PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריכת דלק בפראדו

פהושם
05-08-07, 12:56
שלום לכולם,

מזה כ3 חודשים ברשותי פראדו 99 קצר.

רכשתי אותו עם קילומטראז' של 189,000 קמ. וצריכת דלק שנעה בין 7-9 תלוי באופי הנסיעה (7 בעיר עם פקקים, כשאני ממהר והמזגן דולק, 9 מחוץ לעיר ביום אביב נעים).

לטענת המוכר, בקילומטראז' של 185,000 קמ בערך, האוטו עבר טיפול גדול (שאני מניח שכולל החלפת פילטר אוויר ופילטר דלק). וכמו כן, המוכר טוען שבקילומטראז/ 188,000 קמ בערך, הוא הוסיף bg-k44 כיוון שהרכב התחיל לעשן קצת.

הרכב גמע נכון להיום 191,500 קמ. כאשר לפני כ 1500 קמ הוחלף פילטר שמן לצורך תיקון הסטרטר. הרכב כמעט ולא מעשן (קצת מעל 3000 סלד במאמץ).

פריט אחרון: פילטר האוויר פורק אמש ונמצא נקי למדי (אז אלא אם כן הוא בלע את כל הלכלוך, יש להניח שגם פנים הפילטר נקי).

עד כאן הרקע. ועכשיו לשאלה:

ב1100 הקילומטרים האחרונים, צריכת הדלק הולכת וצונחת. כל תדלוק יותר גרוע מהקודם.

זה התחיל ב6.5 קמ לל', ירד ל5.5 קמ לל' הלאה ל4.5 לל' ועכשיו הוא שואף ל4.

אופי הנהיגה שלי לא השתנה (ניסיתי לנהוג מיכל שלם רגוע ומיכל שלם ההיפך כדי לראות אם יש השפעה אבל ללא הועיל). בקילומטראז' הנל הרכב ראה מעט מאוד שטח (ואני מתכוון ממש ממש מעט :sad:). לאחרונה רוב הנסיעות שלי הן בתוך העיר, עם קטעי קישור קצרים בבין-עירוני.

למרות כל זאת, קשה לי להאמין שצריכת דלק של 4 או אפילו 5 קמ לל' היא הגיונית לרכב הנל:???:.

עכשיו תורכם, הייתי שמח לקבל חוות דעת, נק' כשל אפשריות, סדפים, דברים לבדוק, וכו'.

(החלפת פילטר דלק כבר מתוכננת להיעשות עוד השבוע).

תודה רבה מראש.

-->