PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאקל/אוזן- לרצועת גרירה -דיסקברי-קידמי

יואב אלון
03-02-04, 17:12
בדיסקברי יש ב2- קורות השילדה האחוריות תושבת "צינור" חיצונית המרותכת לחתך הקורה + ברגים בקוטר 12 מ"מ ובאורך 110 מ"מ המחוברים דרך "הצינור" הנ"ל בקורה, לפלטת ברזל בעובי 5 מ"מ בצורת טבעת/אוזן המשמשת לחילוץ/גרירה...

מקדימה לעומת זאת אין את הסידור הזה...
האם ביצוע של הנ"ל דרך החורים הקימים ( ליד האוזניים המשמשות לרתימת הרכב בעת שינוע באניה) בטיחותי/יעיל?

יואב אלון

רכס חיים
03-02-04, 23:34
האם תוכל להוסיף צילום או שרטוט עם נתונים טכניים של מידות ועוביי דופן??

Bulldog
03-02-04, 23:43
אתה מדבר על שני הצינורות בפגוש?
אם כן אז הם משמשים להרמה של הרכב תוך שימוש בהיי ליפט\ ליבר המקורי שלו.
בכל מקרה, כמו שאמר חיים, תמונה תעזור

יואב אלון
04-02-04, 11:10
נראה שלא היתי מספיק ברור...
אנסה להעביר תמונה בערב. בכל מקרה הכונה היתה לחורים הקימים בקורות השילדה בדיסקברי מקדימה. (בקוטר 16 מ"מ) .
החורים ממוקמים במרכז גובה הקורה. חתך הקורה לפי זכרון - 150גובה / 80 רוחב/ 2.5עובי.
הדאגה שלי נובעת מהפעלת עומס חילוץ בנקודה זו על הקורה. השאלה היא האם צפויים עיוותים בשילדה ( 2 נקודות רתומות לרצועת הרמה בצורת V) האם מישהו ניסה?
יואב

shachar
04-02-04, 11:51
יואב

החורים בשילדה סמוכים לנקודות בהן מרותכות נקודות העיגון ?

יואב אלון
04-02-04, 19:09
איך מצרפים תמונה?
אני מנסה דרך IMG*
C:\Documents and Settings\user\My Documents\My Pictures\שקל[img

חנן א.
04-02-04, 19:13
ככה מצרפים תמונה

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=70

יואב אלון
04-02-04, 20:11
http://www.pic4u.co.il/view/picture.aspx?idx=ba0c32d8273342c0a3e7fc6 1d9a16407

יואב אלון
04-02-04, 20:15

יואב אלון
04-02-04, 20:19
חנן תודה...בסוף אני חושב שהבנתי :)

זאת התמונה של אוזן הגרירה הסטנדרטית מאחור:
זו התמונה של החור בקידמת השילדה מקדימה:
וזו כבר התמונה של מה שביצעתי היום... :D :lol: פשוט יותר להסביר מה אני רוצה עם תמונה של המוצר לא? :wink:

יואב

ארז
04-02-04, 20:27
אי אפשר להכנס לאלבום.... :cry:

KOOKE
07-02-04, 12:31
יואב

אם הבנתי נכון את כוונתך והמדובר בשני הקדחים (החורים) הקיימים בקידמת קורות האורך של השילדה ממש ליד טבעות העיגון בעת ההובלה שמרותכות שם אז אין בעיה להשתמש בהם לגרירה.

הפיתרון הפשוט ביותר הוא להשחיל בתוך חורים אלו שאקלים ארוכים (אם יש כאלו).

שלמה

ארז
07-02-04, 23:24
לדעתי זה אינו פתרון מלא,שקאל שעובר דרך חור בשלדה במכה חזקה פשוט יחתוך אותה,זה קורה כל הזמן עם הברגים שמחזיקים את העוגנים.

asafk
07-02-04, 23:27
אפשר לעשות חישוב פשוט...
יש לך את חוזק הפלדה (מאמץ מקסימלי מותר)?
את הגאומטריה של הקורה?
את הכוח הפועל בחילוץ?

