PDA

צפייה בגרסה מלאה : LINEAR PATTERN ושאר ירקות

Erez.
24-07-07, 11:04
שלום,
מאחר והתחלתי לעבוד קבוע על סוליד 2005, ואלה שאמורים ללמד אותי פשוט זורקים אותי למים, אז אני קצת מרמה ושואל פה.

שאלה ראשונה שתעזור לי מאוד היא,
האם ישנה אפשרות לעשות LINEAR PATTERN עם סיבוב של למשל 90 מעלות לחלק, ולקבוע לו מיקום חדש?
או האם ניתן לעשות COPY לחלק ביחד עם סיבוב של 90 מעלות, או שהאפשרות המומלצת היא להוסיף חלק להרכבה ולמקם אותו.
הבעיה היא, שיש לי חלק מסויים בהרכבה, שמופיע 12 פעמים בכיוונים שונים, 0 מעלות, 90 מעלות, 180 מעלות ו270 מעלות. כל אחד במיקום שונה.
מה הדרך הקצרה ביותר למקם את כולם ללא הוספה של אותו חלק 12 פעמים להרכבה? והדרך המומלצת כמובן, בלי לעבוד יותר מידי עם MATEים.
תודה, ארז.

נמרוד
24-07-07, 11:20
אם מדובר על חלק אמיתי, במציאות, שמופיע 12 פעמים - אז למה אתה מחפש קיצורי דרך? הוא חייב להיות בהרכבה כ12 פעמים נפרדות, כל פעם מחובר למקום הנכון באורינטציה הנכונה, רק על ידי MATES בצורה חכמה!

זה אחד הטיפים הכי חשובים - תבנה את זה בסוליד כמו במציאות!!! אל תחפש קיצורי דרך, כי אחר תצטער עליהם.

Erez.
24-07-07, 12:41
לא לא, אני אסביר יותר טוב.
מדובר באלקטרודה נחושת אחת עם צורה מסויימת במציאות, שאמורה לעבוד על חלק פלדה ב12 מקומות שונים בכיוונים שונים כאמור בהודעה למעלה, אני מכין את השרטוט לעבודה לאנשים.
בשרטוט האלקטרודה אמורה להופיע בכל ה12 מקומות המדוייקים (מאוד).
השאלה היא האם צריך להכניס את החלק להרכבה 12 פעמים, או שיש אפשרות לשכפל אותו בתוך ההרכבה.

הרכבה = חלק פלדה במציאות
חלק (במחשב) = אלקטרודה במציאות

בסופו של דבר מדובר בהרכבה עם כ-50 חלקים כאשר קיימים רק 6 סוגים שונים.

נמרוד
24-07-07, 12:53
מבחינת התוכנה, חלק זה חלק, בכל מקרה יהיו 12 מופעים שלו בהרכבה ובעץ ההרכבה. אם אני מבין נכון, מה שאתה מחפש זה קיצורי דרך לגבי המיקום והנעילה שלהם בתוך ההרכבה במקומות השונים - ובכן, כן, יש אפשרויות שונות, למשל mirror part שבו אתה בוחר/מסמן מישור וחלק, והחלק משוכפל במיקום שהוא תמונת ראי, או pattern לינארי או סיבובי לשכפול של חלקים במרחקים וזויות שונות. אתה יכול להשתמש בכלים האלו, במקרה שאכן התבנית הנדרשת היא תבנית פשוטה. אם לעומת זאת המיקומים שונים ומשונים, אז הדרך היא להכניס עוד עותק ועוד עותק של החלק להרכבה, ולמקם כל אחד מהם בנפרד על ידי שלושה mates. זה לא באמת מסובך ולא לוקח זמן. הרכבה של 50 חלקים??? הצחקת אותי, זה הרכבונת... :smile: נסה לעבוד עם 500 חלקים, 1000, 2000, ואז נדבר :mrgreen:

שחר
24-07-07, 14:04
יש פונקציה של הכנסת חלק להרכבה לפי PATTERN או FEATURE.

Insert>Component Pattern

תבדוק אם זה מקל עליך. חשוב רק שה MATE של החלק הראשון יהיה נכון.

הפונקצייה הזו נוחה במיוחד בעבודה עם HOLE WISARD

Erez.
24-07-07, 14:30
ברור שזאת הרכבונת ולא משהו מסובך! :)
זה רק חלק קטן מתבנית שלמה של מוצר.
בכל אופן, את מה שאמרתם ניסיתי,
כשעושים LINEAR PATTERN, החלקים ממוקמים מצוין ואינם "צפים".
כשעושים MIRROR, החלקים "צפים" וצריך למקם אותם עם MATE, ואז בעצם כבר אין הבדל בין להכניס את אותו חלק 12 פעם לבין לעשות MIRROR.
הצלחתם להבין אותי בכלל?

אני בעצם מחפש דרך שבה אני אשתמש בחלק שאותו בניתי על החלק המרכזי, (אשתמש באלקטרודה שאותה בניתי על החלק פלדה) ואשכפל אותה עוד 11 פעם ישר למיקומים השונים (בזוויות - זאת הבעיה)
זוויות בציר C בלבד, לא זווית ביחס לTOP. כלומר, רק סיבוב של החלק ב90 מעלות כל פעם.

נמרוד
24-07-07, 14:35
כשאתה ממקם חלקים במירור, הם צפים, אבל הם במיקום הנכון, ולכן אתה יכול להסתפק בmate אחד של FIX שינעל אותם במקום הנכון. אם תזיז את החלק המקורי לעומת זאת, החלק המשוכפל לא יזוז, אבל לפחות לא יעשה "אדום" בעיניים. פשוט תצטרך אז לשחרר אותו ולמקם אותו מחדש.

Erez.
24-07-07, 21:43
הבנתי שאין דרך כזאת, אז נמשיך בשיטה של להכניס את אותו חלק מספר פעמים.

תודה בינתיים, עד השאלה הבאה

-->