PDA

צפייה בגרסה מלאה : כלוב לסמוראי

עודד זנטון
05-08-07, 21:13
עקב סימסטר הקיץ קל הלחץ הבא עלינו לטובה, אני משתעשע ברעיון של בנית כלוב לסמוראי.
אם יש מישהו שכבר ישב תחת צילו של כלוב ברכב קטן שכזה, אשמח לעצות לפני שאתחיל אם בכלל...
שאלה ראשית להתחלה, מחוץ או בתוך הברזנט?
(הרעיון בגדול הוא ליצר סיקס מסמוראי (לפחות בכל הקשור לחזות, כרכב פתוח))

עודד זנטון
05-08-07, 21:29
לאחר עוד קצת חפירה בהיסוטריה המאובקת בפורום,
יש בעיה לעבור טסט עם כלוב?

asafk
06-08-07, 10:57
בתור ג'יפון טיולים, אני הייתי מסתפק בקשת התהפכות (4 נקודות) שתשב מייד מאחורי הקשת המקורית. ברוב ההתהפכויות זה מספיק בהחלט, ויש כמה חברים בפורום שיעידו שגם הקשת המקורית בעצמה מספיקה. כלוב 6 נקודות עובר על פי רוב טסט, פשוט כי הבוחנים לא מתעניינים בו. אבל תמיד יכול להיות הבנזונה שיראה בזה שינוי מבנה.
היתרון הגדול של קשת 4 נקודות הוא בפרקטיות- אין בעיה לסגור את הברזנט מעליה, ואין את הקשת הקדמית שגוזלת מקום ממרחב המחיה של הנהג. יש מי שיטען שההפרעה של הקשת הקדמית הפנימית בתוספת הפגיעה בשדה הראיה של הנהג- מעלות את הסיכוי לתאונה שאת נזקיה הכלוב אמור להפחית..

בשורה התחתונה- אני ממליץ על קשת 4 נקודות "פשוטה", וחשוב להקפיד על עיגון נכון ומסיבי לבודי של כל 4 הנקודות, ורצוי בתוספת "קשירה" לנקודות העיגון העליונות של החגורות, על מנת להפוך את הקשת לחלק ממבנה הרכב.

אסף.

עודד זנטון
06-08-07, 17:44
הרצון שלי הוא להוריד שימשה בשטח ועדיין להיות בעל אפשרות לגגון מלא על כל אורך הרכב.
(בדיוק כמו CJ).
לכן הכלוב לא צריך להיות כלוב התהפכות אלא כלוב שיהווה בסיס לגגון מלא.
הבעיה המרכזית קיימת בסגירת הברזנט.

נמרוד
06-08-07, 18:25
זה לא כלוב, למה לקרוא לזה כלוב? אתה רוצה לבנות גגון לסמוראי פתוח. אתה צריך להתחבר לקשת המרכזית ומאחור לייצר רגליים מספיר ארוכות ויציבות להתחבר לבודי, ושלא יפריעו לקיפול הברזנט. ראיתי כמה וכמה סמוראים עם גגונים בסגנון, בקש מאנשים שישימו תמונות.

עודד זנטון
06-08-07, 19:26
OK אז לא "כלוב".(סמנטיקה.)
הבעיה היא שאם אין קשת קידמית, למה מתחברת השמשה?
ואיך אחבר קשת אחורית לבודי ללא פגיעה בברזנט?
ואיך אוציא תמיכה מרכזית (קשת) לגגון ללא פגיעה בברזנט?

כמובן שיש עוד בעיות עליהן לא חשבתי עדיין.
כמובן שתמונות, כרגיל, שוות יותר מאלף מילים..

עודד זנטון
06-08-07, 23:42
עכשיו הבנתי איך להסביר.
נמרוד, אני רוצא כמו שלך,אה?! :twisted:
אבל לא חשוב לי יכולת בהתהפכות, חשוב לי ברזנט חורף.

מקווה שעכשיו אובן..

אשמח אם יועלו תמונות של משהוא בסגנון או לחלופין אופנה לחברים שיכולים לתרום רעיון וחצי ;-)

PAUL
07-08-07, 18:22
קבל כמה תמונות שיעזרו לך. (הכל מתוך הפורום)

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=1215
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=2857

מה אתה אומר?

