PDA

צפייה בגרסה מלאה : SUV להורים עד 70K

boba banay
21-07-07, 11:47
ההורים שלי, שעד היום נסעו רק ברכבים פרטיים - פונטיאק מאזדה....וכו, החליטו שהם מחפשים רכב חזק ובטיחותי יותר(מדובר על בטיחות פסיבית לפי העיקרון שהאדם שבטנק ינצח).

לא מעניינת אותם עבירות (אולי קצת שבילים) ומבחינת סדר החשיבות מדובר על קודם כל רמת בטיחות גבוהה (חוזק מבני ואבזור בטיחות) אח"כ אמינות אח"כ תצרוכת דלק.
עבירות ויכולת שטח לא נכנסת בכלל לתמונה אבל נוחות כן.

חשבתי על כמה אפשרויות:
הראשונה דיסקו - מהדגמים החדשים יותר (לא tdi300 שאני שומע רק דברים נוראיים עליו) רכב מאד כבד וחזק ומסיבוב שעשיתי פעם גם מאד נוח

טראנו - לא יודע עליו כלום

גרנד צ'ירוקי - שכשהוא לא משופר הוא להבנתי רכב סטנדרטי נוח ואמין

או פאג'רו - שאני יודע שבדגמים הישנים (דיזל אינטרקולר) הם לא רעים בכלל

טנדר לא בא בחשבון משיקולי נוחות

ממה שבדקתי בתקציב הזה מצאתי פאג'רו 98 בסביבות ה 70K. מצאתי גם צ'רוקי ישן יותר אבל קצת יותר זול

כמו שאמרתי התקציב הוא בסביבות 70K קצת לכאן או לכאן לא ישנו - ההורים שלי הם לא מהסוג שמתקן לבד אלא הולכים למוסך כשמשהו לא בסדר - בקיצור לא ג'יפאים.

תודה
רן

איציק - 4X6ZH
21-07-07, 12:10
כמו שאמרתי התקציב הוא בסביבות 70K קצת לכאן או לכאן לא ישנו - ההורים שלי הם לא מהסוג שמתקן לבד אלא הולכים למוסך כשמשהו לא בסדר - בקיצור לא ג'יפאים.
רן

לא מתקנים לבד
תקציב נמוך יחסית
רכב שצריך לתת מענה לכל הצרכים
איך אתה אומר
בקיצור לא גיפאים אז למה לקנות גיפ ?
איציק

boba banay
21-07-07, 18:57
התקציב נמוך?
אני לא מחפש לנד קרוזר 05

בתקציב כזה חבר קנה יופי של דיסקו 97 , חבר אחר קנה פאג'רו ועוד נשאר לו עודף
לא מדובר בסטודנט ש70K לקניה זה כל מה שיש לו - מדובר באנשים שמבינים שברכב צריך לטפל ולתחזק - אני לא מחפש רכב לשעשועים\עבירויות(שבירות) וכו, כולה רכב שייסע רוב הזמן על הכביש מהבית לעבודה ומדי פעם לדודים בירושלים...
הדרישה העיקרית ממנו היא בטיחות! פסיבית ואקטיבית כל השאר בא אחר כך

גיא
21-07-07, 20:26
תעשה חיפוש.

היה שירשור עם מליון עמודים שדן בנושא של בטיחות פסיבית של טנקים.

הוכיחו לי באותות ובמופתים שהאדם שבטנק ימרח ...

( אני לא השתכנעתי .. אבל .. כדאי לך לקרוא את השירשור )

boba banay
22-07-07, 00:08
קראתי - שרשור מצוין בהחלט

שכנע אותי לחלוטין שהמסה כאן קובעת! אבל גרם לי לחשוב שבהחלחט ניתן ללכת לכיוון של מכונית מנהלים גדולה ,חסונה וחדשה ולאו דווקא ג'יפ מיושן ששווה לה במשקלה

מה אתה בסוף עשית? חוץ מלמכור בינתיים את הדיסקו?

