PDA

צפייה בגרסה מלאה : שבירת ציריה בסרן אחורי בו מותקנת נעילת ARB - שאלה

skhaikin
29-07-07, 08:59
שלום,

אז התקנתי בהצלחה את הנעילה הקדמית (LOCKRIGHT), צריך לנסוע לבדוק. קובע עם החבר'ה האמריקאים הפסיכים עם המפלצות שטח שלהם ויאללה לדרך. כבר במכשול הרציני הראשון, כל התשומת לב שלי על הגלגלים הקדמיים - ואללה הנעילה עובדת יפה, אבל... הג'יפ נלחם ולא זז. הסתכלות מהירה - מיד ברור שגלגל אחורי שמאלי לא מסתובב, למרות שנעילה אחורית (ARB) מופעלת. יורדים מהמכשול, עוד בדיקה מהירה וברור שצירייה שבורה. על ה 10 הדקות הראשונות של הטיול !! נו טוב, מזל שיש נעילה אז אפשר לחזור הביתה בצליעה ב 1wheel drive.
בבית, עם חבר, מיד מפרקים את צירייה השבורה, מגלים שהיא שבורה ממש בכניסה לדיפרנציאל. אין מצב להוציא את החלק השבור בלי לפרק הדיפרנציאל. נו טוב, רק עשיתי את זה מקדימה - יאללה לעבודה. מפרקים, רואים מיסב אכול וגמור ושימסים פגומים. כמובן שמחזיר שמן גם גמור. ועשכיו מגיעה הבעיה. קודם כל, מיהרנו (דגנרטים, מודה!) ושכחנו לסמן את הכסבות של המיסבים. חבר שלי לא ידע, ואני שכחתי להגיד לו. את הכסבה הימנית לא בעיה לזהות איך היא הייתה - יש בה חור של הצינור אוויר של ARB. לגבי השמאלית - איך אפשר לגלות איפה למעלה ואיפה למטה שלה ?
מה שגם לא עשינו, מרוב שהיינו בהלם מהנזקים שראינו זה לא מדדנו את מרווחי השימסים. בדיעבד, כשאני קורא עכשיו את הוראות ההתקנה של ARB יש שם די הרבה מדידות שיש לעשות. מה שיש לי כרגע זה פשוט השימסים עצמם, ואני יודע איזה סט בא מאיזה צד (יש שם איזה 4-6 מכל צד).
החלטתי שאני לא מתעסק עם זה יותר ולוקח למוסך. שאלה שלי אליכם: האם ניתן בקלות יחסית להתקין את ה - DIFF CARRIER עם הנעילה מבלי שנעשו מדידות לפני פירוק ? אני רוצה להבין למקרה שהמוסך יבלבל את מוח וירצה יותר מדי כסף.
שאלה נוספת - אני רוצה לקנות עכשיו ציריות מחוזקות. יש כאלה תוצרת ALLOY USA, סט של שני ציריות ומיסבים עולה פה 270$. יש למישהו ניסיון ?
שאלה אחרונה - להלן מה שאני מתכוון להחליף כדי לבנות מחדש את הסרן - אנא תגידו אם שכחתי משהו:
1) ציריות
2) מיסבים של הצריות (אלה שליד הגלגלים)
3) מיסבים שבתוך הדיפרנציאל
4) מחזירי שמן - בתוך הדיפרנציאל ואלה שליד הגלגלים
5) שימסים
6) כמובן בדיקה יסודית של מכלולי הדיפרנציאל / נעילה עצמה - חלקים קטנים של מתכת הסתובבו בתוך בית הדיפרנציאל בדרך הביתה.

