PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בקניית רכב ראשון

afik
19-08-07, 02:11
שלום רב
בחודשים הקרובים אני הולך להשתחרר מהצבא סוף סוף והחלטתי שאני הולך לקנות רכב שטח ולחרוש קצת את הארץ
עד עכשיו היתה לי דייטסו שרייד שנת 87 שלא תאמינו מה היא עברה ולאן היא הגיעה
אבל לצערי היא במוסך וכנראה שיעלה יותר יקר לתקן אותה ממה שהיא שווה
בכל אופן אני מתכוון לקחת כנראה הלוואה מההורים, השאיפה תמיד הייתה לקנות איזה סמוראי נחמד
אבל כנראה שהסכום יעמוד על בארך 10000 אולי 15000 בלחץ
ואני מתחיל לחפש אלטרנטיבות בכל אופן הכיוון זה ניבה או שוב סמוראי
עכשיו יש לי כמה שאלות לגבי כל אחד

לגבי הניבה
עד כמה היא באמת טובה בשטח
עד כמה באמת היא אמינה

ולגבי הסמוראי
כמה זה משנה מבחינות ביצועים ההבדל בין הקפיצים לעלים
האם באמת אפשר למצוא רכב טוב בכזה תקציב
ומה באמת ההבדלים בין השניים מבחינת יכולות שטח

בעקרון אני מחפש רכב שיענה על הדרישות האלה
עבירות גבוהה (לא אכפת לי מביצועי כביש)
תחזוקה זולה ואמינות
אני גם רוצה רכב שבעתיד אני יוכל לטפל בו ולהוסיף כל מיני נועלים וכו'
כל השאר התוספות לא הכרחיות (אפילו מזגן)
את האמת שהניבה נשמעת לי די מפתה אבל אני ישמח לעוד חוות דעת

בקיצור אני רוצה קצת לטייל;)
דרך אגב אני אנסה לעלות אחר כך קצת תמונות של הדייטסו

גיא
19-08-07, 08:07
עדיף שתנסה לחפש קצת באתר.

השאלה שלך נישאלה מליוני פעמים.
כולל החלק על הניבה.

התשובה גם היא נירשמה כבר מליארדי פעמים.

ברוך הבא :-)

נמרוד
19-08-07, 09:15
במדור המתחילים (http://www.jeepolog.com/novice.html)של האתר מפורסמים שני מדריכים שמרוכז בהם כל מה שנכתב בפורום על המכוניות שאתה מתעניין בהם:

מדריך לקניית סמוראי (http://www.jeepolog.com/151.html)

מדריך לקניית ניבה (http://www.jeepolog.com/151.html)

בהנחה שקראת, היטב, את כל מה שכתוב שם...

התקציב שלך נמוך, מאד. אתה יכול למצוא בו ניבה, או לגרד סמוראי ישן. תצטרך בכל מקרה לחפש היטב ולבדוק לעומק כל מועמד. שכח מסמוראי סלילים - 96 ומעלה - בתקציב שלך אתה מדבר על סמוראי 87-88-89 לכל היותר.

הסמוראי מתאים יותר כרכב לגדול איתו. לסמוראי למשל יש נועלי דיפרנציאל זולים וזמינים, לניבה אין, בכלל.

afik
19-08-07, 13:09
והשאלה היא אם בכלל יש טעם לחשוב בכוון של סמוראי או שישר לכוון לניבה

מוני אורבך
19-08-07, 13:26
אפיק... אל לי לרפות את ידך אבל...

קנית רכב ובמיוחד רכב בתקציב שלך היא החלק הקל והזול של התהליך. אחזקה של רכב שטח היא התהליך הקשה והיקר. ניבה הוא רכב שלא מזדקן בכבוד, ויותר מזה הוא מתחזק לרוב על ידי תפרנים ששמים פס עליו ורק מחפשים איך לעבור את הנסיעה הבאה. זה במפורש לא רכב למתחלים אלא רכב למשוגעים לדבר. עם הרבה ידע ונסיון בנושא.
סמו לעומתו הוא רכב עם הרבה פוטנציל ואמינות. לרוב הוא מוחזק על ידי בעלים אוהבים. ולכן סמו כול כך פופולרי בקרב תפרנים שרוצים רכב שטח נורמלי.
אבל בכל מקרה אתה חיב לחכות עד שתהיה לך סוג של הכנסה קבוע אחרת אתה לא תוכל לתחזק את הרכב - כול רכב.

נמרוד
19-08-07, 13:28
והשאלה היא אם בכלל יש טעם לחשוב בכוון של סמוראי או שישר לכוון לניבה

דעתי האישית היא שאין טעם לחשוב על משהו חוץ מסמוראי.

afik
19-08-07, 15:36
טוב ביררתי קצת יותר בכל אופן החלטתי בכל זאת ללכת בכיוון של ניבה אני מתכוון לראות השבועה שתיים
אחת מודל 96 אם מנועה 1700 ושנורקל הבעלים טוען שהיא במצב מצויין חוץ מנקודה אחת אם חלודה (נראה כשנגיעה) ועברה 130 אלף ק"מ שזה לא כל כך הרבה בכלל בכל אופן הוא רוצה 14 אלף שזה נראה לי שווה אבל השאלה היא אם יש שנורקל זה כבר מרמז על זה שהבעלים לא היה פרייר וכנראה שלאוטו לא היו חיים כאלה קליים בכל אופן נראה לי שווה בדיקה

והרכב השני הוא מודל 94 אם מנועה 1600 ללא הזרקה בכל אופן לפי התמונות הרכב נראה ממש שמור והבעלים טוען שבכלל לא היו מטיילים איתו וזה הרכב של אישתו והוא גם בכיר את שני הבעלים הקודמים ואמר שגם הם התיחסו עליו די יפה, הוא דורש 16 אלף ורכב עבר בסך הכל 94 אלף ק"מ מה שמרתיע קצת זה הקרבורטור (אגב הבעלים טוען שהרכב עושה 1 ל13)

