PDA

צפייה בגרסה מלאה : מאיפה מגיעה נזילת שמן בהיילקס 94?

torchak
30-07-07, 12:26
שמתי לב בסוף השבוע שכל החלק האחורי של תא המנוע מושפרץ בשמן,
כמו כן גם הביצה והדיפרנציאל הקידמי.
המנוע עם 333 אלף קילומטר, האוטו משנת 94.
למישהו יש רעיון מה יכולה להיות הבעיה ועד כמה אכלתי אותה?

תמונות מצורפות.

תודה,
נועם.

איציק - 4X6ZH
30-07-07, 12:40
אם אתה רוצה שמשהו יעשה כמו שצריך - עשה אותו בעצמך
וזה כולל גם הערכת מצב . פרוק ותיקון ?

נמרוד
30-07-07, 13:08
הבעייה היא ללא ספק שיש לך נזילת שמן...:grin: יכול מאד להיות שלא אכלת אותה בכלל. תבדוק שמן. אם לא חסר המון, כלומר מעל הקו התחתון של המדיד, אז הנזילה לא קטסטרופלית. תמלא שמן, ותניע את המנוע. אני מנחש שמהר מאד אתה תזהה בדיוק מאיפה משפריץ שמן. אולי הפילטר לא מהודק או סדוק, אולי חיבור של מד לחץ השמן, ואולי מקום אחר.

torchak
30-07-07, 13:45
אם אתה רוצה שמשהו יעשה כמו שצריך - עשה אותו בעצמך
וזה כולל גם הערכת מצב . פרוק ותיקון ?
היי איציק,

דווקא אותך אני מעריך ולא ציפתי לתשובה כזאת דווקא ממך (שמאוד אופינית לפורום אחר דווקא).
חשבתי שייתכן שמישהו נתקל בנזילה שכזאת, על אחת כמה וכמה אדם כמוך עם ניסיון רב, שיכול לתת לי כיוון מאיפה להתחיל לפרק/לבדוק.

ובכל זאת, אם למישהו יש רעיון למה לכוון אותי, אני אשמח לשמוע.

איציק - 4X6ZH
30-07-07, 13:55
קראתי את השאלה שלך והתכוונתי לכתוב תשובה יסודית
אבל אז ראיתי את פתגם הצמרת . וזה מה שיצא לי . ( סליחה )
ונחזור לנזילת שמן
אין לך הרבה אפשרויות .
מסנן שמן .
סתם מיכסה שסתומים
מחזיר שמן אחורי
סתם אגן שמן מנוע ( במקור הקרטר מודבק )
אז רוחצים טוב טוב
מניעים את המנוע על סלד 1500 -2000 ל 10 דקות ויש לך תשובה .
במידה ולאחרונה אתה משתמש בשמן מנוע אחר ( ממה שהמנוע שלך התרגל לעבוד )
סינטטי במקום חצי סינטטי
חצי סינטטי במקום מינרלי
אז יתכן ומקור הנזילה היא החלפת סוג שמן שממיס את הבוצה ומאפשר למחזיר שמן לנזול .
איציק

torchak
30-07-07, 14:18
איציק תודה רבה,
אם אני מבין נכון, במקרה והבעיה היא במחזיר השמן האחורי זה אומר להוריד מנוע או גיר לא?
ועוד דבר, נאמר לי פעם שמאחר והמנוע עייף/ישן/עשה את שלו, אז יש בעית "קומפרסיה הפוכה" ואז מחזירי השמן פורצים, שהם הנקודות החלשות ביותר. האם זה נכון? האם ייתכן שזאת הבעיה? איך ניתן לבדוק אם באמת קיימת בעית קומפרסיה הפוכה?

שוב תודה,
נועם.

איציק - 4X6ZH
30-07-07, 15:09
מחזיר שמן אחורי לא מורידים מנוע .
מנוע שיש 300.000 ק"מ זה לא מנוע ישן .
מנוע שיש לו נזילת שמן לא צריך לחפש סיבות למה להוציא אותו :-(
וגם מנוע שיש לו דליפות לחץ עדין ניתן על ידי החלפת מחזיר שמן / ניקוי נשמים / שימוש בשמן אחר
אפשר להמשיך לנסוע .
תבדוק \ תנקה ביסודיות וכדאי לזכור הקרטר ברכב הזה מודבק .
ראיתי לא פעם מנוע שנוזל חזק והכל בגלל פרוק הרכבה אגן שמן ושימוש בסיליקון כחומר דבק !!
וזה לא נוזל מיד .
איציק

גיא
30-07-07, 21:49
קח עוד רעיון שהפחיד אותי נורא והתברר ככלום בסוף.