לא ממש קשה לחשב.

אסף.

shachar
08-02-04, 16:53
ארז

אז מה כן ? אם הפגוש הוא סטנדרטי.

ארז
08-02-04, 17:03
תבינו כשבנו את הדיסקו או כל SUV למען הדיון לא בנו אותם לפעילות שטח קשה,ובמיוחד לא לחילוצים אגרסיבים,אל תגידו לי שכשתחלצו את עצמכם באמצע הלילה מהבוץ ,כשאין כבר סבלנות וכוח אתם לא תשתמשו בכוח....
צריך לעשות הכנה לזה,יש הרבה שיטות,אבל אין פתרונות קסם בשניה.
ללקוחות שלי אני בונה אוזן גרירה עם מפזר לחץ שמורכבת על השלדה בכמה הברגות-זה מחלק את הלחץ של המכה,כמובן שהפתרון הטוב ביותר הוא להחליף לטמבון שבנוי לזה(וככה בדרך אתה מקבל זוית גישה טובה יותר+טמבון שעומד במכות ולא פלסטיק)

יואב אלון
09-02-04, 09:59
שלמה, אני חושב שאנחנו מדברים על אותו דבר. חבל שלמרות שמירת התמונות באתר PIC4U לא הצלחתי להעלות התמונות... :roll:
ארז, מכוון שכבר ביצעתי את ההרכבה של 2 האוזניים, אשמח ללמוד כיצד לשפר חלוקת העומס. יש באפשרותי לשפר את המבנה. ( במידה וזו בקשה הפוגעת באופן כלשהו בפרנסתך, תתעלם. אקבל זאת בהבנה שלמה)
יום טוב לכולנו
יואב אלון

יואב אלון
09-02-04, 10:01
שלמה, אני חושב שאנחנו מדברים על אותו דבר. חבל שלמרות שמירת התמונות באתר PIC4U לא הצלחתי להעלות התמונות... :roll:
ארז, מכוון שכבר ביצעתי את ההרכבה של 2 האוזניים, אשמח ללמוד כיצד לשפר חלוקת העומס. יש באפשרותי לשפר את המבנה. ( במידה וזו בקשה הפוגעת באופן כלשהו בפרנסתך, תתעלם. אקבל זאת בהבנה שלמה)
יום טוב לכולנו
יואב אלון

ארז
09-02-04, 17:22
אהלן יואב
אני אומנם מתפרנס מזה אבל נהנה לראות מישהו בונה לבד ובשמחה אעזור....
מכל הדיון לא כלכך הבנתי בסופו של דבר מה היה הפתרון שלך,אם אתה לא מצליח להעלות את זה כאן שלך לי באי מייל תמונות ואני אעלה אותם כאן.

opl
09-02-04, 17:49
לא כל כך הבנתי מה אתה רוצה לעשות... להרכיב אחד כזה דרך החורים בשלדה?

https://www.expeditionexchange.com/genuine/DSC09362340.jpg

https://www.expeditionexchange.com/genuine

בציר 78
10-02-04, 20:45
אין שום בעייה לחבר שקל לחורים שבקורה אני עשיתי את זה
ועוד רבים כמוני אצל רונן מוסך דרור באשקלון ישנם שקלים מיוחדים
לזה ואין מה להשוות לאוזנים המקוריות של הרכב

בציר 78
10-02-04, 20:46
אין שום בעייה לחבר שקל לחורים שבקורה אני עשיתי את זה
ועוד רבים כמוני אצל רונן מוסך דרור באשקלון ישנם שקלים מיוחדים
לזה ואין מה להשוות לאוזנים המקוריות של הרכב

ארז
10-02-04, 20:56
טכנית באמת אין בעיה,השאלה היא האם זה עומד בחילוץ אגרסיבי.
אני חושב שלא,השקאל עצמו כמובן לא יקרע(ראיתי את השקאלים האלו אצל רונן מאוד אכותים) אבל השלדה לא תעמוד בזה,בדיוק כמו שהיא לא עומדת עם השקאל המקורי,הרי הם מחוברים על אותו החור(כבהתקנת השקאל של רונן מגדילים אם אני לא טועה את החור מעט)....וחור אחד בלבד אני בספק אם הוא בנוי לחזיק כזה עומס.

