PDA

צפייה בגרסה מלאה : כתבה ב- Ynet על רכבי השטח והנזק הסביבתי בגללם

אביב
19-07-07, 19:54
http://cars.walla.co.il/?w=/4712/1139979

מה דעתכם?

טמטום כזה כבר הרבה זמן לא שמעתי, למרות שמפלגת הירוקים ידועה ב"מלחמתה" ברכבי השטח.

דרור הראל
19-07-07, 20:21
הכתבה עצמה שיטחית,ומסקנותיה עלובות ומעידה על כתב שיש לו חוסר חיבה לרכבי שטח באופן כללי מבלי הרבה הבנה בנושא.
א.באופן עקרוני אני בעד חיוב דיפרציאלי של רכבים באגרות-רכב מזהם יותר ,מסוכן יותר,נוסע יותר ק"מ,כבד יותר,צורך יותר דלק-צריך לשלם יותר,גם בביטוחים וגם באגרות.מי שנוסע בפיאט צריך לשלם פחות ממי שנוסע במשאית-שמסוכנת יותר,מזהמת יותר, ויוצרת בלאי גבוהה יותר בכבישים.

ב.בנושא השטח-בעבר העלתי רעיון של "רשיון נסיעה בשטח" -הרעיון המרכזי הוא,רשיון שימוש בדרכי שטח באמצעות אגרה שנתית ולאחר קורס כללי התנהגות ונהיגה בשטח כמו רשיון ציד ודיג,המטרה המרכזית היא צמצום כמות הרכבים הנוסעים בשטח.כיום כל יבואן כחלק מקידום מכירות מארגן טיולי שטח והדרכות ומכניס כמות אדירה נוספת של רכבים בשטח.

ג.לפני שיקפצו אלו שיגידו,מה פתאום תשלום?לכולם זכות לנסוע?-אז תעצרו רגע לחשוב ותנסו להיות פחות צודקים ויותר חכמים-אני מעדיף לשלם כמה מאות שקלים בשנה,ולקבל תוצאה של שטח פחות צפוף (זה לא שלמעוטי היכולת תהיה בעייה להגיע לשטח,להיפך ה"עשירים" שקנו רכב שטח נוצץ לא יטרחו לעבור קורס ולשלם אגרא) ובאמצעות האגרה גם שטח יותר נקי.

דרור הראל

אביב
19-07-07, 22:23
קודם הבהרה - הכתבה פורסמה בואללה.

להצעתך, ואני אגיד את זה בעדינות, אני לא חושב שזה יעבוד, ואני מתכוון לאגרת השטח. המדינה תגבה כסף (מיסים, מיסים :twisted: ) אבל כמות כלי הרכב בשטח לא תקטן בגלל זה, כמו שכמות כלי הרכב לא קוטנת בכלל בארץ למרות המיסוי הכבד.

מעבר לכך, לירוקים יש היסטוריה עלובה מאוד ב"הצעות" לשמירת הטבע, והג'יפים מופיעים בתדירות גדולה. כאילו נגמרו כל נושאי שמירת הטבע במדינה...

דרור ברלי
20-07-07, 02:05
דרור עזרא אינו כתב, אלא חבר מפלגת הירוקים (וזה מצוין בסוף הכתבה).
האיש אובססיבי, אכול שינאה לרכבי שטח.

דרור ברלי
20-07-07, 02:54
הכתבה עצמה שיטחית,ומסקנותיה עלובות ומעידה על כתב שיש לו חוסר חיבה לרכבי שטח באופן כללי מבלי הרבה הבנה בנושא.
א.באופן עקרוני אני בעד חיוב דיפרציאלי של רכבים באגרות-רכב מזהם יותר ,מסוכן יותר,נוסע יותר ק"מ,כבד יותר,צורך יותר דלק-צריך לשלם יותר,גם בביטוחים וגם באגרות.מי שנוסע בפיאט צריך לשלם פחות ממי שנוסע במשאית-שמסוכנת יותר,מזהמת יותר, ויוצרת בלאי גבוהה יותר בכבישים.

