PDA

צפייה בגרסה מלאה : 3/4 אליפטי מול דרופ קיט- הקבלות.

Bulldog
02-02-04, 18:31
בסה"כ נראה כאילו שניהם עושים את אותה עבודה, מאפשרים מהלך מתלה גדול יותר בנפילה של הסרן ומנחים אותו חזרה למקום.
מה הבעיות שיוצרת התקנת דרופ קיט על המערכת?
האם הן יהיהו מקבילות לאלה של ה3/4? (בולם ארוך יותר, צורך בגל הינע אחר)
עומר

חנן א.
02-02-04, 18:36
3/4 שבנוי מרבע קפיץ חצי אליפטי שכולל את כל העלים ולא רק את המאיה, לא סתם "נותן לסרן ליפול" , אלא לוחץ את הסרן אל הקרקע בכל המהלך ולכן אין מה להשוות אותו לדרופ-קיט-ריבולבר וחבריהם.

Bulldog
02-02-04, 18:43
ואם לצורך ההשוואה נדבר רק על מאיה נוספת?
אתה יודע, האופציה הפחות בולטת לעין.

אדי
02-02-04, 22:14
לדעתי, גם עם עלה אחד (מאיה) ה-3/4 אליפטי עדיף על ריבולברים וכו'. מופעל תמיד כח כלשהו כתוצאה מהקפיץ, ככל שקבוע הקפיץ של העלה הנוסף גדול יותר הכח שיופעל על הגלגל יהיה גדל יותר. כדי לקבל קפיץ בעל קבוע קפיץ גבוה כדאי לחפש עלה עבה רחב וקצר (לא יותר מדי ...) ככל האפשר.

אדי

Bulldog
02-02-04, 22:30
ואם נשתדל להשאר בשאלות המקוריות, בולמים ארוכים יותר זה ברור, אבל מה עושים עם הגל הינע?

אדי
02-02-04, 22:46
אני לא בטוח שתהיה לך בעיה עם גל ההינע, המהלך אמנם גדל, אבל לא נראה לי שתצטרך להתחיל להתאים את הדרייבשאפט האחורי. לCJ-ים עם ריבולברים יש בעיה עם גל ההינע? אני מניח שהתוצאה די דומה.

חנן א.
02-02-04, 23:08
זה צריך להיבדק בשטח, אבל בעיקרון בגלל שהפיבוטים הקדמיים (התושבות הקדמיות) של הסרן האחורי והפיבוט הקדמי (היציאה מהטרנספר) של גל ההינע די קרובים, יתכן שלא תתקל בבעיה, וזה נכון גם לסרן הקדמי.

נמרוד
03-02-04, 09:50
העקרון דומה, אפילו זהה, לדרופ קיט, ולרבולברים. לחשוב שהמאיה לוחצת יותר מרבולבר כי "יש קפיץ" - זה אשליה. בפועל, "הלחיצה" של המאיה זניחה לחלוטין.

בדיוק כמו הדרופ קיט והרבולברים, המערכת הזאת פותחת תחום נוסף למהלך המתלה, תחום בו הקפיץ מתנתק מהשלדה - בדרופ קיט זה ברור לעין, אבל זה בדיוק מה שקורה גם ברבולבר וגם ב3/4 אליפטי. ככה שמהלך המתלה מבחינת כל המערכות הנלוות - בולמים, צינורות בלמים, היגוי, גלי הינע... גדל, והשאלה האם כל אחד מהאלמנטים האלו מגיע לגבול וצריך לטפל בו - זו שאלה של כל מקרה לגופו. וזה נכון גם להגבהת קפיץ "אמיתית".

יש עוד שתי שאלות - האם זה באמת תורם משהו לעבירות, והשאלה הזאת נטחנה עד דק ולא נכנס אליה שוב. דעתי - לא.

והאם יש חסרונות - וכאן יש. דווקא הדרופ קיט הוא הכי פחות גרוע, כי הסרן ממוקם לשלדה ע"י לינקים קשיחים ולא ע"י הקפיץ הספירלי, אבל קפיצי עלים כידוע הם גם קפיץ וגם הלינקים שממקמים את הסרן, וכשאתה מכניס את אותה חצי מאיה אתה מחרב את החיבורים האלו בצורה חמורה. אני, שנוסע עם קפיצים קונבנציונאליים אבל ארוכים יותר משל כולכם (רובכם...) ושאקלים ארוכים, יודע מה זה ג'יפ משייט :( ... אני לא מעלה על דעתי להרכיב כזה מתקן. בכל מקרה זה רלוונטי רק לקפיץ האחורי בCJ, מקדימה תשים לב שמבצעים 3/4 אליפטי אך ורק כשיש כבר שאקל רברס, וגם אז הקפיץ הנוסף יחסית קצר - רחוק מ"חצי" מאיה. לשים את הקפיץ הנוסף מקדימה בג'יפ עם שאקל רגיל - התאבדות.

-->