יש צינור שמן לחץ גבוה בין הבלוק לאלטרנאטור, 300 ש"ח אין תחליפי.
אצלי ואצל ג'וזי הוא ניפרץ כמעט שבוע הבדל. בחיבור הזה שלוחצים על הסופית.

tooshey
30-07-07, 23:00
קח עוד רעיון שהפחיד אותי נורא והתברר ככלום בסוף.

יש צינור שמן לחץ גבוה בין הבלוק לאלטרנאטור, 300 ש"ח אין תחליפי.
אצלי ואצל ג'וזי הוא ניפרץ כמעט שבוע הבדל. בחיבור הזה שלוחצים על הסופית.

לא חייבים מקורי!
לחץ השמן למשאבת וואקום לא כ"כ גבוהה,בסה"כ כמו הלחץ במנוע, בערך 5 באר.
כל עסק להידראוליקה ישמח ללחוץ צינור חדש.אולי אפילו אפשר למחזר את הסופיות המקוריות.
עלות לצינור כזה?להערכתי 50 עד 100 ש"ח.

בברכה,טושי

jozi
30-07-07, 23:44
כמה כבר אתה חוסך ? אתה מפרק, מחפש עסק שירצה לעשות את זה, במקרה זה לא יוצא אותו דבר וכך הלאה והלאה.... לך תקנה צינור כזה מקורי( כמובן במידה והנזילה באמת משם :mrgreen: ) ויהיה לך שקט ממנו לעוד 333,000 ק"מ.
אין מה לעסות הסיני הזקן ידע מה הוא אומר - מה שזול בסוף יקר !

tooshey
31-07-07, 09:23
כמה כבר אתה חוסך ? אתה מפרק, מחפש עסק שירצה לעשות את זה, במקרה זה לא יוצא אותו דבר וכך הלאה והלאה....

לך תקנה צינור כזה מקורי( כמובן במידה והנזילה באמת משם :mrgreen: ) ויהיה לך שקט ממנו לעוד 333,000 ק"מ.
אין מה לעסות הסיני הזקן ידע מה הוא אומר - מה שזול בסוף יקר !

ללכת לקנות מקורי? למה לא?
מה אתה כבר חוסך?במקרה הזה,בערך 200 ש"ח,כסף קטן.זה בערך גם 200 %.
מה עם דברים אחרים ויקרים יותר?עדיין קטן עליך 200 %?
יודע מה, אתה ,תקנה רק מקורי.
טויוטה מתים על אנשים כמוך.

ציטוט:
"אתה מפרק, מחפש עסק שירצה לעשות את זה, במקרה זה לא יוצא אותו דבר וכך הלאה והלאה...."

גם פה אתה צודק.אל תגע,תן למוסך לעשות את העבודה.אם יש בעיה,זאת בעיה שלהם לא שלך.
(רק אל תשכח מי משלם בסוף).

בברכה,טושי

jozi
31-07-07, 13:07
אתה חכם גדול אבל זמן שאני מבזבז על פירוק, הרכבה, חיפוש עסק שיעשה את וכו' שווה לי לפחות הרבה יותר מ 200 ש"ח האלה ! שלא נדבר על הדלק שתשרוף בריצות האלה סביב עצמך... מה לעשות שיש מוסך מאד מאד קרוב אלי והמחירים נמוכים ?!
המוסכים דווקא אוהבים יותר אנשים כמוך שחושבים שהם יודעים הכל ומתקנים לבד, אבל בסוף מוצאים את עצמם עם האוטו על גרר בדרך למוסך.... ;-)

בברכה וידידות
jozi

jozi
31-07-07, 14:21
אני יודע שזאת לא רוח האתר להמליץ לאנשים ללכת למוסך, אבל להמליץ על דרך עבודה שלדעתי תביא לחיסכון בכסף וזמן זה דווקא כן חלק מרוח ג'יפולוג (דעתי בלבד). נכון כולנו אוהבים לרדת מתחת לאוטו ולהתלכלך קצת בגריז וג'יפה מדי פעם אבל דברנו על חיסכון לא?... ;-)

נמרוד
31-07-07, 15:02
רוח האתר היא להקשיב ,ללמוד, לחשוב ולהחליט בעצמך מה לעשות. אם טושי אומר שקל ופשוט להחליף את הצינור וכל חנות הידראוליקה תדע ללחוץ אחד חדש - אז זה כנראה נכון. זה לא אומר שההחלטה שלך לקנות חלק מקורי לא נכונה.