הנה השרשור המדובר למי שמחפש
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=5644&page=1&pp=20&highlight=%E5%E5%EC%E1%E5

גיא
22-07-07, 08:48
קניתי לשעשועים - היילקס 97 נעול פעמיים
ולשעשועים אחרים - בי4
:-)

נמרוד
22-07-07, 10:11
הם לא צריכים רכב שטח, לא רוצים רכב שטח, אם תקנה להם דיסקו ב70K הם יקללו אותך. מצד שני לך יהיה דיסקו לטייל ולתקן, אז אולי זו המטרה הנסתרת שלך?

לקנות רכב שטח גדול וישן שלא לצרכי שטח זה בזבוז של כסף בקנייה, על דלק כל הזמן, תחזוקה יקרה וצרות שבאות בקצב הרבה יותר גדול מפרייבט באותו סכום. ההבדל ענק. אנחנו מוכנים לזה כי זה הכיף וההובי שלנו, אם אבא שלך רוצה להצטרף לתחביב - תפאדל, ברוך הבא! אבל אם לא אז עזוב אותו בשקט... :D

boba banay
22-07-07, 11:18
הסיבה ללחץ על הבטיחות הוא שהמשפחה עברה תראומה ממש לאחרונה - אחיה של אמא שלי נרצח כאשר בן בליעל חצה קו לבן במהירות מטורפת והתנגש בו חזיתית בכביש 10 ברמת בית שמש.

המזדה 3 2007 לא עשתה את מה שציפו מרכב חדש בעל שלדה שיודעת לספוג את האנרגיה, כריות אויר, דיפונים וכל שאר הכוכבים. הנבלה נהג ברכב אמריקאי כלשהו ממודל מיושן - 90 ומשהו לא הצלחנו לזהות איזה כי הוא התרסק לחתיכות - אבל הוא יצא חי!

לדוד שלי לא היה שום סיכוי והוא מת במקום ולא היתה עליו אפילו סריטה.

אם באותו הערב הוא היה לוקח את המגנום שלו במקום את המזדה המצ'וקמקת הזאת כנראה שהוא היה זה שיושב ומספר על זה.

דודי האהוב - אלי מטמון השאיר אחריו אשה אוהבת, שלוש ילדות קטנות ומשפחה גדולה עצובה וכואבת.

לכן, המחשבה היחידה שעולה לי לפני שאני יוצא להתמודד עם האויב הזה היא שהאדם שבטנק ינצח.

איציק - 4X6ZH
22-07-07, 11:41
או עכשיו אני מבין .

אתה צריך רכב שיש לו הרבה כוכבים
ולאחרונה אני נתקל בהרבה פרסומת של כוכבים .
איך זה שברכב חדש למרות כל מערכות המיגון יש פגיעה ?
זאת אומרת שהרכב הישן ללא כריות וללא TTG יצא יותר בטוח מהחדש :sad:
בעצם כנראה שאני לא מבין
איציק

גיא
22-07-07, 11:51
פונטיאק לה סייבר ?
המון מנוע
המון מרחק בין הפגוש הקידמי לנהג
אמינות סבירה וניסבלת
אוטו יפה ומפנק לטעמי

השאלה היא האם פונטיאק לה סייבר מול פונטיאק לה סייבר .. מי מנצח ?

אגב, הג'יפים לצורך העניין ... הם מעבר להיותם כבדים ומגושמים ... הם גם גבוהים. משמע החולרה היה ניכנס מתחת למגנום ולא מעל לנהג.

