PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בבעיית התחממות של LAND CRUISER 2000

Omeckron
02-08-07, 11:51
היי!
לפני שאני אתחיל חשוב לציין שאני לא איש מכוניות ככה שאולי חלק מהמוסגים אני אעוות אבל אני מניח שתבינו לפי הכמויות על מה מדובר או פשוט תשאלו ואני אברר (-:

חבר שלי קנה לאחרונה ג'יפ טויוטה פרדו 2000 ארוך, מאז קיימת בעיית התחממות קשה, זה החל בעליות של צפת שם המזגן הפסיק לעבוד בכלל והג'יפ כמעט הגיע למצב של צריך לעצור בצד, לאחר מכן הלך למוסך, שם אמרו לו שיש לו כנראה "חור" במערכת הקירור שמונע שמירת לחץ + קורוזיה על הפלטות של הרדיאטור, המוסכניק טיפל לו בזה אבל אמר שכנראה לא רק זאת הבעיה מאחר והג'יפים האלו בנויים להתקרר רק עם 2\3 צלעות תקינות ולו היו רק 3~ צלעות עם קורוזיה מתוך 64, כאן חשוב לציין שלג'יפ כן יש היסטוריה של התחממות, עבר החלפת ראש מנוע לפני כשנה והבעלים הקודמים ניסה לטפל בבעיה מול מוסך טויוטה מורשה שם גם לא הצליחו לטפל בבעיה.
המוסך המרכזי טוען שהצלעות קירור שכרגע מותקנות על הרכב הן לא מקוריות ולא תיקניות וזה מה שגורם לבעיית ההתחממות, הם אומרים שיש צורך להחליף אותן - עלות החלפה 6000 ש"ח.
במוסך אחר, לא מורשה, אומרים לו שאין כזה דבר לא תיקני לדגם הזה ושזו לא יכולה להיות הסיבה, לטענתו יש בעייה בתרמוסטט ועלות החלפה היא 1000 ש"ח.

כרגע הוא אובד עצות ולא יודע למי להקשיב, אשמח לקבל חוות דעת או אפילו המלצה על מוסך שידוע בזה שהוא יודע מה הוא עושה.
בנוסף כמה שאלות - הבנתי שבדיקת תרמוסטט ניתן לבצע ע"י הוצאת התרמוסטט וניסעה בלעדיו, אבל הפרוצדורה עולה יחסית המון כסף עד כדי לא ריווחי, השאלה היא, האים לא ניתן פשוט להתחבר למחשב של המכונית ולנתק את התרמוסטט מהתוכנה?
על אותו משקל - לא ניתן להכנס למחשב של המכונית ולמשוך LOG של שגיאות שיגיד למה המכונית התחממה?

במוסף אשמח אם משהוא יוכל לכוון אותי לטופס שמכיל את כל מה שמוסך בדיקה לפני קניה מורשה מחוייב לבדוק ולהגיד לקונה הרכב בבדיקה - על מה יש לו אחריות ועל מה אין.

תודה רבה!!

יוני5
02-08-07, 12:13
הי,

נתחיל בזה שהיה נחמד אם היית כותב את השם שלך.
שנית, רצוי להגיד מאיזה אזור בארץ: אילת או מטולה? (או אולי משהו באמצע).

אם באזור ת"א אני יכול להמליץ לך על מוסך אפ"ק: 036821402 או מוסך רון גיר: 0505277779
אם אתה רוצה מוסך מרשת טויוטה תפנה למוסך בכור טויוטה באור יהודה, פנה לבחור בשם אבי.

בהצלחה,
יוני5

נמרוד
02-08-07, 12:25
קודם כל, חבל שהחבר קנה רכב עם היסטוריה בעייתית (בהנחה שידע מראש על ההתחממות וראש המנוע). פשוט טעות.

צלעות הקירור שאתה מדבר עליהן - נקרא בשפת העם רדיאטור... יכול להיות שהרדיאטור כבר עשה את שלו אחרי 7 שנים אבל לא הייתי ממהר להחליף סתם, אם בעלי מקצוע אמרו לך שהוא בסדר.

תרמוסטט הוא רכבי מכאני לגמרי, אינו קשור למחשב הרכב. אני לא מכיר את מנוע הפראדו, אבל נשמע לי תמוה ביותר שהוצאת טרמוסטט לצורך בדיקה עולה המון כסף... כל אחד עם סוג ידיים ימניות וספר טיפולים של הרכב יכול להוציא טרמוסטט ולבדוק את התקינות שלו. במידה והוא אכן האשם, ותפוס במצב סגור, ההחלפה שלו כאמור טריביאלית. כמה עולה תרמוסטט לפראדו והאם יש תחליפי זמין? זה אני לא יודע, צריך לשאול בחנויות חלפים.

בינתיים העצות שהוא מקבל ממוסכים לא רציניות, בלשון המעטה.

עצות של "לנסות להחליף רדיאטור/טרמוסטט/...." הן סבירות כשאתה מקבל אותן פה בפורום, כי אנחנו לא מכונאים וגם לא בדקנו את האוטו ובסך הכל כל הניחושים האלו הגיוניים בתיאוריה. אבל ממוסך אתה לא אמור לקבל תשובות כאלו, הוא אמור לבצע סדרה מסודרת של בדיקות ולהגיע למסקנה שאולי התוצאה שלה תהיה שצריך להחליף רדיאטור ב6000 שקלים, אבל זה לא יכול להיות חלק מהתהליך.