Juv
31-07-07, 15:19
אני שם בצד את ההחלטה האם לקנות חלק מוכן או להזמין אחד מייצור בסדנא. זה באמת שיקול כספי וכל אחד יכול להחליט לעצמו.
לגבי ביצוע העבודה (או ייצור חלק לבד, לצורך העניין) ההסתכלות שלי שונה לחלוטין. אולי אתה חוסך כסף וזמן בהליכה למוסך אבל בחשבון כלכלי אמיתי צריך להכניס גם את הנזק שנגרם מכך שלא למדת לבצע את העבודה. למה? כי כאשר תתקע בטיז-אל-נבי עם בעיה דומה, תתחיל לחשוב מה לעשות במקום לדעת איך להסתדר כי כבר עשית דבר דומה פעם. או במקרה שלנו, בעלי הכרכרות, כאשר התקלה תחזור על עצמה כבר לא תמרוט שערות חדשות :mrgreen:
את הקפיצים והבולמים ברכב שלי (של אשתי, למעשה) אני החלפתי, מה שאמנם לקח לי כמה שעות יותר מהזמן שזה צריך לקחת אבל תאמין לי שעכשיו אני מכיר את כל המערכת ומכל הכיוונים. בעיקר מלמטה.
לא שאני לא מכניס את הרכב למוסכים (ומקלל כאשר אני מוציא אותו משם) אבל עושה את זה בלית-בררה ותמיד מצטער על צבירת הידע שמנעתי מעצמי.
נראה לי שכדאי להכיר באופן בלתי אמצעי ככל הניתן רכב שאתה נוסע איתו בשטח.

בני
31-07-07, 16:35
מסכים איתך ב % 100 שכדאי להכיר את הרכב וחלקיו ותיקונו כמה שיותר ונאמר אמן ! אתה צודק שכדאי להכניס את האוטו למוסך רק כשאין ברירה, במיוחד במקרה כזה שמדובר על צינור קטן עם שניי פיטינגים מסכנים. אני דברתי על הנושא של הטרחה של ללכת ולחדש את הצינור (בשבילי זאת טירחה) לאומת ללכת ולקנות חלק מקורי מוכן שאתה יודע שאתה חוזר לאוטו ומרכיב ובזה נגמר הסיפור.
jozi מהמחשב של בני
בברכה

torchak
01-08-07, 19:12
חברים, כולכם צודקים.
זה לא חדש שיש שתי אפשרויות להחזיק רכב שטח או שיש לך הרבה כסף או שיש לך הרבה זמן.
לכן, מי שיש לו כסף להכניס את האוטו למוסך לכל תקלה, עד רבה ועד רבה. מי שאין לו צריך לפנות לעצמו זמן בשביל לעשות זאת בעצמו.

ועכשיו לענינינו.
למישו יש רעיון איך אני יכול לשטוף את האזור מהשמן (בשביל למצוא את הנזילה) בלי קומפרסור/גרניק?

נועם

tooshey
01-08-07, 20:04
אתה יכול לקנות בכל חנות לחלקי חילוף ספריי שנקרא ENGINE DEGREASER .
מסיר שומנים חזק בספריי.
לחילופין,ספרייר של עציצים או בקבוק ריק של ניקוי חלונות,וחומר ממיס שומנים.
יש חומרים יעודיים לתעשיה ומוסכים,יתכן גם שממיס שומנים מהמטבח יעבוד.שמעתי טובות על סנו תנורים.
לרסס בנדיבות על מנוע קר, להמתין 10 דקות ולשטוף עם צינור מים רגיל.
חשוב שהמנוע יהיה קר שלא תגרום לסדק בבלוק.

בברכה,טושי

גיא
01-08-07, 21:40
להחליף את הצינור הזה
זה לא בדיוק הדבר הכי מסובך בחיים. רק תשים לב על שייבות דקיקות מנחושת שיש שם שלא תאבד אותם.

מעבר לזה, אם מישהו הכין לך צינור בעבודת יד או קנית מטויוטה הגנבים. זה לא משנה. את עבודת ההחלפה אתה תעשה לבד. אף בעל עסק לא יתן לך ללחוץ לבד את הסופיות .. נכון ?