ב.בנושא השטח-בעבר העלתי רעיון של "רשיון נסיעה בשטח" -הרעיון המרכזי הוא,רשיון שימוש בדרכי שטח באמצעות אגרה שנתית ולאחר קורס כללי התנהגות ונהיגה בשטח כמו רשיון ציד ודיג,המטרה המרכזית היא צמצום כמות הרכבים הנוסעים בשטח.כיום כל יבואן כחלק מקידום מכירות מארגן טיולי שטח והדרכות ומכניס כמות אדירה נוספת של רכבים בשטח.

ג.לפני שיקפצו אלו שיגידו,מה פתאום תשלום?לכולם זכות לנסוע?-אז תעצרו רגע לחשוב ותנסו להיות פחות צודקים ויותר חכמים-אני מעדיף לשלם כמה מאות שקלים בשנה,ולקבל תוצאה של שטח פחות צפוף (זה לא שלמעוטי היכולת תהיה בעייה להגיע לשטח,להיפך ה"עשירים" שקנו רכב שטח נוצץ לא יטרחו לעבור קורס ולשלם אגרא) ובאמצעות האגרה גם שטח יותר נקי.

דרור הראל

אני מציע להפסיק לחשוב כל הזמן איך לגבות עוד ועוד אגרות ומיסים וכספים. גבייה של עוד מיסים לא תציל את הטבע או את כדור הארץ. כמו שהמיליארדים שענף הרכב מכניס לקופה הציבורית לא הולכים לשיפור התשתית והגברת הבטיחות, כך גם הכסף הזה הרי לא ילך לשיקום השטח, אלא יישדד ע"י כנופיית נבחרי הציבור לצורך טובות הנאה ואין צורך לפרט כמה ולמה ולמי. תקרא עיתונים.

עוד לא הפנמת שאצלנו החתולים שומרים על השמנת ושהכל כאן מתנהל בשיטת "תפוס כפי יכולתך"?
נבחרי הציבור שלנו ימציאו חדשות לבקרים נישות חדשות שמהן אפשר למצוץ עוד ועוד כספים כדי להנציח את החגיגות שלהם. זה לא שבאמת כל כך אכפת להם מזיהום אוויר, שינויי האקלים ועתיד כדור הארץ, אבל טרנד חיבוק העצים האחרון מסתמן כנראה כמקור טוב ושופע למציצת עוד ועוד מיסים. אז קדימה, בוא ונדחוף את היד קצת יותר עמוק לתוך הכיס ונחפש את המטבעות האחרונים שעוד נשארו, כדי לשלם גם אותם...

ולכן אני נחרד כשאני שומע שאנשי שטח ברי דעת, "משלנו", מצדדים באגרת נסיעה בשטח או ברשיון לנסוע בשטח... זה בדיוק הדלק שדוחף ומניע כל מיני ירוקים ותמהונים כמו דרור עזרא להמשיך במסע ההסתה שלהם. עוד מעט תסכים לשלם גם מס אוויר ומס עננים?

איציק ידידנו המציא את המושג "מפלצת מוצצת". המפלצת המוצצת האמיתית האמיתית דרור, היא רק מדינת ישראל שלנו, שהולכת והופכת למקום שקשה ורע לחיות בו ולגדל בו ילדים.

tzagi
20-07-07, 07:10
עוד מעט תסכים לשלם גם מס אוויר

זה רעיון.....
אתם נבלות שנושמות אויר חינם(של הממשלה) כבר כמעט 60 שנה
מספיק לנצל.
הגיע הזמן להתחיל לשלם.