---------------------------------------------------------------------

עכשיו מעשית... מכיוון שאתה מעיד על עצמך והחבר שאינכם בקיאים במכונאות, אז באמת אולי העצה הכי טובה שתקבלו היא המלצה על מוסך אמין.

בנוסף להמלצות של יוני, שהן תל-אביביות, אם אתם מאזור השרון-וצפונה: ארנון מלאכי, "מוסך אנדורו" מפרדס חנה הוא מכונאי וותיק שעובד כמו פעם, מסודר, בודק, לא סתם מחליף. הוא מומחה לרכבי שטח, אמין מאד - ולא זול במיוחד. 04-6373499

מוני אורבך
02-08-07, 12:45
כמו שכבר נאמר המלצות המוסך שלך הם "מוזרות" ולא מקצועיות בלשון המעטה.
טרמוסטט קל מאוד לבדוק אם תקין בלי צורך לפרק אותו. "חור" במערכת אפשר לזהות עיי בדיקת לחץ. פריצת אטם אפשר לבדוק על ידי בדיקת לחץ הפוך או אפילו בדיקת קומפרסיה. ויש גם שיטות אחרות פחות חד משמעותיות אבל עובדות. בקיצור נראה לי שהמוסך הנל או שלא מקצועי או שמחפש לפתוח קופת חיסכון על חשבון חברך.

Omeckron
02-08-07, 13:22
קודם כל תודה על כל התגובות המהירות!
שמי יאיר ד"א (-:

בקשר להיסטוריית הרכב זה סיפור בפני עצמו, בגלל זה השאלה האחרונה שלי הייתה לגבי מוסכי בדיקת רכה.

בקשר למוסכים -יכול להיות שלא הייתי מובן לחלוטין - קיימים שני מוסכים - המוסך שהציע שהבעיה בתמוסטט טען שכדי לבדוק אם זו אכן הבעיה יש לפרק את התרמוסטט ולסוע יום בלעדיו באותם תנאים לראות אם עדיין מתרחשת התחממות, לטענתו עלות העבודה של פירוק והרכבה מחדש מתקרבים ל1000 שקל, כך שבמחיר הזה שווה להתקין תרמוסטט חדש שעלותו כ200 שקל בכל מקרה.
המוסך השני טוען שהרדיאטור פשוט לא תיקני (מדובר במוסך מורשה של טויוטה) ומראש, גם כחדש, אין לו סיכוי לקרר את המכונית.

בקשר לחור - גילו אותו באמצעות בדיקת לחץ - מסתבר שבטיפול האחרון מישהוא לא אטם טוב איזה חלק..

בעל האוטו גר בבת חפר כך שזה האזור של המוסכים שלו פחות או יותר, אני מניח שלנוכך ההשתלשלות האחרונה לא יהיה איכפת לו להשקיע במקום טוב בידיעה שזה יפתור את הבעיה אחת ולתמיד במקום לזרוק כסף טוב אחרי כסף רע...

עופר נחשוני
03-08-07, 09:48
שלום יאיר.
לפי דעתי לאחר בדיקה טרמוסטט ורדיאטור, בהנחה שהם תקינים יש לבדוק את משאבת המים .
אני נתקלתי בתופעה דומה(בהיילקס) ולאחר פירוק משאבת המים ראיתי שפשוט נשחקו למשאבה שתי
כנפיים באימפלר.
בהצלחה עופר.

איציק - 4X6ZH
03-08-07, 12:47
לרכב שיש בעית התחממות כאלה יש לבדוק דליפות לחץ במערכת .
שזה אומר לדחוס אויר בלחץ גבוה לחלל הצלינדר כאשר הבוכנה נמצאת בנקודת דחיסה עליונה . ( TDC )
ולבדוק מעבר האויר למערכת המים ( אסור שתיהיה כל דליפה ) .
כל שאר הבדיקות הנעשות דרך הרדיאטור / אינם מספיק מדויקות .
נכון זאת בדיקה המחייבת מתאם אויר המתחבר במקום פלג החימום .
את הבדיק יש לבצע על מנוע חם ולכל צלינדר בנפרד .
איציק

Omeckron
06-08-07, 23:32
קודם כל תודה על כל התשובות!

רציתי לעדכן - ביום שבת הוחלף התרומסטט ברכב, נסענו לירושליים - עם מזגן, בלי OVERDRIVE - מתחמם - ללא מזגן + OVERDRIVE נעצר בנקודה מסויימת ולא מתחמם מעליה.
ביום ראשון הוחלף הרדיאטור + שטיפה חיצונית של הרדיאטור מזגן (כנראה שהיה סתום בבוץ וגרם לצוור בקבוק במערכת אם הבנתי נכון), היום נסענו לירושליים, עם מזגן + OVERDRIVE או בלי ,לא מתחמם.

אני רק מקווה שזה באמת פתר את הבעיה ולא פשוט העלה את סף החימום מאחר והרכב הזה מיועד לצורכי עבודה הכוללים סחיבת נגרר של 2 טון...

ושוב, המון תודה על העזרה והמסירות!

-->