צר לי על דוד שלך, מי יתן ולא תדעו עוד צער. אני בגישה של תמות נפשי עם פלישתים, ועדיפות שהפלישתים ימותו לבד.

~~~~~~~~~~~~~~~

איציק אתה מוכן לחדד בבקשה את מה שכתבת במשפט האחרון ?

boba banay
22-07-07, 12:17
הפלישתי מהמזרח לא מת!

איציק - 4X6ZH
22-07-07, 12:21
במסגרת תעלולי יצרני הרכב בלקוח " החכם " .
מקובל היום להוסיף אין סוף מערכות מיגון או כאלה שמתימרות להגן עליך . אבל בעצם אין לך כל
אפשרות לבדוק עד כמה באמת זה מגן עליך .
מורידים משקל מהרכב ( חסכון בדלק )
מורידים משקל מהרכב ( חסכון בעליות יצור )
מוסיפים מערכות מיגון ( אתה חושב שהן יעילות )
לאחר שנים מתברר שהמערכות נותנות תשובה אבל הם בעצם משמידות את הרכב ( ולפעמים גם את הנמצאים ברכב ) .
אז מוסיפים מערכת מיגון נוספת ( כריות צד )
אז מתברר שגוף הרכב אינו חזק
אז מוסיפים קורות פלדה מחוסמת במיוחד ל STG המיועד למכונית מרוץ :lol:
ואז מתברר שבעצם הרכב השמיד את עצמו בפגיעה מיקרית באבן .
לכן תיכננו מערכות מיגון הפועלות רק כאשר יש נוסעים ברכב .
אבל אז נולדו ילדים וילדים וכריות ... זה לא מסתדר
אז יש מפסק ביטול כריות :confused:
אבל אני רוצה לנסוע עם הרכב שטח וצריך לבטל ABS
אני יכול להמשיך
ולהמשיך
לך תקנה רכב שהכניסה הישיבה נוחים .
וכל השאר ... גם יצרן הרכב לא תמיד יודע .
וכשהוא יודע .
תיהיה בטוח שהוא לא מספר את כל הסיפור .
איציק

gooja
22-07-07, 12:34
דעתי, פעם נוספת (נרשמה אז, בשרשור הטנקים):

1. אשתי והילדים שלי נוסעים בתוך טנק. דיסקו, GMC או כל רכב שטח אחר, יעביר חצי מהתנע בהתנגשות עם פרייבט. אתם יכולים לקשקש על כוכבים ובטיחות: העורף של הילדים שלי חוטף "מכה" של 20 קמ"ש, אם פרייבט נכנס בו ב- 50 קמ"ש. הגאון בפרייבט עם הכריות, חוטף שטוזה של 50 קמ"ש, אם אשתי נכנסת בו מאחור ב- 30 קמ"ש.

2. סטטיסטית, 85% מכלי הרכב הם פרייבטים, כלומר, ש- 85% מהרכבים שיכולים להתנגש ברכב הגבוה יותר והכבד יותר, יחטפו יותר ממנו. הם יצאו בארון, ואנחנו בהליכה, מקסימום בצליעה.

3. ראיתי את התאונה המדוברת בצומת יקנעם לפני כמה שנים. רנו מגאן (עטורת כוכבים ושבחים, כריות ומחשבים, הראשונה שהיתה אז עם חמישה כוכבים), התנגשה חזיתית בדיסקו ישן (בטיחות אפסית, נכשל בכל מבחן בטיחות). בגלל הגובה והמיגון, הכריות לא נפתחו: הדיסקו נכנס עם הפגוש דרך החלון הקדמי, לפרצוף של הנהג. אני מאמין שחוץ מקצת פחחות, לא נגרם לו נזק. הבחור במגאן, מריח פרחים מלמטה. הבחור בדיסקו, מספר על חוויה מפחידה, מישהו נכנס לו מתחת לסרן. לי זה הספיק.

4. המבחנים בודקים רכב מול קיר (מסה אינסופית בשיקולי תנע). רוב התאונות הן רכב נגד רכב, ולא אחרת, שם יש משמעות למשקל ולמרכז הכובד.

אני כבר משוכנע

Demolition Man
22-07-07, 12:41
מה שאתה בעצם צריך זה ואן גדול ולא רכב שטח!
http://www.youtube.com/watch?v=GEBC9PbjPv4

נמרוד
22-07-07, 12:42