וברצינות.....
אם המדינה היתה רצינית בעניין "אכות הסביבה" ו"זיהום אויר" וחיסכון בדלק"
הם היו עושים משהו בנידון,
כמו איסור יבוא על "רכבי שתח מסוכנים".....אבל כמובן, זה לא יקרה,
למה? כמובן שהמדינה תפסיד כסף מהמכס ומיסים שלא יקבלו.
פעם חשבתם למה האגרה על רכב סולר עולה יותר מרכב בנזין?
זה חשבון פשוט, רכב דיזל יותר חסכוני=קונים פחות דלק=משלמים פחות מיסים,
אז לכפות על זה, תשלם יותר אגרה

ד"א,
אולי משהו יכול לשאול את הירוק אם הוא יכול להציג הוכחות שרכב שטח יותר מסוכן לציבור מרכב "רגיל"?

אני מוכן להתערב שהתשובה תהיה:
Hamna hamna hamna

בקצור, יש לי רעיון למדינה:
מס חדש!, אני קורא לו מס-חרא, או מסחרה (לקצר)
הרעיון הוא להטיל 1000% מס על נייר טואלט
יותר לא מחרבנים בחינם! מספיק לנצל את המדינה!!!!

נראה לכם שאני מספיק דפוק להיות שר בכנסת?

דרור ברלי
20-07-07, 09:52
נראה לכם שאני מספיק דפוק להיות שר בכנסת?

דפוק? ועוד איך.
אבל אתה עדיין ממש לא כשיר להיות ח"כ/שר. למה?

רשימת התכונות הדרושות:

עבר פלילי - יתרון.
עבריין מין סדרתי - יתרון.
חשד למעילה בכספי ציבור - יתרון.
קשרים ענפים בעולם התחתון - יתרון גדול.
שירות בצה"ל - לא חובה. ממש לא.

לפני שיש לך את אלה ברזומה, אין לך מה לחפש בכנסת ישראל, בטח לא בממשלת ישראל.

tzagi
21-07-07, 08:32
שמע,
תפסת אותי על חם,
אין לי עבר פלילי, ואני לא עבריין מין רישמי(אני חובבן)
ואין לי קשרים למאפיה(הישראלית)

אבל מה, אני מוכן ללמוד, ואני לומד מהר!

אז דרור, אח שלי,
תגיד,

יש מצב או לא?
After all,
יש לי רעיונות חדשים למיסים שאין לאף אחד אחר.....זה שוה משהו?

UNIX
21-07-07, 13:01
דרור הראל היקר אתה מוכן להסביר את מה שאתה כותב?
מה זה מס שטח ? הרי בן אדם שאוהב את השטח היום ומשתמש בו ללא תשלום
ישלם בשביל להכנס לשטח כי הוא אוהב את זה ולא תקטן כמות הרכבים בשטח
חוץ מזה יש פה אנשים והרבה שבכלל יש להם רכבי שטח שרק מחכים לסופ"ש
וכאלה וגם ככה הוצאות הביטוחים לא קלות יחסית לרכב שכמעט ולא נוסע אז אתה רוצה להוסיף על זה?
ובקשר לכתבה בהחלט כתבה מטומטמת

six 4 life
21-07-07, 14:26
מר דרור הראל- אין לי היכרות לא איתך ולא עם פועלך.
אבל כעת משקראתי את צידודיך באנשים הקטנים וצרי העין האלו הקרויים "ירוקים" (מקנאה אולי?)
אתה כנראה בקהילה הלא נכונה ולא משנה איך תתרץ או תסביר את שכתבת.

אם תשלם 400 שקל בשנה קנית זכות לזהם/ להרוס שטח באישור? אתה מקשיב לעצמך?

קח משהו אחר- רוצה לשמור על הסביבה?
קנה אופניים במקום הג'יפ דיזל שלך וסע לטייל איפה שבא לך.

עזוב אתה והם את הכיס שלי בשקט.

כמו שדרור.ב ציין, זה לא שכספים כאן הולכים למטרות שלשמן הם נגבים. אז או שאתה חי בבועה, או שמשהו בתפיסה שלך לא תקין.

ממש לא תקין.

