PDA

צפייה בגרסה מלאה : חידת זיהוי תמונה

נמרוד
16-07-07, 23:23
נו זו החידה. איפה, מתי וכל מה שאתם יכולים להגיד על התמונה.

(אני מקווה שלא תתאכזבו כשתשמעו את התשובה שלי)

נמרוד - מערד
17-07-07, 00:17
אני חושב שהנחל באזור הרי אילת נראה כמו נחל עתק.
נמרוד.

השמשוני יחיעם
17-07-07, 08:03
נחל פרצים

נמרוד
18-07-07, 09:12
נו חברים, יש משהו?

יחיעם ונמרוד - תשובה לא מנומקת (=ניחוש) לא תתקבל! :smile:

itay-rover
18-07-07, 09:43
וואוו איזו תמונה!!!עשית לי את הבוקר....

יש לי המון רעיונות לניחושים,אבל אני לא אתפתה לזרוק ניחושים סתם,פשוט מתלהב מהתמונה ומחכה לתשובה....

השמשוני יחיעם
18-07-07, 10:26
מה לא מנומק ???

תצורת הקרקע = "חוור הלשון". משקע שכבות דקיקות של חרסיות אפורות וקירטון לבן.

התמונה מצביעה על מעבר צר וגבוה.

ישנם למעשה שני תוואי הדרך הידועים לי לפחות באזור :

א. נחל פרצים - נתיב ידוע ומטוייל עשרות רבות של שנים.

ב. נחל זוהר - נתיב העלייה לכיוון ערד (עוד מלפני שהייתה העיר ערד!!!). והיום מעלה """"טכני"""" ממצד זוהר.

לאור מבט חוזר על התמונה וכלי הרכב המופיעים , אני חוזר בי מתשובה א'
ומהמר על תשובה ב' - נחל זוהר בקטעו המזרחי עד מצד זוהר !!

למען הגילוי הנאות -- אני יושב בג'יפ השני!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

נמרוד
18-07-07, 10:37
למען הגילוי הנאות -- אני יושב בג'יפ השני!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

כן בטח, בסל-קל!!!!!!

השמשוני יחיעם
18-07-07, 10:38
לא הייה סל קל ,,,

ישבנו בארגזי "ברוס" מרופדים בעיתונים !!

נמרוד
22-07-07, 10:38
אין ניחושים? אין פתרונות?

נמרוד
05-08-07, 10:52
טוב, תיארתי לעצמי שזה קשה - כי לי אין מושג איפה התמונה צולמה.

סרקתי אותה מתוך "ספר הנגב" אנתולוגיה של סיפורים ושירים על הנגב משנת 1953, שנערכה על ידי אפרים ומנחם תלמי. ספר שישב על מדף הספרים של אבא שלי מאז ומתמיד (נראה לי שהוא "שכח" להחזיר אותו מאיזו ספרייה לפני 40 שנה...). התמונה הנ"ל מלווה רשימה בשם "אילתה" שמדברת על כיבוש אום-רשרש, אבל אין שום אידיקציה שיש קשר בין התמונה לסיפור. את התמונה מלווה הכיתובית "ג'יפים בקניון".

עבורי אישית התמונה הזאת צרובה בראש מילדות: זו התמונה של "טיול ג'יפים", זה הנגב... אתם מבינים על מה אני מדבר.

הניחוש שלי לגבי מיקום התמונה דומה לשל יחיעם - נחל פרצים או משהו באזור הזה. לא מכיר שום דבר דומה באזור אילת. אבל זה רק ניחוש. קיוויתי שאשפי-החידות ותצורות הסלע יוכלו לעזור בפתרון של חידה אמיתית שאין לה תשובה - אולי אתם עדיין יכולים.

יוני5
05-08-07, 11:30
לא הייה סל קל ,,,

ישבנו בארגזי "ברוס" מרופדים בעיתונים !!

כן, כן, ובמקום גרעינים פיצחתם כדורים של סטן וירקתם את התרמילים על הרצפה. :razz: :razz:
אני איתך, אבל בוא תעזור לי לשכנע את נמרוד שפרימוס ומסרשמיט מכנים ופשוטים, עדיפים על F15 מלא אלקטרוניקה. תאמין לי יחיעם, לא נשארו הרבה מאיתנו, נמרוד למשל, מודרניסט, לא מכון לגעת ברכב מלפני 1960 - לך תבין!

יוני5 (ה '5', למי שלא הבין, זה קיצור של 1925 - השנה בה יחיעם יצא לפנסיה בפעם השלישית).

יונתןמצפה
06-08-07, 21:02
נמרוד- מכיוון שגם אתה אינך יודע אני מרשה לעצמי לנחש...
לדעתי יש סיכוי שזה בקניון האדום. או בחלק התחתון או בחלק העליון. אני יודע בוודאות שבעבר הרחוק (עבורי...), היה אפשר לנוע שם עם ג'יפים עד איפה שניתן להתקדם.
עוד השערה- יש מספר קניונים בסיני באיזור הזה שייתכן והתמונה צולמה בהם. קניון ההפתעות, אשר בבקעת הירח למשל. לצערי, בהם (עדיין) לא הייתי ולכן לא ממש יודע.
תצורת הסלע יכולה בהחלט ליהיות אבן חול (כמו בקניון האדום), ולווא דווקה חוור, כמו שחלק מנחשים. הקרקע יכולה להיראות ככה אחרי שטפון באיזור.

אולי, :-)

יונתן

ד ו ר ו ן
06-08-07, 21:53
יונתן,
הלמינות בקירות הקניון וההבדלי קושי בשיכוב ביחד עם הבלוקים השבורים והבוץ החרסיתי הסדוק בתחתית התמונה לא נראים כמו חול.. גם לא כמו ההתנזלות של אבן חול כמו שיש בעמודי עמרם\שלמה.

אני מהמר על כל אחד מאלפי הקניונים בתצורת הלשון-יש שם כ"כ הרבה מקומות כאלו שהיום לא נגישים, כולל בחלק הצפוני ליד גשר עבדאללה.

יונתןמצפה
06-08-07, 22:53
יונתן,
הלמינות בקירות הקניון וההבדלי קושי בשיכוב ביחד עם הבלוקים השבורים והבוץ החרסיתי הסדוק בתחתית התמונה לא נראים כמו חול.. גם לא כמו ההתנזלות של אבן חול כמו שיש בעמודי עמרם\שלמה.

אני מהמר על כל אחד מאלפי הקניונים בתצורת הלשון-יש שם כ"כ הרבה מקומות כאלו שהיום לא נגישים, כולל בחלק הצפוני ליד גשר עבדאללה.

אם הסבר כזה אני לר יכול להתווכח! :!:

-->