יהיה זכרו ברוך! עכשיו השיקולים שהביאו אותכם לשאלה ברורים יותר, למרבה הזוועה. שלא תדעו עוד צער. עדיין, בנושא של בחירת רכב, רצוי וכדאי ללמוד את כל מערכת השיקולים. מדע בטיחות הרכב הוא סטטיסטי במהותו, אי אפשר להחליט החלטות על סמך תאונות ספציפיות, כי לכם יכולים לקרות גם 1000 דברים אחרים - או לא כלום. רכבי שטח למשל הם בהחלט בעלי נטייה להתהפכות עצמית גדולה הרבה יותר, נכון שברוב המקרים התאונות האלו מסתיימות לפחות בלי הרוגים, אבל זה גם לא כיף. יש כאן כמה וכמה חברי פורום שהם או בני משפחתם התהפכו ברכבי שטח גבוהים, הרבה יותר מאשר בפריבטים. הדבר נכון במיוחד לרכבי שטח ישנים, בני 8-10 שנים שאתה מדבר עליהם, שעדיין לא היתה להם מערכת בקרת יציבות כל שהיא - מדובר בפרוש בכלי רכב פחות בטוחים. אם מה שמחפשים זה את הרכב הבטוח ביותר ולעזאזל שיקולים אחרים, אז עדיפה מכונית מנהלים גדולה ומודרנית על רכב כביש שטח.

boba banay
22-07-07, 13:06
תודה

כמי שראה שני אנשים מתנגשים בקיר ב90 קמ"ש עם פורד קורטינה 82 ויוצאים בהליכה, אני באמת מתחיל לחשוב לכיוון של מכונית מנהלים גדולה - בשרשור הטנקים דיברו על C5 כאפשרות שבתקציב או וולוו - ללא ספק אפשרויות שישקלו.

שוב תודה לעונים
רן

גיא
22-07-07, 18:25
יש פה מישהו שהוא ומשפחתו היו ב c5 בתאונה טוטל לוסט
הם יצאו ללא נזקים האוטו התפורר.

בדרך חזרה מבית החולים הוא ניכנס להזמין אחת חדשה.

לפי הסיפורים שלו, יש המלצה על האוטו הזה. קח בחשבון לעומת זאת שאם אתה לא קונה חדש, תחזוקה שם עשויה להיות יקרה עד יקרה מאוד ותבדוק אם הוחלפו צינורות לחץ גבוה של הגיר האוטומטי. ( מחיר הצנרת בלבד הוא כמה אלפי שקלים ). זה בהחלט נציג בכיר במשפחת המוצצים של איציק.

fuksi
23-07-07, 12:13
תודה

כמי שראה שני אנשים מתנגשים בקיר ב90 קמ"ש עם פורד קורטינה 82 ויוצאים בהליכה, אני באמת מתחיל לחשוב לכיוון של מכונית מנהלים גדולה - בשרשור הטנקים דיברו על C5 כאפשרות שבתקציב או וולוו - ללא ספק אפשרויות שישקלו.

שוב תודה לעונים
רן

מכוניות מנהלים
שווה לבדוק וולבו מלפני 7-8 שנים כשהם יצרו מכוניות בלי יותר מידי צעצועים אלקטרונים.

שאלה לאיציק: סיפורי הבטיחות של וולבו של לפני 10 שנים מבוססות או מיתוס?

איציק - 4X6ZH
23-07-07, 14:04
הוולוו מאז ומעולם היה בטוח ווכנראה שהבטוח מכולם .
רק להזכיר שאת חגורת הבטיחות וולוו הכניס לעולם הרכב עוד בשנות ה 60
הדגמים 740-940-960 מאד מאד בטוחים .
פגושים היושבים על בולמי זעזועים .
קורות קל קר בחלל הפגוש לספיגת המכה .
נקודות קריסה בקורות השילדה .
בחלק מהדגמים יש קורות חיזוק המעבירות את עוצמת הפגיעה לסרנים .
חגורות בטיחות שגם מושכות את הנוסע לאחור בזמן הפעלת כרית אויר .
לחלק מהם יש מערכות במושבים המיועדים להגן גם בפגיעות מהחלק האחורי ( אני לא מכיר עוד יצרן שמתקין מנגנון כזה ) .
הוולוו מהדגמים החדשים סדרת ה S כולל גם מערכות כריות אויר במקומות שונים כסאות \ דלתות\ גג \ הרכב מחוזק בקשתות התהפכות כחלק מגוף הרכב .
