PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה מתסכלת במע' הדלק (ארוך)

עמי
01-02-04, 23:50
אז ככה:
לפני כחודשיים, בדרכי חזרה מים המלח, הדיפ' הפסיק לסחוב בצורה קיצונית, תוך שהוא מעלה עננים לבנים של אדי סולר מהאגזוז.
מחוסר זמן, הכנסתי אותו למוסך מוכר (לא מורשה ל"ר), שלא עלה כל-כך על התקלה, אבל בכ"ז ביצע ניקוי למע' ההזרקה (נגד כאבי בטן ועין רעה). כמובן שזה לא עזר, סוף השבוע התקרב ובעלי המוסך ביקש ממני לחזור ביום א' שלאחר מכן. מכיוון שהחלטתי שאת הטיול באותו סוף שבוע אני לא מפספס, גירדתי קצת בפדחת והגעתי למסקנה, שהכי סביר שמשאבת העזר שבקה חיים.
באותו יום החלפתי את משאבת העזר, ולא יאמן - הדיאגנוזה שלי הייתה מדוייקת, הבעיה חלפה עברה לה...

אז זהו, כנראה שהחיים האמיתיים קצת יותר מורכבים: לאחרונה הבעיה חזרה שוב. ולא סתם, אלא בצורה הכי מעצבנת ומתסכלת שאפשר.

אין לי ספק שמדובר או בסתימת דלק או בשאיבת אוויר למערכת, הבעיה היא בזיהוי של מקור התקלה. לא נראה לי שמשאבת עזר תתחרבש אחרי חודשיים, וגם אם כן, מן הסתם יש מה שגורם לה להתחרבש ככה. חוץ מזה הבעיה ממש לא קונסיסטנטית. לפעמים הרכב נוסע מצויין ואחרי כמה דקות או שעות הוא לא עובר את ה60, ומוריד טורים, לפעמים עד כדי כיבוי המנוע (תוך כדי נסיעה - גם שילוב להילוך נמוך יותר וזריקת הקלאצ' לא תמיד עוזרת). בעליות הוא נחנק ובסרק הוא כבה (לפעמים). אחרי שהמנוע כבה, צריך לתת סטרטר ארוך או שניים ע"מ להתניע שוב, וגם אז חולפות כמה שניות עד שהמנוע "תופס" ומעלה טורים. עוד משהו, כשאני מרים טורים ואז עוזב את דוושת הגז, הטורים יורדים ומתייצבים בסביבות ה500 (אם המנוע לא כבה) ורק נגיעה קלה בגז (ועזיבתו) גורמת לטורים לעלות ולהתייצב על 750-800 בסרק (תחום נורמלי).
עוד מאפיין מרגיז, והייתי אומר, אפילו בעל תכונות מיסטיות - בערב/לילה הבעיה פחות חריפה מאשר בבוקר (גם לאחר שהמנוע מתחמם). כנראה שאלוהי הל"ר מקבל קהל רק בשעות החשיכה.

יש למישהו רעיון מי נגד מי כאן (חוץ ממני, הדיפנדר ורוח הקודש)?
אולי הסולונאיד שאחראי על דימום המנוע? אולי המשאבה סוחבת אוויר מהחיבורים של צנרת הדלק (יש כאלה לא מעט)? איך בכלל בודקים את זה? ואולי (כמה אני מקווה שלא) משאבת ההזרקה עצמה?
אולי כדאי לחבר לשם הנסיון משאבה חשמלית במקום המיכנית, כדי לנסות ולבטל כמה אפשרויות?

קובי
02-02-04, 01:23
עמי לילה טוב
אני לא מבין גדול אך תקלה דומה מאוד למה שאתה מתאר היתה לי ברכב של חבר(סיירה 4X4 דאבל ג'נט) והוא החילף את משאבת העזר והבעיה נעלמה לה.
אבל רק ליומיים שלושה ואכן הבעיה חזרה ובגדול בדיוק כמו שאתה מתאר.
לסיכום כי לכתוב אפשר הרבה הבעיה אצלו הייתה בסוף בקצר חשמלי למשאבת עזר ובמקום לחפש שעות פשוט הוחלף חוט החשמל ועד היום (טפו,טפו) אין בעיה ואני מדבר על לפני שנתיים וחצי.
שווה לבדוק פשוט בנסיעה תחבר ישיר מהמצבר ותראה עם הבעיה חוזרת .

