PDA

צפייה בגרסה מלאה : רוצה ג'יפ, לא יודע על מה ללכת (מתלבט לגבי גראנד צ'רוקי)

eranbar
03-08-07, 00:23
שלום לכולם,

אז ככה, אני רוצה לקנות ג'יפ, לא בגללי אלא בגלל האשה, זה יהיה כמו להגשים לה חלום.

לא מחפש לרדת לשטח , לא מחפש שיפורים, יש לי מספיק מה KTM שלי, רוצה אותו רגיל וסטנדרתי.
רצוי מפנק כמה שיותר, בנזין ואוטומט בלבד, לא משנה מה הנפח (אני אוהב המון כוחות סוס).

זה הרכב 4X4 הראשון שלי/שלה/שלנו.
התאהבתי מאוד בגראנד צ'ירוקי, התחלתי לעשות חיפושים ומצאתי כמה שירשורים אבל לא קבלתי את מה שאני מחפש.

אני רוצה לדעת כמה שיותר על אמינות של הרכב הזה, כל מי שיכול לכתוב כל מה שהוא יודע בעד ונגד.

קראתי את המאמר הזה :
http://www.jeepolog.com/208.html

וזה חיזק את דעתי.
התקציב הוא לא יותר מ 70,000 ש"ח ואם אני באמת אלך על הצ'ירוקי אז אני מאמין שאני יכול לקנות שנת 97 או אולי יותר.

היום עצרתי מישהו עם אחד שנת 2001, הוא סיפר שהרכב הכה בו אנושות ויש לו את הרכב כשנה וחצי בהם הוא הפסיד כ 60,000 ש"ח גם על ירידת ערך.

כמה שאלות:
האם לדעתכם תהיה ירידת ערך כזו משמעותית גם ברכבים ישנים יותר שנעים סביב ה 70,000 ש"ח ?
האם כדאי לקנות רכב מוסב לגז, הבנתי שיש חסרונות לא קטנים בגז, כגון: חניונים, מוסכים, מקומות סגורים או משהו כזה, משפיע לרעה על אורך חיי המנוע וכו' ?
האם הרכב אמין בהנחה שאת הטיפולים עושים כמו שצריך ובזמן ?
האם יש לרכב מחלות מיוחדות שעולות בסופו של דבר הרבה כסף ?
מה הסדר גודל של ביטוחים ? טסט ?
האם אתם ממליצים כן ללכת עליו ואם כן, למה ואם לא, למה ?

האם יש בדעתכם על פי נסיונכם רכב ג'יפ אחר שעולה על הדרישות שלי (גדול, בנזין, אוטומט, 70,000ש"ח )?
הייתי לוקח ניסן טרנו ,(יש לי ניסן פרימרה בבית, אמינות בהתגלמותה) אבל לצערי אין להשיג במחיר שאני יכול אוטומטי ובנזין או שכן ואני לא יודע ?
אם אני לוקח בתקציב יישור קו לאוטו, על כמה מדובר בערך ?

אשמח לכל עצה, גם לרדת מכל הסיפור זה תשובה.

תודה.

ערן.

*** הכותרת צריכה לשקף את נושא ההודעה, על פי כללי הפורום. הכותרת נערכה, נא להקפיד להבא. תודה, מערכת ג'יפולוג ***

נמרוד
05-08-07, 08:20
התשובה היא "רד מכל הסיפור".

תענה לי על השאלה ההפוכה:

עברתי עכשיו לגור בתל אביב. שמעתי שהפקקים נוראיים ואפשר להתנייד פה רק על דו גלגלי. אז אני מחפש משהו שיביא אותי בנוחות לעבודה כל יום. לא מחפש אופנוע ספורטיבי, לא מטייל בשטח, כלום.

איך הKTM? שווה? יעשה את העבודה? איך התחזוקה? יקרה? מה אתם אומרים, כדאי, או לרדת מכל הסיפור?

גיא
05-08-07, 10:14
נימרוד

אתה שוכח מכל העניין של מקדם הפוזה.

וכן, חד משמעית ktm יהיה יקר ושווה :-)

eranbar
07-08-07, 14:50
התשובה היא "רד מכל הסיפור".

תענה לי על השאלה ההפוכה:

עברתי עכשיו לגור בתל אביב. שמעתי שהפקקים נוראיים ואפשר להתנייד פה רק על דו גלגלי. אז אני מחפש משהו שיביא אותי בנוחות לעבודה כל יום. לא מחפש אופנוע ספורטיבי, לא מטייל בשטח, כלום.

איך הKTM? שווה? יעשה את העבודה? איך התחזוקה? יקרה? מה אתם אומרים, כדאי, או לרדת מכל הסיפור?

פיספסת בגדול !!!

אבל לא משנה אולי הטעות היא שלי, אולי לא הסברתי את עצמי כמו שצריך.

מה שרציתי לדעת הוא, איך הגראנד צ'ירוקי בתור רכב משפחתי ואיך האמינות שלו כרכב שכזה וכרכב שלא יראה שטח בידיים שלי ?
השאלה הופנתה למי שמכיר את הרכב הזה ויכול להעיד על האמינות שלו, זה הכל , לא קשה !!!

אבל, לפי עצתך, אני באמת ירד מכל הסיפור הזה, משיחות עם אנשים ,עולה התמונה של רכב מאוד יקר לאחזקה גם מחוץ לשטח, בכל מקרה, תודה.