נמרוד
22-07-07, 11:12
המאמר הנ"ל פורסם במדור הדעות של עיתון themearker . מדור הדעות - כשמו כן הוא.

דרור עזרה ומפלגת הירוקים (הישראלית!) הם רעשנים. אני לא אומר שצריך להתעלם מהם, אבל גם לא להתייחס אליהם ברצינות, כי הם לא שווים את זה.

יוני5
22-07-07, 12:08
דרור עזרה ומפלגת הירוקים (הישראלית!) הם רעשנים. אני לא אומר שצריך להתעלם מהם, אבל גם לא להתייחס אליהם ברצינות, כי הם לא שווים את זה.

גם אף אחד לא ספר את קצב שהוא הודיע על התמודדות לנשיאות.
מישהו חשב שלנין יוכל לעשות משהו ברוסיה?
גם לא את הטליבאן בתחילת דרכם, ואגב, גם את המשופם הקטן שצעק במרתפי הבירה במינכן.

המשותף לכולם הוא שהם נפלו על קרקע פוריה.

מפלגת הירוקים הישראלית מקווה שהשטחיות הישראלית תאמץ את הטרנד הירוק, בגלל שזה כך בשאר העולם הנאור, ואז, אנו נהיה בבעיה.

יוני5

דרור הראל
24-07-07, 00:31
מר דרור הראל- אין לי היכרות לא איתך ולא עם פועלך.
אבל כעת משקראתי את צידודיך באנשים הקטנים וצרי העין האלו הקרויים "ירוקים" (מקנאה אולי?)
אתה כנראה בקהילה הלא נכונה ולא משנה איך תתרץ או תסביר את שכתבת.

אם תשלם 400 שקל בשנה קנית זכות לזהם/ להרוס שטח באישור? אתה מקשיב לעצמך?

קח משהו אחר- רוצה לשמור על הסביבה?
קנה אופניים במקום הג'יפ דיזל שלך וסע לטייל איפה שבא לך.

עזוב אתה והם את הכיס שלי בשקט.

כמו שדרור.ב ציין, זה לא שכספים כאן הולכים למטרות שלשמן הם נגבים. אז או שאתה חי בבועה, או שמשהו בתפיסה שלך לא תקין.

ממש לא תקין.

כמו שכתבתי קודם ,נסו להיות חכמים ולא צודקים.אבל אתם מעדיפים את הצדקנות,את האשמת הרשויות ומתעלמים מכמה בעיות אמיתיות,שצריכות להטריד כל אוהב שטח אמיתי,וכן ידידי אני בקהילה הנכונה,ומי שלא מקשיב וצר עין זה אתה,שלא טורח לנסות ולהבין את הנקרא.שמעתה ירוקים וקפצו לך הפיוזים.אני בטח לא בעד הירוקים ורובם הם רעשי רקע ,חבורת צדקנים שמתעסקת בפופוליזם ירוק ולא באקטיביזם סביבתי,הם חלק מתופעת הניו אייג,והרוחניות הדוחה והמזוייפת שמקיפה ציבורים רחבים שעסוקים באוננות עצמית במקום בעשייה.
מה שניסתי להציע ידידי הקפצון וחסר התובנה,הוא פתרון אדמניסטרטיבי לצמצום כמות כלי הרכב הנוסעים בשטח,ולא כפרה שלי ,תשלום לא ייתן לי זכות להרוס את השטח-שוב קפצתה ולא קראתה עד הסוף-תשלום יהיה עבור "קורס" או "השתלמות" שאותם ידרש לעבור כל מי שמעוניין לנסוע ולטייל בשטח,וזאת במטרה שרק כאלו שעברו הדרכה על כללי ההתנהגות בשטח,על שמירת הנקיון והשטח ועל כללי ההתנהגות בשמורות הטבע יסעו בשטח.
המטרות שניתן להשיג מסוג כזה של פתרון:
א.כמות הרכבים בשטח תקטן,לא עוד שיירות של עשרות רכבים בדרך הבשמים.
ב.אלו שייסעו בשטח יהיו בעלי מודעות גבוהה יותר לסביבה.
ג.יותר שבילים יפתחו.
ד.פחות אתרים יסגרו או שתמנע גישה של ג'יפים אליהם.
ה.יבואני רכבי השטח,יפסיקו לדחוף את כל מי שקונה SUV לשטח.
ו.בשטח יסעו אלו שבאמת רוצים בכך,ומתייחסים לנושא ברצינות.
ז.מאחר ואני תימני ואני מבין את החרדה שלך מתשלום-אז מצידי שלא יהיה תשלום,אבל שיהיה צורך ברשיון מתאים.

