PDA

צפייה בגרסה מלאה : סל"ד סרק לא יציב, גימגום בתחילת נסיעה, וגם... חיישן חמצ

דרור ברלי
04-02-04, 10:12
בעקבות סל"ד סרק לא יציב וגימגום בתחילת נסיעה, ואחרי שכמה מומחים לסופה שברו את הראש ולא מצאו כלום, התקלה היחידה שמחשב הסופה מראה היא 21 - חיישן חמצן.
בנוסף הוחלפה משאבת דלק שכבר לא ממש נתנה לחץ (מה לעשות, 187K ק"מ על משאבה מקורית...) עכשיו הסופה נוסעת ממש טוב, אבל סל"ד הסרק עדיין לא יציב לעתים (נופל עד כמעט הדממת המנוע, ואז המחשב מפצה ומעלה סל"ד) ועדיין יש מדי פעם גמגום ו"חניקה" של כחצי שנייה בהתחלת נסיעה, במיוחד כשהמנוע קר.
הסופה עדיין לא התחברה למחשב בדיקה חיצוני (זה יקרה השבוע ביום חמישי) אבל נרמז לי שיש לחיישן חמצן יד בתופעות שכאלה.
כמו כן, צריכת הדלק לאחרונה גבוהה ממה שהתרגלתי.

כמה עולה כזה חיישן? איפה יש להשיג חוץ מאצל ינוביץ'?
האם יש חיישנים "אוניברסליים" שמתאימים?

אדי
04-02-04, 15:56
חיישן חמצן אוניברסלי, אם אני לא טועה 2 חוטים וללא חימום, 250 ש"ח אצל משה זר קרבורטורים באיזור התעשיה בפתח תקווה.

שחר-סופה
04-02-04, 21:41
אהלן דרור...
הייתי מציע לך דבר ראשון לעשות : לפרק בית מצערת , פרק חיישן בית מצערת ,
מנוע צעדים(2 ברגי אלן בלבד)אין צורך לפרק את הבית שלו(החלק שמחובר למצערת
4 ברגים)קח מסיר שומנים טוב ותרביץ ניקוי יסודי.

למנוע צעדים חלק חשוב בבעיה אותה אתה מתאר...ניקוי שכזה שבצענו אני וחבר
שהיתה לו בעיה זהה, פתר את התקלה.(אצלו ,חישן בית מצערת היה מטונף וגרם
לתופעה).

באשר לחיישן חמצן,תהייה בטוח שהוא לא תקין...חישן זה רגיש ויש לו נטיה להתקלקל...סביר להניח שיש לו תרומה לתקלה (המנוע יעבוד בחוג פתוח ויתן בערך
תערובת, עשירה / עניה).

חיישן חמצן אצל ינוביץ' 450 ש"ח כואבים.

שחר.

דרור ברלי
04-02-04, 21:53
חיישן מצב מצערת ומנוע צעדים נוקו היטב-היטב. התופעה בעינה.
כמו כן, הוחלפו כמה וכמה חיישני מצערת - חלק מהם החריפו את המצב, כי מסתבר שישנם כמה סוגים ולא כולם מתאימים לכל סוגי המחשבים/מצערות. בסוף חזרתי לזה שלי, שהתגלה כהכי טוב מכל אלה שניסיתי. התופעה בעינה קיימת...

האם כל זה קורה אך רק בגלל חיישן חמצן דפוק? לא מסתדר לי, למרות שאחרי כל ההוקוס-פוקוס הזה אני לא אתפלא אם כן.

מחר הסופה הולכת לדוקטור עם מחשב בדיקה. נראה מה יהיה.

עוד הצעות לחיישן עם חימום? רק אצל ינוביץ? עם כל הכבוד לינוביץ, ויש לי הרבה הרבה כבוד, נראה לי קצת יקר 450 שקל, לא?

grand
04-02-04, 23:13
דרור.
המחשב יאמת מה שמחשב הרכב אמר לך, יקרא את קוד התקלה וזהו, וגם יראה את זיוף המנוע, אם זה עולה כסף חבל עליו.
לגבי חיישני חמצן, הטוב בין התחליפיים הוא של BOSCH אך הפער בינו לבין זה של MOPAR לא שווה את החיסכון, המקורי של MOPAR הוא הטוב ביותר, חבל שבשביל 100-200 ש"ח חיסכון תיסבול מזיופים במנוע או מצריכת דלק גבוהה יותר.לך לינוביץ וגמור עם זה.
אגב בחורף תמיד הבהמה שותה יותר דלק, קר לה.

דרור ברלי
05-02-04, 00:20
תהיה רגוע, הבדיקה בחינם... :(

ממתי בחורף צריכת הדלק גבוהה יותר? חדש לי. צריכת הדלק אצלי עלתה בתקופה האחרונה, סביר להניח עקב גסיסתו של חיישן החמצן.

עוד שאלה - למה החיישן של MOPAR טוב יותר מזה של בוש?