כל עצה נוספת תתקבל בברכה. רצ"ב תמונה של נזקים (לפני פירוק הקורונה ובית הדיפרנציאל - זה מחר). גם בשביל הכיף הוספתי כמה תמונות מהמכשול (הג'יפ היחידי שם זה שלי, יתר טויוטות ובאגי)

גיתאי נוה
02-08-07, 12:37
סרגיי,

לגבי השאלה האחרונה - תוסיף טבעת אבטחה לכל ציריה, זו טבעת שמורכבת אחרי המיסב (כלומר הסדר מבחוץ כלפי פנים הוא מחז"ש, מיסב, טבעת).
לעניין הבקאקס אתה יכול לנסות לפתור את הבעיה לפני שתכניס למוסך באופן הבא:

קנה סט שימסים חדש לקורונה/CARRIER (שים לב - יש סט נפרד לפיניון)
בעזרת מיקרומטר מדוד עובי כל שימס בסט החדש וסמן בטוש על כל שימס. לידיעתך, בסטים המקוריים של דנה-ספייסר יש כ-4-5 גדלים סטנדרטיים לשימסים.
כנ"ל סעיף 2 לגבי השימסים המשומשים שחילצת, היזהר מאד שלא לערבב בין אלו שהיו מימין לשמאל.
לפי המדידות הרכב שתי קבוצות מהסט החדש.
עכשיו מגיע קטע קצת בעייתי של מדידות השקה קורונה-לפיניון; עליך למקם את השימסים בצדדים כאמור ואחריהם להלביש את המיסבים, ואז לבצע את מדידות ההשקה (הוראות מפורטות של סדר פעולות תוכל למצוא בכתבה כאן על שינוי יחסי העברה).
אז למה בעייתי? - מכיוון שבמידה והמדידות אינן מספקות בתוצאתן, יהיה עליך לחלוץ את המיסבים על מנת לשנות את כמות ועובי השימסים בצידי הקייס. כאן עומדות לפניך שתי אופציות:

להשיג חולץ מיסבים בגודל מתאים (יש גדלים שונים בהתאם למיסב)
להשיג מיסבים חרוטים, כלומר, שהטבעת הפנימית שלהם שוייפה לרמה שניתן לשלוף אותם בקלות ובעזרת הידיים אבל עם זאת הם עדיין יושבים הדוק מספיק על צידי הקייס. לצורך כך תוכל לקנות מיסבים חדשים ולחרוט/לשייף אותם בעצמך עם אבן שיוף על מקדחה.
בהצלחה...
גיתאי

skhaikin
04-08-07, 10:47
גיתאי - תודה על תשובתך,

בינתיים המצב הסתבך יותר ממה שחשבתי. לאחר שחילצנו את החלק השבור של הציריה מתוך ה CARRIER, גילינו שה CAP FLANGE (אין לי מושג איך קוראים לחלק בעברית) ניזוק קשות. התקשרתי ל ARB USA ואין להם את זה במלאי, לא מחזיקים את זה יותר כי דגם הנעילה שיש לי - ישן (RD06) ולא מייצרים את זה. להזמין לוקח 5 שבועות. אז אני די תקוע... יש לי דוד באוסטרליה שגר ליד המפעל של ARB, הוא יבדוק לי ביום ראשון אם יש להם. אחרת אצטרך לקנות נעילה חדשה, וזה לא מחייך לי בכלל...

-סרגיי

ofiredri
28-08-07, 18:35
לגבי "אני רוצה לקנות עכשיו ציריות מחוזקות. יש כאלה תוצרת ALLOY USA, סט של שני ציריות ומיסבים עולה פה 270$. יש למישהו ניסיון ?"

חבר התקין ברנגלר Unlimited אך לא התנסה מספיק כדי להמליץ או לא .

1) אני ממליץ לך לישאול את האמריקאים, פורום Wrangler TJ/ YJ ב- http://www.jeepsunlimited.com/forums/forumdisplay.php?f=50

2) המון שוברים ב Big Sluice, כשאתה שואל, תהיה ספציפי לגבי Dana 30 עם ציריות מחוזקות, ו ARB . אמחנו ביקרנו שם המון פעמים עם Dana 30 וציריות רגילות נעולות . הייה עדין איתן, במיוחד כשנעול . איזה צמיגים אתה נועל ? 33 או 35 ?

אופיר

-->