בנתיים מי שחי בבועה זה אתה ודומך,שכנראה לא מטיילים מספיק בשביל לראות את הזוהמה את הצפיפות והכמות הענקית של רכבים חדשים בשטח,אני נמצא בשנים האחרונות כמעט כל סוף שבוע בשטח אפילו אם יוצא יום שלישי,הזוהמה והצפיפות ואיבוד התחושה של טיול אמיתי במדבר למשל מדכא,קוליסים בכל מקום שקיות ניילון וכלים חד פעמים עפים בכל השטח.מי שלא מבין שצמצום מספר המטיילים בשטח הוא קריטי הוא עיוור שטחו עיניו.משום שבעתיד ישבו האדמניסטטורים הגדולים ברשויות להחליט מה עושים,הם לא יבואו עם פתרון או רעיון כמו שלי.הם בהנף קולמוס פשוט יחוקקו חוק האוסר על נסיעה בשטח וזהו.ואז אתה ידידי וחברך תקללו את כל העולם,על המדינה המושחתת שאי אפשר לחיות בא.אבל מה אני מצפה ממך ומאחרים הרי כולם פה צדיקים גדולים,וכולם עורכי דין,וכולם יודעים מה נכון ומה מושחת.אבל לקרוא רעיון ולהתייחס אליו ברצינות זה בזבוז זמן.

אני בבועה?חמוד תתעורר אם משהו לא תקין זה החשיבה הילדותית שלך,נבהלתה מ400 ש"ח,מיכל דלק אחד בSIX עולה יותר.
תפסיקו לנסות להיות צודקים,תנסו לחשוב איך עובדים מנגנונים,מה מניע אותם,עם איזה סוג פתרונות הם יודעים לעבוד ועם מה הם מוכנים לחיות.
קחו דוגמה קטנה,עין זך,למה נקבר? יותר מידי מטיילים,לכלוך,באלגן, הפרעה לחיות.בום הביאו שופל קברו את פינת החמד.ככה רשויות עובדות,ככה הם יודעות.אז תפסיקו לזיין תמוח על תיקוני עולם למינהם,נסו להיות מעשיים בשביל להציל את מה שאפשר.

דרור הראל

נ.ב קינאה אמרתה?במה?

lizard
24-07-07, 06:36
דרור (הראל) לדעתי הרעיון שלך לא אפשרי בכלל.
בעיקרון הרעיון מובן,, במעשי אין לך שום דרך לכפות אותו. המשטרה לא תתחיל לטייל גם בשטח ולחפש נהגים ללא "רשיון". לא בטוח שאתה בכלל יכול מבחינה חוקית לקנוס ולא לאפשר למישהו להגיע לשטח ציבורי (רוב אדמות המדינה אני חושב) או לטייל.
מה גם שהאופרציה של מה שאתה רוצה תעלה כל כך הרבה שהתשלום בעבור "רשיון" נהיגה בשטח יעלה אולי 4000 ולא 400.

הבעיה לדעתי היא שאתה טועה בגישה.
יש ג'יפאים שמזהמים? לך תהיה נאמן ניקיון ושמירת הסביבה ותקנוס כל אחד שמלכלך ב750 שקל.
לצפות שמישהו אחר יעשה את העבודה שנראית לך חשובה? שכח מזה.