ארז
11-02-04, 14:31
אלו השקאלים שאצל רונן,כמו שאמרתי השקאל עצמו נראה מאוד אכותי,אבל אני בספק אם השלדה עצמה בנויה להחזיק מכה אגרסיבית

http://www.landroverstuff.com/images/DIIjates.jpg

http://www.landroverstuff.com/images/rrjate2.jpg

opl
11-02-04, 19:17
באתר ששמתי הם רוצים 45$ לאחד לא כולל כלום. כמה אצל רונן?

ארז
11-02-04, 22:43
אין לי מושג כמה השקאלים האלו עולים אצל רונן,הטל' שלו הוא 054588544 אתם מוזמניפם לשאול(בשעות העבודה כמובן...)
יואב קיבלתי את המייל שלך לפי התמונות מה שעשית זה למעשה אותו עיגון כמו שיש בדיפנדר/בדיסקו רק עבה יותר,אני צודק?
העניין עם זה שכמעט ואף פעם לא נתקלתי באוזן שנקרעה,כמעט תמיד הבורג שמחזיק את האוזן חותך את השלדה בחילוץ אגרסיבי,מצב כזה לדעתי יתכן גם בשקאלים שדובר עליהם וגם בפתרון שאתה בצעת.
הפתרון שלי הוא לחבר את האוזן על פלח המחובר בעוד נגיד 3 ברגים לשלדה,ככה תהיה חלוקה טובה יותר של העומס(וגם מצידה השני של השלדה הייתי שם פלח כזה).

יואב אלון
17-02-04, 15:50
בואו ניקח את הדיון הזה קצת לעומק
לפני שהתחלתי בצעתי חישוב לעומס הגזירה הנדרש בכדי לגרום לבורג יחיד בקוטר 14 מ"מ להתחיל לחתוך את השילדה. הנתון שקיבלתי עומד באזור 2500 Kg / לקורה אחת.
כלומר, תאורטית ניתן לבצע משיכה בכוח מכסימלי של 5000Kg לפני תחילת גזירה של קורות השילדה.
נשאלת השאלה מהו הכוח המכסימלי הנדרש בעת חילוץ להוצאת הרכב מ"הבוץ"?
הנ"ל נגזר כמובן ממכפלה של -- ( משקל הרכב / סוג הקרקע / שיפוע הקרקע / גלגלים נעולים-משוחררים...) בקיצור כל מה שמשפיע על חיכוך.
בבדיקה ראשונית נראה שעומס מכסימלי שניתן לפתח כאשר משקל הרכב( 2.5 טון) נע באזור 4500 Kg בהתחשב במשתנים שהצגתי.
האם ניתן להרגע?

לא, לדעתי הנתון הנ"ל מטעה. מדוע.
1- החישוב לוקח בחשבון מצב אופטימלי אשר בוא רצועת הרסן יוצרת משולש שווה שוקיים עם רצועת המשיכה. בחיים זה לא תמיד עובד... חישוב הכוחות ברגע שזויות המשולש משתנות משפיע מידית על העומס בנקודת ריתום אחת ביחס לרעותה...ובקלות יכול לעבור את העומס המכסימלי/לקורה אחת!
2- מה קורה כאשר הרכב המחלץ משתמש בתנופה , ( כי הרכב לא זז...) ובמקרה השילדה מעוגנת היטב לסלע אכזרי במיוחד השתול בבוץ... אז מתרחש כשל בנוסחה שהוצגה. זאת מכיוון שמהירות * מסת הרכב המחלץ יכולה להגיע לערכים שאתם לא רוצים להכיר... והפעםזה עלול להיות הרסני ומסוכן ביותר.

