PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה משאבת שמן לא בונה לחץ?

t_uri
21-12-02, 18:55
מהם הסיבות לדעתכך שמשאבת שמן לא בונה לחץ (בכלל)? במיוחד שהיא אחרי שיפוץ ומבדקו בה המרווחים כדת וכדין.

אורי טל.

t_uri
21-12-02, 20:01
עוד מידע:

אחרי שהרכתי את המנוע למקום סובבתי אותה עם מברגה וזה לא גרם לשעון להראות לחץ שמן.

פירקתי את היוניט שמן ושוב סובבתי את המשאבה עם מברגה ולא היתה יציאה של שמן מהפתח של היוניט.

וואללה לא יודע.

לצערי, אני הולך לפתוח קרטר שוב פעם כדי לפרק את המשאבה ולראות מה קורה. ולצערי אני שוב הולך להתקל בברגים של הקרטר שנמצאים מעל תושבת נמוע ימנית שאין דרך לפרק אותם בלי לפרק תושבת מנוע. איזה דיכאון :( :? :( :x :cry:

חנן-ג'יפולוג
22-12-02, 00:26
מבעס לומר לך את זה עכשיו כשכבר מאוחר מדי אבל אתה היית אמור לטבול את המשאבה בכלי עם שמן עוד לפני שהרכבת אותה על המנוע, לסובב אותה ולדאוג לכך שהיא תהיה כולה מלאה בשמן ותעבוד.
אולי יש פטנט למלא אותה בשמן עכשיו כשהיא מורכבת אבל לי לא ידוע על פטנט כזה.
אתה מסובב את המברגה בכיוון הנכון?

ניר ל
22-12-02, 00:29
אורי, במקרים כמו אלה המוזכרים בשתי ההודעות האחרונות שלך, רצוי פשוט להרים טלפון.... אז קבל נזיפה ! (אלא אם ניסית ולא תפסת אותי משום מה...)
לגבי הרכבת המנוע, אני מבין שהסתדרת, אבל הדרך הקלה ביותר אם לא פירקת את המסכה, היא להושיב קודם את המנוע עם הבל האוזינג ומיסב הלחץ ואח"כ להכניס את הגיר תו"כ סיבוב לשני הצדדים. אם עושים את זה ללא אמצעים אז ניתן להפריד את הטרנספר, לתמוך את המנוע ולהרים את הגיר ביד, אחרי החיבור לחבר את הטרנספר והגשר. במקרה שלך אמצעים לא חסרים והיית יכול להשתמש בג'ק עגלה כדי לתמוך את כל המכלול. זה בטוח היה לוקח פחות משש שעות...
לגבי המשאבה - מהיכרות איתך אני מניח שלא פספסת כלום, המשאבה משופצת כראוי ואם הכל אטום לא צריכה להיות בעיה. בדוק שצינור הלחץ לשעון לא סתום, סגור הכל כוון , שפוך דלק לקרבורטור ותניע, תוך מספר שניות אתה אמור לקבל קריאת לחץ בשעון. גם אצלי קיים שעון מכאני והוא נותן קריאה רק אחרי שהמנוע מונע. אתה הרי שימנת היטב את כל החלקים תו"כ הרכבה ולא יקרה כלום גם אם במצב הכי גרוע המנוע יעבוד מספר שניות ללא לחץ שמן - זה קורה בקטן אחרי כל התנעה לאחר עמידה ממושכת.

חנן-ג'יפולוג
22-12-02, 00:38
ניר, מברגה אמורה לעשות את העבודה בדיוק כמו מנוע מונע ואני לפני שהנעתי את המנוע לאחר השיפוץ הגעתי ללחץ שמן יפה על ידי סיבוב מברג ביד בלבד!!!
ייתכן שאתה צודק שאין צורך להוריד משאבה כדי למלא אותה, אבל בכל מקרה לאחר כל הנסיונות אם מברגה לא בונה שמן חבל להניע את המנוע.

t_uri
22-12-02, 06:57
אני יודע שהייתי צריך לטבול את המשאבה בשמן ולא עשיתי את זה (שחכתי, לא הייתי מוותר על זה).

את זה שאין לחץ שמן ראיתי ישר כשהנעתי וראיתי שתוך מספר שניות אין תזוזה בשעון. אז הוצאתי את המפלג וסובבתי אותו עם מברגה לכוון הנכון (עם כוון השעון). אני לא יודע אבל באמת אולי היא לא מרימה שמן בגלל שהיא מלאה באוויר. (למרות שאחרי הרבה סיבובים של המברגה היא היתה צריכה כבר למשוך, לא :?: ). האם יכול להיות שמשאבה ריקה משמן לא תשאב שמן בכלל????

אני יכול להוריד פילטר שמן ולהזליף עם משמנת לתוך שמשאבה עד שהיא תתמלא? אני אנסה את זה.

יש עוד רעיונות?

אולי לאיציק?

אורי טל.

ניר ל
22-12-02, 10:39
אז אני מבין שהנעת - מזל טוב !
לנסות למלא שמן דרך פתח הפילטר נראה לי האופציה היחידה, אבל אני חושש שתאלץ את המשאבה ולבדוק אותה בחוץ אם לא עשית את זה קודם, בדוק אטימה של הפיק אפ בחיבור למשאבה ושהוא לא סתום. בהצלחה !

נמרוד
22-12-02, 10:56
האם יכול להיות שמשאבה ריקה משמן לא תשאב שמן בכלל????

