PDA

צפייה בגרסה מלאה : קוד תקלה מס' 24

schleien
01-08-07, 23:03
בזמן התנעה (כשהמנוע קר או חם) הכל נראה תקין הסל"ד עולה ומיד יורד ומתייצב על כ-800 סל"ד.
במידה ואני מתחיל בנסיעה עם רגל כבדה לא מופיעה התקלה, עם אני מתחיל בנסיעה רגועה או גורם לג'יפ לגמגם (בעליה מתחיל בשני) המחשב לא מצליח להתמודד עם הבעיה ומכניס את הרכב למצב תקלה.כאשר אני מכבה ומדליק את הרכב התקלה נעלמת והכל מסתדר, בחלק מהפעמים התקלה יכולה יכולה להעלם בזמן נסיעה.
האם זה נשמע כמנוע צעדים עייף?רעיונות?
שליין

גיתאי נוה
02-08-07, 02:35
חוץ מקוד התקלה (המצביע, אגב, על בעיה בחיישן קרנק) לא תיארת את התקלה עצמה - מה התופעות?

גיתאי

חימושניק
02-08-07, 08:01
חוץ מקוד התקלה (המצביע, אגב, על בעיה בחיישן קרנק) לא תיארת את התקלה עצמה - מה התופעות?

גיתאי

גיתאי, נרדמת בשמירה!

תקלה 24 מצביעה על חיישן TPS, מצב מצערת.
התקלה של חיישן קראנק (CPS, אגב) היא 11.

לפותח השרשור: בדוק את החיווט של חיישן מצב המצערת (אספקת המתח בעיקר) ואת מצבו של החיישן עצמו. אם תבצע חיפוש בפורום, תמצא הרבה מידע בנושא.

בהצלחה!

גיתאי נוה
02-08-07, 12:02
נכון, טעות שלי...הסתכלתי במפת הרגליים של המחשב, שם רגל 24 הולכת ל-CPS.

גיתאי

זאבי
02-08-07, 18:43
חישן TPS עולה 250 ש"ח.

כדאי לבדוק קודם מגעים.

נתי_ל
07-01-09, 12:54
חישן TPS עולה 250 ש"ח.

כדאי לבדוק קודם מגעים.

יש לי את אותה תקלה ואותו הסיפטום !
ניקוי חיישן TPS לא פתר ! לא מצאתי כשל כלשהוא בחוטים!
האם התקלה יניפתרה אחרי החלפת החיישן? רעיונות ?
תודה

coas
07-01-09, 13:29
מישהו שיחק עם בורג כיוון המצערת?
בדקת את חיישן הMAP?

נתי_ל
07-01-09, 14:35
מישהו שיחק עם בורג כיוון המצערת?
בדקת את חיישן הMAP?

לא נגעתי באזור המיצערת כלל!
האם יש קשר בין שגיאה 24 ( חיישן TPS ) לביין חיישן ה-MAP
תודה !

גיתאי נוה
07-01-09, 14:57
לא נגעתי באזור המיצערת כלל!
האם יש קשר בין שגיאה 24 ( חיישן TPS ) לביין חיישן ה-MAP
תודה !
אין בסופה בורג כיוון מצערת (אלא אם מישהו יחדש לי, ואני תמיד שמח ללמוד דברים חדשים...) ואין קשר בין קוד 24 לחיישן MAP.
אתה יכול לבדוק מתחים במוצא החיישן כמתואר בספר (להורדה במדור הספריה) על מע' החשמל וההזרקה, וכן רציפות חיווט מהחיישן הנ"ל לרגלי המחשב (סכימה מתאימה מופיעה גם היא בספר הנ"ל).

גיתאי

נתי_ל
07-01-09, 15:09
אין בסופה בורג כיוון מצערת (אלא אם מישהו יחדש לי, ואני תמיד שמח ללמוד דברים חדשים...) ואין קשר בין קוד 24 לחיישן MAP.
אתה יכול לבדוק מתחים במוצא החיישן כמתואר בספר (להורדה במדור הספריה) על מע' החשמל וההזרקה, וכן רציפות חיווט מהחיישן הנ"ל לרגלי המחשב (סכימה מתאימה מופיעה גם היא בספר הנ"ל).

גיתאי

גיתאי ! התקלה רנדומלית ולכן קשה לאיבחון ומעצבנת יותר - כמובן שהמתחים תקינים כאשר אין תקלה!

גיתאי נוה
07-01-09, 15:18
גיתאי ! התקלה רנדומלית ולכן קשה לאיבחון ומעצבנת יותר - כמובן שהמתחים תקינים כאשר אין תקלה!
טבען של תקלות חשמל שהן רנדומליות הרבה פעמים. תצטרך לשחק עם הצמה, הקונקטורים או לנסות לאתר דפוס קבוע שבו מתרחשת התקלה. בסוף, נסה פשוט להצליב עם חיישן תקין, אין מה לעשות...

coas
07-01-09, 15:21
בורג הכיוון נמצא בתחתית בית המצערת (בורג אלן, הוא המעצור למצערת), מגיע עם כיוון אופטימלי מהיצרן ולא אמורים לשחק בו.
אם מישהו שיחק בו אז מן הסתם בגלל בעיית סל"ד סרק שנובעת ממקור אחר. המתח יכול לרדת מתחת ל0.55V או מעל 0.9V, מתח לא תקין.

