PDA

צפייה בגרסה מלאה : ויטרה VS פג'ארו

ClawMarks
14-08-07, 14:44
שלום לכולם,
לפני זמן מה פתחתי נושא, בנוגע לרכישת ג'יפ בתקציב של עד 60K, דרישותיי היו דגם קצר, אוטומט, מודל 94 ומעלה, צריכת דלק שלא תרצח אותנו ורמת אמינות גבוהה. תוך זמן מזערי ענה לי נמרוד עם קישור לנושא "רכישת רכב עד 70K", דבר שעזר לי מאוד, ומיקד את החלטתי משמעותית.
לאחר קריאה של הנושא וסקירת השוק לגבי רכבים, די התמקדתי על שני רכבים ספציפיים: פג'ארו מודל 95-6, ויטרה מודל 95-7 (בהתאם לתקציב...).
אני ואבי די "משוחדים", ומאז ומתמיד מאוד אוהבים את הפג'ארו, אבל זה לא פקטור בבחירה הסופית.
איך שאני רואה את זה (ואתם מוזמנים לתקן אותי) - הפג'ארו טוב יותר מבחינת אוטו ליום-יום, יש לו מנוע חזק יותר, יותר מבוקש בשוק ובעל דיפרנציאל מקורי. מבחינת מחיר-יד-שנתון הויטרה עדיף, ונדמה לי שהוא צורך פחות דלק.
מבחינת אמינות וביצועים בשטח - אני ממש לא יודע, והכל בגדר ניחוש בלבד...

ופה הייתי מבקש את עזרתכם, אם תוכלו להמליץ לי על אחד מבין השניים, ואם תוכלו לספק לי עוד מידע - או כמובן לתקן מידע שאתם סבורים שטעיתי בו.
ועוד דבר, לגבי הפג'ארו - על איזה מנוע הייתם ממליצים? דיזל/בנזין + נפח?
ד"א לא אמרתי גומר לגבי סוג הרכב, כך שאם מישהו חושב שיש לו המלצה לרכב שעונה על הקטגוריות הנ"ל ועדיף על פני השניים אשמח לקבל עוד חוות דעת!

תודה מראש

נמרוד
18-08-07, 21:56
פאג'רו קצר מול ויטארה קצרה מודלים 94-97...

דווקא יש לנו הרבה נסיון עם הכלים האלו מהשנתונים האלו, לחנן ולי. הויטארה רכב קטן, נהדר וכיפי. אין לו שום חסרון ביום-יום ועל הכביש, בכלל לא. הוא פחות מרווח. גם הפאג'רו הקצר לא מאד מרווח אבל בהחלט יותר מהויטארה. פאג'רו דיזל מהשנתונים האלו הוא עגלה. פאג'רו בנזין קצר לעומת זאת אם אתה מוצא, הוא פצצה של רכב. צריכת הדלק של הויטארה אכן נמוכה יותר, כי כאמור הרכב קטן וקל יותר משמעותית.

ClawMarks
19-08-07, 19:02
אז על מה אתה ממליץ ללכת נמרוד? בהתחשב בציפיות שלי מהרכב (אמינות ביצועים וכו')?

נמרוד
20-08-07, 08:21
נפרט קצת יותר:

http://www.luangia.gr/vitara1.jpg

ויטארה קצרה - רכב קטן יותר, נוח וקל לנהיגה כמעט כמו כל פריבט יפאני על הכביש, יעיל בתנועה עירונית, בעל פוטנציאל שטח ושיפורים טוב (יש נעילות זולות וזמינות) אמינות בסיסית טובה מאד, צריכת דלק יחסית טובה - פשוט כי זה רכב קל וקטן. תצפה ל 7-8 ק"מ לליטר בנזין, אולי אפילו יותר טוב, תלוי באופי הנסיעות. בסיס ידע רחב מאד כאן בפורום.

ויטארה היא הבחירה הכלכלית המשתלמת יותר.

http://images.ciao.com/ifr/images/products/normal/839/Mitsubishi_Pajero_Court_2_8__109839.jpg

פאג'רו קצר - רכב גדול וכבד משמעותית, יותר מרווח, יותר "ג'יפ", הישיבה גבוהה מעל הכביש. לפאג'רו יש מבחר גרסאות. הנפוצות בשנים שאתה מדבר הן בעלות מנוע דיזל 2500, מיושן, מטרטר, סביר מבחינת הספק - נדמה לי 125 כ"ס במקור. הרכב מתנייד בסדר גמור אבל מרגיש כבד. רמות גימור שונות - היו הרבה מרמת גימור נמוכה יותר, גם הרבה עם גג ברזנט. נעילה אחורית היא אופציה - כמובן שהיא יתרון עצום, לא הייתי קונה פאג'רו בלי נעילה מקורית. הטרנספר של הפאג'רו, מסוג סופר סלקט, מצויין - אמין ביותר ומאפשר הנעה אחורית והנעה 4X4 קבועה. יש לפאג'רו גלגלים גדולים יותר - 31/10.5R15 או 265/75R15 בזמנו היו הסטנדרט שכולם שמו עליו, מאושר במכוני הטסטים. זאת לעומת 205-235 בלבד בוויטארות, ולכן גם מבחינה זאת הפאג'רו עדיף.

