PDA

צפייה בגרסה מלאה : Sand rail steering rack, האם יש אחת שמתאימה לשימוש כביש?

מוטי אלמגור
21-08-07, 17:46
שלום חברים -

האם מישהו מכיר חנות / אתר ספציפיים שמוכרים Steering rack של Sand rail או משהו בסגנון (יענו הציר ממורכז) שיתאים לכוחות הג'י של שימוש כביש?
אני מחפש חלק כזה כדי להתאים אותו לרכב קטן שישקול בערך 450 ק"ג ויציג אחיזה נאה.

תודה מראש,

מוטי

eladtall
21-08-07, 18:19
לך לאחד מימנועי החיפוש ותירשום : MAVAL RACK AND PINION
יש שם דברים ממש מעניינים בישבילך;)

חנן גולומבק
21-08-07, 18:54
www.chirco.com (http://www.chirco.com)

נמרוד
21-08-07, 23:44
שלום חברים -

האם מישהו מכיר חנות / אתר ספציפיים שמוכרים Steering rack של Sand rail או משהו בסגנון (יענו הציר ממורכז) שיתאים לכוחות הג'י של שימוש כביש?
אני מחפש חלק כזה כדי להתאים אותו לרכב קטן שישקול בערך 450 ק"ג ויציג אחיזה נאה.

תודה מראש,

מוטי

מבחינת כוחות, אין בעייה. הכוחות שיפעלו על המסרק ברכב כביש נמוכים יותר ממה שמקובל בתחום השטח (גלגלים הרבה יותר גדולים, הלמים, הרבה יותר באמפ-סטיר).

אני ממש לא יודע במה מקובל להשתמש עבור רכבים כמו שלך, אבל הדרישות הגיאומטריות שונות - אצלך מהלך המתלה זעום, ממש אפסי לעומת מה שמקובל ברכבי שטח. זה אומר שאפשר להגיע לאפס באמפסטיר בתכנון נכון. בשביל זה אתה צריך מסרק שהיציאות שלו מרוחקות אחת מהשנייה הרבה יותר מהמקובל בסנדריילס ובאגים מבוססי VW, יותר קרוב למסרק של מכונית כביש סטנדרטית - אבל הכל תלוי בגיאומטרית המתלה הקדמי המדויקת שלך.

אתה רוצה גם מסרק עם אפס חופשים, משהו איכותי, הדיוק בהיגוי והפידבק עבורך קריטי בהרבה מאשר בשטח.

אם כבר משהו מעולם השטח, אז מסרקים מסוג widespread שבהם אפשר להתאים את נקודות היציאה של המסרק בדיוק לאפליקציה, כמו אלו של howe:
http://www.howeperformance.com/sandcars-charlynn.htm

(אני מתכוון לsandrack widespread)

מוטי אלמגור
22-08-07, 09:37
קודם כל תודה על התגובות.

אלעד, תודה על הקישור, הקטלוג שלהם אונליין לא מכיל תמונות של המערכת הרצויה, אני ארים טלפון ואראה מה יש להם להציע.

חנן, לא מצאתי בקישור שצירפת את החלק המבוקש.
האם תוכל לכוון אותי לדף ספציצי?

נמרוד, הרכב הוא לא המכונית שלי המוכרת לך, למעשה, המכונית שלי כבר לא ממש קיימת, היא עומדת במצב חצי מפורק ונמכרת בחלקים לכל דורש.
הרכב שעליו מדובר אכן יהיה רכב כביש אבל קטן מאוד, מנוע מרכזי אחורי, חד מושבי, נמוך קטן וזריז.
המהירויות הצפויות לנסיעה ברכב הנ"ל הם באיזור של עד בערך 100-110 קמ"ש.
ברור לי שאני מסוגל לתכנן את המתלים הקדמיים לאפס Bumpsteer, יש לי כבר שרטוטים מוכנים שמקורם ברכב אחר שאני פשוט אתאים למידות הרכב המדובר, זו בהחלט הכוונה.

העניין הוא שלא מדובר ברכב נורמלי, תחשוב בראש שלך על קארט מגודל (קארט מסלול, הכוונה), כל מסרק שהרוחב שלו גדול מרוחב שתי נעליים וגל הגה ביניהם יעבוד יופי, המתלה יוצר בהתאם.
יותר מדי רחב יתחיל להרחיב את חרטום הרכב שלא לצורך, הכוונה היא לשמור עליו די קטן.

בכל מקרה תודה על הקישור, אני אעיין בו.

מוטי

נמרוד
22-08-07, 14:02
מוטי אני הבנתי שאתה כבר בפאזה אחרת, אגב נשמח לשמוע קצת יותר פרטים - תמונות, שרטוטים? בכל מקרה, לדעתי לא צריכה להיות לך בעייה להתאים את המסרק למתלה. קודם סגור את הגיאומטריה של המתלה משאר הכיוונים, מסרקים מסוג widespread הנ"ל יאפשרו התאמה לכל קונפיגורציה. אבל לדעתי הם כבדים מדי, בחזקת overkill עבור מה שאתה בונה - האם אין מסרקים יעודיים לכלי כביש קטנים כאלו?

חנן גולומבק
22-08-07, 14:43
חנן, לא מצאתי בקישור שצירפת את החלק המבוקש.
האם תוכל לכוון אותי לדף ספציצי?
מוטי

http://www.chircoestore.com/catalog/index.php?cPath=105_252&osCsid=tntocor5dt953a66o60r9qgut2

תגלגל את הדף למטה יש שם מספר מסרקים.

-->