אם הבעיה רנדומלית פרק את הקונקטור של המחשב, נקה וחבר שוב עם גריז דיאלקטרי על הכל.

קוד 24 הוא חוסר התאמה בין מתחי המצערת לנתוני הMAP, תבדוק גם את החיבורים לשם כולל צינורית ואקום.

גיתאי נוה
07-01-09, 15:50
אשר,

התקלה היא תקלת קריאה מחיישן TPS, נקודה. אם אתה - במחקריך הרבים עם הטקסני או בלעדיו - הגעת למסקנה כזאת או אחרת שהמחשב משתמש בחיישן MAP כרפרנס לאיתור תקלת חיישן TPS, זו לא מענייננו כרגע, ובכל מקרה העובדה שהמחשב בחר להציג דווקא את קוד 24 ולא את 13 או 14 גם היא מלמדת משהו על מה שהמחשב מאתר. אני מודע לכך שלעיתים קוד תקלה מצביע דווקא על משהו אחר בעקיפין, אבל לא הייתי הולך לפינות האלה ככיוון ראשוני.
מעבר לזה בדיקת חיבורי MAP היא באמת כלום אז מצידי... רק שלעניין הדיאגנוסטיקה העקרונית אני לא תומך בתהליכים כאלו וזה עשוי לבלבל את מי שלא מכיר לעומק, בייחוד ללא קצת יותר פירוט מצידך שיסביר איך הגעת למסקנות שאליהן הגעת.

גיתאי

coas
07-01-09, 16:13
גיתאי, רסן את הנימה הדידקטית, לא היית רוצה תגובה דומה ממני.
מה שאתה תומך בו או לא לא ממש מעניין.

קרא את הקובץ המקורי (http://www.esnips.com/doc/fcb787f2-6a20-4fe7-aaf7-f2097dc91e47/MULTI-PORT-FUEL-INJECTION-%28MFI%29) באנגלית ואת פירושי התקלות, התרגום לוקה בחסר, בהמעטה. אם קראת כנראה שלא הבנת.

24 - Throttle position sensor input above or below acceptable voltage. TPS signal does not correlate to MAP sensor.

גיתאי נוה
07-01-09, 16:21
גיתאי, רסן את הנימה הדידקטית, לא היית רוצה תגובה דומה ממני.
מה שאתה תומך בו או לא לא ממש מעניין.

קרא את הקובץ המקורי (http://www.esnips.com/doc/fcb787f2-6a20-4fe7-aaf7-f2097dc91e47/MULTI-PORT-FUEL-INJECTION-%28MFI%29) באנגלית ואת פירושי התקלות, התרגום לוקה בחסר, בהמעטה. אם קראת כנראה שלא הבנת.

24 - Throttle position sensor input above or below acceptable voltage. TPS signal does not correlate to MAP sensor.

במחילה מכבודו, אני לא קורא תרגומים. אני גם לא מכיר את הקובץ שהפנית אליו, אבל כן מחזיק את הקובץ המקורי-באמת של קרייזלר - מצורף להלן.
עכשיו בוא נדבר על מה שכתוב שם על קוד 24.
ובלי קשר, אני חוזר ואומר: גם אם נלך לשיטתך, התקלה עדיין מתמקדת - לפי בחירת המחשב - ב-TPS. למה המחשב לא בחר ב-MAP? כי יש לו כנראה עוד כמה רפרנטים בדרך. זה הכל.

שורה תחתונה - יש קוד תקלה? לא צריך להיות יותר חכם מהאפיפיור ויש לגשת למקור הישיר של הקוד. לא נפתרה התקלה? אפשר להמשיך הלאה למחוזות רחוקים יותר.

כל אחד יעשה כראות עיניו.
גיתאי

coas
07-01-09, 16:34
אם אתה לא מכיר את הקובץ כנראה שלא קראת את ה FSM, Factory Service Manual. הקובץ הוא חלק ממנו. אם זה המקרה אז כדאי שתקרא לפני שאתה מחלק עצות.

אני סוגר את גן הילדים.

נתי_ל
14-01-09, 15:33
אם אתה לא מכיר את הקובץ כנראה שלא קראת את ה FSM, Factory Service Manual. הקובץ הוא חלק ממנו. אם זה המקרה אז כדאי שתקרא לפני שאתה מחלק עצות.

אני סוגר את גן הילדים.

אחרי שכלו כל הקיצים וכל נסיעה נידלקה נורית האזהרה ואחרי שהשפרצתי / היתזתי תרסיסי ניקוי לתוך החיישן הסורר
טבלתי את חיישן ה-TPS למשך 24 שעות בנוזל ניקוי כזה שהוצאתי ממיכל התרסיס נעלמה התקלה ומזה שבוע אני מקלל פחות ורגוע יותר פשוט רק ניקוי חודרתי יותר עוזר לפחות במקרה שלי.

תודה למשיבים!

-->