בכל אופן אני ישמח לדעות הנטייה היא ללכת בכוון שלה הראשונה אבל השנייה נשמעת ממש סבבה גם כן

דרך אגב שני המוכרים טוענים שלרכב יש נעילה שמגיעה אם הרכב כסטנדרת אני ישמח לעוד מידע בעניין כי לא ראיתי שום דבר בקשר לזה עד עכשיו

נמרוד
19-08-07, 16:04
אחת מודל 96 אם מנועה 1700 ושנורקל הבעלים טוען שהיא במצב מצויין חוץ מנקודה אחת אם חלודה (נראה כשנגיעה) ועברה 130 אלף ק"מ שזה לא כל כך הרבה בכלל בכל אופן הוא רוצה 14 אלף שזה נראה לי שווה אבל השאלה היא אם יש שנורקל זה כבר מרמז על זה שהבעלים לא היה פרייר וכנראה שלאוטו לא היו חיים כאלה קליים בכל אופן נראה לי שווה בדיקה

נקודה אחת של חלודה? הוא כנראה מגזים.... אבל זה בסדר כי המוכר השני:

והרכב השני הוא מודל 94 אם מנועה 1600 ללא הזרקה בכל אופן לפי התמונות הרכב נראה ממש שמור והבעלים טוען שבכלל לא היו מטיילים איתו וזה הרכב של אישתו והוא גם בכיר את שני הבעלים הקודמים ואמר שגם הם התיחסו עליו די יפה, הוא דורש 16 אלף ורכב עבר בסך הכל 94 אלף ק"מ מה שמרתיע קצת זה הקרבורטור (אגב הבעלים טוען שהרכב עושה 1 ל13)

...המוכר השני הוא שקרן - זהירות!!!

דרך אגב שני המוכרים טוענים שלרכב יש נעילה שמגיעה אם הרכב כסטנדרת אני ישמח לעוד מידע בעניין כי לא ראיתי שום דבר בקשר לזה עד עכשיו

הם מדברים על נעילת דיפרנציאל מרכזית או "אורכית" שהיא אכן סטנדרטית בכל רכב עם 4X4 קבוע. כשאתה נתקל במושג נעילה בג'יפולוג בתור שיפור לרכב הכוונה לנעילת דיפרנציאל אחורי וקדמי, נעילות רוחביות, שאינן קיימות בניבה ואין אפשרות מעשית להתקין אותן.

afik
19-08-07, 18:36
למה אתה חושב שהוא שקרן, יכול להיות שאני תמים אבל לפי התמונות הרכב שלו נראה ממש שמור
אני יכול לעלות תמונת של שני הרכב תגידו מה אתם חושבים

למה אין אפשורת להתקין נעילה אחורית מביחנת זמינות בארץ וכאלה או במחינת הרכב עצמו?

נמרוד
20-08-07, 09:35
אם הוא מספר לך שהניבה שלו עושה 13 ק"מ לליטר הוא שקרן. אין מצב שהמספר הזה אפילו קרוב למציאות. אם הוא היה אומר 8 קילומטר לליטר, הייתי אומר שהוא "מגזים". כנ"ל 94 אלף קילומטר לרכב שנת 94 - הבן אדם משקר לך בטלפון. תתרחק ממנו.

תמונות באינטרנט לא שוות כלום.

מוני אורבך
20-08-07, 10:03
אפיק ראשית דע לך שאף אחד לא מזלזל בך כאן !!!
מה שאנחנו כותבים לך הוא מתוך ניסיון, מה לעשות נולדנו כמה שנים לפניך...
זה לא שאנחנו בגילך הינו יותר מנוסים או חכמים.
נהפוך הוא, לנו אפילו לא היה פורומים להתיעץ בהם.

עם הזמן ומספר הרכבים שתקנה, תדע לזהות את השקרנים והרמאים ומספרי חצאי אמיתות, ויש הרבה כאלו...
בנתים כדאי מאוד שתלך לראות רכב עם משהו בעל ניסיון, שיוכל ללמד אותך דבר או שנים.

אשר לניבה...
כמו שנמרוד כתב, על פניו זהו נוכל מדופלם. עוד לא נבראה הניבה או כול גיפ אחר עם נפח מנוע 1600 שיכול לעשות 1 ל 13 (לצערי). 94 אלף לרכב 94 זה לא הגיוני לחלוטין (אולי 194). הניבה הראשונה נשמעת יותר אבל גם כאן יש חורים בסיפור.
כמו שאמרתי ניבה זה רכב שמזדקן רע, וצריך לבדוק אותו בשבע עינים. כדאי לך מאוד ללכת עם משהו שמבין. אם אתה רואה רכב באזור חיפה, אשמח לעזור.

גיא
23-08-07, 08:19
למרות שאתה נינעלת על הניבה כניראה מסיבה שמצא חן בעינך ...

מכיוון שהיתי במצב של ךלפני כמה שנים.

אני ממליץ לך להקשיב למי שיש טיפה יותר נסיון ממך.

אני מניח שאני נישמע לך מתנשא עכשיו אבל מה לעשות. יש אנשים שיש להם יותר נסיון ממך. אין לי כל כוונה להתנשא. רק למנוע ממך מפח נפש.

עזוב אותך מניבה. היתה לי אחת כזאת. אני מדבר מנסיון.

לך וקנה לך סמוראי סגור, אם אין לו מזגן אז תוסיף לו בעתיד אחד.

ועוד דבר. עיצה של נימרוד, שווה מחירה באורניום מועשר.

-->