PDA

צפייה בגרסה מלאה : בנית בוקסה 50 מ"מ

Viper
19-07-07, 17:59
אום מיסב הגלגל בסמוראי שלי חוזק ע"י אזמל ומכות פטיש. בערך כמו אצל רוב הרכבים בארץ... :mad:
לא בריא- נכון. מומלץ לסגור במומנט שכתוב בספר הטיפולים.
אבל... וכאן נכנס אבל גדול- במשך יותר מחודשיים אני מחפש בוקסה שתתאים לאום. :???:
קוטר האום- 50 מ"מ והוא נמצא במעין "מיני שרוול" של נועלי הטבור.
הבנתי שניתן לקנות בוקסה פח 52 מ"מ מינוביץ' שתתאים לסגור את האום (אמנם היא גדולה קצת אבל השיניים תופסות את האום- בדקתי על אום חדש עם קליבר).
במשך חודשיים מבטיחים לי שם שתוך שבועיים זה מגיע מארה"ב. :mad:
אז התייאשתי.
החלטתי לבנות בוקסה בעצמי.
כן. לבנות בוקסה. ובעצם, למה לא? 8)
אז תהליך הבניה פשוט מאד- לקחתי צינור בעל עובי דופן בשרנית ובקוטר שמכיל את האום.
ע"ג משטח התחלתי להכות בפטיש עד קבלת הצורה משושה ע"פ צורת האום. (הסתייעתי כמובן באום ע"מ לקבוע היכן לתת את המכה הבאה.
בסוף עבודת ה"כיפוף" ריתכתי לצד השני של הצינור שייבה עבה וגדולה שאליה ריתכתי סתם בוקסה עם דרייב 1/2" (ע"מ שיהיה כיצד לחבר את הבוקסה לידית המומנט).
זהו. יש לי בוקסה 50 מ"מ בדיוק לטובת העבודה. עלות החומרים- זניחה. זמן העבודה- 20 דקות.
מצורפות שתי תמונות של הבוקסה המוכנה- לשימושכם.
אמש החלטתי לטפל באומים ובסגירה הנכונה שלהם ע"ג המיסב.
אני חייב להודות שהיו לי חששות לגבי החוזק של הבוקסה. ("השתגעת? אין מצב שזה מחזיק 80NM לטובת Preload..." ועוד הערות מצד אנשים שונים ומשונים). :???:
בסיכומו של יום- הבוקסה מצוינת! עומדת ב-80NM ללא מאמץ! וסופסוף האומים מחוזקים היטב (ע"פ הספר) ולי יש כלי לעבודות נוספות על אומים כאלה!!! :mrgreen:

שיצו
19-07-07, 19:16
עבודה וחשיבה יפה

נימי
19-07-07, 19:54
כל הכבוד, זה בידיוק מה שיש לי רק שאצלי המידה היא 52 מ"מ (CJ)

חנן-ג'יפולוג
19-07-07, 21:50
יש דרך נוספת. אני חושב שהיא גם פשוטה יותר. לוקחים צינור שקוטרו החיצוני הוא כגודל האום, נגיד 52 מ"מ. מרתכים עליו שישה מלבני ברזל קטנים שיבלטו ממנו, כך שכל אחד מהם ישב על צלע של האום.

נמרוד
22-07-07, 10:29
זה בדיוק איך שנראית הבוקסה "האורגינלית", שגם היא סוג של אלתור. את שלי קיבלתי לפני שנים בדואר מארה"ב, 5$... המומנט בהידוק הזה אינו גדול ולכן הבוקסות המאולתרות האלו מחזיקות מעמד בלי בעייה.

יופי של cheap trick !!!

:D ;)

-->