כן.
משאבת גלגלי שיניים כמו משאבת השמן, היא משאבה פשוטה ולא יעילה - היא לא ממש אטומה. היא נועדה לשאוב שמן צמיג, וכשהיא שואבת אויר היא כל כך לא יעילה שהיא כנראה לא מצליחה לבנות מספיק לחץ אפילו כדי להרים את השמן את מספר הסנטימטרים הבודדים שנשארו לו.

t_uri
22-12-02, 13:32
בערב, אני אעדכן אתכם מה קורה.

אורי טל

t_uri
22-12-02, 14:52
אין שיפור :cry: ביום שישי אני אפתח קרטר ואחליף למשאבה חדשה. מקווה לטוב.

נ.ב. אם משהו פנוי לעזור לי (אפילו מוראלית) אז אני אשמח.

אורי טל.

חנן-ג'יפולוג
22-12-02, 14:54
ראשית, אורי, לא הבנתי למה הגעת למסקנה שאתה צריך להחליף משאבה.
שנית, ירדת מהרעיון שלי?

t_uri
22-12-02, 14:57
כן חנן. ירדתי מהרעיון שלך. אני מעדיף לפתוח. לא יכול להיות שהמשאבה לא תפעל בתנאים שהיא נמצאת בהם עכשיו.

יוץ מזה, מה אני עוד יכול לעשות חוץ מלהחליף משאבה?

t_uri
22-12-02, 14:59
הזמנתי כבר משאבה וסט אטמי קרטר. למען האמת זה די מתסכל.

אורי טל.

חנן-ג'יפולוג
22-12-02, 15:04
שיהיה לפרוטוקול: אני חושב שאתה טועה.

t_uri
22-12-02, 15:06
בעניין מילוי המנוע?

אורי טל.

חנן-ג'יפולוג
22-12-02, 15:10
לא, מילוי המנוע בשמן לצורך התנעת המשאבה וריקונו לפני התנעת המנוע זה סתם ניסיון שאולי ילך ואולי לא.
לגבי משאבת השמן, יש לך משאבה מלאה באוויר ואתה מחליט שהיא לא תקינה? לא הגיוני.

ניר ל
22-12-02, 15:13
אורי, להחליף משאבה ולגלות שלא היא הבעיה זה יותר מתסכל ...
אגב, חלפה בראשי מחשבה - להעלות את מפלס השמן במנוע, לתת לו להציף את המשאבה ואז להפעיל אותה עם מברגה ולראות אם משהו השתנה. את השמן שאתה מנקז אתה יכול לשמור להחלפה הבאה.

ניר ל
22-12-02, 15:14
אופס !

t_uri
22-12-02, 17:38
עלילותי ממשיכות: חשבתי שאולי המברגה שמסובבת יחסית לאט, לא מצליחה להתגבר על האוויר. החלטתי לחבר מקדחה שהיא הרבה יותר מהירה ואולי היא תמשוך יותר חזק את השמן למעלה.

הקיצר, אני מסובב את המשאבה ו.............הנה קצת שמן מתחיל לצאת לפתח היוניט ו שיט נפל לי המברג לתוך המנוע. :( :roll: .

כנראה שאין מנוס מלפתוח קרטר.

אורי טל.

t_uri
28-12-02, 15:04
טוב. אז הוצאתי את המברג בלי שום בעיה עם מגנט מתאים שכולל נורה בקצה (קניתי השוורץ כלי עבודה). סובבתי שוב את המשאבה עם מקדחה מהירה ואחרי איזה חמש שש שניות של פעולה, פתאום הטורים של המקדחה התחילו לרדת (היא מתאמצת) ו"טוז" :wink: זרנוק של שמן יוצא מפתח היוניט.

במרך ה-5 שעות הבאות אני מתעסק עם עוד כל מיני מסביב לג'יפ ולבסוף מבחרים מצבר ומניעים.

המנוע עובד מדהים!!! חלץ שמן במנוע קר באיזור ה75PSI ובמנוע חם באיזור ה 20-25PSI ב1000 סל"ד.

קצת כווני הצתה וקרבורטור וזהו. יש לי מנוע חדש. (בעלות של בערך 5000 ש"ח).

אורי טל.

טדי
28-12-02, 20:18
אחד הדברים החשובים להבין זה שלמשאבה מחובר צינור שמרים את השמן למשאבה ואם בסרק אין לך לחץ שמן יכול ליהיות שאין אטימה טובה בין הצינור למשאיבה
וזה מיתוך נסיון כבר ראיתי כמה כאלה
אז מה הלחץ שלך בסרק ?

t_uri
28-12-02, 20:45
בסרק יש לי באיזור ה 20PSI שזה טוב מאד לרוב הדיעות. אהה?

אורי טל.

חנן-ג'יפולוג
28-12-02, 21:41
מברוק, אורי.
איזו הרגשה נהדרת, אה?
שיקנאו כל קוני המנועים המשופצים...

t_uri
28-12-02, 21:54
אתה יודע מה, אחי? פשוט לא יאומן. אני מה זה מבסוט. מסתבר שזה לא רק עניין שך כסף, יש כאן גם תחושה של "עשיתי את זה!!!!"

אורי טל.

סוזי המשתוללת
01-01-03, 23:01
מברוק

C.Junior
23-05-03, 22:20
לאחר החלפת משאבת שמן חדשה ..
יש למלאה את המשאבה בווזלין ..
בגלל שהווזלין סמיך הוא לא ירד לאחר ההרכבה ..
ותשמור על היכולת ליצור לחץ ..

UNIX
23-05-03, 23:10
ואזלין??
עלול לסתום מעברים לא?

-->