PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית אורות- סמו'

sameah_g
17-07-07, 17:04
סוזוקי סמוראי - האורות הראשיים בלבד הפסיקו לעבוד (אור גבוה ואור חנייה פועלים כמו כן תאורת לוח השעונים גם כן עובדת)

המנורות אינן שרופות
הפיוזים תקינים
ישנן 3 נעלי כבל בכניסה לבית מנורה- כפי שאני מבין 2 מתוכן מספקות (+) שאכן מגיע והכניסה השלישית (העליונה) אמורה לספק (-) שמתחלף כנראה ל(+) כאשר מחליפים לאור גבוה, ה(-) לא מגיע.
האם לדעתכם הבעיה היא בידית אורות או שישנה איזה נק' אחרת שמועדת לפורענות שמישהו יודע עליה?!
או האם מישהו מכיר חשמלאי טוב שמכיר סמוראי?
גיא

Viper
17-07-07, 19:25
sameah_g,
גם אצלי זה קרה לפני חודש...
אצלי הבעיה היתה בצמה שיוצאת מה-Firewall לכיוון המנורות. אחד החוטים פשוט ניתק. (עייפות החומר. נו, אחרי 20 שנה אין ממה להתפלא).
תדליק את האורות ותנסה לשחק עם הצמה בצורה של קיפול ושחרור עדין שלה. ברגע שתזהה שהאור נדלק- מצאת את נק' התורפה. קלף את הבידוד וחבר את החוט מחדש.
דרך נוספת (אפילו עדיפה יותר אם יש לך זמן)- רוץ לאורך החוטים שמגיעים מהמנורות לכיוון תא הנוסעים ובדוק בכל 15-20 ס"מ עם מברג טסטר 12V (דוקרן- כמו שיש למתקיני מערכות). בנק' שתמצא פתאום חשמל תתחיל לחזור אחורה עד שתגיע לנק' הכשל ואז הטיפול זהה.

אגב, את הדוקרן אתה יכול לקנות בכל רשת עשה זאת בעצמך (הום סנטר/ACE וכד') במחיר מופקע של עד 7 ש"ח... 8)
בהצלחה!

sameah_g
18-07-07, 07:22
אצלך גם היה אור גבוה?
הרי זה אותו החוט שמעביר את ה + של האור גבוה או - לאור דרך לכן אני חושד בידית ופחות באחד החוטים.
אני צודק?

Viper
18-07-07, 07:28
נו? אמרתי לך שאצלי היתה בדיוק אותה הבעיה.
אור גבוה- כן. אור חניה- כן. אור דרך- לא.
אם תעבוד ע"פ ההצעה (במיוחד זו עם הטסטר לאורך החוטים) אתה תבודד את הבעיה בין אם זו בעיה בצמה או בידית.
בהצלחה!

sameah_g
18-07-07, 09:36
תודה לך

sameah_g
18-07-07, 19:58
אכן נתק לא נתק ביציאת הצמה מקיר האש היכן שהחוט מהידית מתפצל ב- T לשני הפנסים.
תוקן ונפתר
תודה VIPER

Viper
19-07-07, 01:32
בכיף.
בשביל זה אנחנו כאן...

-->