PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהו אורך המאיות בסמוראי?

יונתןמצפה
02-08-07, 21:05
מצטער, לא הצלחתי למצוא בחיפוש...

1.אורך מאיות סטנדרטי בסמוראי (קדימה/ אחורה)?

2.בכמה נהוג להאריך (ללא שינוי תושבות וכו')? - (להגבהה סבירה- כ-2'', הגדלת מהלך, ושיפור הנוחות) *אם אני מבין נכון, ההארכה נעשית רק בצד של הנדנדות?

3.מה השיטה המומלצת למדוד את אורך המאיה כאשר הקפיץ מורכב על הרכב?

תודה,
יונתן

GodsFather
02-08-07, 22:51
מדידה כאשר על הרכב, אפשר לעשות עם חוט. מקצה העלה לקצה השני עם קימור העלה. אח"כ לוקחים את מה שמדדת ומוציאים נתונים מול מטר.

הארכה רק בצד של הנדנדות?! איך אתה קובע איזה צד זה ? תן מבט רגע בעלה ותגיד לי אם מה שאמרת הגיוני :D מה שאתה בטח מתכוון זה שרואים את השינוי בצד של הנדנדות וזה נכון , כי התושבת על השלדה היא קבועה והנדנדה לא , אז היא תזוז קצת , בהתאם להארכה ובהנחה והערגול לא יהיה בהתאם לשדרוג. ממצב אנכי/כמעט אנכי ברוב הסמוראים למצב יותר אלכסוני/זוויתי.

אני לא יודע מה זה אורך סטנדרטי , אולי בספר רכב רשום. בכל מקרה, תמדוד את המצב הנוכחי וממנו תעלה למעלה, מה אכפת לך הסטנדרט ? אתה גם ככה רוצה לשפר.

אני לא יודע מה המצב הנוכחי שלך , בכל מקרה 2 אינץ' מעל (5 ס"מ) , לא צריך להיות בעייתי, זה לא שיש לך עכשיו איזה קפיץ CJ או משהו קרוב לזה. תתאים בולמים בהתאם וסע לשלום.

למקרה החיפוש - יש ועוד איך , רישומים על איך למדוד , מה האורכים ומה שיפרו וכד'.. תן על זה עוד קצת מאמץ , ישבת 12 שעות בסמוראי מקצה לקצה במדינה , תשב חצי שעה על המחשב ותוציא חומר.

יונתןמצפה
02-08-07, 23:49
הארכה רק בצד של הנדנדות?! איך אתה קובע איזה צד זה ? תן מבט רגע בעלה ותגיד לי אם מה שאמרת הגיוני .

לא המצאתי את זה! תחשוב מה היה קורה אילו היו מאריכים גם את הצד שבין הבורג מרכוז לתושבת הקבועה. מיקום הסרן היה משתנה... (היה זז אחורה)

אני לא יודע מה זה אורך סטנדרטי , אולי בספר רכב רשום. בכל מקרה, תמדוד את המצב הנוכחי וממנו תעלה למעלה, מה אכפת לך הסטנדרט ? אתה גם ככה רוצה לשפר.
העבודה כבר בוצעה. אותי מעניין מה ההפרש ביחס למקור.

למקרה החיפוש - יש ועוד איך , רישומים על איך למדוד , מה האורכים ומה שיפרו וכד'.. תן על זה עוד קצת מאמץ , ישבת 12 שעות בסמוראי מקצה לקצה במדינה , תשב חצי שעה על המחשב ותוציא חומר.
אני יודע שיש על זה חומר באתר. אפילו ראיתי את זה בעבר. לצערי, חיפוש של מספר שעות (יחד עם קריאה של הרבה דברים מעניינים) לא העלה את מה שחיפשתי.
ואגב- אם זה היה 12 שעות היינו מגיעים במקום הראשון ;-) 12:56 ...

עדיין הייתי שמח לקבל תשובות על שאלות 1 ו- 2. (אורך סטנדרתי והארכה רצוייה)

יונתן

אלון_ק
03-08-07, 01:15
אם אני מבין נכון, ההארכה נעשית רק בצד של הנדנדות?
אתה מבין לא נכון, למרות שאין שום הכרח שההארכה תתבצע באופן שווה על שני החצאים. למעשה, שני החצאים אינם חצאים - הקפץ איננו סימטרי לגמרי מראש. זה שהסרן זז עוד ס"מ או שניים במצב קיצון לא פוגע בשאר המערכות הקשורות.

כמה הארכה נהוג לעשות לקפיץ זה לא באמת נתון רלוונטי, כי אין טעם לתכנן קפיץ חדש לעצמך. הרבה יותר זול (ומהיר) ללכת על מוצר מדף קיים בין אם של המתלם, חברה מחו"ל או מישהו אחר בארץ. אתה הרי תגיע לנתונים דומים עד כדי זהים לאלו שלהם, אז למה לשבור את הראש?

רוב הקיטים לסמוראי מאריכים את המאיה בכ5 ס"מ, סתם לידע כללי.

גם אני לא מצאתי לך בחיפוש את האורך למרות שגם לי זכור במעומעם שמישהו שאל ונענה בעבר.

GodsFather
03-08-07, 14:44
גם אני לא מצאתי לך בחיפוש את האורך למרות שגם לי זכור במעומעם שמישהו שאל ונענה בעבר.

אם בארזים נפלה שלהבת... :mrgreen:

יונתןמצפה
05-08-07, 17:53
בבדיקה שעשיתי למאיות המקוריות שלי-
50 ס"מ ממרכז אוזן תושבת קבועה לבורג מרכוז
51.5 ס"מ ממרכז אוזן תושבת נדנדה לבורג מרכוז
סה"כ 101.5 ס"מ.
יש הבדל באורך שבין שני "חצאי" המאיה...
איך זה אצליכם?

יונתן

-->