תראה, מצד אחד אני די תומך ברעיונות ועקרונות של שמירת הסביבה.
ההרס שג'יפים גורמים ידוע.
מצד שני אני גם נגד האמרות קרב הפופוליסטיות שאומר כל מי שרוצה שיפרסמו את דבריו בעיתון.

נמרוד
24-07-07, 08:33
דרור מי אמר ששירה של עשרות ג'יפים בנחל נקרות זה דבר רע? זכותם לטייל בדיוק כמו שזכותי. העקרון שמנחה את המחשבה שלך, "שצריך לצמצם את מספר כלי הרכב בשטח" (תקן אותי אם טעיתי בתפיסת המהות של דבריך) לא מקובל עלי - הוא מבחינתי לא דמוקרטי. אני רוצה לטייל בשטח, אני רוצה שיהיה לי מותר - לא אסור - ובשיטה הדמוקרטית, המשמעות היא שלכולם מותר.

דבר שני - הרעיון שלך, של "רשיון לנהיגה בשטח", לא מעשי. לשטח אין הגדרה, הכל זה שטח. האם אני אצטרך את הרשיון הנ"ל גם כשאני חותך דרך גבעות שיך אברק בדרך עם הילדה הביתה מהגן כל יום אחרי הצהריים? כנראה שלא... אז בעצם הרשיון שאתה מדבר אליו הוא לשטחים גדולים אבל ספציפיים, ובוא נקרא להם בשמם - "שמורות טבע" - אתה מציע לשלם דמי כניסה (או מנוי שנתי בשם "רשיון") עבור כניסה של רכב לשמורות הדרום הגדולות. מה אני אגיד לך - קצת קשה לביצוע ואכיפה, וכן ידחף את התנועה לכיוון שטחים שאינם שמורות טבע מעבר לקיבולת שלהם... ואי אפשר להכריז על המדינה כולה אזור סגור שחייבים לשלם כדי להכנס אליו. תראה איזו צעקה קמה - בצדק! כשעיריות מתחילות לסגור פארקים עירוניים מסוימים לכניסה בתשלום בלבד.

צריך להבין קודם כל את העיקרון הבסיסי, שמה שמותר לי מותר גם לאחרים. אין אנחנו והם. הדרך היחידה להפחית את האימפקט של המטיילים (מכל הסוגים עם כל מספר גלגלים או רגליים) על השטח היא בהסברה, הדרכה, ניתוב - בצורה חיובית - לשבילים ואזורים מסויימים - חלק מהדברים האלו נעשים בשטח, למשל כל נושא סימון השבילים וספרי הטיולים שבסופו של דבר מנתבים את המטיילים למספר מצומצם יחסית של שבילים ומשאירים תאי שטח גדולים מאד בלתי נגועים.

מה שנדרש זה קמפיין אמיתי, רציני, עם מסרים ממוקדים וחיוביים!!! למען תרבות השטח, בסגנון הקמפיין המיתולוגי שלימד את עם ישראל לא לקטוף פרחים. הדברים שנראים לנו ברורים - כמו לא משאירים שקיות בשטח, כמו לא יורדים משבילים - לא ידועים ולא ברורים למי שלא מטייל בשטח. פשוט לא, זה לא מידע שנולדים איתו. וזה שהמידע והתרבות הזאת מופצת באתרי ג'יפים ובספרי טיולים, נחמד, אבל לא עוזר למי שלא נחשף לדברים האלו, כי הוא נכנס לנחל נקרות פעם אחת בשנה בלבד, בדרך לאילת. ובפעם הזאת, הבודדה, הוא השאיר אחריו את הנזק שהעין שלך ראתה למחרת. ולא מתוך רוע לב, אלא כי אין לו מושג.

מה זה מסרים חיוביים?