עודד זנטון
07-08-07, 20:14
מאחורי הדלת ישנו חלק פח (קורה כלשהי) שאיני רוצה. כנ"ל גם הדלת עצמה.
למעשה, אני רוצה להוריד את כל הקבינה (ללא חיתוכי פח, רק ברגים).

התוצאה צריכה להראות בערך כמו התמונה, רק מעל הברזנט.
(נמרוד, אני מרשה לעצמי. טוב?!)

lior_b.s
07-08-07, 20:59
לא ממש קשה לביצוע מה שאתה רוצה...אם תהיה לך מכופפת צינורות זה גם עלול לצאת יפה... 8)

http://img129.imageshack.us/img129/7919/cobbynn7.jpg

ליאור

עודד זנטון
07-08-07, 22:01
פאק כמה שדיקת!
הדבר היפה הזה שלך?
הייתי שמח לראות מקרוב כדי להבין לעומק.
התמיכה האחורית שלך, מחוברת לטמבון?

lior_b.s
07-08-07, 22:46
לא שלי אחינו...
תמונה שמצאתי פעם באינטרנט, ושמרתי כי יש פה הרבה דברים שיעניינו בעלי סמוראים...כמו למשל כל שבוע מישהו שואל אם כדאי להוריד דלתות..וגם דלתות ברזנט פתרון סבבה...מה גם שזה ממש נראה כמו סיקס בדיוק כמו שרצית..
בכל מקרה...יש לי גם מכופפת..אם פעם תרצה לבנות את הקשתות האלו שעליהן יושבת העריסה..ויהיה לי זמן אשמח לעזור...אני מהצפון..

ליאור

עודד זנטון
08-08-07, 06:51
תודה.
אני דרומי, כנראה שאשתמש בברנר לכיפופים, (אלא אם תבוא הצעה נדיבה בדרום...)

נמרוד
08-08-07, 11:28
מאחורי הדלת ישנו חלק פח (קורה כלשהי) שאיני רוצה. כנ"ל גם הדלת עצמה.
למעשה, אני רוצה להוריד את כל הקבינה (ללא חיתוכי פח, רק ברגים).

הקורה היא חלק אינטגרלי מהשלדה, זו בעצם קשת ההתהפכות המקורית והיעילה של הרכב, אל תוריד אותה בשום פנים ואופן!

שים לב בתמונה הזאת, לארוך שבחזית ולקצר של בועז עם הגגון הקדמי. זה נותן לך בדיוק את הכיוון הפשוט והנכון. אתה בונה גגון - מלא או חצי כמו אצל בועז, ומוריד ממנו שתי רגליים שמתחברות לדפנות של קשת ההתהפכות המקורית, באמצעות פלטות פיזור לחץ חיצוניות ופנימיות במידת האפשר. עוד שתי רגליים אתה מוריד ארוכות יותר ומתחברות לצידי הפח מאחורה. את הרגליים האחוריות תצטרך לדעתי לחזק קצת עם חיבורים אלכסוניים לגגון , הן אורכיים והן רוחביים - כאלו שרואים במבט מאחור - כדי להקטין את התנודות של הגגון. אני מנחש שהגגון של הסמוראי הארוך בתמונה, כשהוא עמוס, מתנדנד בצורה מורגשת מצד לצד.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=2857

--------------------

אבל אם אתה רוצה סיקס - אז למה לא למכור את סמו ולקנות סיקס?

idanw
08-08-07, 13:18
נמרוד, נראה לי שהרכב של בועז שבתמונה זה הרכב של עודד היום...כמו שאתה רואה, יש לו כבר גגון.
מה שבועז רוצה להוסיף זה קשת קידמית כדי שעליה ישב הברזינט במקום על השמשה הקידמית (כדי לקפל שימשה)
הקורה שהוא רוצה להוריד היא לא קשת ההתהפכות אלה הקורה העליונה של הדלת (בין קשת ההתהפכות המקורית לשמשה הקידמית..) וזה שוב לצורך קיפול השמשה הקדמית.

עודד זנטון
09-08-07, 11:47
אמת ויציב!

