PDA

צפייה בגרסה מלאה : ספריים מיקצועיים לבניית רכבים

eladtall
21-08-07, 17:26
רשימה של ספרים מיקצועיים לכל החברה שבונים או מתכננים לעתיד
שווה , שווה , שווה

CHASSIS ENGINEERING -ספר יחסית בסיס שנותן הסברים טובים בנושא הפיסיקה הבסיסית וההתנהגות , מיתלים ,קפיצים, שילדה , תיכנון
האנגלית די פשוטה ויש דוגמאות טובות , מומלץ לדעתי להתחלה ליפני שניכנסים לספרים הממש מיקצועיים.

COMPETITION CAR SUSPENTION ׂ-ALLAN STANIFOTH
ספר סופר מיקצועי לכל נושא המיתלים , בולמים............. , ספר יותר כבד מהראשון, עם קצת נוסחאות וחישובים , הסברים מפורטים ועמוקים יותר מהספר הראשון שהצגתי , מדהים.

COMPETITION CAR AERODYNAMIC- SIOMON MCBEATH
ספר מדהים לאווירודינמיקה , מתחיל ממש מהבסיס ומגיע דיי רחוק , אם נוסחאות פרקטיות , תמונות והסברים מפורטים , ספר רציני מאד אבל מובן .
RACE CAR AERODYNAMIC- JOSEPH KATS
עוד ספר מעולה לאווירודינמיקה , מלא בנוסחאות והסברים דיי מפורטים , ספר קצת כבד בהתחלה אבל לאת לאת נעשה מובן

AUTO MATH - JOHN LAWLOR
ספר מעולה ופרקטי , אם אנגלית ממש פשוטה
נותן הסברים וחישובים בנושאים מגוונים כמו:נפחים, מהלח וקדח ,יחסי דחיסה , מהירות שסתומים , מזה מאמת כוח סוס ומומנת מאיפה זה בא והמון חישובים ממש מעניינים ופשוטים בנושא,
חלוקת מישקל , תאוצות , צמיגים ומידות, ועוד ועוד

עוד דבר מעניין שמאצאתי באינטרנט, תוכנה ממש מיקצועית , תלת מימדית וציבעונית לתיכנון מאפס של מערכת המיתלים , כולל כל החישובים של הזוויות , מרכזי כובד וגילגול , BUMPSTEER, עומסים על הבולמים והקפיצים , מוציא פלט מושלם של כל הנתונים עם סימולציה ציבעונית שאת הנתונים בא אפשר לשנות כדי לעשות ניסויים תיאורטים , תומך ביותר מעשרים תצורות של מיתלים , פשוט מטורף
והמחיר : 330 דולר אוסטרלי (לא המון למי שרוצא תוצאות )
אני מעריך שהתוכנה מספיק מיקצועית ונגעת בכל הפרטים הכי קטנים מפני שמצאתי אותה באתר של סטודנטים שתיכננו את המיתלים שלהם לרכב FORMULA SAE למי שמכיר , הם מהנדסים ולא מישתמשים בזבל
התוכנה ניקראת SUSPROG 3D למי שמעוניין , פשוט צריך ליכתוב את השם באחד ממנועי החיפוש וזה שם , דרך אגב אפשר להוריד משם DEMO
למי שמתעניין בספרים שהזכרתי ומעוניין להציץ בהם אז אני מוכן להשאיל אותם
שמי אלעד וזה הפאלפון שלי 0547-455335
בכיף:razz:

נמרוד
22-08-07, 19:41
החברה שבנו את spirit of ben gurion נמצאים פה בפורום הבונים כבר איזה שנתיים, הנה השרשור הראשון שבו עומר הציג את הפרויקט:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=9631

ומצ"ב כתבה שכתבתי עליהם עבור עיתון "הארץ" בקיץ שעבר:

הפורמולה העברית הראשונה (http://www.kvishim.co.il/kvishim/Articles.asp?id=268)
ואני לא יודע אם אתה מודע, אבל יש פה בספריית האתר (http://www.jeepolog.com/library.html)המלצות על חלק מהספרים שאתה המלצת עליהם ועל עוד הרבה אחרים.

eladtall
22-08-07, 21:02
כן שמעתי אל החברה האלה , כל הכבוד , הם עשו עבודה מדהימה
לא ידעתי שיש פה המלצות לספרים , ואם כך אז אני שמח
דרך אגב , אל ה SUSPROG 3D שמעתה , אם כן מה אתה חושב על זה והאם יש לך מושג אל עוד תוכנות בסיגנון?

asafk
22-08-07, 21:07
התכנה היא די ייעודית לסוג מסויים של בניה. כל מה שהיא עושה אתה יכול לעשות לבד, ויותר. אבל היא חוסכת הרבה עבודה קשה וחישובים.

אסף.

eladtall
22-08-07, 21:38
מה זאת אמרת "ויותר" ?

איזה פונקציות חסרות בא?

asafk
23-08-07, 22:40
התכנה נותנת לך כמה אפשרויות של תצורת מתלה. יש בסופו של יום אינסוף אפשרויות, והדרך הנכונה ביותר למצוא את הגיאומטריה האופטימלית לשימוש שלך היא עם עפרון, על דף, או בתיב"מ. התכנות בנויות סביב מתלים של מכוניות מסלול, יש לרובן בעיות עם מתלים של רכבי שטח או רכבי מירוצי מדבר, שיש בהם מאפיינים שמתקבלים על ידי התכנה כ"טעות".

אסף.

eladtall
23-08-07, 22:59
אתה יכול לפרט או לתת דוגמה אל "טעות" כזו? זה ממש חשוב לי לדעת

ומזה התוחנות תיב"מ האלה?

תודה :razz:

-->