PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמן מנוע ?????

צביקה5
20-02-03, 19:29
יש בשוק מספר המלצות לשמן מנוע טוב עבור סיקס.

אם יוצאים מנקודת הנחה שהסיקס שלי לא אוכל שמן ואני מוכן גם להשקיע קצת יותר עבור שמן "איכותי " היות והסיקס נוסע מעט כל יום ויש לו הרבה הנעות קצרות איזה שמן הכי מומלץ לשים ??
האם כדאי להוסיף איזה שהם תוספים לאחר החלפת שמן חדש ?

צביקה

חנן-ג'יפולוג
20-02-03, 21:42
זו דעה אישית, לא מבוססת על מחקרים וכיו"ב:
יש לך, צביקה, מנוע שתוכנן לפני כחמישים שנה, עוד לפני שמישהו בשוק הרכב חלם על שמנים סינטטים, תוספים וקסמים מודרניים למיניהם.
המנוע הזה, מאז ומעולם, גם עם השמנים בתקנים המיושנים של אז נחשב למנוע בין הכי אמינים שהיו לג'יפ עם אורך חיים צפוי של כ 250K מייל.
חבל על הכסף שלך. שים את השמן הכי זול שאתה מוצא, מובטח לך שגם הוא טוב הרבה יותר מהשמנים שהיו בשימוש כשהמנוע הזה נולד, וסע לשלום.
הקפד על החלפת שמן כל חצי שנה, אם אתה לא עובר בחצי שנה יותר מ6000 ק"מ.
זהו.

kondason
20-02-03, 23:20
אהלן צביקה
אני מצטרף לדעה של חנן
מכיוון שבמנוע הנ"ל נוצר כבר בלאי ועדיין לא המציאו את התוסף שמגדל ברזלים
פשוט תקנה שמן זול בצמיגות גבוהה ותהנה כל עוד את יכול ממה שיש

טדי
21-02-03, 00:13
אל תקנה את הכי יקר ולא סינטטי ולא חצי סינטטי
אבל גם אל תלך על הזול ביותר לך על שמן שיש לו אבא ואמא
ותלמד לקרוא ולהריח את השמן
נכון שהמנוע הזה יכול לחיות הרבה זמן אבל אני מכיר יותר מידי מנועי 258 שיש להם נקישות מהקרנק (מיסבי טלטל וכו') וזה קשור לשמן ישן ולפעמים גם לאיכות ירודה או שניהם יחד מאחר שהשמן לא יקר במיוחד אז אני נוטה להחליף לפחות 3 פעמים בשנה ותוסף פעם בשנה
התוסף עוזר או לא זה נתוןן לויכוח

ערן המסוקס
21-02-03, 00:22
גונבה לאזני ששמן 20-50 יוצר בוצה ולכן הוא לא בשימוש יותר ברכבים. אני לא בטוח שזה נכון, אך בכל מקרה רמת הצמיגות אינה מתאימה למנוע.

לפי הספר השמנים המתאימים הם:
חד דרגתי - 30 או 40W (מומלצים רק לטמפ' מעל 15 מעלות)
רב דרגתי - 10W-30, 10W-40 (מומלצים ממינוס 18 ומעל 15 מעלות)
20W-30 (מומלץ רק לטמפ' מעל 15 מעלות)

לדעתי הלא מלומדת, 10W-40 הכי מתאים, מכיוון שהוא מתאים גם לחורף וגם לקיץ החם.

השמן צריך לעמוד בתקן API SF.

יש את השמן 10W-40 (מינרלי) בעל תקן גבוה ובמחיר מצחיק ביותר באוטו דיפו.

asafk
21-02-03, 00:35
API SF ומעלה... זה אומר היום- SJ.
אי אפשר למצוא SF בשוק, ואם תמצא- זה אומר שהוא ישן מאד.

אסף.

kondason
21-02-03, 00:46
אהלן ערן

שמן 10W40 מומלץ מכיוון שמערכת תיזמון השסתומים במנוע הנ"ל מצוידת במרימים הידראולים.