לטושי ידידי,
יש חלקים שאפשר ורצוי לקנות תחליפי. יש חלקים שלא ממש משנה אם זה תחליפי או לא ויש כמו שאמר יואב, אם אני צריך להפסיד יום עבודה שלם ביום ראשון על לשחק בקקי עם הצינור הזה , או לקפוץ לטויוטה בנצרת ולקנות בשבת צינור מוכן ... ואז כבר בשבת אחה"צ האוטו מוכן ....

מה אתה היית עושה?

tooshey
01-08-07, 23:04
גיא
דיסקיות האטימה מנחושת הן חד פעמיות.
הן נמעכות בהידוק,וכך יוצרות אטימה.
לכן רצוי לא לאבד אותן, אלא לזרוק ולשים חדש!

לגבי צינורות
איני מכיר עסקים בחיפה והצפון,אבל אני ממליץ לך לבקר בעסק העוסק בצנרת כמו "טכנו צינור" בת"א או "גמיש" בחולון למשל.

שב חצי שעה ותראה כמה אנשים מגיעים עם צינורות קרועים או שבורים מסוגים שונים-
צינורות שמן,מזגנים,קיטור,מים דלק וכל מה שתדמיין.
השירות בד"כ מיידי-בודקים, מגדירים,חותכים צינור חדש מהגליל,לוחצים סופיות- והופ-הנה צינור כמו המקורי.
אתה מוזמן לספור כמה לקוחות עברו בחנות בחצי שעה....

ובא נאמר שב 300 ש"ח אפשר לקנות הרבה הרבה יותר צינור ממה שטויוטה מוכרים.

ואני מניח שגם בנצרת יש עסק להידראוליקה שישמח לייצר לך צינור בשבת.
בהפרש המחיר תביא כנאפה לחבר'ה.....

בברכה,טושי

גיא
01-08-07, 23:40
זה ויכוח טיפשי לגמרי :-)

לא היו דיסקיות נחושת חדשות בטויוטה נצרת.
לא היה לי אוטו להגיע לשם וחבר שגר בסביבה עשה לי טובה ענקית והלך לחפש לי את זה. חבר אחר נסע לבית של החבר הראשון בערב להביא לי את הצינור כדי שהאוטו יהיה מוכן לראשון בבוקר לעבודה.

הטויוטה היתה מושבתת בגלל ההשפרצה הזאת.

אוסף של סיטואציות שהיו באותו הרגע ...

אני מכיר איש הידראוליקה אחד באזור המפרץ אלמוגי או משהוא כזה .. לא עובדים בשבת.
מכיר אחד בכפר יסיף .. הוא פעם הציל לנו חבר עם jcb בשבת. אבל שוב, חיפה -> כפר יסיף במונית וחזרה היה עולה לי יותר מ 300, נכון ?

בחייאת דינאק.
כתבתי שאין תחלפי, לא כתבתי שאי אפשר לייצר אחד. אין תחליפי מוכן למכירה בחנויות בארץ. כתבתי שבטויוטה זה 300 זוזים.

מה הויכוח :) ?

menash
05-11-07, 19:09
מצאתה מאפה הנזילה כי גם לי יש את אותה תופעה בטנדר אשמח לדעת פרטים

מידבר
05-11-07, 22:50
נועם היקר.

"זה לא חדש שיש שתי אפשרויות להחזיק רכב שטח או שיש לך הרבה כסף או שיש לך הרבה זמן".
אפשר לנסח את זה טיפה אחרת אבל בעקרון זה נכון.
"לכן, מי שיש לו כסף להכניס את האוטו למוסך לכל תקלה, עד רבה ועד רבה. מי שאין לו צריך לפנות לעצמו זמן בשביל לעשות זאת בעצמו".
זה מאוד לא נכון.

עיין ערך הבדיחה הידועה על הילד דני שמיין את המורה זינה :p :p :p (אדרבא ואדרבא).

ועכשיו ברצינות:
1.עצה ידידותית-תקשיב באתר הזה, בעיקר תקשיב.
2.מה נהיה בסוף עם התקלה שלך ??? זה החשוב !

jeepme
15-11-07, 22:11
טושי אם לא תרגע תישאר עם נזילת שמן מהקרטר המושבת :grin: :grin:
הויסה, הררררר, הרררר

-->