קמפיין של פרוספקטים ברורים ופשוטים, "עשרת הדיברות לטיול ג'יפ בשטח" או משהו בסגנון, בפורמט אחיד עם חותמת של הרשות, שיצורף לכריכה של כל פרוספקט של כל רכב שטח חדש בכל אולם תצוגה בישראל. לא על פי חוק חס וחלילה, אלא בשיתוף פעולה חיובי עם היבואנים.
סיסמא קליטה, כמו thread lightly האמריקאית, שתופיע עם קישור לאתר אינטרנט בכל פרסומת טלוויזיה לכל רכב שטח חדש בישראל - שוב, בשיתוף פעולה מלא של היבואנים ומשרדי הפרסום.
פרסומות טלויזיה/אינטרנט/עיתונות כללית (לא עיתונות רכב, ולא אתרי ג'יפים!) שפונה לציבור בכלליות ודופקת מסרים עקרוניים ופשוטים.
אולי הדברים האלו מפחידים כי הם יכניסו רעיונות לראש של אנשים שלא מטיילים בכלל ויגרמו להם כן להכנס לשטח? ובעצם מה רע בזה...

יוני5
24-07-07, 08:49
דרור ידידי שחום העור,

שתי טעויות לך ידידי:
האחת, בשם איזה צדק נמנע "שיירה" של 6 רכבי שטח ביום שבת, כשמיד למחרת, יום ראשון, צה"ל מעביר שם 60 האמרים? עכשיו, שים לב ידידי, 60 ההאמרים נוסעים איפה שבא להם, לא על שביל אחד, אלא ב"פריסה" - הם בהתקפה לא?, ומעבר לכך, האין אלה אתה ואני שנוסעים בהאמר. קצת משונה לציית לחוק שאוסר עליך לנסוע במקום מסויים, מפאת שמירת הטבע, אבל רק ב 20% מהזמן, כי בשאר הזמן, מותר בשם הבטחון, לזיין לשטח את הצורה (ואני בטוח שכל הצבאים והיעלים מבינים את צורכי הבטחון...)

טעותך השניה נוגעת להבנתך את מידת הציות. אם יאסרו על אנשים לטייל בשטח, תהיה בטוח שאתה תציית לכך, ו95% מתושבי המדינה לא יעשו כן, כי הם רגילים לא לציית לכלום, ואליהם אף אחד לא נטפל.
אז תוכל לקרוא לכך חוק נגד דרור... ולבכות על קיפוח.

יוני5

גיא
24-07-07, 09:27
בסך הכל ... אם העם שותק כשמזיינים אותו ... איזה אינטרס יש למישהו להפסיק לזיין אותו ? ...

ובנימה חיובית. לצבא מוגדר לא ליצור קוליסים חדשים ( לפחות לנו )
ולפרוס על שבילים או ממש ממש קרוב אליהם עד כמה שתואי השטח מאפשר אפילו במחיר של לא לפרוס לפי התו"ל ... ( לפחות לנו )

דרור הראל
24-07-07, 21:13
נמרוד-אין ברעיון שלי שום כוונה לתשלום כניסה לשמורות טבע,תשלום כזה יגרום לכך שרשות שמורות הטבע תגדר את האזור ובגלל חשש מתביעות של מטיילים וחברות ביטוח היא גם תסלול דרכים ותהרוס עוד יותר את חווית הטיול וחווית הנהיגה.המטרה היא לא התשלום,אלא מעין "דמי רצינות" אני רוצה לטייל לכן אני מוכן ללמוד את הנושא ולקבל "רשיון" מטייל בשטח.כמו רשיון ציד או דיג.

ליוני 5(תודה שהיום השארתי אותך ללא מילים),לנמרוד,גיא וLIZARD.
אתם האמת קוראים יותר מידי עיתונים ואתם קצת מחמירים עם הציבור בארץ.את עיקר החוקים והתקנות 99% אחוז מהציבור מקיים גם ללא אכיפה (הרי המשטרה לא קיימת).