במקרה הנ"ל הבחור סיפר לנו שיש לנו כאן עסק עם חולה גוסס שמחפש את מנת המורפיום האחרונה שלו.

שמן בעל צמיגות נמוכה, יגרום לאכילה מוגברת של שמן וכמו כן ללחץ שמן בעיתי בגל הארכובה כמו שטדי סיפר לנו מתוך נסיונו על דפיקות בגל הארכובה.

למנוע תקין הייתי יכול גם להמליץ לו תוסף של ג'סטיס ברדרס שישמור על הקים וגם על שטיפה פנימית יחודית שתעזור לו לשמור על המרימים.

הפיתרון הכי יעיל למצב המנוע הנ"ל כפי שהמליץ חנן, יהיה שימוש בשמן צמיג יותר כמו שמן 40 או 20W50 ולתת למנוע לגסוס בכבוד

Bulldog
21-02-03, 00:50
הרגתם לבחור את המנוע

אם יוצאים מנקודת הנחה שהסיקס שלי לא אוכל שמן ואני מוכן גם להשקיע קצת יותר עבור שמן "איכותי " היות והסיקס נוסע מעט כל יום ויש לו הרבה הנעות קצרות איזה שמן הכי מומלץ לשים ??

איך אתם, חכמים, גאונים ויודעי דבר, הגעתם למסכנה שהמנוע שלו גמור?

kondason
21-02-03, 00:51
סליחה סליחה
אני לוקח את הדברים שלי חזרה
טעות בהבנת הנקרא
הדיסלקציה מתחילה להשפיע :lol:

UNIX
21-02-03, 00:52
אני משתמש בשמן הכי יקר שקיים בשוק שמים אותו למנועי דיזל בד"כ

השמן ממש טהור הוא שקוף מאוד

אפילו שהמנוע שלי מת בוא נגיד שאני שם כמעט כל יומיים שמן טוב

עכשיו כבר שבועיים אומנם הוא לא זז אבל כשיהיה מנוע חדש

כדאי לשים את השמן המובחר הזה?(בהנחה שלא עולה לי כסף כמובן)

יש שאומרים ששמן כזה אפילו עושה צרות למנוע ישן הגיוני?

kondason
21-02-03, 00:59
יוניקס באיזה שמן אתה משתמש?

ערן המסוקס
21-02-03, 11:02
אני לא יודע איזה שמן אתה שם אבלם הוא הכי יקר שיש אז בוודאי שהוא סינטטי וסביר להניח שתחום הצמיגות שלו נע בטווח רחב מאוד, כאשר התחום הנמוך נמוך מאוד? בכל מיקרה שמן כזה עלול להיות בעייתי במנועים ישנים מכיוון שיש לו נזילות גבוהה יותר ועקב כך הוא עלול לפרוץ ממקומות ולגרום לנזילות ואכילת שמן וירידה בלחץ השמן. זאת דעתי כמובן.
למנוע גמור הייתי משתמש ב W40 מינרלי כמובן. גם זול וגם בעל דרגת צמיגות גבוהה, למניעת נזילות מוגברות.

UNIX
21-02-03, 23:07
אני לא יודע איזה שמן אתה שם אבלם הוא הכי יקר שיש אז בוודאי שהוא סינטטי וסביר להניח שתחום הצמיגות שלו נע בטווח רחב מאוד, כאשר התחום הנמוך נמוך מאוד? בכל מיקרה שמן כזה עלול להיות בעייתי במנועים ישנים מכיוון שיש לו נזילות גבוהה יותר ועקב כך הוא עלול לפרוץ ממקומות ולגרום לנזילות ואכילת שמן וירידה בלחץ השמן. זאת דעתי כמובן.
.

אמרת את המילים ערן בוא נגיד שלחץ שמן אבוד כי כבר אין בכלל רק בהתחלה
שמניעים אחרי כמה דקות נעלם. אכילת שמןן בוא נגיד שבערך הוא אוכל שמן כמעט כמו דלק .