לחלק מהדגמים יש קורות נשלפות על ידי הפעלה פירוטכנית במקרה של תאונה \ גלגול המרכב .
כמובן שיש את כל מערכות היצוב \ והבלימה .
לצערי הפרסומת של וולוו לא מציגה מערכות אלה .
והקהל סופר כוכבים . העיתונות מחלקת אותם בהתאם לעומק הפרסום .
התוצאה היא שרכב בפרסומת צהובה נחשב לבעל מוניטין בתחום הכוכבים .;-)
איציק

יוני5
23-07-07, 15:59
תודה

שוב תודה לעונים
רן

בהנחה שההתנגשות היתה חזיתית (כלומר הקורטינה לא שיפשפה את הקיר מהצד) ובהנחה שהקיר לא היה עשוי מקרטון, אלא מבטון , אז או שאתה מדמיין או שה90 קמ"ש היו 20.

אל תמכור לעצמך סיפורים.
אבל הכיוון נכון. ותקשיב לאיציק בנוגע לוולוו. אני לא מכיר את המחירונים של וולוו, אבל בסביבות 70 תוכל למצוא אוטו שישרת את משפחתך ויהיה אמין ובטוח.

בהצלחה,
יוני5

איציק - 4X6ZH
23-07-07, 16:08
יהיה לך קשה מאד למצוא רכב כזה
זה כמו הילקס
זה כמו גימיני
לא מוכרים אותם
נכון יש כאלה במחיר יחסית מצחיק כ 50.000 ש"ח
ק"מ נמוך קשה מאד למצוא .נמוך זה עד 100.000 ק"מ
איציק

boba banay
23-07-07, 23:34
מתחיל לחפש

כל מה שנשאר הוא לשכנע את אבא שהוא צריך וולוו ולא ג'יפ:mrgreen:

תמיד אפשר להבטיח לו סיבוב על שלי

RONI
24-07-07, 19:06
למה לא תנסה סמרט 4//2 ?
רכב אמין ,לא ככ זול בקניה אך זול באחזקה.
כלוב בטיחות חזק ביותר . ראה פרסומות בתכניות רכב BBC .
אין בעיות חניה.
מה רע?
לא צריך מפלצות מוצצות!

fuksi
25-07-07, 10:49
למה לא תנסה סמרט 4//2 ?
רכב אמין ,לא ככ זול בקניה אך זול באחזקה.
כלוב בטיחות חזק ביותר . ראה פרסומות בתכניות רכב BBC .
אין בעיות חניה.
מה רע?
לא צריך מפלצות מוצצות!

אתה צוחק?
הבן אדם מסיבותיו מאמין בברזל+משקל ואתה מציע לו סמארט?

boba banay
25-07-07, 10:56
ראיתי את הפרסומת בהילוך חמישי שהכניסו את הסמרט בקיר ב70 קמש והבובות יצאו שלמות -
אבל זה נאמר כמה פעמים פה קודם - אני לא מאמין להם - כוכבים כיפופים וחירטוטים...כלוב בטיחות חזק ומסה עדיפה של הרכב.

בני
27-07-07, 14:05
בקשר לפרסומת בהילוך חמישי הם אמרו במפורש:

למרות שהכלוב נשאר שלם אף בנאדם לא היה יוצא משם בחיים!

gooja
12-08-07, 22:24
הוכחה נוספת למה שנאמר, היא התאונה אתמול, כשמשאית דרסה מיצובישי שבלמה.

היות ורכב שטח יהיה בגובה של 180 ס"מ - 200 ס"מ, המשאית לא תקפוץ על הגג, להבדיל מפרייבט שהחלק הנמוך שלה מגיע מתחת לחצי הגלגל של המשאית.

זה לא אומר שהחבר'ה בג'יפ היו יוצאים בחיים, אבל הם היו נזרקים, ולא מקבלים משאית מלמעלה, ואם הם חגורים + כריות אוויר, היו יוצאים בחיים.

התחושה שלי, שאם במקום גאלאנט הם היו בפאג'רו, התאונה לא היתה מגיעה לחדשות.

asafk
12-08-07, 22:31
תאמין לי, אפי- כשנכנסת בך משאית של 32 מאחור במהירות- זה לא משנה באיזה מכונית אתה יושב. וגם פאג'רו הוא מכונית קטנה בסה"כ..

אסף.

-->