פאג'רו בנזין, מנוע V6 עם 3000 סמ"ק ואיזה 200 כ"ס זה אוטו פצצה, אבל נדיר ומבוקש.

הפאג'רו הוא בהחלט יותר "ג'יפ" ועם יכולת שטח בסיסית טובה יותר, אבל הוא גם יעלה יותר לתחזוקה. גם מנועי הדיזל וגם מנועי הבנזין מורכבים יותר לטיפול עצמי, החלפים יקרים יותר ויש פחות תחליפיים, ואין את בסיס הידע והעזרה בפורומים באותה רמה שקיים עבור כלי רכב של סוזוקי. צריכת הדלק של הדיזל תהיה בסביבות 8 ק"מ לליטר סולר, של הבנזין - 5, אולי 6 ק"מ לליטר בנזין.

בכל מקרה, מבחינת אמינות, ברכב ישן עדיף לך גיר ידני! תיבת הילוכים אוטומטית טומנת בחובה פוטנציאל נזק כספי גדול מאד.
--------------------------------

דעתי? לכו עם הלב. כתבתם שאתם רוצים פאג'רו - תתחילו לחפש. אל תמהרו, אל תתפשרו, חפשו אחד שמור, ידני, עם נעילה אחורית מקורית.

gooja
20-08-07, 20:47
אם אתה מחפש סבירות בהוצאות, הויטארה היא הפתרון.
בכל הנוגע לעבירות ויכולת בשטח, אין מה להשוות בכלל, הפאג'רו בליגה אחרת.
קשה להשיג פאג'רו בנזין, ומרביתם - אלו שבמצב טוב - יימכרו מעל מחיר המחירון.
הרכבים הקצרים מחליפים הרבה ידיים - קח בחשבון שרכב בן 13 יהיה עם חמש - שמונה ידיים, ובנזין 95 מגיע רק בגרסה אוטומטית.
94 לא מומלץ, היות והגיע ללא נעילה אחורית (וכך גם הדיזל הידני ברזנט 95 - 97).

Saar
20-08-07, 22:18
מניסיון של 6 שנים עם ויטארות,

כיף של אוטו, בכביש ובעיקר בשטח.
עלות - חצי מכל ג'יפ אחר שאני מכיר (מלבד סמוראי...)
חלקים זולים יחסית, פשוט וקל לתחזוקה, אמין.
בעיה עיקרית - חלודה, דלתות "שוקעות" - כל דבר אחר ניתן לתיקון בעלות סבירה.

כשטיילתי עם הויטרות, עברתי בכל מקום שרציתי, יש לה יתרון של גודל (קוטן? :D ) ומשקל, משמעותי מאוד בבוץ ובכלל בשטח.

את הפג'רו אני לא מכיר מניסיון אישי, אבל יש לחבר פג'רו 3500 (ארוך) - הרבה יותר מורכב לתחזוקה,
חלקים יקרים משמעותית.
מצד שני, יש לו מנוע וצמיגי 31....

אם הייתי צריך לבחור רכב שטח עם 2 דלתות במקום ה XJ,
אין לי ספק שויטרה קצרה (לבנה, עם גג ברזנט) מודל 95 הייתה עומדת בחניה.

סער.

Saar
20-08-07, 22:39
הבהרה קטנה,

כתבתי ש"עברתי בכל מקום שרציתי",
אל תבין מכך שהעבירות היא כמו של פג'רו נעול, סביר שהיא לא.
מצד שני,
טיילתי עם פג'רויים/טויוטות/סופות וכו'
באף אחד מהטיולים האלו הויטרה לא נשארה מאחור...

אני לא יודע אם ואיך הויטרה תעלה את הזיק ודומיו, אבל לרובם המוחלט של הטיולים בארץ היא מספיקה.

סער.

Tzvika-Pick
22-08-07, 20:33
מניסיון של 6 שנים עם ויטארות,
בעיה עיקרית - חלודה, דלתות "שוקעות" - כל דבר אחר ניתן לתיקון בעלות סבירה.

ברשותך, היות ויש לך ניסיון רב עם ויטארות ;-)

כמה חמורה בעיית החלודה? או למעשה, כמה כדאי להתפשר על חלודה בויטארה ישנה?
ראיתי כמה ויטארות, כולן עם חלודה כזאת או אחרת. אחת עם סימנים של חלודה מסביב לחלונות האחוריים, אחרת עם המון חלודה שמציצה מהמשקופים של כל הדלתות.

Saar
22-08-07, 23:13
יש כאלו שלא מסוגלים לראות נק' חלודה אחת באוטו ויש כאלו שלא מפריע להם...

מן הסתם, רוב מי שקונה ויטרה לא מחזיק בה לאורך שנים ולכן אם החלודה "שטחית" ולא גרמה לחורים של רקבונות/אזורים רגישים - כמו חיבור צירי הדלתות, אז זה לא ממש נורא (מעבר לפגם האסתתי)

שים לב היכן נמצאת החלודה, האם יש רקבונות בשלדה? האם יש חורים ברצפה?
אם זו חלודה "שטחית", ניתן לעקב את ההתפשטות, אם זה מצג של "חורים" לא הייתי קונה.

סער.

ClawMarks
24-08-07, 08:17
תודה רבה לכולם על המידע, לפי הדיון הנוכחי נדמה שנכוון לויטרה. משתמע שהיא יותר מתאימה לצרכים שלנו..

-->