ללא ספק הצעתו של ארז, לחיבור נקודת הריתום ב-4 ברגים, תשפר באופן דרמטי את יכולת הנקודה לשאת בעומס, למען האמת בהנחה שמדובר בברגים בקוטר זהה 14 מ"מ, מדובר על 10,000 Kg לקורה אחת ! וזה נשמע מדהים.
אבל!
בתרחיש ההתקעות על סלע שתיארתי קודם, יתרחש הרע מכל. נקודות הריתום לא יקרעו זה בטוח, אך העומס שיועבר לקורות השילדה ( יש לזכור כי מופעל מומנט לכיפוף הקורות אחת כלפי השניה, עקב קשירה ברצועת רסן ) מסוגל לדעתי לעוות בקלות את השילדה!

האם לא רצוי שבסופו של דבר נקודת הכשל במקרה הקיצוני ביותר תהיה נקודת הריתום? ולא השילדה שלנו??

תקנו אותי עם אני טועה
יואב

ארז
17-02-04, 16:17
תראה...אני קרעתי בדיפנדר הקודם של את השלדה בחילוץ לא ממש רציני...אני ישבתי על גבעונת של בוץ בירקון ועופר משך בחצי עדינות חצי תנופה...הבורג חתך את השלדה....

לא חושב שתגיע למצב בו השלדה מתעקמת,אם כך גם בחלוץ עם כננת היינו מגיעים באופן תדיר לכאלו מצבים,חילוץ לצד עם כננת ומכפיל מגיע בקלות לעומסים שאתה מדבר עליהם,במידה והרכב שקוע בבוץ עמוק זה גם מכפיל את זה,אני עוד לא ראיתי שלדה שהתעקמה מכזה דבר...

נמרוד
18-02-04, 11:36
ללא ספק הצעתו של ארז, לחיבור נקודת הריתום ב-4 ברגים, תשפר באופן דרמטי את יכולת הנקודה לשאת בעומס, למען האמת בהנחה שמדובר בברגים בקוטר זהה 14 מ"מ, מדובר על 10,000 Kg לקורה אחת ! וזה נשמע מדהים.
אבל!
בתרחיש ההתקעות על סלע שתיארתי קודם, יתרחש הרע מכל. נקודות הריתום לא יקרעו זה בטוח, אך העומס שיועבר לקורות השילדה ( יש לזכור כי מופעל מומנט לכיפוף הקורות אחת כלפי השניה, עקב קשירה ברצועת רסן ) מסוגל לדעתי לעוות בקלות את השילדה!

האם לא רצוי שבסופו של דבר נקודת הכשל במקרה הקיצוני ביותר תהיה נקודת הריתום? ולא השילדה שלנו??

תקנו אותי עם אני טועה
יואב

אתה שואל את שאלת "הפיוז המכני" שעולה מפעם לפעם בדיונים על ציריות בדרך כלל.

אני לא יודע מה התשובה, אבל אני יודע מה הבעייה עם ישום התיאוריה הזאת ברמה שלנו - אין לנו מושג מה העומסים האמיתיים שפועלים, ובכל מקרה מה שברור לי, הטווח של העומסים הוא ענק. יש לי רמז אחד חזק - רוב הכננות מתוכננות ל4500 ק"ג, אז נראה לי סביר לקחת 4500 ק"ג בתור המספר הנומינלי בכל החישובים. ועם מקדם בטחון נוסף של 2 , אז 10,000 ק"ג שיצא לך בחישוב נראה גם לי די והותר.