האמת שחשבתי להוריד גם את הקורה שנמרוד זיהה אך הרעיון המרכזי הוא להשכיב שימשה , להרוויח גגון מלא ולא להפסיד טיפה צל מהברזנט.

המצב כרגע (והוא לא משהו, ובאשמתי..) הוא שישנה קשת עדינה (צינור "1) אחורית העוקבת על קווי המתאר האחוריים של הרכב.
הקשת מחוברת בבסיסה לטמבון אחורי תוצרת עצמית (עדיין בבניה וידועה הבעייתיות).
מהקשת משכתי זוג צינורות ( "3/4) המסתיימים בפלאכים בעלי חורים.
על הגגון שבועז בנה, ריתכתי 2 פלאכים תואמים נושאי ברגים קבועים לטובת חיבור לקונסטרוקציה האחורית שתיארתי.

כל העסק בבניה שנעצרה עקב תקלת רתכת משביזה ביותר.
אני מוכן להרוג בשביל רתכת טובה... :evil:

תמונות יצורפו מיד כשהעסק יסתיים ו/או כאשר אשים יד לרגע על מצלמה דיגיטלית (המוקדם מבנייהם..)

שינויים נדרשים בתוכנית:

ליצר חיקויי לתמונה היפייפיה של הסמוראי התכול בשירשור זה.
ליצר תושבת לשימשה על בסיס הקונסטרוקציה מהתמונה.
להסיג ברזנט חורף עם חלונות ניפתחים (כמו של סמור' ארוך)

כרגע אייצר את מה שאני עובד עליו, אם יהיה זמן וחשק, אבנה את החיקוי המדובר.

יום טוב.
זנטון

עודד זנטון
09-08-07, 12:04
נמרוד, פתאום שמתי לב,

"הקורה היא חלק אינטגרלי מהשלדה, זו בעצם קשת ההתהפכות המקורית והיעילה של הרכב, אל תוריד אותה בשום פנים ואופן!"

שילדה??

ככל הידוע לי (לא הרבה), אותה קורה אינה שילדה אלה מרכב ואינה בעלת אופי קונסרוקטיבי.
יש מאחורייה קשת היתהפכות מאסיבית ("2) ואני לא מבין את הבעייתיות עליה דיברת.

lior_b.s
09-08-07, 12:09
רגע...
תן לי לראות אם הבנתי את התיאור שלך...
בסיס הקשת האחורית מחובר לפגוש (שמחובר לשלדה בעצמו)...וחלק מהגגון יהיה מחובר לבודי בנקודות מסויימות?
אם כן אז תתחיל לתכנן אחרת...שים לב שבסמוראי הכחול בתמונה כל הקונסטרוקציה מחוברת לבודי בלבד...
תחשוב מצב הצלבה, מכיוון שיש לך שלדה נפרדת, היא תתגמש טיפה , הבודי יתעוות בצורה אחרת ובגלל שחלק יחובר לשלדה דרך הפגוש וחלק אחר לבודי...סביר שתקרע את הבודי בנקודות החיבור...או שהכל על הבודי או הכל על השלדה...
את החלק הקדמי אתה יכול להוריד עד למגיני הסף אם יש לך ואז כל הגגון יישב על החיבורים לשלדה..

ליאור

עודד זנטון
09-08-07, 12:13
בעיה מוכרת.
העניין הינו זמני (עד שאלמד מראיה איך לחבר איכותי למרכב).

אני סומך בעיקר על גמישות המע' כולה.
המרחק בין החיבורים - גדול ואני מקווה שלא יגרם נזק ליפני שאצור שינוי כנדרש.

נמרוד
09-08-07, 12:25
נמרוד, פתאום שמתי לב,

"הקורה היא חלק אינטגרלי מהשלדה, זו בעצם קשת ההתהפכות המקורית והיעילה של הרכב, אל תוריד אותה בשום פנים ואופן!"

שילדה??

ככל הידוע לי (לא הרבה), אותה קורה אינה שילדה אלה מרכב ואינה בעלת אופי קונסרוקטיבי.
יש מאחורייה קשת היתהפכות מאסיבית ("2) ואני לא מבין את הבעייתיות עליה דיברת.

