PDA

צפייה בגרסה מלאה : קורנדו מול טראנו. השוואה עד 120,000 ש"ח.

Anonymous
03-02-04, 17:03
שלום!
אני מעוניין לרכוש אכב שטח כביש במחיר של עד 120,000 ש"ח וחשוב שיהיה קצר דיזל אוטומט
האופציות העומדות בפני הן קורנדו או טראנו?
ראשית איך הרורנדו
שנית מה עדיף?
תודה אופיר

t_uri
03-02-04, 17:21
אהלן אופיר.
תשובות מבעלי ניסיון עם הרכבים האלה תוכל למצוא בג'יפטריפ ( www.jeeptrip.com ). רוב החברים באתר הזה נוהגים בג'יפים (JEEP) או בלנד-רוברים.

אני בטוח שאם יהיה למישהו מה להגיד על ההשוואה הזו אז הוא יגיד.

בהצלחה.

ד"א שיניתי את הכותרת כדי שתתאים לתוכן ההודעה.

אורי טל.

גיא
06-02-04, 23:56
המון הבדלים ודווקא נוגעים גם לפורום הזה.

לקוראנדו יש סרנים של דנה מה שמאפשר לך להכניס שם נעילות דיפרנציאלים של ג'יפים ...
זה הרבה יותר זול מהנעילות הנישלטות שהם האפשרות היחידה ( עד כמה שידוע לי ) שאתה יכול להתקין בטראנו.

שנית, טראנו יש גם ארוך עם 5 דלתות וקוראנדו יש רק קצר עם 3 דלתות.

עוד משהו, הקוראנדו מגיע עם חיקוי של נעילות על ידי מערכת הבלמים ( ABS ) ולטראנו יש במקור ( שוב עד כמה שידוע לי ) LSD מאחורה וכלום מקדימה.

לטראנו יש כמה טענות בקשר למנוע מתחמם ולקוראנדו אין בעיות ידועות כל כך למעט איזו שהיא רגישות של המערכת החשמלית של שילוב תיבת העברה.

עוד אחד .. לקוראנדו אין דגם בנזין ולטראנו יש.

עוד משהו והוא הכי חשוב לפורום הזה :wink: הקוראנדו הוא התגלגלות של הסיקס !
הדגמים הראשונים היו איזה שהוא חיקוי קוראני של סיקס .... !!

בטוח שיש עוד , אבל לי לא יודע ...

גיא
06-02-04, 23:57
נעילות דיפ' של ג'יפים => נעילות אוטומטיות כמו של ג'יפים ( לוק-רייט וחבריו )

t_uri
07-02-04, 00:53
או.קיי. אז בוא נעשה פה סדר.
קודם כל, מה אתה מתכוון לעשות עם הרכב? למה הוא ישמש? האם זה רכב לכל המשפחה (במשך השבוע אישתך נוהגת)? במקרא כזה, יהיו רבים שלא ימליצו לך להרכיב נעילות אוטומטיות. זה נושא בפני עצמו.
מראש כדאי שתדע ששני הרכבים האלה במקור נועדו להיות רכבי פנאי (מה שנקרא SUV) ואם אתה רוצה לבנות רכב לעבירות אז כנראה שאף אחד מהם הוא לא השקעה כדאית (לפחות לא בסכום הזה).

אתה צריך להגדיר את אופי הרכב שאתה מחפש.

דרך אגב. הפניתי אותך לג'יפטריפ מהנחה בסיסית שאתה מחפש רכב נוח שיוכל לשמש לטיולי סופ"ש (מסיגנון טיולי אבירם ברקאי). הנחתי את זה על פי הרכבים שאתה שואל עליהם. אם תתן יותר פרטים נדע יותר מה הלאה.

בהצלחה.

אורי טל.

גיא
07-02-04, 01:34
אורי ...

ציפור קטנה לחשה לי שיתכן ובקרוב פרוייקט ה(ב)טאטא יחליף בעלות והפרוייקט הבא יהיה עם קוראנדו ...

יהיה מן הסתם מעניין לעקוב.

t_uri
07-02-04, 01:44
תכלס, כמובן שמעניין לעקוב אחרי פרוייקט כזה. אני לא מכיר את הקורנדו לעומק (חוץ מזה ששמעתי שהוא נוסע על סרנים של דנה) ולכן, אני לא שולל על הסף אפשרות להפוך אותו לרכב עבירות. הנקודה היא שיש אחרים שמתחילים בפור גדול עליו אם מדברים על רכבים שנועדו בסופו של דבר ליותר מנסיעת שבילים 'עדינה'.

בכל מקרא. כל מה שאופיר כתב הוא שהוא מחפש רכב קצר דיזל אוטומט. מזה לא ניתן להבין הרבה ובטוח לא לעזור בהכוונה (זה הרי מה שהוא רוצה, לא?).

אורי טל.

בוזי
25-02-04, 17:04
אולי בתור בעל קוראנדו אני קצת משוחד, אבל....

הקוראנדו הוא אכן התגלגלות של הסיקס, ומבוסס במידה רבה על הרנגלר בעל סלילי העלים
(שילדה ומתלה אחורי).
הקוראנדו נחשב לרכב אמין ועמיד, בעל שילדה חזקה ביותר (הדומה באופן מפתיע לשילדת הסיקס + חיזוקים רוחביים). בקיצור, לא ממש "עדין" כמו שמישהו רמז לפני.
אמינות גבוהה + חלפים זולים הם מתכון לעלות אחזקה נמוכה, ועל כך יעידו 280K הק"מ שעבר הרכב שלי (טפו טפו טפו).

הטארנו עולה על הקוראנדו בזמינותו הגבוהה, אני מניח שקל יותר למצוא חלקי חילוף משומשים לטראנו מאשר לקוראנדו. אגב, כל החלקים המכניים של הקוראנדו והמוסו, שהוא נפוץ יותר - זהים.

אפרופו חלקים מכאניים, המנוע בקוראנדו מגיע היישר ממרצדס - זהו מנוע 5 בוכנות מוכח (שלא לומר עתיק), במודלים הישנים גם הגיר הוא הגיר המכאני של מרצ'.

טראנו לא היה לי מעולם ולכן אני לא יכול לחוות עליו דעה.
משמועות ששמעתי, קיימות לפעמים בעיות של התחממות, סחיבה, מנועים שנגמרים מוקדם מהצפוי ועוד.

אם תהיה מעוניין בעוד פרטים אתה מוזמן להתקשר אלי:

051-921198 בעז.

בהצלחה.

t_uri
25-02-04, 17:47
אהלן בוזי :)
תראה אני לא מכיר. לכן כל הכתוב הוא בהסתייגות. אם אתה חושב שאתה יכול לעסור לו אז בבקשה. בכל מקרה, אמרתי שדיון כזה מתאים יותר לג'יפטריפ כי יש שם הרבה יותר עם מי לדבר על זה (על זה אין לנו וויכוח). רובנו לא מבינים ברכבים אלו בשום מובן לעומת אנשים שהיו בעלים של שניהם ושל רכבים נוספים בתקציב הזה לשימוש שלהם הם נועדו. אני רוצה את טובתו ולכן שאלתי מה הוא רוצה לעשות עם הרכב.

בכל מקרה, טוב שהוספת מניסיונך האישי.

אורי טל.

-->