PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע בסופה דיזל לא מגיע לטורים גבוהים-זקוק לעזרה

elitkh
02-08-07, 23:00
היום בצהריים בחזרה ממילואים ברמת הגולן המנוע החליט לעשות לי צרות ולסרב לספק את בהסחורה. זה נראה כאילו הספקת הדלק למנוע לא סדירה. במהירות מעל 2000 סל"ד המנוע היה לא יציב ונע בין 2000 ל2500 סל"ד. המנוע לא עבר את ה 3000 סל"ד גם כאשר דוושת הגז היתה לחוצה לחלוטין. למיטב ידיעתי מסנן הדלק חדש-מה עוד אני צריך לבדוק?

תודה

elitkh
03-08-07, 13:08
אם זה עוזר לדיאנוזה-התופעה לא התרחשה היום כשהתנעתי את הרכב אלא חזרה על עצמה לאחר מספר דקות של נסיעה. התופעה מחמירה עם הנסיעה-בשלב מסויים המנוע מסרב לעלות על 1500 סל"ד.
איפה אני מתחיל לחפש?

asafk
03-08-07, 14:36
תתחיל סביב משאבת ההזרקה/ משאבת דלק.

אסף.

איציק - 4X6ZH
03-08-07, 16:36
בדוק מסנן אויר ( אולי לנסות להוציא אותו למשך הבדיקה בלבד )
בדוק פקק מיכל דלק אולי לא מאפשר שחרור לחץ ( תקלה לא מופיעה מיד אבל ברגע שהתקלה מופיעה
פתיחת הפקק ואתה מרגיש שחרור לחץ והמנוע עובד רגיל )
איכות דלק ( במידה ואתה מוצא קשר לתידלוק אחרון )
מסנן דלק לא חשוב חדש להחליף לאחד אחר ( גם חדשים דפוקים )
משאבת עזר למשאבת הזרקה ( במידה ויש לך משאבה חיצונית )
מסנן דלק בתוך מיכל הדלק ( חלק ממצוף הדלק )
שסתום חד כיווני בחיבור צינור דלק למשאבת ההזרקה ( חלק מהמשאבה )
יש עוד אפשריות אבל זה מספיק להתחלה
על הדרך יש מצב שהטורבו תפוס ( במידה ויש טורבו למנוע )
איציק

ADY
03-08-07, 16:37
יכול להיות שמערכת הסולר שואבת אויר בדרך!

elitkh
03-08-07, 17:17
קצת קשה ליזום את התקלה ואז להתחיל לבדוק אבל אני אעשה את זה. אני יכול לשלול פקק דלק ומסנן אוויר (אלה היו הכיוונים הראשונים שניסיתי עוד במהלך הנסיעה הראשונה וזה לא עבד).
גם איכות הדלק-היה לי חצי מיכל ומילאתי את המיכל-המצב לא השתנה לטובה.
איפה נמצאת משאבת העזר המשאבה הראשית נמצאת ליד המנוע? איך אני בודק האם היא תקינה?
יש טורבו-איך אני בודק אם הוא תפוס? אני לא יודע אם זה קשור אבל לאחרונה ראיתי גם שמן בצנרת הטורבו-האם זה יכול להיות קשור?

תודה

לירן23.
03-08-07, 17:40
תפתח תצינור אוירשמתחבר על הטורבו ובפנים יש פלופלור ותנסה לסובב אותו אם הוא מסתובב חלק אז הוא בסדר אם הוא תפוס אז הוא לא תקין,על הדרך אמרת שיש לך שמן בצנרת שלו תבדוק אם יש לו גם חופש,תרים ותוריד תבורג שלו באמצעאם יש חופש אז הוא דפוק.

ADY
03-08-07, 19:30
לי יש צ'ירוקי עם אותו מנוע 2.5TD .אצלי ליד הטורבו יש איזה מין אבנס ווקומטי שמתחבר אליו צינורית לווקום. תבדוק שהצינורית לא ברחה ממנו! אצלי זה קרה פעם ובאמת הצינור של הטורבו היה מלא שמן ומנוע היה "מעשן" חזק.

תום לרמן
08-08-07, 23:22
הי לדעתי ללכת לכיוון של הטורבו ובכל אופן יש לי מנוע כזה לחלקים
בהצלחה

שלומי
08-08-07, 23:48
בסופה דיזל שהיתה לי חווית תקלה דומה - מנוע לא עולה בסל"ד תחת מאמץ באופן לא עיקבי .
אצלי זו הייתה חתיכת לבד (סוג של בד) שטיילה במיכל דלק ולפעמים סתמה את הכניסה לצינור הזנה .