כמובן שהתכוונתי למרכב ולא לשלדה, טעות שלי. וכשאני קורא שוב, אני מבין שהבנתי לא נכון - אתה מתכוון לקורה שמחברת בין הקשת (שאליה התכוונתי) לבין השמשה הקדמית. אז כן, היא נראית מצ'וקמקת אבל יש לה תפקיד - היא מחזיקה את השמשה. בהתהפכות על הפינה של השמשה, כשהקורה בלחיצה, היא בהחלט מקטינה את הסיכוי שהפרצוף שלך והשמשה יפגשו. מבחינה מסויימת הקשת, מסגרת השימשה ושתי קורות האורך האלו הן כלוב ההתהפכות המקורי שלך, במקום הגג הקשיח.

עודד זנטון
09-08-07, 13:17
ימרוד,
אני מדבר על מה שקראת לו קשת.
הבנתי את הבילבול אז נעשה סדר בברדק.
נלך מאחורה קדימה:
מאחורי כסאות הנהג והנוסע ישנה קשת היתהפכות עשויה צינור "2.(להלן "קשת היתהפכות")
מגמה קדימה ובאותה הצורה, ישנה קשת פח מקורית של הרכב. את רגליה של קשת זו רואים בהמשך הדלת לכיוון אחור במבט פרופיל. (להלן "קשת פח").
מקשת הפח נימשכת קורה עדינה למראה, קדימה אל השימשה. (להלן "קורה").

אני רוצה להוריד את קשת הפח והקורה.
במקומן יתפסו את השימשה (במצב מורם),2 רגלי הגגון הנראות בתמונה של הסמוראי תכלת שנמצא בשירשור זה (גגון מלא).

עד כאן,

יש הערות על חוזק מבנה ובכלל?

idanw
09-08-07, 13:36
עודד, מה שאתה קורא "קשת פח" היא קשת ההיתהפכות המקורית של הרכב ובדיוק אותה נמרוד המליץ לך לא להוריד.. הצינור 2 צול הוא לא מקורי!

עודד זנטון
09-08-07, 14:24
זה הבנתי.

עכשיו נתיחס לסוגיה של השמשה.
אם היא מחוברת אל קשת קידמית כלשהיא (רגלי הגגון), ונתמכת לאחור אל הקשת היתהפכות,
האים אז ישנה בעיה להוריד את קשת הפח והקורה?
אם כן, למה?

כמובן שתודה רבה לכל החולקים מזמנם.

זנטון

PAUL
12-08-07, 11:57
"קשת הפח" אומנם תומכת בשמשה בשתי קורות אבל לא קריטית. השמשה יכולה לעמוד גם בלי התמיכה.

לא הייתי מחבר גגון לשמשה אם היא נתמכת או לא, היא ניראת לי דרדלה מידי בשביל להחזיק משקל.

לגבי הקשת פח, קל מאוד להוריד אותה, אבל רק אם אתה סומך על קשת ההתהפכות שבנו אצלך שתציל את חייך בהתהפכות.

הרבה אמריקאים נפתרים מקשת הפח אבל בונים חתיכת כלוב מאסיבי במקומה.
אם אתה מוריד אותה אל תשכח לסדר עיגון חזק לחגורה.

http://www.geocities.com/Baja/2725/zukinnishot.JPG

אני ממליץ שתעשה הפרדה בין החשק שלך להיפתר מקורת הפח המקורית (ואני מבין אותך בעניין)
לבין הרצון שלך בגגון.

אם אתה רק רוצה גגון, תבנה מבנה שיורד על הגוף כמו בתמונות מעמוד קודם.

אם אתה באמת רוצה להיפתר מהקשת פח, לך לסדנא שיבנו לך כלוב התהפכות אמיתי וחזק.
ועליו תשעין גגון.

זה בהחלט הדבר היכ נכון לטעמי.

לגבי הברזנט
צביקה 5 שנעלם, חיבר גגון לקשת התהפכות שלו, בחורף הוא עשה 4 חורים קטנים בברזנט להעביר דרכם את הברגים. וכדי שלא יהיו נזילות, שם טבעות גומי גדולות מעל ומתחת לברזנט והידק אותם יחד עם הגגון.

חבל שהתמונות שלו ירדו מהרשת.

-->