א.ישראל במקום השני בעולם מבחינת חגירת חגורות בטיחות במושב הנהג והנוסע הקידמי (במושה האחורי 70% מהציבור מקיים תקנה זו).
ב.ווסט צהובים-למי אין? תוך שנה מדינה שלמה הצטיידה בווסט-איפה יש עוד תופעה כזו.
ג.כמות כלי הנשק ברחובות מתחרה אולי רק עם בגדד,ביחס לכמות כלי הנשק ברחוב השימוש האלים ע"י אזרחי הוא אפסי.
ד.עישון במקומות ציבוריים,אוטובוסים,שדה תעופה-בישראל המצב הרבה יותר טוב מבמדינות נאורות באירופה-איטליה,גרמניה,אוסטריה.
ה.קטיפת פרחים בטבע-נמרוד כבר הזכיר.

למרות הרשויות,למרות חוסר האכיפה,למרות שאין כאן שילטון שמפחיד את האזרח,אנו חיים במדינה מתפקדת,לגיטימית עם ציבור שברובו הגון ומשתף פעולה.זה שלא חסרות לנו חיות אדם,את זה יש בכל מקום אבל בצורה שונה.
אני מסכים עם נמרוד שחינוך וקמפיינים פירוסומיים טובים יכולים לשפר מאד את המצב.

דרור.

באופן כללי,אני חושב שאת בעיות חוסר האכיפה והמשמעת במדינה אפשר לפתור,תוך חודש אחד ,ועם מסוק אפאצי לונג בו אחד וכמה טילים.

lizard
24-07-07, 21:54
א.ישראל במקום השני בעולם מבחינת חגירת חגורות בטיחות במושב הנהג והנוסע הקידמי (במושה האחורי 70% מהציבור מקיים תקנה זו). - קנסות ידידי קנסות.
ב.ווסט צהובים-למי אין? תוך שנה מדינה שלמה הצטיידה בווסט-איפה יש עוד תופעה כזו. - כשבודקים לך בטסט ופוסלים אותך בגלל משוה של 20 שקל, זה באמת טפשות שלא לקנות ולשים, אם תעצור בצד ולא תשים ווסט אתה תחטוף דו"ח
ג.כמות כלי הנשק ברחובות מתחרה אולי רק עם בגדד,ביחס לכמות כלי הנשק ברחוב השימוש האלים ע"י אזרחי הוא אפסי. - דבר ראשון זה משתנה לרעה, וחוץ מזה הקרטריונים לקבלת נשק מחמירים וזה מוצר זמין
ד.עישון במקומות ציבוריים,אוטובוסים,שדה תעופה-בישראל המצב הרבה יותר טוב מבמדינות נאורות באירופה-איטליה,גרמניה,אוסטריה. - כי יש קנסות כבדים
ה.קטיפת פרחים בטבע-נמרוד כבר הזכיר. - נדמה לי שגם לזה יש חוקים כיום ויש קנסות

תראה, בהכללה פראית ומוגזמת ניתן לומר שבגדול הישראלים די אפתים. אתה לא רואה פה הפגנות סוערות נגד כלום. נכון שמידי פעם יש הפגנה כזו או אחרת שעושה קצת רעש בעיתונים. הנה דוגמא, הסטודנטים שבתו איזה חצי שנה לא? בסופו של דבר הם קיבלו ז**ן כזה גדול ואני מבטיח לך שהם אולי יעשו קצת מהומות אבל אתה לא תראה אף אחד שלא הולך ללמוד בגלל זה.
אנשים פה לא עומדים על הבריקדות, לא נלחמים בעבור כלום, גם לא בעבור החיים שלהם.

גיא
25-07-07, 00:13
אנשים פה לא עומדים על הבריקדות, לא נלחמים בעבור כלום, גם לא בעבור החיים שלהם.

וזה במילים בודדות - בדיוק הבעיה של ישראל וישראלים
זה מה שמוביל אותנו לאבדון. מהר אבל בטוח.

-->