אם אתה מדומם ומניע התופעה נעלמת ?
אם כן יכול להצביע על סתימה ארעית כפי שתיארתי (אין יניקה = הליכלוך מתפזר מפתח היניקה)

אצלי לא היתה משאבה במיכל דלק (בניגוד לסופה בנזין)
יש פתח ביקורת מעל המיכל בבגאז' שווה להעיף מבט (4 ברגים)

לילה טוב ובהצלחה ,

שלומי

elitkh
09-08-07, 08:39
התופעה מתרחשת תמיד כאשר המנוע חם. נראה גם שככל שהמנוע חם התקלה חמורה יותר. בנסיעה בצהריים התקלה מתרחשת מהר יותר ובאופן מוחשי יותר מאשר בנסיעה בלילה.
התחושה שלי היא שמדובר באחד החיישנים. למישהו יש מושג אם ואיך ניתן להתחבר למחשב הנ"ל ולהוריד תקלות?

חנן-ג'יפולוג
10-08-07, 14:05
אלף-בית של דיאגנוסטיקת דיזל, זה לחבר שעון לחץ דלק בכניסה למשאבת ההזרקה או ביציאה ממסנן הדלק, ולבדוק שלחץ הדלק בסרק, בטורים ותחת עומס מלא, תואם לנתוני היצרן.

איציק - 4X6ZH
10-08-07, 14:14
לדעתי זה מנוע דיזל מהדור הקודם . ( הזרקה ישירה )
במנועים כאלה אין לחץ בכניסת הדלק למשאבת ההזרקה והמנוע יכול לעבוד על הספקת דלק בגרביטציה.
במקרה של חשד לחוסר הספקת דלק רציפה יש אפשרות להזין את המערכת ממיכל דלק חיצוני הנמצא על גג הרכב .
גם והיה ויש למנוע משאבת עזר חיצונית תפקידה להביא את הדלק ולא להעלות את הלחץ של הדלק .
איציק

חנן-ג'יפולוג
10-08-07, 14:20
איציק, זו בדיקה שעשיתי כבר המון פעמים. אם לחץ הדלק לא תקין, בחלק מהמנועים עד באר אחד, ובאחרים שלושה או חמישה באר, יש מגוון של בעיות שנובעות מזה ושגורמות לזה. רק אתמול היה לנו רכב כזה עם מערכת דלק מפוצצת בסוכר. אני לא מכיר את מבנה הסופה ויתכן שבאמת אין שם משאבה ראשונית נפרדת שמספקת לחץ חיובי למשאבת הלחץ הגבוה, ואז מה שכתבתי לא רלוונטי.

איציק - 4X6ZH
10-08-07, 14:36
בתוך כל משאבת הזרקה של מנוע דיזל יש משאבת הזנה .
משאבת ההזנה יוצרת מספיק תת לחץ בקו הכניסה כדי למשוך את הדלק בגרביטציה .
כדי למנוע יניקת אויר מעלים את הלחץ בקו כך שכל הקו נמצא כל הזמן בלחץ . ( כמו במערכת בלמים )
מה זה למי שהוא חיבלו במנוע על ידי סוכר ?
זה כמעט ולא ניתן לניקוי .( מחייב פרוק ראש מנוע ) .
איציק

חנן-ג'יפולוג
10-08-07, 16:28
נראה לי שסוכר לא נמס בסולר. תחתית מיכל הדלק היתה מלאה בסוכר כמו גם המסנן הראשוני במפריד המים. משאבה ראשונית הוחלפה, ומשאבת הזרקה רוטורית הוחלפה ומערכת הדלק נוקתה. לאחר העבודה הזו, המנוע לא עשה עוד סימנים של מצוקה.

אני מניח שמדובר בחבלה, כי אני מתקשה לחשוב על תסריט שבו ק"ג סוכר מגיע בטעות לתוך מיכל הדלק.

איציק - 4X6ZH
10-08-07, 18:45
מי אמר שזה סוכר ??
לדעתי הסוכר נמס בדלק ואז הוא מתגבש לאחר השריפה על תושבות השסתומים / טבעות הבוכנה
כל התהליך מתרחש אחרי שהמנוע חם עבד על סוכר והתקרר .
איציק

חימושניק
10-08-07, 19:27
אני ניסיתי פעם לערבב סולר עם סוכר בתוך בקבוק. הסוכר לא נמס בסולר, גם לאחר ערבוב אלים של תוכן הבקבוק.

חנן-ג'יפולוג
10-08-07, 19:37
מי אמר שזה סוכר ?? טעמתי. הטעם של הסולר קצת הפריע לחוויה, אבל זה בהחלט היה מתוק ונמס ברוק.

AvigdorAharon
10-08-07, 23:16
אני מניח שמדובר בחבלה, כי אני מתקשה לחשוב על תסריט שבו ק"ג סוכר מגיע בטעות לתוך מיכל הדלק.

לצערי, אני מכיר את זה, מנסיון...
אני לא יודע למה, אבל שמעתי על מקרים רבים שכאשר רוצים לגרום נזק, מוסיפים סוכר. למה לא מלח? קמח?אולי סתם חול?

אביגדור

חנן-ג'יפולוג
11-08-07, 08:10
לדעתי הסוכר נמס בדלק ואז הוא מתגבש לאחר השריפה על תושבות השסתומים / טבעות הבוכנה

כמו שאיציק כתב, נהיה לך ציפוי של קרמל במנוע. החומרים האחרים שהזכרת לא עושים את זה.

-->