אבל זה לא משנה בקרוב אני מחליף מנוע היום כבר החלפתי סטרטר והוא מניע כמו שור אחרי שבועיים שלא עבד .

אבל בקרוב כשיהיה מנוע איזה שמן לשים לו? בהנחה ששמן לא עולה לי כסף
אפילו היקר ביותר

ערן המסוקס
23-02-03, 17:39
אני שוב מדגיש שאני לא מבין גדול, אבל למיטב ידיעתי, אם המנוע חדש במצב טוב, אז אין שום בעייה לשים בו שמן סינטטי איכותי. אבל עדיין תלוי אם רמת הצמיגות שלו היא נכונה. באיזה שמן אתה משתמש?

t_uri
23-02-03, 18:28
לדעתי שמן טוב לא יעשה נזק למנוע. אני מאז האוברול משתמש בשמן חצי סינטטי שעולה לי 70 ש"ח לגלון. כמה זה כבר עולה לי??? במחיר שאני מתדלק פעם אחת, אני מכפיל או משליש את ההפרש בין שמן מינרלי זול (30 ש"ח בערך) לשני גלון שמן שאני מחליף פעם בטיפול, אז מה כבר הביג דיל?

UNIX
23-02-03, 18:47
אם אני לא טועה אני משתמש בשמן סינטטי
או 10 או 15 w

ערן המסוקס
23-02-03, 19:05
אם זה מה שאני חושב שזה אז ממש לא כדאי לך..
אם יש לו רק דרגת צמיגות אחת (לדוגמה 10W) ולא טווח דרגות (לדוגמה 10W-50) והדרגה היא מה שרשמת מצבך מממממממש לא טוב. אתה גומר את המנוע עם שמן דליל מאוד.

UNIX
23-02-03, 19:11
ערן המנוע שלי כבר במצב שאני בטוח שלא ראית מנועים כאלה בעבר

עכשיו התקשרתי לשאול איזה סוג שמן זה

וזה 15w40

זה נשמע כבר יותר טוב?

למנוע הזה זה כבר לא משנה אני פשוט מתעניין למנוע הבא שלי שעליו אני מתכוון

לשמור לכמה שנים הקרובות או הרחוקות.

ערן המסוקס
23-02-03, 19:30
זה נישמע לי הגיוני. אבל לפי איך שזה נשמע נראה לי שזה לא שמן סינטטי. אין לו טווח צמיגות גדול כלכך. בדרך כלל תוכל למצוא שמן 15W-40 במחירים נמוכים דווקא. שמן 10W-40 קשה יותר למצוא והוא יקר בדרך כלל. משום שבאוטו דיפו השמן הנ"ל נמכר במחיר מצחיק של 30 ש"ח לגלון עדיף להשתמש בו בהנחה שאני צודק והשמן שאתה משתמש בו הוא שמן לא סינטטי ולא מיוצר מחברה מוכרת.
השמן שאני משתמש בו (10W-40) עומד בתקנים הגבוהים ביותר ומיוצר ע"י חברת "פז".

UNIX
23-02-03, 19:35
השמן שאני משתמש בו משתמשים לרוב במנועי דיזל
בגלל הבלאי הגבוה שלהם זה שמן יקר מאוד .
אני יפרט מחירים יותר מאוחר כשיהיה את מי לשאול
אני חושב דווקא שהשמן הזה לא בריא למנוע כי תמיד אמרו לי בעלי
סיקסים שכבר הרבה שנים בעסק לשים שמן הכי זול שיש והכי פשוט שיש
אני לא חושב שהם אמרו את זה כי הם קמצנים הם דגלו במה שחנן אמר שזה מנוע ישן שהומצא לפני הסינטטים

UNIX
23-02-03, 19:40
טעות שלי אחרי בירור קטן השמן שעכשיו אני משתמש בו הוא שמן פשוט
אבל בעתיד הרחוק אני מתכנן לקנות רק סינטטי
ד"א ערן צדקת זה לא סינטטי אני לא הבנתי נכון כנראה כמה דברים
sorry

-->