PDA

צפייה בגרסה מלאה : ריתוך אלומיניום בחמצן/אצטילן

מוטי אלמגור
04-08-07, 05:03
שלום חברים!

הודעה ראשונה לאחר זמן מה שאני עוקב אחרי פורום הבונים המכובד שלכם כאורח 8-).

ביצעתי חיפוש בנושא אך לא מצאתי הודעות שדיסקסו בנושא האמור באופן ישיר אלא כד"א, ובכל אופן נראה כאילו ישנם חברים שמגלים בקיאות בנושאים הקשורים לריתוך ושווה לשאול.

רכשתי לאחרונה את כל האבזור הדרוש לרתך בחמצן ואצטילן, אני מרתך פלדה לא רע אך מעולם לא ניסיתי לרתך אלומיניום.
קניתי כמובן את חומר המילוי שהומלץ לי (4043) ו-Flux לריתוך אלומיניום (איך קוראים ל-Flux בעברית?) ומה שאני בעיקר רוצה לקבל זה טיפים לאופן הביצוע אם יש למישהו עצות או לינק לעיון.

מה שאני אגב מתעתד לנסות לרתך בתור התחלה הם אביזרים כמו סטנד למסור, עגלה לרתכת MIG שלי וכו', עובי חומר של 3 מ"מ בערך וככל הנראה מסגסוגת 6061.

תודה מראש,

מוטי

kd2
04-08-07, 23:12
כמה נקודות חשובות שכתבתי בפורום אחר

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=160477&highlight=%D7%A8%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%9A +%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7 %95%D7%9D

מעבר לזה אני יכול להגיד לך שלמרות שנקודת ההיתוך נמוכה (650+-) תפוקת המבער צריכה להשאר חזקה וזאת משום שהאלומיניום מפזר את החום פי כמה יותר טוב מברזל.

יניב_ב
05-08-07, 18:16
איך קוראים ל-Flux בעברית?

אבקת חיזור.

קשה מאד לרתך אלומיניום עם אציטילן, בגלל החום הנמוך לא רואים שלולית כמו בריתוך ברזל והחומר מתנהג בצורה שונה ויש הבדל דק בין חום נכון לחור קטסרופלי, בכל מקרה הקפד לנקות/לשייף את האזור היטב לפני הריתוך היות והאלומיניום מפתח שיכבה דקה של תחמוצת שמפריעה לריתוך.

תשיג שאריות רבות של אלומיניום ותתחיל להתאמן, אגב ישנם סגסוגות שיותר קל לרתך מאחרות יש לבדוק בנתוני היצרנים לפני שקונים.

kd2
05-08-07, 18:22
אני חושב שכתבתי את זה כבר בלינק שקישרתי אליו, אבל אם לא אז יש שיטה לאמוד את החום בריתוך אלומניום והיא לפזר מצידי התפר גרדים של קידוח ברזל ( עדיף גדולים ובמספר חתיכות קטן כדי שלא יכנסו לאמבט הריתוך ) ואז רואים לפי צבע הברזל את חום השטח +-.

אם אתה הולך על זה , אל תשכח תמונות אחר כך!

tzagi
06-08-07, 05:49
מוטי,
קודם כל ברוך הבא.
שמע,
יש לי אחלה רעיון בשבילך,
קח את החתיכה שאתה רוצה לרתך, כנס לרכב וסע צפונה, תגיע לרסקו, קח ימינה, סע עד סן פרננדו, עוד פעם ימינה ועוד פעם ימינה ברמזור הראשון, תמצא שם את המקום הכי טוב בואלי למכור פסולת אלומניום.....וכול זה בלי לבזבז זמן וחמצן.
ברצינות,
מיג כבר יש לך, תשקיע בספול גאן ותעבוד כמו בנאדם.
לרתך אלומניום עם חמצן אצטילן זה דרך בטוחה להפוך חלקים יקרים לאלומניום למחזור, חבל.
אני יסביר למה אני אומר את זה,
כן ,ניתן לרתך אלומניום טהור עם גז, הבעיה היא שרוב חלקי אלומניום זה סוג של סגסוגת, ואין לך דרך לדעת בדיוק מה אתה מרתך, הנסיון עלול לגרום למתכת להעלם.

מוטי אלמגור
06-08-07, 23:30
תודה לכולם על התשובות.

KD2, אני רואה שהמידע התחבא לי מתחת לאף ב-CF ;-)...

