PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי נחל ערוד

Udi.C
17-07-07, 19:27
שלום לכולם ,

יש לי סוזוקי ג'ימני (ומצטרף גנרד ויטרה קצר 92 ) ובשבוע הבא אני מתכנן לעשות את מסלול מס' 11 בספר של ברקאי (דרום) "ממכתש רמון לקניון עדה" ,
אך אני רוצה לעשות אותו מהסוף להתחלה .
האם לדעתכם יש בעיה כל שהיא ?
במפה מצויין "עבירות קשה" במעלה למצוקי עריף ואני מתאר לעצמי שגם המעלה היוצא מהמכתש אינו פשוט ?.
אשמח לקבל הערות/הארות .

תודה , :smile:

אודי

itay-rover
17-07-07, 20:48
דבר ראשון:
האיזור הוא שטח אימונים פעיל של ח"א.אני מקווה שאתה לא מתכנן לטייל באמצע השבוע...

דבר שני,
המסלול דיי טכני ויש הרבה קטעים שמזכירים"זחילת סלעים" לא משהוא בלתי אפשרי,אבל על מנת לצאת ללא נזקים ישנם הרבה קטעים שבהם דרוש מכוון וגם מעט עבודות מע"צ.לגבי הגראנד ויטארה,אפשרי,אבל הרכב נמוך יחסית ודרושה סבלנות ותשומת לב.אני אומר זאת על סמך טיול שערכנו עם גראנד ויטרה שבו ירדנו את מעלה יאיר.

איתי

asafk
17-07-07, 22:08
כיוון שלרובנו אין את הספר מול העיניים (אני משער) - למה הכוונה ב"מעלה היוצא מהמכתש" וה"מעלה למצוקי עריף"?

אסף.

Udi.C
17-07-07, 22:16
אסף

הכיתוב "עבירות קשה" מופיע על מפת סימון השבילים - "מערב הר הנגב" ולא בספר .
והמעלה מהמכתש לכיוון מצפה רמון הוא "מעלה רמון"

אודי

asafk
17-07-07, 22:23
מעלה רמון בעליה- ג'ימני סטנדרטי יעלה. המון תשומת לב ומכוון טוב- הכרחיים. הGV יזדקק לאפילו יותר תשומת לב. אל תמהרו, תבנו עם אבנים איפה שצריך.
ה"עבירות קשה" שבתוואי הנחל- לא משהו מיוחד. שוב, זחילה בהילוך ראשון נמוך, ויהיה בסדר. עד הסדרת השביל (לפני שנים מספר) הערוד באמת היה קשה. היום, עם ג'ימני בטח שאין בעיה, וגם הGV עם נהיגה זהירה בקטעים המסולעים יסתדר.

אסף.

Udi.C
17-07-07, 22:41
אסף תודה ,

אשלח תמונות כשאחזור .
ולאיתי - כמובן שמדובר על סוף השבוע .

אודי

אבירם ברקאי
18-07-07, 08:14
אודי אהלן,
אל תעשה את המסלול בכיוון ההפוך!
נכון שכל מיני תותחים יגידו לך שהם מסוגלים לעשות את המסלול ברוורס עם מעצור יד משוך - עדיין, אל תעשה אותו בכיוון ההפוך!
3 סיבות טובות לכך:
א. כלי הרכב שלכם. עם כל האהדה שיש לי לג'ימני (ויש לי, ראה מבחן דרכים באתר שלי), הוא רכב מעט רך ופגיע לסוג מסלול כזה - בטח בעלייה. הגרנד ויטארה? עוד יותר ממנו.
ב. רמת הנהיגה. לא ברור לי מה רמת הנהיגה שלך ושל החבר שלך בכל אופן על מנת לטפס את המדרגות של נחל ערוד בעלייה (בעיקר הקטע האחרון שממערב לבארות עודד) ויותר מכך, על מנת לטפס את מעלה רמון בעלייה כשעכשיו הוא ממש במצב רע - פוער בורותיו וממתין לרסק מכלולים גם של כלי רכב "גיבורים" בהרבה משלכם - על מנת לעשות את כל זה ולצאת ללא נזקים, אתם צריכים להיות נהגים מאוד מאוד טובים ומיומנים.
ג. למה בעליה? הרבה יותר נכון, זורם וכייפי בירידה. התצפית על המכתש "מיועדת" לירידה.

לחילופין אתה יכול לוותר על נחל ערוד לגמרי ואחרי מפער פיטם לפנות עם "הנקרות המערבי" שמאלה (מזרחה) עד כביש 40, להתחבר לציר הנפט (סימון שחור) לשוטט במכתש והרי לך אחלה מסלול.

ולסיום- ב-1 בספטמבר יהיה לך ספר חדש שלי 'הי דרומה לאילת' ובו מסלולים קצרים בכל רחבי הנגב.
שווה לחכות...

כל טוב,
אבירם

גיא
22-07-07, 22:20
כי יש כאלו ש"לטייל" בשבילם זה יותר מאשר לנסוע סתם על שביל.

לא שאני מוצא צורך לסנגר על מישהו ... פשוט עוד דיעה.
המסלולים שלך, אבירם, הם דבר נהדר, הם מה שהביא את עדרי האקווריומים לטחון את המדבר. אבל זה לא בהכרח מתאים לכולם.

יואב - ויטארה
23-07-07, 14:07
"ולסיום- ב-1 בספטמבר יהיה לך ספר חדש שלי 'הי דרומה לאילת' ובו מסלולים קצרים בכל רחבי הנגב.
שווה לחכות..."

מחכים לו בכיליון עיניים

שמוליקו
23-07-07, 15:12
לפני יותר משנה וחצי, ויטארה סטנדרטית (כמעט) מוגבההת מעט צמיגי כביש שטח (50\50) מיגון תחתון,צלחה את מעלה רמון בעליה, ללא הרבה כוון ועבודות מע"צ (לא שלא היו ,אבל מינוריות).
זה כמובן היה מזמן, היום לא יודע מה מצב המעלה :)

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Albums&group=3&item=6466&pg=4

-->