קובי

עמי
02-02-04, 01:24
המשאבה מכנית

חנן א.
02-02-04, 01:36
1. את הסולנואידים שלי יצא להכיר במשאבות הזרקה, ניתן לפרק, להוציא את הטובלן, ולהחזיר את הסולנואיד ללא הטובלן, וכך אתה יכול להיות סגור על זה שהבעייה לא מגיעה מהסולנואיד.
2. יצא לי פעם לאכול חרא מיניקת אוויר בסיקס, כאשר חיברתי שני מיכלי דלק לקראת ראלי של גדי. הדרך שבה יכלתי לקבל מידע ויזואלי הכי טוב היתה צפייה על מסנן הדלק השקוף. ממש ראיתי בועות אוויר שמגיעות אליו עם הדלק. אז אם אתה יכול, לצורך מציאת התקלה לחבר מסנן שקוף שעומד בלחצים אצלך, או כוסית משקעים מזכוכית, שזה יותר נפוץ בדיזלים, או חתיכת צינור שקוף, אולי זה יעזור לך למצוא את הבעייה.
3. בשילוב עם סעיף 2 קח צינור גומי, ותחבר אותו ישירות ממיכל הסולר אל המשאבה. אח"כ תתרחק בכל פעם צעד אחד מהמשאבה עד שתגלה את הגורם לכניסת אוויר.

או שלא.

רכס חיים
02-02-04, 04:33
אם אתה ממלא דלק בתחנה קבועה , יתכן והבעיה בכלל בדלק שלך. הסימפטומים ובמיוחד העשן הלבן מצביעים על מים בדלק או שהדלק שלך מעורב בנפט. אם אתה מתדלק בתחנות שונות - שכח ממה שכתבתי. אם אתה מתדלק בתחנה מסוימת עבור לתחנה אחרת במיכל הבא וב-90% הבעיה תיפתר. יש המון בעיות בסולר שנובעות מנסיון לחסוך בעלויות בכדי לתת הנחות גדולות.

asih
03-02-04, 00:33
יש משהו בקטע של תחנת דלק
היתי במוסך אצל שגיאת יודע סיפר לי שהגיע רכב עם בעיות סחיבה, לא מצאו כלום חוץ ממנוע שלא סוחב, הוא בדק את הדלק וראה שזה שקוף לגמרית ממש נפט, אפילו ריח של סולר לא היה לזה.

עמי
03-02-04, 12:10
טוב,
נראה שהבעיה נפתרה.
כעצתם של חנן ואיציק (תודה) ניתקתי את צינור הדלק שנכנס למשאבת העזר ממיכל הדלק והכנסתי אותו לג'ריקן, כך שישאב משם סולר, וזה עבד!
בשלב ב' חיברתי את המשאבה ישירות למיכל הדלק, תוך עקיפת כוסית המשקעים ו3-4 מטר צנרת דלק שמובילים מהמיכל לכוסית הנ"ל וממנה למשאבת העזר. למרבית הפלא, גם זה עבד.
אז הבעיה היא איפה שהוא שם בדרך. מעניין כמה חשובה כוסית המשקעים הנ"ל במיוחד לאור העובדה שבדיסקברי עם אותו המנוע ואפילו בחלק מדגמי הדיפנדר, לא מותקנת כוסית כזו במקור.

אריה פאהן
03-02-04, 12:22
קודם הייתי מנקה ובודק את הכוסית מאחור ליד מיכל הדלק אם יש בה מים , אח"כ מפרק את מסנן הסולר אם הוא מלא לחלוטין אז זה שולל כניסת אויר למע' .אם הוא לא מתחיל לחפש את חדירת האויר למע' דרך הצנורות עד לצינורית שנכנסת למיכל הדלק, בדיפנדר זה נמצא מהצד של המיכל ליד הגלגל השמאלי, בדיפנדר יש מצב שהצינורית מסתובבת ואז הוא שואב אויר , עוד אפשרות שיש לך מסנן על הצינורית בתוך מיכל הדלק והיא מלוכלכת ומקשה על היניקה,

גיא
07-02-04, 22:13
סיפור קטן לחיזוק הקטע של ת"ת ...

מדובר על בחורה עם קטנוע שהיתה ניתקעת כל כמה מאות מטרים ...
פירקו לה את כל הקטנוע לחלקים .. הרכיבו הכל מחדש ולא מצאו שום בעיה מכנית/חשמלית בשום חלק של הקטנוע ......

ועדיין כל כמה מאות מטרים, המנוע כבה.

המוסך שהחליט לבדוק את העניין לעומק, שוב פרק את כל המנוע לחלקים ושוב לא מצא כלום ....

בנתיים היו צריכים רגע כמה טיפות דלק בשביל להניע איזה מנוע שלא עבד כמה זמן . אז לקחו מהמיכל של הבחורה, ... נחשו מה ? לא מניע ... פשוט בתערובת של 90 אחוז מים מול 10 אחוז דלק זה לא עובד .......

-->