יניב, למיטב ידיעתי מומלץ להשתמש במשקפי מגן עם זגוגית כחולה ולא ירוקה, כך אמור להיות קל יותר לראות את השלולית המותכת.

tzagi, רתכת MIG הייתה לי עד לפני שבוע, אז החליט איזה בן-עוולה לפרוץ למקום העבודה שלי ולגנוב לי כלים כולל הרתכת, קומפרסור חדש של Ingersoll rand, דיסק 4.5 של Dewalt ועוד..
בכל אופן, אני מתלבט עם לרכוש מחדש את ה-Lincoln SP-135T בדיוק כמו זו שהייתה לי או את המקבילה מבית מילר.

איך עובד ריתוך אלומיניום עם MIG?
כוונתי היא, מהם השינויים הדרושים בסט-אפ מזה של ריתוך פלדה?
אני מניח שיש צורך בגז שונה וכמובן חוט אחר, עוד משהו?

מוטי

kd2
07-08-07, 00:51
היי מוטי - הרבה מידע מלווה בתמונות תמצא פה , אחלה של אתר מושקע וברור.
http://www.mig-welding.co.uk/

וספציפית לאלומיניום( 2 הראשונים )
http://www.mig-welding.co.uk/metals.htm

מקווה שעזרתי
ים

tzagi
07-08-07, 07:55
tzagi, רתכת MIG הייתה לי עד לפני שבוע, אז החליט איזה בן-עוולה לפרוץ למקום העבודה שלי ולגנוב לי כלים כולל הרתכת, קומפרסור חדש של Ingersoll rand, דיסק 4.5 של Dewalt ועוד..
בכל אופן, אני מתלבט עם לרכוש מחדש את ה-Lincoln SP-135T בדיוק כמו זו שהייתה לי או את המקבילה מבית מילר.

איך עובד ריתוך אלומיניום עם MIG?
כוונתי היא, מהם השינויים הדרושים בסט-אפ מזה של ריתוך פלדה?
אני מניח שיש צורך בגז שונה וכמובן חוט אחר, עוד משהו?

מוטי

מוטי,
אני משתתף
בצערך, ואן נייס זה כמו ישראל, המקסיקנים גונבים כל מה שלא מוברג לריצפה,

אני אישית לא אוהב את הרתכות של לנקולן, במיוחד אלה שקונים בהום דיפו,
האכות היא לא מה שהיה פעם, ואני בכלל לא מאמין שהם מוציאים את האמפרג ששילמת עליו.
לדעתי עדיף למצוא מילר או הוברט משומש, הרבה פחות מהחלקים שלהם מיוצרים בארצות שלא מדברים אנגלית, הם גם מחזיקים הרבה יותר טוב לדעתי.

ואם כבר.....תתרחק מה110V
ועדיף כבר 175A
אין עבודה שלא תצליח לעשות איתו, שוה כל$
בעניין ריתוך אלומניום, זה:http://www.mylincolnelectric.com/Catalog/equipmentdatasheet.asp?p=42749
מתאים לחובבן, ולא דורש controller
וגם לא מזיק שהם נימכרים ב 160ִ$
תצתרך גם מיכל של ארגון נקי, אפשר לקנות אחד קטן 10cf
בסביבות ה60$
חוט תקנה בכול מקום......וזהו....לעבודה!

מוטי אלמגור
07-08-07, 16:52
110V מבחינתי חובה, וזאת למרות שיש לי 220V בגראז' אצלי בבית, לפעמים אני לוקח את הרתכת איתי לרתך דברים בבתים של לקוחות/חברים ולא לכולם יש 220V.

בכל אופן, תודה על הטיפים ואני אמשיך לעדכן.

מוטי

zika
08-08-07, 00:26
hello all !
i am in spain now (having fun... thank you)
i will be glad to help also in the MIG field when i will be back next week
and... as i promised we in ZIKA might have some news also in this month regarding MIG machines
so ...be in touch !
thanks,
Roi
ZIKA Electrodes

110V מבחינתי חובה, וזאת למרות שיש לי 220V בגראז' אצלי בבית, לפעמים אני לוקח את הרתכת איתי לרתך דברים בבתים של לקוחות/חברים ולא לכולם יש 220V.

בכל אופן, תודה על הטיפים ואני אמשיך לעדכן.

מוטי

מוטי אלמגור
10-08-07, 07:23
נרכשה Millermatic 140 חדשה :smile:.

מוטי

tzagi
10-08-07, 07:58
take it back and get a 180

You wont be sorry.

-->