PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוט גרירה איך?

מגן שמשון
03-02-04, 22:53
אבקש לקבל פרטים בנושא בניית מוט גרירה:
אורך מומלץ,קוטר הצינור,עובי דופן,סוג החומר ואיך החיבור לרכב הנגרר.
האם יש תקן/חוק לגרירה בעזרת המוט הנ"ל?
תודה

Bulldog
03-02-04, 22:58
לפחות בנוגע לחוק, יש את המיגבלות שחלות על הרכב שלך מתוקף חוק הביטוח (איסור הגרירה בתשלום וכ"ו) מעבר לכך אני בטוח ששוטרי ישראל לא יואהבו את הרעיון שאתה גורר ללא רישיון מתאים לכך.

AvigdorAharon
04-02-04, 06:39
שמשון,
יש בתקנות התעבורה תקנה המתיחסת לענין. למיטב זכרוני יש צורך במוט באורך של 2.5 מ, בולט לעין (נדמה לי צבוע באדום לבן). אין התיחסות לצורת החיבור לרכב. כמו כן ברכב הגורר וברכב הנגרר ישבו אנשים בעלי רשיון נהיגה תקף ומתאים לסוג הרכב (02, 03 וכו').
כמובן שהגרירה לא תהיה בשכר, אלא רק רכב היצא מכלל פעולה.
לגבי המידות המדויקות, אני יכול לבדוק בבית (יש לי את ספר התקנות) או שתיצור קשר עם שאולי (כאן באתר), מורה נהיגה במקצועו.

אביגדור (מורה נהיגה שנשבר לו הבו*בו* לפני כארבע שנים...)

נמרוד
04-02-04, 09:01
שמשון,
יש בתקנות התעבורה תקנה המתיחסת לענין. למיטב זכרוני יש צורך במוט באורך של 2.5 מ, בולט לעין (נדמה לי צבוע באדום לבן). אין התיחסות לצורת החיבור לרכב. כמו כן ברכב הגורר וברכב הנגרר ישבו אנשים בעלי רשיון נהיגה תקף ומתאים לסוג הרכב (02, 03 וכו').
כמובן שהגרירה לא תהיה בשכר, אלא רק רכב היצא מכלל פעולה.
לגבי המידות המדויקות, אני יכול לבדוק בבית (יש לי את ספר התקנות) או שתיצור קשר עם שאולי (כאן באתר), מורה נהיגה במקצועו.

אביגדור (מורה נהיגה שנשבר לו הבו*בו* לפני כארבע שנים...)

אין לי ידע לגבי התקנות, אני סומך על אביגדור ושאולי...

אבל 2.5 מטר זה יותר מדי - האורך הפרקטי והמקובל ( גם בצבא )הוא כרוחב הג'יפ שלך או מעט פחות - המקום הסביר לאחסון המוט הוא בצמוד לפגוש הקדמי או האחורי.

צינור מתאים למוט יכול להיות כל דבר באזור ה3 אינץ' - קוטר חיצוני של 75 מ"מ. אפשר פחות, אפשר יותר. עובי דופן מקובל של הצינורות האלה זה 3.25 מ"מ וזה די והותר. צינור פלדה שחורה פשוט. לאוזניים מתאים מוט חומר מלא בקוטר של עד אינץ' - לדעתי גם 20 מ"מ זה מספיק. חשוב להתאים את האוזניים לאנקול סטנדרטי.

השימוש במוט גרירה בעייתי, הוא דורש הן אנקול גרירה והן נקודות ברכב הנגרר חזקות מאד - אחרת המכות ( הבלתי נמנעות בגרירה בשטח ) יתלשו משהו... :( לדעתי, בשטח, וכל עוד הרכב הנגרר בעל יכולת בלימה ( כמעט תמיד נכון ) עדיף גרירה עם רצועה.

ומילה אחרונה - אם כבר מייצרים, אז עדיף להכין משולש גרירה - שני מוטות מחוברים בקצה, ולהשתמש בסיומת יעודית של עגלות, כדי שלפחות בצד של הגורר לא יהיה חופש בין המשולש לאנקול הגרירה.

השמשוני יחיעם
04-02-04, 10:29
בוקר טוב,

יש משהו כזה בתקנות,

אורכו לא יעלה על 2.5 מ'

ויקבל את אישור רשות הרישוי !!!!!!!!!!

כל שאר הדברים שנאמרו נכונים.

מוטי ג.
08-02-04, 00:53
אני בניתי מצינור 2.5" באורך של 2 מטר . בקצה האחד-לצד הרכב הנגרר- ריתכתי סביבון (העשוי מהתפוח שיש בזרועות של טרקטור חקלאי דרכו עובר בורג, ראש הבורג נמצא בתוך הצינור ולצידו השני מרותך ה"ח" של שאקל גדול כאשר הבורג בעצם עדיין חופשי).
ולצד הרכב הגורר יש נקבה של וו גרירה (הצד של העגלה) שתפוסה עם ברגים לצינור.
העסק נבדק בגרירה וכן עבר בדיקה של שוטר שלא מצא כלום חוץ מהצבע השחור שלו.
אין לי תמונה מקווה שתבינו.

-->