עכשיו נשאלת השאלה האם זה לא יותר מדי לשלדה? גם כאן אין לנו מושג, והייתי אומר שיש לנו אפילו הרבה פחות מושג... אין לי אפילו רמז. ושלדה כידוע מועמסת בהרבה יותר מודים ו"צורות" מאשר נקודת עיגון שיש עליה עומס מסוג אחד מוגדר.

אז כשאין לי מושג מה מגבלות העומס של השלדה מצד אחד, ויש לי מושג קלוש ביותר לגבי העומסים הצפויים בחילוץ, איך בדיוק אני אמור לתכנן "פיוז" מכני? כל הרעיון בפיוז הוא שאתה מגדיר את הטווחים המותרים והאסורים בצורה טובה, ויכול לתכנן מתקן שנשבר בתחום גבול מאד עדין, אחרת אין שום טעם בעניין, ויש לך כבר פיוז מוכן - תשתמש בנקודות המקוריות, ואם במקרה הנקודה נתלשת ( לא ארוע יומיומי, הרי הרוב משתמשים בנקודות המקוריות), הנה, מנעת את הנזק מהשלדה...

ובניגוד לפיוז חשמלי, שבסך הכל גורם לאפלה זמנית, "פיוז-חילוץ" שקופץ, בצורת אוזן או שאקל או כבל שמתעופפים באויר, הם מסוכנים - הרי זו המוסכמה בדיוני השאקלים התקניים, לא?

והנה בכלל רעיון - בנה את אוזני הגרירה הכי חזק שאפשר, ותשתמש בשאקל בתור הפיוז. יש מבחר גדלים בדיוק כמו פיוזים באמפראז'ים שונים. רעיון פשוט וישים - אבל מה האמפראז' הנכון?

eran4x4
18-02-04, 23:28
לכל מי שחושב על פיוזים במשיכה \ גרירה, הדרך הנכונה לביצוע פיוז הוא ע"י רצועה\חבל בעל כוח קריעה ידועה שמחובר במקביל לרצועה חזקה יותר כך שהוא מקצר את הרצועה החזקה.

קריעה של הפיוז תיבלם ע"י הרצועה הארוכה ולא יגרם נזק.

השיטה הנ"ל לקוחה מתוך מערכות הרמה בחילוץ (סנפלינג \ טיפוס), במערכת הערמה משתמשים בסלינג (חבל טיפוס דק קשור כלולאה באורך של כחצי מטר) של 1 טון במקביל לחבל טיפוס של שלושה טון.
המטרה של הפיוז למנוע הפעלת עומס (משיכה) של יותר מאחד טון על מנת שלא יווצר כשל במערכת במקום לא צפוי.

asafk
18-02-04, 23:36
טוב...
חישבתי את זה- שני חורים של 12.5 מ"מ, בשלדה של 2 מ"מ עובי דופן, עליהם פועלים 4000 ק"ג - ייקרעו (כלומר- השלדה תיקרע). אין לי זמן כרגע לפרט את החישוב.
אם אתם לא מאמינים- תחשבו על המגש כננת בדיפנדר- מחובר דרך 4 חורים והכננת מושכת 4000 ק"ג- וגם, לפעמים, החורים מתעוותים- בחילוצים אגרסיביים. כלומר- עם רוצים חוזק כמו של הכננת, צריך לפחות 4 חורים של 12.5 מ"מ לכל נקודה.

אסף.

יואב אלון
19-02-04, 09:31
אסף, נסה לדלג על שלב החישובים. מדויקים ככל שיהיו.
התובנה שניתן לקחת לדעתי מהדיון הזה היא דוקא מה שנמרוד התחיל לומר וערן חיזק, לא כדאי להעמיס על השילדה כוחות גזירה...עדיף לעשות זאת ע"י נקודה שתכשל קודם ללא גרימת נזק מכני. והכי עדיף, שכשהי נכשלת שלא תהרוג אותנו על הדרך...

תודה לכם
יואב

-->