רכס חיים
05-02-04, 03:14
דרור , ההימור שלי כמו של שחר ,הוא על מנוע צעדים.רוב הצרות בטורים נמוכים כשהבעיה לא רגולרית וההתהגות משתנה ללא סיבה ברורה, היא בסופו של דבר מנוע צעדים. נא דווח בסוף התיקון את הסיבה.

דרור ברלי
05-02-04, 08:50
כמובן. דו"ח מלא עם פתרון הבעיה, כמקובל כאן.

טדי
05-02-04, 22:15
חישן חמצן יכול ליהיות
אבל !
אבל!
כאשר המצערת סגורה מנוע הצעדים דואג למעקף אויר כדי לשמור על טורים בסרק

או קי עד כאן !!!

עכשיו אם מנוע הצעדים תפוס מלוכלך וכו' מה שנחשב לאחת הבעיות הכי נפוצות

אז מה שיקרה הוא שהמחשב ינסה להתאים את עצמו לבעיה על ידי מתן דלק פעם יותר ופעם פחות

דבר שמתבטא בעליות וירידות של טורים

פרק-נקה-שמן-בדוק תקינות ע"י חיבור הצמה ללא חיבור ברגים -סובב מפתח למצב ON ראה אם יש תנועה פנימה החוצה של המנוע

דרור ברלי
06-02-04, 02:49
מנוע הצעדים פורק היום לחלקיו, נוקה היטב וגורז, אבל התופעה נותרה בעינה, והמומחה למערכות ניהול מנוע שעזר לי וסרק את הרכב עם מחשב בדיקה, מתעקש בכל זאת שזה מנוע צעדים ושצריך להחליף אותו. יש לאיש ניסיון רב בנושא הזה ואני נוטה להאמין לו. גם משום שאין שום סיבה נראית לעין אחרת לכל מה שקורה אצלי.
כמה טלפונים לבעלי סופות ותיקים אוששו את הקביעה הזו, כאשר חלק ניכר מהם נתקל בתופעה דומה שנפתרה לחלוטין עם החלפת מנוע צעדים.

לינוביץ' אין כרגע את החלק, משלוח חדש יגיע רק בתחילת השבוע הבא. אז נתקין מנוע צעדים חדש+חיישן חמצן חדש ונראה מה יהיה.
יש למישהו כאן מנוע צעדים רזרבי, תקין, לניסיון/מכירה?

amos
06-02-04, 08:24
דרור צור קשר
אני יכול לארגן לך גם מנוע צעדים חדש בנוסף לחישן חמצן
{צריך לדעת כמה יציאות חיבור }
יגיע לארץ תוך שבוע בערך
עמוס

רכס חיים
07-02-04, 01:49
דרור , בינתיים תעשה החלפות עם מישהו שיש לו רכב דומה של מנוע הצעדים. זה לוקח שתי דקות, ובמקום תראה באם הבעיה עברה לרכב השני. אני חושב שהניסוי יהיה חד-משמעי.

דרור ברלי
19-02-04, 23:02
טוב, אז הבטחתי לעדכן בנושא התקלה שהתפתחה אצלי בסופה.

קודם כל - הבעיה ככל הנראה נפתרה. :D :D :D .
צדקו שחר, חיים וטדי לגבי מנוע צעדים. זה באמת הממזר הקטן הזה. בנוסף הוחלף חיישן חמצן שבאמת כבר מת סופית, ושיש לו חלק נכבד בעלייה בתצרוכת הדלק. בנוסף בוצעה בדיקת 4 גזים, שאין לי מושג איך לתרגם את דף התוצאות שלה, אבל יורם מאפ"ק טוען שהתוצאות של הבדיקה אופטימליות.

הסופה נוסעת מצוין. מגיבה חלק וחזק לאורך כל קשת הסל"ד, שומרת על סרק יציב, ואם להאמין לשעון הדלק ביחס לקריאת מד המרחק, כנראה גם שותה קצת פחות (מחר נתדלק ונראה).

כאן המקום להודות לאנשים טובים שטרחו ותרמו לי מזמנם היקר לפתרון הבעיה:
בראש ובראשונה, לאמיר לרדו, שהקדיש לי הרבה זמן , אכפתיות וסבלנות. לזה קוראים חבר.
למוחמד דקא מיפו - חשמלאי רכב בחסד, מבין אמיתי בג'יפים ונשמה טובה, שעזר ברוחב לב.
וכמובן ליורם ממוסך אפ"ק ביפו שעלה על הבעיה הרבה יותר מהר משחשבתי - אם כבר נשברים והולכים למוסך, זה המקום. שירות, אמינות והגינות ברמות שלא מוכרות לנו.

LAREDO
20-02-04, 09:58
אני שמח שנפתרה לך הבעייה.
הסקתי מסקנות (אני מחפש מנועי צעדים...)
וכל הכבוד ליורם.

-->