאבה מספיק גדול כדי להכניס פנימה את כל היד עם סמרטוט ועם חומר ניקוי ולקרצף היטב. אני הופתעתי כמה מעט לכלוך (יחסית) הצטבר שם ב-8 שנות חיי הרכב! כנראה שיש כמה יתרונות למיכל פלסטיק!

אח"כ לשטוף את המיכל מבחוץ ומבפנים ולייבש היטב-היטב. באותה הזדמנות, מומלץ לנקות היטב את לוח הפח המגן על תחתית המיכל, מכל הבוץ/ענפים/פודרה שמצטברת שם, ליישר עם פטיש 5 ק"ג (כמעט אצל כולם הפחית עקומה וגוזלת לא מעט ליטרים מנפח המיכל!) ולצבוע בהמרייט. אחרי שהתייבש - מרכיבים הכל בחזרה לפי הסדר. להקפיד לחבר את כל החוטים של המשאבה כמו שצריך, וזהו-זה. אני ביצעתי הכל ביום שישי האחרון.

אחרי שהמיכל נקי, אפשר לשחק בתוספים ובחומרים כמה שרוצים. בהנחה שהדלק עצמו נקי, אזי שום משקע לא יזרום לתוך מערכת ההזרקה.

Bulldog
02-02-04, 18:02
כמה דגשים.
החוטים של המשאבה לא הכי נוחים והחיבור שלהם מתבצע בין המיכל לבודי. רצוי לקשור להם חוט חשמל קשיח ע"מ שתוכל לדחוף אח"כ את החוט לכיוון המשאבה.
בנוסף שימו לב להברגות של המשאבה למיכל, הן נוטות להיגמר בסגירה חזקה מידי.

זאבי
02-02-04, 18:57
לענין "הברגות למיכל" - זהירות !!!
במידה ומדובר באוגן (פלנץ') של המצוף והמשאבה יש להביא בחשבון שחור התבריג אינו חור עובר.
במקרה של ברגים ארוכים (לא מקוריים) ו/או אטם בלוי (נמוך) הידוק הברגים אינו אפקטיבי.
סגירה חזקה מדי עלולה לשבור את הבורג.
ליתר בטחון מוצע להשתמש בטבעת קפיצית (ספרינג שייבה) שתמנע הגעת קצה הבורג לסוף התבריג.
בכל מקרה כדאי לבדוק את עומק החור בהשוואה לאורך הבורג לפני הסגירה.

בהזדמנות אזהרה לחברים מכניסה לשטח קשה עם מיכל מלא לחלוטין שעלול ל"פוצץ" את האוגן של המשאבה במקרה של חבטה רצינית במיכל הדלק כשהוא מלא.

kondason
02-02-04, 19:14
דרור שלום

ניתן להשיג חומרים של "ג'סטיס ברדרס" בסביבת חולון
במרכז הג'יפים משרד הרישוי חולון.
במוסך ארז 4X4 בדרך בן צבי
במוסך קקטוס (לא זוכר את הכתובת המדויקת אבל ליד רחוב סלמה בדרום ת"א)
במוסך אפק שברחוב אפק בדרום ת"א
אצל ינקו קרבורטורים ברחוב המלאכה בחולון
אצל גילי ברחוב המלאכה בחולון.

הרשימה מתייחסת למוסכים שנותנים שרותים לרכבי 4X4 בסביבת חולון.

שחר-סופה
02-02-04, 19:31
עידן ,
תודה על תשובתך המפורטת ...
אני אגיד לך ת'אמת ...לא עשיתי עד היום שימוש באף תוסף...למעשה יש לי
ת'תאוריה שלי שאומרת ,שאם עכשיו אני מכניס למנוע שעשה נגיד, 200 -250
אלף ק"מ תוסף לשמן (יענו פלאשינג) ועוד תוספים שהזכרת כגון לסעפת יניקה
ע"מ שינקה ת'שסתומים ,תא השריפה ,חיישן ועוד... אני בעצם מקבל יותר נזק מאשר
תועלת, מדוע? מפני שלדעתי המשקעים שהצטברו במקומות אלה מהווים כרגע כמאין
אטם,הסרתם עלולה לגרום לנזק...פגיעה במיסבים ,גומיות שסתומים ועוד... לא :?:
בשלב זה, אני מנסה לעלות על איזו שהיא תקלה והגיע תורם של המזרקים,לכן שאלתי בראש ובראשונה על חומר שאיתו אוכל להשרות את האינג'קטורים בבית,
כמובן לאחר פירוק האינג'קטורים / חליל כולל החלפת שתי גומיות ה - O. RING .
במידה ואין חומר שאוכל לעבוד איתו ושיתן תוצאות טובות , אופציה-ב. היא ללכת
על חומר ניקוי הנשפך למיכל.
שחר

שאולי
03-02-04, 12:57
שחר
רוצה מזרקים חדשים 100 ש"ח למזרק?
דבר איתי
שאולי

שחר-סופה
03-02-04, 17:05
שאולי נשמה, לך אני לא מרשה לענות לי בפורום...איתי אתה מדבר בטל' יותר מאשר אני מדבר עם אישתי... :lol: .
המחיר מפתה מאד... אבל נכון לעכשיו אני הולך על האופציה הזולה יותר שהיא
להסתפק בניקוי טוב של החליל,האינג'קטורים,ווסת הדלק...
בשבת האחרונה פרקתי ת'בית מצערת וניקיתי כבר את חיישן בית המצערת ,מנוע צעדים שהיה מטונף ואת בית המצערת עצמו...אתה יודע מה? אצלך נפתרה בעיה
בניקוי שעשינו (זה הוכיח את עצמו) ואצלי, אחרי הניקוי יש שיפור...
אז נדבר , שחר.

שאולי
03-02-04, 22:02
שחר ידידי נדבר מחר
בכל מקרה זה לא אני מוכר , אני רק יודע מי רוצה למכור , אין לי שום אינטרס אישי
ביי

-->