PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורת אזהרה דולקת + קוד תקלה 41

אסי
01-02-04, 11:15
שלום לכולם,

נורת האזהרה (המשולש) נדלקה אצלי בנסיעה (אבל הסופה המשיכה לנסוע כרגיל). בבדיקה של קודי תקלות, קיבלתי קוד 41.
בדקתי טעינה במצבר : כאשר המנוע לא פועל יש 12.4 V (שזה כנראה בסדר), וכאשר אני מניע המתח יורד ל 11.9 V (שעד כמה שאני מבין אמור דוקא לעלות).
בקיצור, נראה לי שהבעיה היא באלטרנטור.
האמנם ???

אסי

Alon
01-02-04, 11:40
אכן כשאתה מניע זה אמור לעלות.
על תתמזמז יותר מדי כי אין לך טעינה ובסוף לא תוכל להניע.
בדוק את כל החיבורים ליתר דיוק חזק את כל החיבורים בין האלטרנאטור המצבר ותיבת החיבורים.
בדוק שהחיבור תקין ולא חופשי חתוך מצופה בקורוזיה.
אלון

אסי
01-02-04, 12:00
פירקתי את כל החוטים שמתחברים למצבר ולאלטרנטור, ניקיתי אותם מקורוזיה וחיברתי אותם כמו שצריך. חוץ מזה הוספתי מים מזוקקים למצבר.
ועדיין נשאר אותו הדבר.

אסי

Alon
01-02-04, 18:59
תשלח הודעה ליוני5 היתה לו תקלה כזאת לא יודע איך זה נגמר, לדעתי משהוא עם הווסת, שזהוא פרוק קל יחסית.
אלון

אסי
05-02-04, 16:12
הכל טוב.

פירקתי את האלטרנטור - מאוד פשוט : מנתקים את המינוס מהמצבר, מנתקים את החוטים (5 ברגים), מפרקים את האלטרנטור (2 ברגים - ולשים לב לאופן ישיבת הרצועה).

אצל ינוביץ' חדש עולה 1500 ש"ח, משופץ בכל מיני מקומות עולה כ -400 ש"ח.

פירקתי לבד (4 ברגים פשוטים).

המברשות היו תקועות. המברשות הן שתי חתיכות מתכת קטנות שנדחפות על ידי קפיץ - משהו כמו לשונית של דלת. שיחררתי אותן, ניקיתי את האבק בלחץ אויר ריססתי במנקה מגעים וכולי - עד שהן זזו חלק.
הרכבתי חזרה, בדיוק בסדר ההפוך לפירוק. הדבר הנוסף הוא לודא שהמתיחה של הרצועה לא השתנתה. אצלי היה צריך למתוח את הרצועה (דרך המשאבה של ההגה כח), אבל יכול להיות שהרצועה היתה פשוט לא מספיק מתוחה כבר קודם ופירוק האלטרנטור בדרך כלל לא ישפיע על המתיחה.

הנעתי את הסופה. שעון הטעינה בלוח השעונים הראה בסביביות 14 וולט, ווידאתי גם עם וולטמטר.

הכל טוב .

-->