ערן.

בוזי
07-08-07, 15:24
נמרוד לא פספס, הוא ניסה לרמוז לך שרכב שטח, כדאי להחזיק רק אם אתה מטייל בשטח.
אחרת, זה כמו KTM: קניתי, תיקנתי, מכרתי...

אברמלה
07-08-07, 18:40
אם האשה רוצה רכב שטח רק בישביל הפוזה. אז תחליף אישה יעלה לך יותר זול

grand
07-08-07, 20:43
אתם חבורת ז....
כמה מכם רכשו רכב כזה בשביל האשה.. או כדי לקחת את הילדים לגן..
להזכיר לכם? מיטב חברי הפורום. זה שבמשך הזמן הרכב הפך לרכב שטח משופר זה משהו אחר :smile: , אבל התירוץ "בשביל האישה" הוא התירוץ הכי נדוש ונפוץ כאן, אולי בכדי להרגיע את המצפון או שבתת מודע של כולללללם זה בשביל האשה אך לא פחות בשבילנו הבעלים!.

מה רע שהאשה תתנייד בגראנד חזק ומפנק. אם יש $$ להחזיק ולתדלק, אז זה אחלה רכב משפחתי.

גם כן המיתוס שרכב שטח בן 10 עולה בתחזוקה יותר מרכב פרטי בן אותו גיל אינו כל כך נכון, רכב כזה שאינו נוסע בשטח, אינו עובד בעומס רב, ומשמש בעיקר כרכב כביש יעלה קצת יותר בתחזוקה אבל לא הרבה יותר.
גם מיצובישי, טויוטה ורנו בני 10 שנים גובות דמי תחזוקה.

לגבי השאלה של הבחור.
גראנד או כל רכב אחר לצורך העניין שמור, נקי , שטופל היטב ובזמן וגם לפעמים שעולה קצת יותר ברכישה, ישרת אותך היטב, ברמת אמינות סבירה, ובכיף גדול בנסיעה.

eranbar
08-08-07, 15:41
אתם חבורת ז....
כמה מכם רכשו רכב כזה בשביל האשה.. או כדי לקחת את הילדים לגן..
להזכיר לכם? מיטב חברי הפורום. זה שבמשך הזמן הרכב הפך לרכב שטח משופר זה משהו אחר :) , אבל התירוץ "בשביל האישה" הוא התירוץ הכי נדוש ונפוץ כאן, אולי בכדי להרגיע את המצפון או שבתת מודע של כולללללם זה בשביל האשה אך לא פחות בשבילנו הבעלים!.

מה רע שהאשה תתנייד בגראנד חזק ומפנק. אם יש $$ להחזיק ולתדלק, אז זה אחלה רכב משפחתי.

גם כן המיתוס שרכב שטח בן 10 עולה בתחזוקה יותר מרכב פרטי בן אותו גיל אינו כל כך נכון, רכב כזה שאינו נוסע בשטח, אינו עובד בעומס רב, ומשמש בעיקר כרכב כביש יעלה קצת יותר בתחזוקה אבל לא הרבה יותר.
גם מיצובישי, טויוטה ורנו בני 10 שנים גובות דמי תחזוקה.

לגבי השאלה של הבחור.
גראנד או כל רכב אחר לצורך העניין שמור, נקי , שטופל היטב ובזמן וגם לפעמים שעולה קצת יותר ברכישה, ישרת אותך היטב, ברמת אמינות סבירה, ובכיף גדול בנסיעה.

תודה רבה על תשובתך.

אכן כן, מדובר ברכב שיהיה לטובת רצונה של האשה בלבד, אם זה היה תלוי בי, זה היה נגמר באימפרזה טורבו, זה הקיק שלי, אבל אני לא אכנס כאן לשיקולים שהביאו אותי ללכת לכיוון ג'יפ.

אני בכל אופן בודק אופציות נוספות כגון ג'ימי.

שוב תודה רבה.

ערן.

סוזי המשתוללת
08-08-07, 17:04
אני לא יכול לספר לך לגבי גרנד ושות' אבל כן יכול לספר לך על טרופר בנזין 97 שנוסע טוב בכביש וגם בשטח גם בתור רכב לא משופר
אני כן נוסע בשטח ולכן הבלאי גדול יותר אבל ממש לא נורא
אם גם יש לך ראש על הכתפיים וידיים טובות אז התחזוקה לא יקרה וידע לא חסר
מה שכן לדעתי חבל לקנות רכב מהסגנון הנ"ל בשביל לנסוע בעיר
תצרוכת דלק במקרה הטוב בעיר תהיה בסביבות 1:6 והרכבים הנ"ל לא בדיוק מתגמלים אותך ביכולת תמרון
עצתי לך אם אתה לא מתכוון לנסוע בכלל בשטח - אל תקנה

gooja
08-08-07, 18:10
לדעתי אתה הלקוח הקלאסי של הונדה CRV או טויוטה ראב4.
נראה ונשמע כמו, ללא יומרות בשטח, מאוד אמינים, ויחסית לג'יפים אמיתיים, לא שתיינים.

לאחותי יש ראב4, והיא מאושרת - כאשר הדרישות שלה דומות מאוד לשלך.

-->