PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעש מהגיר/מצמד

Viper
24-07-07, 21:54
כאשר הרכב נמצא בניוטרל והמצמד משוחרר נשמע רעש (כמו של מיסב שמסתובב בתוספת חיכוך) מכיוון הגיר/מצמד.
עד עכשיו די התעלמתי מהנושא מכיוון שכולם אמרו לי לעזוב את השטות הזו.
השבת הרמתי את הרכב על בוקים (כחלק מהטיפול במיסבי גלגל שעשיתי) וע"מ לבדוק את סוגיית הרעש- הנעתי את הרכב, שילבתי לניוטרל ושחררתי את המצמד- באופן די מפתיע (או לא) הגלגלים התחילו להסתובב אט אט.
השאלה הגדולה- האם זוהי בעיה ב-Freeplay של כבל המצמד שניתן לכוון בקלות או משהו מורכב יותר?

GodsFather
24-07-07, 22:00
הרעש הזה אמור להיות (אלא אם אתה שומע משהו באמת מחריד). יהיה על זה כבר משהו פה בעבר, אבל אני לא יודע איך אפילו להתחיל לחפש את זה בשבילך... אולי אלון יעזור פה , זכור לי שגם הוא היה מעורב באיזו הערה צועקת בנידון...

לגבי התנועה של הגלגלים , גם אצלי זה ככה , אני לא חושב שזה שלילי, אבל אל תתפוס אותי במילה פה.

אלון_ק
24-07-07, 22:06
על הרעש אתה באמת יכול לעשות חיפוש, שאלו כמה פעמים לפניך. שורה תחתונה - תמיד יש רעש, אלו מיסבים על הציר הראשי. כמה רעש זו שאלה אחרת, זה בהחלט עשוי להיות מעבר לנורמה ואז שווה להחליף מיסבים.

גם התנועה נורמלית. אמנם אין חיבור ישיר בין גלגלי שיניים בגיר, אבל הציר הראשי שמסתובב טבול בשמן וכך גם גג"שים על צירים אחרים. סיבוב השמן ע"י הציר הראשי גורם לסיבוב שאר גלגלי השיניים. זה לא קשור למצב המיסבים.

Viper
24-07-07, 22:52
אלון, בחיפושים לא מצאתי משהו שתואם לבעיה אצלי.
הגלגלים מסתובבים וכשמוסיפים מצערת- סיבוב הגלגלים מתחזק ודי קשה לעצור אותם אפילו ברגל. זה נראה כאילו משהו מעבר לסיבוב שהשמן גורם. אבל אולי אני טועה.
בכל אופן- לא יכול להיות שזה ה-FreePlay?

idanw
24-07-07, 22:58
אתה טועה.. גם אני חשבתי כך, אם אתה בניוטרל, אין קשר למנגנון כיוון הקלאץ'. המצב תקין לגמרי!

אבי 1
25-07-07, 11:06
אם כשאתה לוחץ על המצמד הרעש נעלם סביר מאוד שזה מיסב הלחץ של המצמד.

אלון_ק
25-07-07, 11:44
הפוך, אבי. אם כשלוחצים על המצמד הרעש נעלם זה בטוח לא ממיסב הלחץ.

Viper
25-07-07, 18:09
וכמובן שכאשר לוחצים על המצמד הרעש נעלם...
אז מה אתה אומר אלון- זה רק "אפקט" מהשמן? להתעלם?!? הרעש לא כזה נוראי...

אבי 1
25-07-07, 22:12
רק עכשיו ראיתי את התגובה שלך חנן.ולא טעיתי.כאשר לוחצים על המצמד. ויש לחץ מצד הקלאץ על המיסב לחץ ואז נעלם הרעש -זה המיסב לחץ שמרעיש.בדיקה פשוטה שזה באמת מיסב לחץ:נתק כבל מצמד.קח עם היד את המנוף של המצמד{איפה שהכבל מצמד מחובר}אחורה -שלא יהיה מגע בין מיסב לחץ לשמש של הקלאץ.אם הפסיק הרעש זה מיסב לחץ.

ולא .אין סיבה להילחץ.זה בסדר בדיעבד.אלא אם כן יש תופעות נלוות של דעידה בדוושת קלאץ וכו.
ערב טוב.

אבי 1
25-07-07, 22:14
אלון .תסלח לי בלבלתי בין השם שלך לחנן.וזה בסדר-בתשובה שלי לא התבלבלתי

אלון_ק
25-07-07, 22:32
לא ברור לי ממה השגיאה המאוד נפוצה הזו נובעת, אבל הנה הסבר טכני מלא לויכוח ביני ובין אבי:
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=20261&highlight=%EE%E9%F1%E1+%EC%E7%F5
סיכום: אני צודק :lol:

-->